MAVİ TA HABERLERİ

HaberlerMAVİ TAMAVİ TA
Karşı karşıya geldiler... Kazanan mavi takım
Yılport Samsunspor'da teknik heyet ile eski futbolcuları kaldıkları otelin sahasında maç yaptı. Renkli görüntülerin yaşandığı maçı teknik heyetin yer aldığı mavi takım 9-6 kazandı.
MAVİ TA 14.01.2019
Samsun'da bir eski zaman şairi Neşet Karaçaltı
1939 doğumlu Neşet Karaçaltı 1953 yılında başladığı şiir serüveni 2018 yılında Kıyı yayınlarından çıkardığı Yitik Mavi Durağı şiir kitabıyla devam ediyor.
MAVİ TA 31.12.2018
Babalara sevgi uyarısı
MAVİTAÇ Başkanı Cesur Ceylan, 'Boşanma sonrası yaşanan ayrılığın ardından çocuklara sadece sevildiğini söylemekle yetinmeyin, bunu bizzat gösterin' dedi.
MAVİ TA 31.12.2018
Balık avı tutkunları mavi bayraklı Ağapark'ta yarıştı
Aliağa'nın mavi bayraklı plajı Ağapark'ta düzenlenen '3. Aliağa At Çek Balık Avı Festivali'nde heyecan sona erdi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen balık avı tutkunları birinci olabilmek için kıyasıya bir mücadele verdi. Renkli görüntülere sahne olan yarışmada Aliağalı Ömer Aşçı birinci oldu.
MAVİ TA 23.12.2018
Balık avı tutkunları mavi bayraklı Ağapark'ta yarıştı
Aliağa'nın mavi bayraklı plajı Ağapark'ta düzenlenen '3. Aliağa At Çek Balık Avı Festivali'nde heyecan sona erdi. Türkiye'nin dört bir yanından gelen balık avı tutkunları birinci olabilmek için kıyasıya bir mücadele verdi. Renkli görüntülere sahne olan yarışmada Aliağalı Ömer Aşçı birinci oldu.
MAVİ TA 23.12.2018
Milli İHA'nın gözü 'mavi vatanda'
Milli İHA'nın gözü 'mavi vatanda'
Silahlı insansız hava aracı (SİHA) Bayraktar TB2, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girdi
MAVİ TA 18.12.2018
SİMURG'lu öğrenciler topladıkları 'mavi kapak'larla bir hayata dokundular
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın hayata geçirdiği SİMURG bünyesindeki Bilgi Evi öğrencilerinin mavi kapak toplayarak aldıkları tekerlekli sandalye, trafik kazası geçiren Satılmış Sayrumoğlu'na hediye edildi.
MAVİ TA 23.11.2018
Salihli'de hayvan pazarı veba ve mavi dil hastalığı nedeniyle kapatıldı
Manisa'nın bazı ilçeleri ile Salihli'nin bazı mahallelerinde görülen koyun-keçi vebası ve mavi dil hastalığı nedeniyle Salihli Belediyesi Canlı Hayvan Pazarı, ikinci bir emre kadar kapatıldı.
MAVİ TA 26.10.2018
TSK, 'Mavi Balina Tatbikatı'na ilişkin görüntüleri paylaştı
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen MAVİ BALİNA-2018 Davet Tatbikatı'na ilişkin görüntüleri yayınladı.
MAVİ TA 11.10.2018
Sinop'ta balıkçıların ağlarına mavi yengeç takıldı
Sinop'ta balıkçıların ağlarına mavi yengeç takıldı
Sinop'ta balıkçıların ağlarına, nadir görülen mavi yengeç takıldı.
MAVİ TA 3.10.2018
Mavi yengeç Karadeniz'de ağlara takıldı
Mavi yengeç Karadeniz'de ağlara takıldı
Balıkçıların ağlarına, Karadeniz sularında nadir görülen mavi yengeç takıldı. 
MAVİ TA 3.10.2018
AK Parti'li Maviş: 'Sinop Üniversitemizin öğrenci sayısı daha da artacak'
Yeni Kampüs alanında bulunan Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Fakültesi ve Spor Kompleksinde incelemelerde bulunan AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, Sinop'ta eğitim bakımından hızlı bir gelişim gösterildiğini söyledi.
MAVİ TA 12.09.2018
Milletvekili Maviş: '10 bin kişilik bir stadı Sinop'a kazandırıyoruz'
Sinop Dokuzoğlu Stadyumu inşaat alanında incelemelerde bulunan AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, 10 bin kişilik bir stadı Sinop'a kazandırdıklarını söyledi.
MAVİ TA 11.08.2018
Dj Ozan Doğulu mavi bayraklı Ağapark'ta hayranlarıyla buluşacak
Türkiye'nin başarılı DJ ve aranjörleri arasında gösterilen Ozan Doğulu, 5 Ağustos Pazar günü saat 16.00'da Mavi Bayraklı Ağapark'ta hayranları ile buluşacak.
MAVİ TA 3.08.2018
Evrim'i, kadavra köpeği Mavi mezarlıkta aradı
Tokat'ın Turhal ilçesine bağlı Yenisu köyü yaylasında 9 gündür kayıp olan 3,5 yaşındaki Evrim Atış'ı Jandarma Arama Kurtarma (JAK) kadavra köpeği Mavi, köy mezarlığında aradı.
MAVİ TA 19.07.2018
(Özel Haber) Balıklar mavi karekod ile takip edilecek
Kayseri Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından İç Anadolu Bölgesi'nde ilk defa uygulanan Mavi Karekod Projesi ile vatandaşlar cep telefonlarına yükleyecekleri program sayesinde balığın türü, nereden geldiği ve güvenli bir ürün olup olmadığını görebilecek.
MAVİ TA 8.07.2018
Nazım Maviş mazbatasını aldı
Nazım Maviş mazbatasını aldı
AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş mazbatasını aldı.
MAVİ TA 4.07.2018
Mavişehir Spor Kulübü potanın perilerini seçecek
Mavişehir Spor Kulübü Kız Basketbol Akademisi 2 Haziran Cumartesi günü gerçekleştireceği etkinlikte geleceğin kız basketbol oyuncularını seçecek.
MAVİ TA 26.05.2018
Türkiye 'Mavi bayrak'ta dünya 3'üncüsü oldu
Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2018 Yılı Mavi Bayrak Ödülleri'nin sahiplerini açıkladı. Buna göre Türkiye 459 plaj, 22 marina ve 10 yatta mavi bayrak sayısı ile dünya 3'üncüsü oldu. İlk sırada İspanya, ikinci sırada Yunanistan'ın yer aldığı sıralamada Türkiye'nin ardından Fransa 4., İtalya da 5'inci sırada yer aldı.
MAVİ TA 10.05.2018
Kursiyerlere belge
Mavi Taç Derneği tarafından organize edilen Sosyal Hizmet Uygulama Atölyesi eğitimlerine katılan 28 kursiyer sertifikalarını aldı
MAVİ TA 21.04.2018
'Mavi Balina' oyununa dikkat
Uzman Klinik Psikolog Pelin Hazer, son yıllarda internet topluluklarının yayılmasının çocuk ve gençlerin hayatlarını intihara sürükleyen oyunlara yönelttiklerini söyledi.
MAVİ TA 5.04.2018
İstanbul maviye büründü
2 Nisan Otizm Farkındalık Günü sebebiyle bu akşam İstanbul'un simgelerinden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Galata Kulesi başta olmak üzere birçok yer mavi ışıklarla aydınlatıldı.
MAVİ TA 2.04.2018
Gaziosmanpaşa Otizm Farkındalık Günü'nde 'Mavi'ye büründü
Gaziosmanpaşa'da Otizm Farkındalık Günü'nde Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitim gören otizmli öğrenciler 'Mavi Yansımalar' adı altında taş boyama yaparak Gaziosmanpaşa'yı mavi'ye bürüdü.
MAVİ TA 2.04.2018
Klasik otomobillerle'Otizme Mavi Işık Yak' konvoyu
Dünya otizm farkındalık haftası etkinlikleri kapsamında, Tekirdağ Otistik Çocukları Koruma Derneği ve İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği'nin işbirliğiyle gerçekleşen 'Otizme Mavi Işık Yak' konvoyunda, otizmli çocuklar klasik otomobillerle dolaştırıldı.
MAVİ TA 2.04.2018
MATSO'da Boztaş'ın mavi grubu üstünlük sağladı
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Organ seçimlerinde 15 meslek grubunda liste çıkaran Ahmet Boztaş'ın Mavi Grubu İbrahim Şenli'nin Turuncu grubuna 15-0 üstünlük sağladı.
MAVİ TA 2.04.2018
Mavi Ev Türkiye'ye model oldu
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Türkiye'de ilk olarak hayata geçirdiği Mavi Ev Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınlar Buluşma Merkezi, diğer belediyelere model oldu. Aldığı ödüllerle taçlanan Mavi Ev'de Alzheimer hastaları hayata bağlanırken, yakınları da rahat bir nefes alıyor.
MAVİ TA 29.03.2018
40 milyon mavi yumurta üreteceklerini iddia eden Mehmet Aydın, üyelerin paraları
Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın, Sakarya'da açtıkları tesiste yıllık 40 milyon mavi yumurta üretimini hedeflediklerini ve Türkiye ekonomisine 5,4 milyar lira katkıda bulunacaklarını iddia etmişti. Bu söylemlerinden 4 ay sonra yaklaşık 500 milyon lira para toplayan Çiftlik Bank CEO'su Mehmet Aydın'ın Uruguay'a kaçtığı ileri sürülüyor.
MAVİ TA 15.03.2018
İlkbahar-Yaz erkek modasında milenyum mavisi ve tropikal desenler moda
Bahar aylarında kadın kadar erkek modası da dikkat çekici unsurları içinde barındırıyor. Turuncu-sarı gibi canlı renkler, milenyum mavisi ve pembesi gibi yumuşak tonlar, çizgiler ve tropikal desenler 2018 İlkbahar-Yaz modasını oluşturdu.
MAVİ TA 5.03.2018
Mavi Ev Konuşmaları devam etti
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 'Mavi Ev Konuşmaları' kapsamında Op. Dr. Özgür Akkaya, 'Yaşlılıkta Kalp ve Damar Hastalıkları' konulu seminer verdi.
MAVİ TA 5.03.2018
'Mavi Balina' intiharını çocukların telefonu ve bilgisayarı aydınlatacak
Bursa'da 'Mavi Balina' oyunu oynayarak intihar ettiği iddia edilen Ahmet P.'nin arkadaşı Batuhan K.'nin bilgisayar ve telefonunda detaylı inceleme yapılıyor. Batuhan K.'nin annesi Mücahide K, sosyal medya üzerinden anne ve babaları uyardı.
MAVİ TA 22.02.2018
Mavi Ev konuşmalarında göz hastalıkları anlatıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi 'Mavi Ev Konuşmaları' ile vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Op. Dr. Hatice Yasemin Yıldız, Yaşlılıkta Göz Hastalıkları konulu seminerde yaşlılığa bağlı olarak yaşanan görme bozuklukları hakkında bilgi verdi.
MAVİ TA 22.01.2018
Mavi Nota Müzik Ödülleri Akçaabat'ta verildi
Mavi Nota Müzik Ödülleri'nin 24.'sü, KTÜ Devlet Konservatuvarı himayesinde ve Akçaabat Belediyesi'nin katkılarıyla dün gece Erol Günaydın Sanat Merkezi'nde gerçekleşti.
MAVİ TA 20.12.2017
Mavi Ateş taraftarı Karabükspor'a destek için sokağa indi
Uzun süredir finansal sorunlar yaşayan ve yönetim kurulunun istifası sonrası belirsizliği devam ettiği Kardemir Karabükspor'da taraftar takımlarına sahip çıkılması ve destek verilmesi için sokağa indi.
MAVİ TA 1.12.2017
Alman turistlerin kazasında mavi ve kırmızı şeritli ambulans tartışması
Antalya'nın Alanya ilçesinde tur minibüsü kırmızı ışıkta duran otobüse arkadan çarptı. Kazada 3'ü Alman uyruklu 4 kişi yaralandı. Kaza sonrasında olay yerine gelen bir özel hastanenin sadece hasta naklinde kullanılabilen mavi şeritli ambulansına alınan yaralı turist, 112 görevlilerin müdahalesiyle ambulanstan indirilip acil hasta naklinde kullanı
MAVİ TA 3.10.2017
'Mavi Fularlılar' Van kahvaltı kültürünü tanıttı
Van'ın yemek kültürünü tanıtmak için sosyal medya aracılığıyla bir araya gelen ve kendilerini 'Mavi Fularlılar' olarak tanımlayan Van Yemekleri Grubu, Van kahvaltı kültürünü tanıttı.
MAVİ TA 18.09.2017
Atakum'da uluslararası sempozyum
Mavi Taç Derneği ve Ürdün Şiddete Karşı Kadın Derneği tarafından Atakum'da düzenlenecek sempozyumda 'Uluslararası Küreselleşme ve Gelecek Kuşaklar' masaya yatırılacak.
MAVİ TA 13.09.2017
Mavi hastanede hastalara sürpriz program
Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne bağlı Mavi Hastane Yerleşkesi Palyatif Bakım Servisi çalışanları hastalara hoş bir program hazırladı.
MAVİ TA 11.08.2017
Mavi bayraklı Ağapark'ta happy hour partisi
Mavi bayraklı plajı ile Ege'nin gözde tatil mekanları arasında yer alan Ağapark, 'Happy Hour' partisine ev sahipliği yaptı. Yoğun ilginin olduğu partide konuklar haftanın tüm yorgunluğunu eğlenerek attı.
MAVİ TA 24.07.2017
Başkan Kocaoğlu'ndan Mavişehir tartışmasına 10 soru ile cevap
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisinin gündemi Mavişehir'deki imar sorunu oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İller Bankasının yaptığı açıklamaya 10 adet soru ile cevap verdi.
MAVİ TA 14.07.2017
Foça'nın mavi bayraklı plajları tatilcilerin gözdesi
İzmir'in Foça ilçesinin plajları 2017 yaz sezonunda tatilcilerin gözdesi olmayı sürdürüyor. Tatil yapmak ve serinlemek için Foça'nın yolunu tutanlar, Mavi Bayraklı plajların tertemiz sularında yüzmenin tadını çıkarıyor.
MAVİ TA 10.07.2017
Yeşilin maviyle kucaklaştığı Çamlık'ta sona yaklaşıldı
Yeşilin maviyle kucaklaştığı Çamlık'ta sona yaklaşıldı
Ordu'nun Fatsa ilçesinde Çamlık Mesire Alanı'nda yenileme çalışmaları devam ediyor.
MAVİ TA 9.05.2017
Akçakoca Çuhallı Plajına mavi bayrak panosu montajı yapıldı
Akçakoca Çuhallı Plajına mavi bayrak panosu montajı yapıldı
Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Çuhallı Plajı Mavi bayrak aldı.
MAVİ TA 22.04.2017
Gaziantep'te Mavikent 4. Etap konutlarının sahipleri kura ile belirlendi
Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde yapımı tamamlanmak üzere olan Mevikent 4. Etap konutlarının hak sahipleri kura ile belirlendi. Noter huzurunda yapılan kurada ilk çekilişi Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci gerçekleştirdi.
MAVİ TA 25.12.2016
Vali Kamçı'nın Eşinden Şehit Polis İsmail Mavitaş'ın Ailesine Ziyaret
Vali Kamçı'nın Eşinden Şehit Polis İsmail Mavitaş'ın Ailesine Ziyaret
Vali Süleyman Kamçı'nın eşi Ayşe Kamçı, Şehit Polis Memuru İsmail Mavitaş'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
MAVİ TA 13.11.2016
Şehit Polis İsmail Mavitaş'ı binler uğurladı
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bombalı araçla yapılan terör saldırısında şehit olan Polis Memuru İsmail Mavitaş, memleketi Kayseri'de binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
MAVİ TA 5.11.2016
İsrail, Türkiye'ye 20 milyon dolar yatırdı!
Türkiye ile İsrail arasında yapılan anlaşmaya göre, İsrail'in yatıracağı Mavi Marmara tazminatının bugün itibariyle yatırıldığı öğrenildi.
MAVİ TA 30.09.2016
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'le ilişkiler için flaş karar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İsrail'le ilişkiler için flaş karar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail ile Normalleşme Anlaşması Kanunu'nu onayladı.
MAVİ TA 31.08.2016
Üniversiteli kursiyerlere Mavi Taç sertifikası
Samsun Mavi Toplum Aile ve Çocuk Derneği (MAVİ TAÇ) sosyal hizmet atölyesini tamamlayan üniversite öğrencilerinin sertifikaları, düzenlenen iftar sonrası törenle verildi
MAVİ TA 2.07.2016
İsrail Türkiye anlaşmasının detayları belli oldu
İtalya'nın başkenti Roma'da görüşen Türk ve İsrail müzakere heyetleri anlaşma metni üzerinde mutabık kaldı. Mutabakatın detayları ortaya çıktı.
MAVİ TA 27.06.2016
Karadeniz'de maviyemiş tarımı
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından uygulamaya konulan eylem planında hedeflenen 400 bin maviyemiş fidanının ilk serisi olan 12 bin likapa fidanı üretildi.
MAVİ TA 16.05.2016
Grand Amisos Hotel Mavi Yıldız ile taçlandı
Grand Amisos Hotel, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Tükiye'de ilk defa Samsun'da uygulamaya konulan Mavi Yıldız Projesi ile Mavi Yıldız Güvenilir Gıda Beratı'nın sahibi oldu.
MAVİ TA 26.02.2016
Samsun'daki olayı duydu, İstanbul'dan yardım etti!
Samsun'da mavi kapak alımı yapan firmadan gelmiş gibi yapan iki kişinin Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi'nden 500 kilo mavi kapağı alarak kayıplara karışması haberini okuyan ve İstanbul'da yaşayan bir hayırsever derneğe kargo ile kapak gönderdi.
MAVİ TA 8.02.2016
Annesi hastaneden ayrılmıyor
Önceki gün kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden Mustafa Koç'un annesi Çiğdem Simavi, 2 gündür hastaneden ayrılmıyor.
MAVİ TA 23.01.2016