NAFAKA HABERLERİ

HaberlerNAFAKANAFAKA
Avukat Emir Akpınar: 'Nafakaya 5 yıl sınır getirilmelidir'
TBMM gündemine alınacak öncelikli yasal düzenlemeler arasında yer alan 'nafaka ödeme sistemi' ile ilgili yasal değişiklikleri değerlendiren Avukat Emir Akpınar, 'Nafakaya 5 yıl sınır getirilmelidir' dedi.
NAFAKA 11.05.2019
Nafaka sil baştan! MHP'den yeni teklif
Adalet Bakanlığı ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 'nafaka ödeme sistemi'nde değişiklik öngören çalışması devam ederken, MHP de 'nafakanın 5 yılla sınırlanması' ile ilgili kanun teklifi hazırladı
NAFAKA 5.05.2019
Yargıtay'dan çok önemli nafaka kararı!
Yargıtay nafaka konusunda çok önemli bir karara imza attı. Yüksek mahkeme velayeti annede olan çocuğun babanın yanında kalması durumunda babanın nafaka ödemeyeceğine hükmetti.
NAFAKA 4.05.2019
MHP'den Şeyma Subaşı'na kötü haber!
Geçtiğimiz yıl Acun Ilıcalı'dan boşanarak, 125 bin TL nafaka alan Şeyma Subaşı'na MHP'den kötü haber geldi. MHP seçimden sonra Şeyma'yı yakından ilgilendiren süresiz nafaka sisteminin değiştirilmesi için Meclis'e teklif sunacak.
NAFAKA 24.03.2019
Bakan Selçuk'tan 'nafaka' açıklaması
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, nafaka sürelerinin sınırlandırılması tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.
NAFAKA 14.03.2019
Boşanan koca işsiz de olsa nafaka ödeyecek
Yargıtay işsiz ve herhangi bir geliri olmayan erkeğin, boşanma davasında tam kusurlu bulunan çalışan eşine tedbir nafakası ödemesi gerektiğine hükmetti
NAFAKA 9.02.2019
Boşanmış İnsanlar ve Aile (BİA) Platformu üyeleri, süresiz yoksulluk nafakasının
Türkiye'de 10 bin üyesi bulunan Boşanmış İnsanlar ve Aile (BİA) Platformu Sözcüsü Mehmet Salih Bıçak, süresiz yoksulluk nafakasının süreli hale getirilmesi gerektiğini belirterek, 'Dava açıldığı tarih itibariyle çocuksuz boşanmalarda üst sınırın 1 yıl, çocuklu boşanmalarda ise üst sınırın 5 yıl olmasını talep ediyoruz' dedi.
NAFAKA 29.12.2018
Acun'un ödeyeceği nafaka belli oldu!
Bugün ani bir kararla 1 yıl önce evlendiği Şeyma Subaşı'dan boşanan Acun ılıcalı'nın aylık 125 bin lira nafaka ödeyeceği ortaya çıktı.
NAFAKA 26.11.2018
Süresiz nafaka için çözüm geliyor
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) tarafından düzenlenen 'Süresiz Nafakaya Adil Çözüm' sempozyumunda hazırlanan rapor, bugün Adalet Bakanlığı ile Aile ve Çalışma Bakanlığına, Ankara'da düzenlenen çalıştayda sunulacak.
NAFAKA 10.10.2018
Aile Bakanlığı nafaka sistemi için harekete geçti
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetleri Bakanlığınca gerçekleştirilecek 'Gündem Buluşmaları'nın ilk toplantısında, 'nafaka sistemi' ele alınacak.
NAFAKA 8.10.2018
'Yoksulluk nafakası süreli hale getirilmeli'
'Süresiz Nafakaya Adil Çözüm' sempozyumunun gerçekleştirildiği İstanbul Aydın Üniversitesinde hukukçular, sivil toplum kuruluşları ve mağdurlar bir araya geldi. Sempozyumda nafakanın adil ve süreli bir şekilde bağlanması görüşü öne çıktı.
NAFAKA 1.10.2018
Tüketici Mahkemesi'nden emekliye emsal karar!
Tüketici Mahkemesi'nden emekliye emsal karar!
Tüketici Mahkemesi, emekli maaşlarının nafaka borçları dışında haczedilemeyeceğine hükmetti.
NAFAKA 17.09.2018
Antalya'da düğün takılarına nafaka haczi
Antalya'da üçüncü kez dünya evine giren kişinin düğünündeki takılara, damadın ikinci evliliğinden dünyaya gelen çocuğunun nafakasını ödemediği gerekçesiyle haciz işlemi uygulandı. Düğünde damadın üzerindeki ve takıda toplanan 103 lira 95 kuruş ile alyans yüzük haczedildi.
NAFAKA 9.09.2018
Nafaka yüzünden baba katili olan genç tutuklandı
Çanakkale'nin Biga ilçesinde, annesinden 3 yıl önce boşanan babasını nafaka yüzünden bıçaklayarak öldüren genç çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
NAFAKA 29.08.2018
Nafaka yüzünden baba katili oldu
Nafaka yüzünden baba katili oldu
Çanakkale'nin Biga ilçesinde bir genç, annesinden 3 yıl önce boşanan babasını nafaka yüzünden bıçaklayarak öldürdü.
NAFAKA 29.08.2018
Yılların kaptanı, 'nafaka' mağduru oldu
İstanbul'da yaklaşık 30 yıl boyunca kaptanlık yapan, yaklaşık 10 yıl önce eşinden ayrılan ve emekli olan kaptanın aldığı maaşın bin 46 lirası nafakaya gidiyor, kalanı ise banka kredisine kesiliyor. Ömür boyu nafaka ödemek zorunda kalan kaptan, çektiği sıkıntılar yüzünden intihara dahi kalkıştığını ifade etti.
NAFAKA 26.07.2018
Süresiz nafaka toplumsal bir sorun haline geldi
Geçtiğimiz aylarda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından süresiz nafaka ile alakalı yeni bir düzenleme yapılacağının sinyalleri verilmişti. Sosyal medyada da sıkça tepki gösterilen süresiz nafaka konusuyla alakalı Avukat Burak Evci değerlendirmelerde bulundu.
NAFAKA 11.06.2018
Denizli'de 'nafaka' cinneti: 2 ölü
Denizli'de bir şahıs, önceden boşandığı eşine olan birikmiş nafaka borcu yüzünden 2 yıl önce evlendiği yeni eşini pompalı tüfekle öldürdükten sonra aynı tüfekle intihar etti.
NAFAKA 11.05.2018
'Süresiz Yoksulluk Nafakası' TBMM gündeminde
TBMM vatandaşlar tarafından gelen şikâyetlere kayıtsız kalmayarak 'Süresiz Yoksulluk Nafakası'nı gündemine taşıdı. Birçok insanın mağdur olduğu uygulama için Avukat Cevat Kazma, Batı'daki uygulamalar göz önünde bulundurularak adaletli bir çözüm bulunmasının gerektiğini söyledi.
NAFAKA 1.08.2017
Ünlü futbolcu yeşil sahada polisten kaçtı
Eski eşine nafaka borcunu ödemediği gerekçesiyle hakkında yakalama kararı olan Ekvadorlu futbolcu Enner Valencia, yeşil sahada baygınlık numarası yaparak polisten kaçtı.
NAFAKA 7.10.2016
Acun'un verdiği nafakaya inanamayacaksınız!
Dün 13 yıllık eşi Zeynep Ilıcalı ile boşanan Acun Ilıcalı, eski eşine nafaka olarak dudak uçuklatacak bir meblağ ödeyecek.
NAFAKA 13.07.2016
Ünlü oyuncuya nafaka şoku
Ünlü oyuncu Fikret Kuşkan'ın 7 yıl önce boşandığı eski eşi Bahar Kerimoğlu, çocukları Gün Kuzgun için aldığı nafakanın 8 bin 46 liradan 25 bin liraya çıkarılmasını istedi.
NAFAKA 7.07.2016
Olay ikili boşandı! Peki, nafaka ne kadar?
Olay ikili boşandı! Peki, nafaka ne kadar?
Boşanma davaları yılan hikayesine dönen Bade İşçil - Malkoç Süalp çifti bu sefer yolları ayırdı.
NAFAKA 22.06.2016
'Ben Daha Sübyanım'
Uludağ'da konser veren Demet Akalın, hayranlarına unutulmaz bir gece sunarken basın mensubunun, 'Siz gençken bu tür festivallere katılır mıydınız?' sorusuna 'Ben sübyanım, sübyan. Genç popçulara sakın bu tip sorular sorma' diyerek cevap verdi.
NAFAKA 26.01.2016