MAVİ BAYRAK HABERLERİ

HaberlerMAVİ BAYRAKMAVİ BAYRAK
Samsun'da Mavi Bayraklı 'kanalizasyon!
Samsun Atakum'da denize akıtılan kanalizasyon iddiaları üzerine SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız'ı aradığını ifade eden SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, 'Fatih Bey, kanalizasyon atık tesisinin ana pompasının bozuk olduğunu, yedek pompa ile çalıştıklarını ve onunda bozulduğu için denize akıttıklarını ifade etti' dedi.
MAVİ BAYRAK 3.08.2019
Mollakasım Halk Plajı 2. kez 'Mavi Bayrak' almayı hak kazandı
Van'ın Tuşba Belediyesinin bölgeye kazandırdığı Mollakasım Halk Plajı, 2019 sezonundan da nitelikli plajlara verilen 'Uluslararası Çevre Ödülü Mavi Bayrak' almaya ikinci kez hak kazandı.
MAVİ BAYRAK 9.07.2019
Mavi Bayrak denetimleri sürüyor
Tepebaşı Belediyesi'nin işletmelere yönelik uyguladığı Mavi Bayrak denetimleri 2019 yılında da devam ederken Ocak-Haziran döneminde 8 işletmenin denetimi tamamlandı. Mavi Bayrak kriterlerini sağlayan işletmeler, Mavi Bayrak sertifikası almaya hak kazanıyor.
MAVİ BAYRAK 8.07.2019
Samsun denizi temiz çıktı... Mavi bayrak sayısı artacak
Samsun sahillerinde düzenli olarak alınan numunelerde yapılan mikrobiyolojik tahlillerinde suyun yüzme için uygun olduğu ortaya çıktı.12 olan mavi bayraklı plaj sayısının ise önümüzdeki günlerde 21'e yükselmesi bekleniyor.
MAVİ BAYRAK 2.07.2019
Kocaeli'nin bir plajına da ha 'Mavi Bayrak'
Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde bulunan Miço Koyu Kadınlar Plajı'na verilen 'Mavi Bayrak' 29 Haziran Cumartesi günü teslim edilecek.
MAVİ BAYRAK 27.06.2019
Balıkesir'in mavi bayraklı plajları yaza hazırlanıyor
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluğunda olan 5'i mavi bayraklı toplam 8 plaj temizlenerek milyonlarca turisti ağırlamaya hazırlanıyor. 8 ayrı noktada can kurtaran hizmetinin verileceği plajlarda günlük temizlik ve zabıta hizmeti aralıksız olarak devam edecek.
MAVİ BAYRAK 23.05.2019
Samsun'da 12 plaj daha 'Mavi Bayrak' bekliyor
Samsun'da 12 plaj daha 'Mavi Bayrak' bekliyor
Samsun'da 12 yeni plaj için 'Mavi Bayrak' başvurusu yapıldı. Kararı yurt dışı jüri üyeleri verecek.
MAVİ BAYRAK 30.04.2019
Bodrum'da 7. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi eğitimleri başladı
MUĞLA (İHA) –Bondrum'da bu yıl yedincisi düzenlenen 'Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimi ve Sertifikasyonu Toplantıları' başladı.
MAVİ BAYRAK 17.04.2019
Mavi Vatan-2019'da görev TCG Bayraktar'ın
Türkiye'yi çevreleyen üç denizde aynı anda başlatılan Mavi Vatan-2019 Tatbikatı'nın 6. günü Ege Denizi'nde amfibi deniz piyade birlikleri ile tank ve zırhlı araçların yerli ve milli amfibi tank çıkarma gemisi TCG Bayraktar'a yüklenmesiyle başladı. Birlikler, senaryo gereği bir adaya çıkarma yapacak.
MAVİ BAYRAK 4.03.2019
Buz gibi havada Van Gölü'nün mavi bayraklı plajında yüzdüler
Denize kıyısı olmadığı halde Türkiye'de ilk kez 'Mavi Bayrak' verilen Van Gölü'nün Mollakasım Halk Plajında ocak ayının dondurucu soğuğuna aldırmadan yüzdüler.
MAVİ BAYRAK 26.01.2019
Türkiye'deki mavi bayraklı plaj sayısında büyük artış yaşandı
Türkiye'deki mavi bayraklı plaj sayısında büyük artış yaşandı
Türkiye'deki mavi bayraklı plaj sayısı her yıl artış gösterirken, 2018 yılında bu sayısının 459'a yükseldiği görüldü.
MAVİ BAYRAK 2.01.2019