OSMAN KAYMAK HABERLERİ

HaberlerOSMAN KAYMAKOSMAN KAYMAK

Osman Kaymak kimdir?

Samsun ValisiOsman Kaymak 1965 Bayburt Merkez Sancaktepe köyünde doğdu. Eğitimini Sancaktepe Köyü İlkokulu, Bayburt Ortaokulu, Bakırköy Kocasinan Lisesini 1982 yılında bitirdi. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak kaydını yaptırdı. 1986 yılında bu fakülteden mezun olduktan sonra bir yıl İstanbul Barosuna bağlı olarak İstanbul Adliyesinde avukatlık stajını tamamladı. 1991 yılında Kaymakamlık kursunu başarı ile bitirerek Kütahya İlinde yeni kurulan Pazarlar İlçesine kurucu kaymakam olarak atandı. İki yıl süre ile bu ilçenin kurulması ile ilgili çalışmaları başarı ile tamamladıktan sonra mahrumiyet hizmeti yapmak üzere 1993 yılında Erzurum İli Narman İlçe Kaymakamlığına, bu görevi tamamladıktan sonra da 1995 yılında Malatya İli Battalgazi İlçe Kaymakamlığına atandı.

1998 yılında Niğde Vali Yardımcılığına atandı. 2000 yılında İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini Büyükşehir İlçe Yönetim Sorunları, Battalgazi İlçesi Örnek Olayı konulu tez çalışması ile tamamladı. Gölcük depremi sonrası deprem yaralarını sarmak üzere oluşturulan Kocaeli Valiliği Kriz Merkezinde 6 ay süreyle; geçici görevlerde bulundu. İçişleri Bakanlığı, Sivil Savunma Genel Müdürlüğü ve Bayındırlık Bakanlığının açmış olduğu Hizmet içi Eğitim kurslarına katılarak Afet Sonrası Acil Yardım ve Koordinasyon konularında; Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliğinin açmış olduğu Vali Yardımcıları Oryantasyon Seminerlerine katılarak sertifika aldı.

Battalgazi Kaymakamlığı görevi sırasında Malatya Valisinden, Kocaeli Deprem Bölgesindeki geçici görevinden dolayı Kocaeli Valisinden; Afyon Deprem Bölgesi geçici görevinden dolayı Afyon Valisinden ve Niğde Vali Yardımcısı olarak da Niğde Valisinden ve Suluova Kaymakamı olarak Amasya Valileri Hüseyin Poroy ve Erhan Tanju’dan Takdirname alarak ödüllendirildi. 2003 yılında Suluova İlçe Kaymakamlığına, 2006 yılında Elmadağ Kaymakamlığına, 2008 yılında Eyüp Kaymakamlığına, 2013 yılında İzmit Kaymakamlığına, 2014 yılında Tunceli Valiliğine Vali olarak atandı. 21/06/2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan 13/06/2017 tarih ve 2017/10458 sayılı kararname ile Samsun Valiliğine Vali olarak atanan Vali Osman Kaymak orta derecede İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Samsun'daki bin 52 projenin toplam maliyeti 7 milyar lira
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun genelinde bin 52 proje bulunduğunu, bunun 609'unun yatırımcı kurum ve kuruluşlarca, 443'ünün belediyelerce yürütüldüğünü ve projelerin toplam tutarının ise 7 milyar 71 milyon lira olduğunu söyledi.
OSMAN KAYMAK 21.01.2019
Samsun'da Nişan yüzüklerini Vali Osman Kaymak taktı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Samsun'da doktor olarak görev yapan İbrahim Hakkı Karakuş'a telefonda istediği Seçil Usul ile Karakuş'un nişan yüzükleri, Vali Osman Kaymak ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan tarafından takıldı
OSMAN KAYMAK 19.01.2019
Vali Kaymak: 'Meslek lisesi mezunları işsiz kalmıyor'
Vali Kaymak: 'Meslek lisesi mezunları işsiz kalmıyor'
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Üniversite mezunlarına iş bulamıyoruz ama bir meslek lisesini bitiren boş kalmıyor' dedi.
OSMAN KAYMAK 18.01.2019
Vali Osman Kaymak: 'Samsunspor'un acısı Türkiye'nin acısıdır'
Samsunspor'un 20 Ocak 1989'da geçirdiği kazanın 30. yılı dolayısıyla açıklama yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Samsunspor'un bu acısı sadece Samsunluların değil tüm Türkiye'nin ortak acısıdır' dedi.
OSMAN KAYMAK 18.01.2019
Büyükelçiden Samsun'da batan gemi hakkında ilginç yorum
Ukrayna'nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha, Samsun'da batan gemiden kurtarılan 7 mürettebatın, olayın başka bir ülkede gerçekleşmesi durumunda hayatta kalma şanslarını çok az gördüklerini, bu olayın Türkiye'de yaşanmasına çok sevindiklerini söylediklerini açıkladı.
OSMAN KAYMAK 17.01.2019
Vali Osman Kaymak'tan ödül
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor Yardım Kampanyası boyunca üstün gayret ve çalışma gösteren Tertip Komitesi'ni başarı belgesiyle ödüllendirdi
OSMAN KAYMAK 16.01.2019
Ülkü nineye devlet şefkati
Samsun Valisi Osman Kaymak, yalnız yaşayan 90 yaşındaki Ülkü nineyi evinde ziyaret ederek devletin şefkat elini uzattı
OSMAN KAYMAK 13.01.2019
Mustafa Demir'den engellilere kampüs sözü
Türkiye Sakatlar Derneği'nin düzenlediği toplantıda konuşan AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, engelliler için yapacakları projeyi açıklayarak, 'Engelliler için kampüs kuracağız' dedi.
OSMAN KAYMAK 13.01.2019
Samsun Valisi Kaymak'tan asırlık nineye sürpriz doğum günü
Samsun'da yaşan 101 yaşındaki asırlık Nuriye Ürün'e Samsun Valisi Osman Kaymak eşi Emine Kaymak doğum günü sürprizi yaptı. 101 yaşına giren Nuriye Ürün, uzun ve sağlıklı ömrünü süt ürünlerine borçlu olduğunu söyledi
OSMAN KAYMAK 12.01.2019
Vali Kaymak: 'Samsun örnek bir kent'
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Her gün yeni bir ihtiyaçlara karşın program ortaya koyuyoruz. İnsanımızı yalnız bırakmamaya çalışıyoruz. Samsun da bu yönüyle örnek bir kent.' dedi.
OSMAN KAYMAK 12.01.2019
Samsun Valisi Kaymak'tan kaymakamlara talimat
Samsun Valisi Osman Kaymak, İlkadım, Canik, Atakum, Bafra ve Çarşamba ilçelerinde uyuşturucu suçlarının daha çok işlendiğine dikkat çekerek, 'Bu ilçelerin kaymakamlarına ve muhtarlarına buradan söylüyorum. Bu işlere daha çok mesai harcayın' dedi.
OSMAN KAYMAK 10.01.2019
Vali Osman Kaymak: 'Tarım kenti Samsun'
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Samsun'da şu an halkımızın yüzde 50'ye yakını tarımdan geçimini sağlıyor. Samsun halkının yüzde 30'u tarımda bizzat çalışıyor. O anlamda Samsun'un bir tarım kenti olduğunu kabul etmek durumundayız' dedi
OSMAN KAYMAK 10.01.2019
Samsun'da kurtarılan mürettebattan Valiye ziyaret
Samsun açıklarında batan gemiden kurtarılan 7 Ukraynalı mürettebat, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti.
OSMAN KAYMAK 10.01.2019
Samsun Valisi Kaymak'tan o öğrenciye ziyaret
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da bir liseyi kazandıktan sonra tavuklarından ayrılamayacağını belirterek okul idaresine okul bahçesine tavuk kümesi yaptırtan öğrenci ile bir araya geldi.
OSMAN KAYMAK 10.01.2019
Vali Kaymak karla mücadele ekiplerini denetledi
Samsun Valisi Osman Kaymak, yoğun kar yağışının etkili olduğu Samsun-Ankara karayolunda ekipleri denetledi ve sürücülere gıda paketi dağıttı.
OSMAN KAYMAK 8.01.2019
Vali Kaymak'tan Sahil Güvenlik personeline tebrik
Samsun Valisi Osman Kaymak, Karadeniz'de dün batan Panama bayraklı kuru yük gemisinden 7 kişiyi sağ kurtaran Sahil Güvenlik personelini tebrik etti.
OSMAN KAYMAK 8.01.2019
Vali Osman Kaymak batan gemi hakkında ayrıntıları paylaştı
Samsun Valisi Osman Kaymak Karadeniz'de geminin batması sonucu kurtarılan mürettebatı hastanede ziyaret etti. Vali Kaymak hastane çıkışı yaptığı açıklamada, 'Yük gemisinde 13 personel bulunuyordu. 2'sinin cansız bedenine ulaşıldı. 4 kişi hala kayıp, 7 kişi kurtarılarak hastanelere kaldırıldı ve sağlık durumları iyi' dedi.
OSMAN KAYMAK 7.01.2019
Vali Osman Kaymak acı haberi duyurdu
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun açıklarında batan gemide 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 kişinin de kurtarıldığını açıkladı.
OSMAN KAYMAK 7.01.2019
Vali Osman Kaymak'tan mürettebata ziyaret
Vali Osman Kaymak'tan mürettebata ziyaret
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun açıklarında batan gemiden kurtarılan mürettebatı hastanede ziyaret etti.
OSMAN KAYMAK 7.01.2019
Vali Osman Kaymak'tan pazar esnafına tavsiye
Samsun Valisi Osman Kaymak, organik ürünlerin satıldığı köy pazarında, pazar esnafıyla sohbet edip alışveriş yapıp tavsiyede bulundu.
OSMAN KAYMAK 6.01.2019
Samsun'da Sarıkamış şehitleri anıldı
Samsun'da Sarıkamış şehitleri anıldı
Sarıkamış şehitleri, harekâtın 104'üncü yıl dönümünde Samsun'da düzenlenen yürüyüşle anıldı.
OSMAN KAYMAK 6.01.2019
Vali Kaymak'tan Yemen çağrısı
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Yemen'e Umut Olalım' kermesi açılışında Samsunlulara seslenerek, 'Umarım Samsunlular bu kampanya ile ciddi bir şekilde Yemen'e destek olacaklar' dedi
OSMAN KAYMAK 5.01.2019
Vali Kaymak ve Rektör Bilgiç öğrencilerle kitap okudu
Samsun Valisi Osman Kaymak ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı ziyaretinde öğrenciler ile kitap okudu.
OSMAN KAYMAK 4.01.2019
Vali Kaymak'tan Samsunspor'a destek
Vali Kaymak'tan Samsunspor'a destek
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan altyapı için yapılacak tesisler konusunda Yılport Samsunspor'a destek geldi
OSMAN KAYMAK 2.01.2019
Samsun'da görev başındaki polisler unutulmadı
Samsun'da görev başındaki polisler unutulmadı
Samsun Valisi Osman Kaymak ile İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, yeni yılda görev yapan polisleri ziyaret etti.
OSMAN KAYMAK 1.01.2019
Vali Kaymak: 'Yeni bir başlangıç yeni bir umut'
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' ilkesiyle 2019 yılı içerisinde de Samsun halkı için çalışmalarını sürdüreceklerini bildirdi.
OSMAN KAYMAK 31.12.2018
Vali Osman Kaymak: 'Samsun'u gıpta ile izliyorlar'
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'daki spor altyapısının birçok ilde bulunmadığına işaret ederek, ''Başka illerimiz Samsun'u gıpta ile izliyorlar. Artık Samsun'da başarı için hiçbir engelimiz yok'' dedi.
OSMAN KAYMAK 30.12.2018
Vali Osman Kaymak meşhur tiridi tattı
Vali Osman Kaymak meşhur tiridi tattı
Samsun Valisi Osman Kaymak, Havza'da düzenlenen tirit programın katıldı ve meşhur kaz tiridi yedi.
OSMAN KAYMAK 27.12.2018
Samsunlu şehit memleketine getirildi
Samsunlu şehit memleketine getirildi
Şehit polisin cenazesi İstanbul'daki törenin ardından memleketi Samsun'a getirildi
OSMAN KAYMAK 25.12.2018
Samsunlu şehit memleketine getirildi
Samsunlu şehit memleketine getirildi
Şehit polisin cenazesi İstanbul'daki törenin ardından memleketi Samsun'a getirildi
OSMAN KAYMAK 25.12.2018
Vali Kaymak'tan Samsunspor taraftarına müjde
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor taraftarının sahaya girişini rahatlatacak ve hızlandıracak tedbirlerin alınacağını açıkladı.
OSMAN KAYMAK 19.12.2018
Eski İçişleri Bakanı Ülkü Güney ile Samsun Valisi Osman Kaymak Vali Ali Hamza Pe
Çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Bayburt'a gelen Eski İçişleri Bakanı ve Bayburt Milletvekili Ülkü Güney ile Samsun Valisi Osman Kaymak, Vali Ali Hamza Pehlivan'ı ziyaret etti.
OSMAN KAYMAK 18.12.2018
Samsun Valisi Kaymak'tan ziyaret
Samsun Valisi Kaymak'tan ziyaret
Samsun Valisi Osman Kaymak, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun'u makamında ziyaret etti.
OSMAN KAYMAK 18.12.2018
Samsun'dan Türkiye'ye örnek iki proje
Samsun'dan Türkiye'ye örnek iki proje
Samsun'da 'Sen İste Yeter, Kanser Çeker Gider' ve 'Geleceğimize Sahip Çıkalım' projelerinin protokolleri imzalandı.
OSMAN KAYMAK 12.12.2018
Samsun Valisi Osman Kaymak: İnsan hakları insanlığın ortak paydası
Samsun Valisi Osman Kaymak, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajında; insan haklarının, demokrasinin ayrılmaz bir parçası ve tüm insanlığın ortak bir payda altında toplanabildiği en önemli değerlerden birisi olduğunun altını çizdi
OSMAN KAYMAK 10.12.2018
Vali Osman Kaymak: 'Herkes özel çocuklara destek olmalı'
3 Aralık Dünya Engelliler Günü' farkındalığı için düzenlenen etkinlikte Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Herkesi özel çocuklara destek olmaya davet ediyorum' dedi.
OSMAN KAYMAK 9.12.2018
Vali Osman Kaymak: 'Koruyucu aile olun'
Sığınmacı Aile Çocukları Programı'nda konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Yurtlarımızda 2-3 yaşlarında çocuklar var, çocuğu olmayan imkan sahibi aileleri koruyucu aile olmaya çağırıyorum' dedi.
OSMAN KAYMAK 9.12.2018
Vali Kaymak: 'Kadınların meclisteki temsil oranı artmalıdır'
'Cumhuriyet Tarihinde Kadının Siyasetteki Rolü ve Önemi İstişare Toplantısı', Türkiye'nin 81 ilinden gelen muhtarların katılımıyla Samsun'da gerçekleşti. 
OSMAN KAYMAK 8.12.2018
O mutluluğu yaşamak istiyorum
O mutluluğu yaşamak istiyorum
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor'un Süper Lig'e çıkmasının mutluluğunu yaşamak istediğini vurguladı
OSMAN KAYMAK 8.12.2018
Vali Osman Kaymak: 'Kenti birlikte yönetelim'
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Kenti birlikte yönetelim' diyoruz. Kenti birlikte yöneteceksek o anlamda muhtarlarla istişareli kararlar almak çok önemlidir ' dedi.
OSMAN KAYMAK 7.12.2018
Samsun Valisi Kaymak: 'En büyük görev medyaya düşüyor'
Samsun'da faaliyet gösteren internet gazeteleri ve yerel gazetelerin web sitesi sorumluları ile bir araya gelen Vali Osman Kaymak, ''Ortak aklın oluşmasında en büyük rol medyaya düşüyor'' dedi.
OSMAN KAYMAK 6.12.2018
Samsun Valisi Kaymak: Uluslararası başarılar milletimizi kenetliyor
Dünya Atletizm Şampiyonu Esra Bayrak'ı altınla ödüllendiren Samsun Valisi Osman Kaymak, sporcuların uluslararası yarışmalarda elde ettiği başarıların milleti birbirine kenetlediğini ve millet olma duygusunu güçlendirdiğini söyledi. 
OSMAN KAYMAK 5.12.2018
Samsun Valisi Kaymak: 110 milyon lira ödüyoruz
Samsun Valisi Kaymak: 110 milyon lira ödüyoruz
Vali Osman Kaymak, Samsun'da 1 yıl içinde 110 milyon lira evde bakım ücreti ödediklerini söyledi
OSMAN KAYMAK 5.12.2018
Vali Osman Kaymak'tan anlamlı farkındalık
Samsun Valisi Osman Kaymak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen programda tekerlekli sandalyeye binerek, engellilerin yaşadığı zorlukları anlamaya çalıştı
OSMAN KAYMAK 3.12.2018
Vali Kaymak engellileri dinledi
Samsun Valisi Osman Kaymak, Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi'ni ziyaret ederek engellilerin sorunlarını ve taleplerini dinledi
OSMAN KAYMAK 3.12.2018
Her birey engelli adayı
Her birey engelli adayı
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Unutulmamalıdır ki, her sağlıklı birey bir engelli adayıdır' dedi
OSMAN KAYMAK 3.12.2018
Vali Kaymak Haberaks Tv'den takip etti
Vali Kaymak Haberaks Tv'den takip etti
Samsun Valisi Osman Kaymak'ta kritik Utaş Uşak maçını Haberaks Tv ekranlarından büyük bir heyecanla takip etti.
OSMAN KAYMAK 2.12.2018
Samsun'a yeni bir okul daha
Samsun Tekkeköy'deki okul sayısının 4,5 yılda hedeflenen seviyenin üzerine çıktığını söyleyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköylü hayırsever Melek-Kadir Korkmaz çiftinin ilçeye ikinci bir okul yapma sözü verdiklerini belirtti.
OSMAN KAYMAK 2.12.2018
Cemal Yeşilyurt: Dünyayla yarışmalıyız
Yeşilyurt Demir Çelik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Yeşilyurt, en çok ihtiyaç duydukları şeyin akademisyen projeleri olduğunu belirterek, 'Verimi arttıracak, katma değer yaratacak, bizi dünya ile yarıştıracak projeler gerekli' dedi
OSMAN KAYMAK 1.12.2018
Vali Kaymak'tan sürpriz ziyaret
Samsun Valisi Osman Kaymak Gençlik ve Spor İl Müdür vekili olarak görevini sürdüren Erkan Özcan'ı makamında ziyaret etti. Çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Kaymak, Özcan'a da başarılar diledi
OSMAN KAYMAK 1.12.2018
Bölgenin en güçlüsü
Bölgenin en güçlü medyası olan Haber Medya Grubu bünyesinde bulunan Haber Gazetesi'nin 14'üncü yaş günü Samsun Valisi Osman Kaymak'ın katılımıyla kutlandı. Vali Kaymak, 'İlimizde olup da bölgeye hitap eden böyle güçlü bir medya grubunun olmasından dolayı mutluyuz' dedi
OSMAN KAYMAK 1.12.2018
Vali Kaymak: '9 ayda, 11 bin 16 ağacı kesilmekten kurtardık'
'Sıfır Atık Geleceğe Değer Kattık' seminerine katılan Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Samsun'da sadece kamu kuruluşlarının projeye verdiği destekle; 2018 yılının ilk 9 ayında 11 bin 16 ağacımızı kesilmekten kurtarırken; 3 bin 40 varil petrol tasarrufu, 5 bin 600 megavat saat enerji tasarrufu sağlanmıştır' dedi. 
OSMAN KAYMAK 30.11.2018
Vali Kaymak'a sürpriz ziyaret
Geçtiğimiz ay yapılan genel kurulda nikah tazeleyen Samsun Kayak Kulübü Başkanı Hülya Korkut Özak ve yönetim kurulu üyeleri, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret ederek çiçek hediye etti
OSMAN KAYMAK 30.11.2018
Vali Kaymak: 'Samsun en uygun alan'
Biyoçeşitlilik temalı 2. Uluslararası ÜNİDOKAP Karadeniz Sempozyumu'nda konuşan Vali Osman Kaymak, Samsun'un doğasıyla, çevresiyle biyoçeşitlilik çalışmaları için en uygun alan olduğunu söyledi.
OSMAN KAYMAK 28.11.2018
Gökhan Töre'den anlamlı hediye
Gökhan Töre'den anlamlı hediye
Beşiktaşlı futbolcu Gökhan Töre, Samsun Valisi Osman Kaymak'a imzalı formasını ve futbol topu hediye etti.
OSMAN KAYMAK 26.11.2018
Vali Osman Kaymak'tan vatandaşlara uyarı: 'Evlerinizi sigortalayın'
Vatandaşların evlerini depreme karşı sigortalamaları gerektiğini ifade eden Samsun Valisi Osman Kaymak, ''Çağımız maalesef sigorta dönemi. Ayda 50-100 lira ödeyerek 100 bin, 500 bin, 1 milyonluk evlerinizi sigortalayabilirsiniz'' dedi.
OSMAN KAYMAK 26.11.2018
İstanbul'da yatırım zirvesi
Samsun Valisi Osman Kaymak, İstanbul'da görüştüğü Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım ile Samsun'un yatırım imkanları ve yeni yatırımcılar bulma konularında görüş alışverişinde bulundu
OSMAN KAYMAK 23.11.2018
Vali Kaymak EXPO'ya katıldı
Vali Kaymak EXPO'ya katıldı
Vali Osman Kaymak, MÜSİAD tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenen MÜSİAD EXPO'ya katıldı
OSMAN KAYMAK 22.11.2018
Devlet yardım elini uzattı
Samsun'un Vezirköprü ilçesinde elektriği ve suyu olmayan tek göz odada 10 yıldır yaşam mücadelesi veren kadının evi, Vezirköprü Kaymakamlığınca onarılarak elektrik ve su tesisatı sağlandı.
OSMAN KAYMAK 20.11.2018
Samsunlulara uyarı! Şikayet edin
Samsun Valisi Osman Kaymak, çekici ve kurtarıcılar tarafından fahiş ücret talep edildiğini düşünen vatandaşların şikayetlerini İl Emniyet Müdürlüğü veya Büyükşehir Belediyesine bildirmelerini söyledi.
OSMAN KAYMAK 20.11.2018
Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Başarı ödüllendirilmeli'
Samsun Valisi Osman Kaymak, bir başarı yakalandığı zaman anında ödüllendirilmesi gerektiğini belirterek, 'İlimizin gerçekten asayişini etkileyen olumlu ve olumsuz konularda yoğun bir çaba sarf ederek, teknik takibiyle organize olarak, gerek güvenlik, gerek terör, gerek asayiş, gerek istihbarat gibi çalışmaları yakinen takip ediyoruz' dedi.
OSMAN KAYMAK 19.11.2018
Kaymak ailesinin acı günü
Samsun Valisi Osman Kaymak'in eşi Emine Kaymak'ın Amasya'nın Taşova ilçesinde vefat eden amcası Mehmet Tekin son yolculuğuna uğurlandı.
OSMAN KAYMAK 16.11.2018
Vali Osman Kaymak, Rektör Bilgiç eşliğinde GSF'yi gezdi
Samsun Valisi Osman Kaymak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ile birlikte OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Kampüsünü ziyaret etti.
OSMAN KAYMAK 15.11.2018
Vali Osman Kaymak, Rektör Bilgiç eşliğinde GSF'yi gezdi
Samsun Valisi Osman Kaymak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ile birlikte OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Kampüsünü ziyaret etti.
OSMAN KAYMAK 15.11.2018
Uluslararası şenlik Samsun'da
19 Mayıs 1919'un 100. yıldönümü etkinlikleri kapsamında 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği Samsun'da yapılacak.
OSMAN KAYMAK 14.11.2018
Samsun'da başarılarını belgeyle taçlandırdılar
Samsun'da başarılarını belgeyle taçlandırdılar
Samsun Emniyet Müdürlüğü konferans salonunda başarılı polislere başarı belgesi verilmesi amacıyla tören düzenlendi.
OSMAN KAYMAK 13.11.2018
Vali Kaymak açıkladı! İşte Samsun'daki göçmen sayısı
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün Sosyal Uyum Programı ve Okul Destek Projesi kapsamında düzenlenen kahvaltıda konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, Türkiye'de ve Samsun'daki göçmen sayısını açıkladı.
OSMAN KAYMAK 11.11.2018
Fındık ve çeltik için Samsun'a depo lazım
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'da özellikle fındık ve çeltik için daha fazla lisanslı depo ihtiyacı olduğunu, bunun için de şehrin dinamikleriyle birlikte çalışılması gerektiğini söyledi.
OSMAN KAYMAK 9.11.2018
Vali Osman Kaymak'tan öğrencilere nasihat
Gençlik ve Spor Bakanlığının 81 ilde organize ettiği 'Gençler Sabah Namazında Buluşuyor' etkinliğinde Samsun Valisi Osman Kaymak gençlere nasihatte bulundu.
OSMAN KAYMAK 8.11.2018
Samsun Valisi Kaymak ve eşi hayat kurtaracak
Samsun Valisi Kaymak ve eşi hayat kurtaracak
Samsun Valisi Osman Kaymak, kendisinin ve eşinin organlarını bağışladıklarını açıkladı.
OSMAN KAYMAK 7.11.2018
Vali Osman Kaymak: 'Samsun'un potansiyeli 1 milyar dolar'
Samsun'un ihracat oranının 500 milyon dolar civarında olduğunu belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Bu rakamı 1 milyar dolara çıkarmak için kapasiteye sahibiz'' dedi.
OSMAN KAYMAK 5.11.2018
Vali Kaymak'tan ziyaret
Vali Kaymak'tan ziyaret
Vali Osman Kaymak, Alaçam Kaymakamı Fikret Zaman'ı ziyaret etti.
OSMAN KAYMAK 4.11.2018
Samsun Valisi Kaymak: Sosyal sorunlar ciddi boyutta
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Toplumdaki sosyal sorunlar çok ciddi boyutlara ulaştı. İntiharlar, boşanmalar, aile içi şiddet, istismarlar devam ediyor. Biz bu sorunları hafife alırsak yarın gerçekten yönetilemez bir toplumla karşı karşıya kalabiliriz' dedi
OSMAN KAYMAK 2.11.2018
Samsun'da evlilik öncesi eğitim yaygınlaşıyor
Samsun'da evlilik öncesi eğitim yaygınlaşıyor
Türkiye'de 917 bin kişi evlilik öncesi eğitim alırken, Samsun'da da 6 bin 618 kişi eğitim programından faydalandı. 
OSMAN KAYMAK 1.11.2018
Samsun'da yaşam tüneli
Samsun'da Ankara yolu üzerinde Maliye Nokta mevkisinde oluşturulan 'Yaşam Tüneli'nde sürücülere kamu spotu filmler izlettirilerek, trafikte uyulması gereken kurallar anlatılıyor.
OSMAN KAYMAK 1.11.2018
Vali Kaymak'tan 'karbonmonoksit' uyarısı
Samsun Valisi Osman Kaymak, kış aylarında yaşanan karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı bir açıklama yaparak, vatandaşların gerekli önlemleri alması için uyarılarda bulundu.
OSMAN KAYMAK 31.10.2018
Vali Kaymak: Samsun eğitim kenti
Samsun Valisi Osman Kaymak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde Bafra'da kurulan ve yapımı Arslan Ailesi tarafından üstlenilerek Hacı Fevziye Arslan'ın adı verilen işletme fakültesi binasında incelemelerde bulundu. 
OSMAN KAYMAK 30.10.2018
Görkemli resepsiyon
Görkemli resepsiyon
Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla resepsiyon düzenlendi
OSMAN KAYMAK 30.10.2018
Şerife teyzeye devlet eli
Samsun'da basında 'elektriği ve suyu olmayan tek göz odada 10 yıldır yaşam mücadelesi verdiği' yönünde haberler çıkan 80 yaşındaki Şerife Karaca'nın mağduriyetini Samsun Valiliği giderecek.
OSMAN KAYMAK 28.10.2018
Samsun'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu
Samsun'da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusu başladı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirildi
OSMAN KAYMAK 29.10.2018
Vali Kaymak'tan Cumhuriyet bayramı mesajı: En şanlı mücadele
Vali Kaymak'tan Cumhuriyet bayramı mesajı: En şanlı mücadele
Samsun Valisi Osman Kaymak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
OSMAN KAYMAK 28.10.2018
Vali Kaymak'tan Kara'ya hayırlı olsun ziyareti
Samsun Valisi Osman Kaymak, Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara'ya yeni görevi dolayısıyla hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Kaymak, Haber Medya Grubu'nun başarılarının devamını diledi
OSMAN KAYMAK 28.10.2018
Samsun'da 32 bin 600 kişi işe yerleştirildi
Samsun Valisi Osman Kaymak, 2018 yılı Ocak-Eylül tarihleri arasında 32 bin 600 kişinin İŞKUR vasıtasıyla işe yerleştirildiğini, 7 bin kişiye de işsizlik maaşı ödendiğini söyledi.
OSMAN KAYMAK 25.10.2018
Bütün polisler trafik polisi
'Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük' kampanyası kapsamında düzenlenen törende konuşan Vali Osman Kaymak, 'Artık sadece trafik polisleri ceza yazmıyor. Sivil polislerimiz de ceza yazıyor' dedi
OSMAN KAYMAK 24.10.2018
Samsun Valisi Kaymak'tan davet
Samsun Valisi Kaymak'tan davet
Samsun Valisi Osman Kaymak, Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yılı kutlamalarına tüm halkı davet ettiğini söyledi.
OSMAN KAYMAK 22.10.2018
Millet vicdanının sesi
'21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü' nedeniyle mesaj yayımalayan Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Gazeteci arkadaşlarımız, vatandaşın doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadır' dedi
OSMAN KAYMAK 21.10.2018
Muhtarlar Vali Kaymak'tan destek istedi
Muhtarlar Günü dolayısıyla Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyaret eden muhtarlar, 'mahalle muhtarlık büroları' konusunda kendisinden destek istedi.
OSMAN KAYMAK 19.10.2018
Samsun Valisi Kaymak gençlerle bir araya geldi
Samsun Valisi Osman Kaymak, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Samsun Mesnevi Erkek Öğrenci Yurdu'ndaki üniversiteli gençlerle bir araya geldi.
OSMAN KAYMAK 18.10.2018
Vali ve Başkan'dan Samsunspor'a tebrik
Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Gaziantepspor karşılaşması sonrası Samsunspor Kulübünü ziyaret ederek galibiyetten dolayı kutladı.
OSMAN KAYMAK 13.10.2018
Yol haritası görüşüldü
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, '19 Mayıs 2019 bizim için çok önemli. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen toplantıyla çalışmalarımızı istişare ettik ve 100. yıl için yol haritalarımızı yeniden görüştük' dedi
OSMAN KAYMAK 12.10.2018
Samsun Valisi Kaymak'tan çağrı
Samsun'da 'sıfır atık' hedefiyle 596,6 ton atık toplandığını belirten Vali Osman Kaymak, 'Tüm kamu, özel sektör kuruluşları ve vatandaşlarımızı Sıfır Atık Projesi kapsamında duyarlı olmaya davet ediyorum' dedi
OSMAN KAYMAK 10.10.2018
Samsun'da 696,6 ton atık toplandı !
Samsun Valisi Osman Kaymak, kentte sürdürülen Sıfır Atık Projesi kapsamında 3 ayda 596 ton 600 kilo atık toplandığını bildirdi.
OSMAN KAYMAK 8.10.2018
Vali Kaymak'tan vatandaşlara çağrı: 'Duyarlı olalım'
Vali Kaymak'tan vatandaşlara çağrı: 'Duyarlı olalım'
Türk Kızılayı'na kan bağışında bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, vatandaşları da kan bağışında bulunmaya davet etti.
OSMAN KAYMAK 5.10.2018
Vali Osman Kaymak'tan 'tasarruf' uyarısı: 'İhtiyaç yoksa yatırım da yok'
Samsun Valisi Osman Kaymak, tasarruf tedbirleri gereğince yatırımlarda kısıtlanmaya gidileceğini belirterek, 'Gerçekten ihtiyaç olmayan yatırımların önerilmemesi gerekiyor' dedi
OSMAN KAYMAK 2.10.2018
Vali Kaymak Samsunspor maçını Haberaks'tan izledi
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsunspor-Ankara Demirspor karşılaşmasını Haberaks TV'nin mobil uygulaması üzerinden takip etti
OSMAN KAYMAK 1.10.2018
Samsun Valisi Kaymak: Geleceğe ışık tutuyorlar
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Yaşlılar, tecrübeleriyle geleceğe ışık tutan, dün ile bugün arasında köprü kuran kıymetlilerimizdir' dedi
OSMAN KAYMAK 1.10.2018
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan Samsung'a davet
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsung firmasını Samsun'da yatırım yapması için davet ettiklerini belirterek, 'Samsung firmasına bir dosya hazırlayıp gönderdik. En son Güney Kore ile hükümetimizin yaptığı görüşmelerde de Samsung'un Türkiye'ye yatırım yapacağını öğrendik. Lütfen Samsung yapacaksa bu yatırımı Samsun'a yapsın' dedi.
OSMAN KAYMAK 27.09.2018
Özbalcı'dan Kaymak'a brifing
Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, kendisini makamında ziyaret eden Vali Osman Kaymak'a çalışmalarla ilgili bilgi verdi
OSMAN KAYMAK 26.09.2018
Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti UNESCO Dünya Mirası Listesi yolunda
Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Kızılırmak Deltası Sulak Alan ve Kuş Cenneti UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınmıştı. Şimdi ise asıl listeye girmek için bir süreç yönetiliyor
OSMAN KAYMAK 24.09.2018
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan vatandaşlara çağrı
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan vatandaşlara çağrı
Samsun Valisi Osman Kaymak, herkesi organ bağışı yapmaya davet ettiğini söyledi.
OSMAN KAYMAK 24.09.2018
Samsun Valisi Osman Kaymak: 'Burası 'ortak akıl' projesi'
Uluslararası Intermodal Lojistik Zirvesi'nde konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Samsun Lojistik Merkezi projesi, buradaki her kesimin ortak aklıyla ortaya çıktı' dedi
OSMAN KAYMAK 20.09.2018
Vali Kaymak'tan özeleştiri
Samsun Valisi Osman Kaymak, Emine Erdoğan tarafından başlatılan 'Sıfır atık' projesinde Samsun'un iyi bir yerde olmadığını söyleyerek, 'Bir iki ay içerisinde ilimizin sıfır atık konusunu el birliği ile çözmemizi istiyoruz. Bu bir şuur değişikliğidir' dedi.
OSMAN KAYMAK 18.09.2018
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 'stokçuluk' uyarısı
Samsun Valisi Osman Kaymak, Ahilik Haftası dolayısıyla makamında kabul ettiği esnaf odaları başkanlarına, 'Ticaret yaparken hile hurda yapmak, çırağın-işçinin hakkını yemek, Ahilikte yoktur. Stokçular da aynı. Stokçuluk dinen de etik olarak da yanlış bir şeydir' dedi.
OSMAN KAYMAK 18.09.2018
Ankara zirvesi tam gaz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ve Samsun AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ile ikinci gün de Ankara'da bazı ziyaretlerde bulundu
OSMAN KAYMAK 14.09.2018
Nebiyan'da kamp şenliği
Samsun Nebiyan Doğa ve İzcilik Kampı'nda 'Anadolu Mektebi Erkek Yaz Kampı' düzenlenen açılış töreni ile başladı. Samsun Valisi Osman Kaymak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz 4 gün sürecek kampta gençlere başarılar diledi
OSMAN KAYMAK 10.09.2018
Vali Osman Kaymak'tan çağrı: Acile değil, aile hekimine gidin
Samsun Valisi Osman Kaymak, aile hekimlerinde tedavi edilebilecek soğuk algınlığı gibi hastalıklarda hastane acillerine gidilmemesi gerektiğini belirterek, 'Şu anda sağlık sistemimiz kitlenmiş durumda' dedi.
OSMAN KAYMAK 6.09.2018
Osman Sayılır, Tonya Kaymakamı oldu
Kütahya'nın Dumlupınar Kaymakamı Osman Saylır, 2018 yılı Kaymakamlar Kararnamesi ile Trabzon'un Tonya ilçesi Kaymakamlığı vazifesine atandı.
OSMAN KAYMAK 6.09.2018
Vali Kaymak'tan kamp ziyareti
Vali Osman Kaymak ile Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, Nebyan Doğa ve İzci Kampı'nı ziyaret etti
OSMAN KAYMAK 25.08.2018
Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Vali Kaymak'a ziyaret
Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Vali Kaymak'a ziyaret
Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti.
OSMAN KAYMAK 20.08.2018
Samsun'daki OSB ve küçük sanayi sitelerinde 32 bin kişi çalışıyor
Samsun Valisi Osman Kaymak, il genelindeki Organize Sanayi Bölgelerinde(OSB) 8 bin 549, küçük sanayi sitelerinde ise 23 bin 495 kişinin istihdam edildiğini söyledi.
OSMAN KAYMAK 10.08.2018
7 ayda 1 milyon 25 bin yolcu hizmet aldı
7 ayda 1 milyon 25 bin yolcu hizmet aldı
Samsun-Çarşamba Havalimanından 2018 yılı 7 aylık döneminde 1 milyon 25 bin 193 yolcu hizmet aldı.
OSMAN KAYMAK 10.08.2018
Samsun Valisi Osman Kaymak talimat verdi! 7/24 çalışacaklar
Ordu'da yaşanan sel felaketinin ardından Samsun'da da Vali Osman Kaymak'ın talimatıyla Afet Yönetim Merkezi'nin 7/24 esasına göre çalışmaya başladığı bildirildi.
OSMAN KAYMAK 9.08.2018
AMATÖRE MÜJDE
AMATÖRE MÜJDE
Samsun Valisi Osman Kaymak'ın girişimleriyle Canik yan ve suni çim sahaların yıkılmasından vazgeçildi.
OSMAN KAYMAK 9.08.2018
Vali Kaymak: 'Bizler sizi seviyoruz'
Türkiye ile Ukrayna arasında kardeşliğe vurgu yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Bizler sizi seviyoruz. Sizin ailelerinizde de olduğu gibi iki ülke vatandaşları arasında yapılan evlilikler bizi daha da yakınlaştıracak.' dedi.
OSMAN KAYMAK 7.08.2018
Samsun'da ambulansa saldırıyla ilgili Vali Kaymak'tan açıklama
Samsun'da park halindeki 55 LL 112 plakalı 112 Acil Servis ambulansı kimliği belirsiz kişilerin saldırısına uğradı. Konuyla ilgili Samsun Valisi Osman Kaymak'tan açıklama geldi.
OSMAN KAYMAK 7.08.2018
Önlemler konuşuldu
Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu, 2018-2019 sezonlarındaki müsabaka takvimini ve maçlarda alınacak önlemleri değerlendirdi.
OSMAN KAYMAK 7.08.2018
Vali ve Başkan tarlada tütün kırdı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Samsun Valisi Osman Kaymak ile birlikte Vezirköprü ilçesi Adatepe Mahallesi'nde tarlaya inerek çiftçilerle beraber tütün kırdı.
OSMAN KAYMAK 5.08.2018
Vali Kaymak'a forma hediyesi... BESK'ten sürpriz ziyaret
Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yakup Özden ve yönetim kurulu üyeleri, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti. Başkan Özden, desteklerinden dolayı Vali Kaymak'a plaket ve isminin yazılı olduğu formayı takdim etti
OSMAN KAYMAK 3.08.2018
Vali Kaymak'a ziyaret
Samsun Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Murat Fırat, Genel Sekreteri Ufuk Gürbüz ve Genel Koordinatörü Yunus Köz, Vali Osman Kaymak'ı makamında ziyaret etti
OSMAN KAYMAK 1.08.2018
Samsun Valisi Kaymak: Gençlere önem veriyoruz
Genç MÜSİAD Samsun Şube Başkanı Ersin Canikli ve üyeler, Vali Sayın Osman Kaymak'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Vali Kaymak, 'Gençlere önem veriyoruz ve desteklerimize devam edeceğiz' dedi
OSMAN KAYMAK 1.08.2018
Samsun Valisi Kaymak, kaplıcalar bölgesini inceledi
Samsun Valisi Kaymak, kaplıcalar bölgesini inceledi
Samsun Valisi Osman Kaymak, Havza ilçesinde kaplıcalar bölgesinde incelemelerde bulundu.
OSMAN KAYMAK 25.07.2018
Samsun Valisi Kaymak: Türk Kızılayı ile gurur duyuyoruz
Samsun Valisi Osman Kaymak, Türk Kızılayı'nın bütün dünyada örnek gösterilen yardım kuruluşları arasında olduğunu belirterek, 'Türk Kızılayı ile gurur duyuyoruz' dedi
OSMAN KAYMAK 25.07.2018
Curling A Milli Takımı'ndan başarı sözü
Samsun Valisi Osman Kaymak, Yaz Kondisyon Kampı'na katılan Curling A Milli Takımı ve Genç Milli Takımı sporcularını makamında kabul ederek, sporculardan uluslararası alanda başarı sözü aldı.
OSMAN KAYMAK 19.07.2018
Vali Kaymak'tan başarıya altın
657. Tarihi Kırpınar Yağlı Güreşleri'nde ikinci olan Samsunlu başpehlivan Şaban Yılmaz, Vali Osman Kaymak ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz'ı ziyaret etti. Vali Kaymak, ikinci olan Şaban Yılmaz'ı altınla ödüllendirdi.
OSMAN KAYMAK 19.07.2018
Trafikte eğitim şart
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Ülkemizde maddi manevi kayıplara sebep olan trafik kazalarının önlenmesinde eğitimin çok önemli' dedi.
OSMAN KAYMAK 19.07.2018
Dev turnuvada ödüllü son
Bu yıl 3.sü düzenlenen 'Hakimiyet Milletindir Sokak Basketbolu' Turnuvası yapılan ödül töreniye son buldu. Samsun Valisi Osman Kaymak'ın da katıldığı turnuvada renkli görüntüler oluştu
OSMAN KAYMAK 17.07.2018
Samsun'a iki ödül birden
Merkezi Ordu'da olan Karadeniz Haberci Dergisi'nin Karadeniz Bölgesi genelinde düzenlediği 'Karadeniz'de Yılın En'leri' anketinde seçilen isimler ödüllerini aldı. Buna göre Samsun Valisi Osman Kaymak, yılın valisi, AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan da yılın milletvekili seçildi.
OSMAN KAYMAK 15.07.2018
Samsun'da 378 FETÖ firarisi var
Vali Osman Kaymak, Samsun'da 378 FETÖ firarisi olduğunu belirterek, 'Samsun'da da güçlü bir yapı oluşturup halkımızı sömürmüşler' dedi.
OSMAN KAYMAK 15.07.2018
Vali Kaymak'ta izledi...
Samsun'da kamp yapan Türkiye Short Track Milli Takımı ve Uğur Okulları yaz spor okulu sporcuları Samsun halkına gösteri düzenledi. Gösteriyi Samsun Valisi Osman Kaymak'ta yakından izledi
OSMAN KAYMAK 14.07.2018