PARİS

HaberlerPARİS HABERLERİPARİS HABERLERİ
Fransa'da genel grev çağrısı sonrası binlerce kişi sokağa indi
Fransa'da işçi sendikalarının 'Mücadele Birliği' sloganıyla ülke genelinde grev ve gösteri çağrısının ardından binlerce kişi sokağa indi.
PARİS HABERLERİ 19.04.2018
Macron: 'Suriye operasyonu için Almanya'nın gerekli anayasal çevresi yoktu'
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD, İngiltere ve Fransa'nın katıldığı Suriye operasyonuna Almanya'nın katılmamasıyla ilgili, 'Suriye operasyonu için Almanya'nın gerekli anayasal çevresi yoktu' dedi.
PARİS HABERLERİ 19.04.2018
Paris Saint-Germain şampiyonluğunu ilan etti
Paris Saint-Germain şampiyonluğunu ilan etti
Fransa Ligue 1'de Paris Saint-Germain, Monaco'yu 7-1 mağlup ederek bitime 5 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.
PARİS HABERLERİ 16.04.2018
Fransa'daki protestolarda 63 kişi gözaltına alındı
Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un reform paketlerine karşı farklı sektörlerden işçiler ve öğrencilerin yaptığı protesto gösterilerinde 63 kişi gözaltına alındı.
PARİS HABERLERİ 15.04.2018
Paris'te 'Osmanlı İmparatorluğu'nda Japon Bir Mimarın Değişen Düşünceleri' Konfe
Japon sanat tarihçisi Miyuki Aoki Girardelli, Fransa'nın başkenti Paris'teki Japon Kültür Evi'nde 'Osmanlı İmparatorluğu'nda Japon Bir Mimar' adlı kitabı üzerine bir konferans verdi.
PARİS HABERLERİ 13.04.2018
Fransa'da demiryolu çalışanları Ulusal Meclis önünde grevde
Fransa'da yüzlerce kişi, hükümetin demiryollarına yönelik reform çalışmalarına karşı başlatılan grev kapsamında Ulusal Meclis önünde toplanarak, kararı protesto etti.
PARİS HABERLERİ 9.04.2018
Fransa'da Magnanville terör saldırısı soruşturmasında yeni gözaltı dalgası
Fransa'da 2016 yılının Haziran ayında DEAŞ militanı tarafından polis çiftin öldürüldüğü Magnanville terör saldırısında 6 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
PARİS HABERLERİ 9.04.2018
Paris değil Gümüşhane
Gümüşhane kent merkezinde faaliyet gösteren bir gelinlik mağazası kuruluşunun 4. yılı etkinlikleri kapsamında yeni ürünlerinin tanıtımını Gümüşhane tarihinde ilk kez düzenlenen gelinlik defilesiyle gerçekleştirdi.
PARİS HABERLERİ 7.04.2018
Fransa'da demiryolu grevinde hükümet ile sendikalar arasında uyuşmazlık
Fransa'da demiryolu grevinde hükümet ile sendikalar arasında uyuşmazlık
Fransa'da demiryolu grevinde hükümet ile sendikalar arasındaki görüşmelerde uyuşmazlık yaşandığı bildirildi.
PARİS HABERLERİ 6.04.2018
Fransa'da eski bakan gözaltına alındı
Fransa'da eski Reform Bakanı ve eski Senatör Jean-Vincent Place bir bar çıkışında alkollü halde yaptığı saldırılardan dolayı gözaltına alındı.
PARİS HABERLERİ 5.04.2018
Fransa'da grev üniversitelere sıçradı
Fransa'da grev üniversitelere sıçradı
Fransa'da dün başlayan demiryolu grevi ülkedeki üniversitelere sıçradı.
PARİS HABERLERİ 4.04.2018
Dosso Dossi Paris Hilton'la coşacak
Dosso Dossi Fashion Show ve The Land of Legends Theme Park ortaklığında 10 Haziran'da Antalya'da gerçekleştirilecek büyük şovun ilk sürpriz ismi Hilton otellerinin varisi Paris Hilton oldu.
PARİS HABERLERİ 4.04.2018
Joon'un ilk Paris uçağı havalandı
Air France'ın dijitalleşen dünyaya yönelik tasarladığı yeni havayolu markası Joon, 26 Mart gecesi ilk İstanbul-Paris CDG uçuşunu gerçekleştirdi. İlk uçuşa özel düzenlenen kurdele kesimi ve uçuşa hazırlanırken pistte gerçekleştirilen görkemli tanıtım şovu izleyenleri etkiledi.
PARİS HABERLERİ 27.03.2018
Fransa'da rehin krizi: 'Salah Abdeslam'ı özgür bırakın'
Fransa'da bir süpermarkete saldıran ve insanları rehin alan saldırganın Paris'te 13 Kasım 2015'te 130 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısından sonra yakalanan ve hapsedilen terörist Salah Abdeslam'ın özgür bırakılmasını talep etti.
PARİS HABERLERİ 23.03.2018
Sarkozy'nin gözaltına alınması
Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin, 2007 yılında yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Libya'dan usulsüz olarak 5 milyon euro tutarında mali kaynak aldığı iddiasıyla gözaltına alındığı bildirildi.
PARİS HABERLERİ 20.03.2018
Bursa Kompozit Sektörü temsilcileri Paris'te
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyesi firmalar, Kompozit Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (Ur-Ge) Projesi kapsamında Fransa'nın başkenti Paris'te ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.
PARİS HABERLERİ 16.03.2018
Bursa kompozit sektörü temsilcileri Paris'te
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyesi firmalar, Kompozit Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (Ur-Ge) Projesi kapsamında Fransa'nın başkenti Paris'te ikili iş görüşmeleri yaptı.
PARİS HABERLERİ 16.03.2018
Notre Dame de Paris Müzikali İstanbul'da
Victor Hugo'nun unutulmaz aşk hikayesi 'Notre Dame'ın Kamburu'ndan uyarlanan Notre Dame de Paris müzikali İstanbullu sanatseverlerle buluştu.
PARİS HABERLERİ 13.03.2018
Fransa'da milletvekiline ölüm tehdidi içeren ırkçı mektup
Fransa'da milletvekiline ölüm tehdidi içeren ırkçı mektup
Fransa'da siyahi kadın milletvekili Leatitia Avia'ya ölüm tehdidi içeren bir mektup gönderildi.
PARİS HABERLERİ 28.02.2018
Bursalı tekstilciler Paris'ten moralli döndü
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) üyeleri, Paris Premiere Vision ve Texworld fuarlarından moralle döndü. Tekstil sektörünün kalbinin attığı fuarlarda yeni koleksiyonlarını görücüye çıkaran Bursalı firmalar, yeni ticaret bağlantıları kurdu.
PARİS HABERLERİ 19.02.2018
Paris'te Türk moda rüzgarı esti
Avrupa'nın en önemli moda merkezlerinden Paris'te Türk moda rüzgarı esti. Avrupa'nın en büyük hazır giyim ve konfeksiyon tedarikçilerinden Türk hazır giyim ve konfeksiyon sektörü, 13-15 Şubat 2018 tarihlerinde Paris'te düzenlenen Premiere Vision (PV) Manufacturing Paris Fuarı'nda 26 firma ile şov yaptı.
PARİS HABERLERİ 16.02.2018
Aziz Yıldırım Paris'te de istifaya davet edildi
A Milli Takım'ın Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Hırvatistan'la karşılaşacağı maç öncesi Paris'te sarı-lacivertli taraftarlar, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı istifaya davet eden pankart açtı.
PARİS HABERLERİ 12.06.2016
İbrahimovic'in yerine Mario Gomez
Fransa'nın son yıllara damga vuran kulübü Paris Saint-Germain, dünyaca ünlü forveti Zlaten İbrahimovic'in Manchester United'e gidecek olması sebebiyle kolları sıvadı.
PARİS HABERLERİ 7.06.2016