MEVLÜT ORAL HABERLERİ

HaberlerMEVLÜT ORALMEVLÜT ORAL
Samsun parsel parsel yabancıların
Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı  Mevlüt Oral, yabancıların  Samsun'daki ev, dükkan ve arsalara ilgi gösterdiğini belirterek, toprak satılmasını doğru bulmadığını söyledi.
MEVLÜT ORAL 14.08.2019
Samsunlular 'ev'leniyor!
Kamu bankalarının konut kredisinde faizi 0,99'a çekmesi bir süredir ev alma talebini erteleyen Samsunlu vatandaşları heyecanlandırdı. Üç kamu bankasına 7 günde 5,9 milyar TL başvuru yapıldı. Başvuruların yüzde 98'i ise 500 bin TL'ye kadar olan, 0,99 faizle verilen kredi için yapıldı.
MEVLÜT ORAL 13.08.2019
Gayrimenkule yatırım zamanı
Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, konut faizinin 0,99'a çekilmesiyle sektörde hareketlilik olacağını ifade ederek, 'Vatandaşlar, yüksek faizde ne kadar faiz verirlerse versinler para yatırmasınlar. İmkânı olan vatandaşlar yatırımını gayrimenkule yapsınlar' dedi
MEVLÜT ORAL 2.08.2019
SATEM'den flaş açıklamalar! Zorunlu hale geliyor
Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, 5 Aralık'ta çıkması beklenen yasayla birlikte emlakçılık mesleğini ilk aşamada emlakçılık bölümünden mezun olan yüksekokul mezunları, daha sonra da yine emlakçılık bölümünden mezun olan 4 yıllık üniversite mezunlarının yapabileceğini söyledi.
MEVLÜT ORAL 24.07.2019
Samsunlular dikkat! Devrim niteliğinde değişim
Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, düzenlenecek olan son yönetmelik ile emlakçı gibi çalışıp iş yerlerinin camlarına 'kiralık ve satılık ev ilanı' asan firmaların bunları asmaları yasaklanacağını söyledi.
MEVLÜT ORAL 9.07.2019
Mevlüt Oral: 'Samsun'da kiralık ev bulamayacağız'
Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral emlak sektörü ile ilgili önemli değerlendirmeler yaptı. Piyasadaki durgunluktan söz eden Oral, 'böyle giderse kiralık ev dahi bulamayacağız. Üretim yok' dedi.
MEVLÜT ORAL 30.06.2019
SATEM'den Ali Yılmaz Ergen'e ziyaret
SATEM Başkanı Mevlüt Oral ve beraberindekiler, Haber Medya Grubu Genel Müdürü Ali Yılmaz Ergen'e, hayırlı olsun ziyaretinde bulundu
MEVLÜT ORAL 19.06.2019
Samsun'da satışlar yüzde 60 azaldı
Samsun Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, 'Konut satışlarında yüzde 60 oranında azalma var. Samsun'da yaz aylarının gelmesiyle gayrimenkul sektörü daha da kötü duruma geldi' dedi
MEVLÜT ORAL 17.06.2019