REFERANDUM

HaberlerREFERANDUM HABERREFERANDUM HABER
'Referandumdan Bir Yıl Sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' paneli düzenlendi
Marmara Üniversitesi tarafından düzenlenen 'Referandumdan Bir Yıl Sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' başlıklı panel Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleştirildi.
REFERANDUM HABER 16.04.2018
Tokatköy Referandumundan tek yön çıktı
Beykoz Belediyesi'nin katılımcı ve demokratik yerel yönetim uygulamaları kapsamında Tokatköy Mahallesi Sultan Aziz Caddesi'nin trafik düzenlemesi için yaptığı referandumdan tek yön çıktı.
REFERANDUM HABER 12.02.2018
Canik'te güçlü evet mutluluğu
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumunda yüzde 72 evet oranıyla Samsun merkez ilçeleri arasında en yüksek oy oranına sahip olan Canik'te evet coşkusu yaşandı. Başkan Osman Genç, Adnan Menderes Demokrasi Meydanı'nda toplanan vatandaşlara teşekkür etti
REFERANDUM HABER 17.04.2017
16 Nisan referandum...
16 Nisan referandum...
Türkiye anayasa değişikliği referandumuna gidiyor. Sandıktan evet mi yoksa hayır mı çıkacak?
REFERANDUM HABER 16.04.2017
Son referandum anketinde çarpıcı sonuç
Türkiye pazar günü yapılacak referanduma kilitlendi. Adil Gür son anketi duyurdu. Son dakika olarak gelen anket sonuçlarında evet yüzde 60'ı gördü.
REFERANDUM HABER 15.04.2017
AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Artık karar da söz de milletin'
Yoğun programlar çerçevesinde Samsun'un 17 ilçesinde mahalle mahalle, kapı kapı çalışma yaparak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini anlattıklarını belirten AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Artık karar da söz de aziz milletimizin' dedi.
REFERANDUM HABER 14.04.2017
Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz
Samsun'da 'hayır' çalışması yürüten bir grup, kültür merkezine yönelik saldırıya ilişkin düzenlediği basın açıklamasında, 'Mücadeleden vazgeçmeyeceğiz' dediler
REFERANDUM HABER 9.04.2017
Tekkeköy'de referandum mitingi
AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, referandum çalışması kapsamında ilçede düzenlenen mitingde halka hitap etti.
REFERANDUM HABER 9.04.2017
Bakan Çavuşoğlu: 'Yüzde 63 'evet' bekliyorum'
Bakan Çavuşoğlu: 'Yüzde 63 'evet' bekliyorum'
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, referandumdan yüzde 63 civarında 'evet' oyu çıkacağını tahmin ettiğini söyledi.
REFERANDUM HABER 2.04.2017
İşte son referandum anketi!
İşte son referandum anketi!
Türkiye'nin kaderini değiştirecek oylamaya 19 gün kalırken rakamlar da netleşmeye başladı.
REFERANDUM HABER 28.03.2017
Taşeron 'kadro' müjdesi bekliyor
Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz, 'Referandum sürecinde taşerona kadro konusu hiç gündeme gelmiyor. Salı günü ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanımızın taşerona kadro müjdesini vermesini bekliyoruz' dedi
REFERANDUM HABER 26.03.2017
Başkan Tok'tan '18 yaş' tepkisi
İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok, 'Bugün 'hayır'cılar, '18 yaşında milletvekili mi olur?' diyenler bilmelidir ki Çanakkale'de 15 yaşında şehit düşen kınalı kuzuların kanı ile kazanılan vatan toprakları üzerinde yaşıyor' dedi.
REFERANDUM HABER 25.03.2017
Samsun Milletvekili Karaaslan: 'Gençlerin önündeki yasal engeli kaldırıyoruz'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, '18 madde çinde toplumun hedef alınan bir tek kesimi var o da gençler' dedi.
REFERANDUM HABER 25.03.2017
Kılıçdaroğlu: 'Ben bu ülkenin umudu olarak görürüm gençleri'
Anayasa değişikliği referandumu çalışmaları kapsamında Diyarbakır'a gelen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıdaroğlu, gençleri ülkenin umudu olarak gördüğünü söyledi
REFERANDUM HABER 25.03.2017
Karaaslan: 'Referandumda kadınlara büyük iş düşüyor'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, referandumda kadınlara büyük iş düştüğünü söyledi.
REFERANDUM HABER 24.03.2017
Canik Belediye Başkanı Osman Genç: 'Diriliş için gün sayıyoruz'
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Demokrasi zaferi için, diriliş için gün sayıyoruz. Patronun millet olduğu sistem Türkiye'yi uçuracak' dedi
REFERANDUM HABER 21.03.2017
Dev şirketten referandum açıklaması!
GENAR Araştırma Başkanı İhsan Aktaş'a göre şu anda %5-6'lık bir kararsız kesim var. Aktaş, bu oranın seçimi ters düz edecek bir sonuç olmayacağı görüşünde.
REFERANDUM HABER 9.03.2017
Referandumdan 'evet' çıkarsa ne olacak?
Referandumdan evet çıkarsa ne olacak merak ediliyor. Sizler için yeni anayasa maddelerini derledik. 18 maddelik yeni anayasa metninde neler var? İşte yeni anayasa maddeleri ile ilgili bilmeniz gerekenler?
REFERANDUM HABER 7.03.2017
Çorum'da siyasi partilerden referandum öncesi centilmenlik anlaşması
Çorum'da siyasi partilerden referandum öncesi centilmenlik anlaşması
Çorum'da siyasi partilerin il temsilcileri bir araya gelerek referandum öncesi centilmenlik anlaşması imzalandı.
REFERANDUM HABER 7.03.2017
Atakum Belediye Başkanı Taşçı: 'Millet sandığa gitmek için sabırsızlanıyor'
Mevlana Mahallesi sakinleriyle buluşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Milletimiz sandık başına gitmek ve ülkesinin geleceği adına 'evet' demek için sabırsızlanıyor' dedi.
REFERANDUM HABER 6.03.2017
Bakan Zeybekci: Bu iş Kurtuluş Savaşı meselesidir'
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 'Bu iş AK Parti, CHP meselsi değil milli bir meseledir. Kurtuluş Savaşı meselesidir. Bir daha Türkiye'yi istikrarsızlığa, koalisyonlara, ülkeyi mahkum edemeyecekler' dedi.
REFERANDUM HABER 3.03.2017
28 Şubat'a karşı 'evet'
Referandum gezilerini sürdüren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Başkan Genç, 'Bu referandum Türkiye'nin yolunu açacak. 28 Şubat ve 15 Temmuzlara karşı 'evet' diyoruz' dedi
REFERANDUM HABER 1.03.2017
Başbakan Yıldırım: 'Biz dilden değil, gönülden 'evet' istiyoruz'
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi halk oylaması tanıtım kampanyasının detaylarını Ankara Arena Spor Salonu'nda konuştu.
REFERANDUM HABER 25.02.2017
'Gençlerimiz parlamentoda olmalı'
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, seçilme yaşının 18'e indirilmesinin büyük biz kazanım olduğunu dile getirerek, 'Türk gençliği öyle sıradan bir gençlik değil. Cumhurbaşkanımız ve kurucu genel başkanımızın kararı ile artık gençlerimiz de parlamentoda yer alacak' dedi.
REFERANDUM HABER 20.02.2017
İlkadım Belediye Başkanı Tok: 'Referandum'da STK'ların katkısı çok önemli'
Referandumu değerlendiren İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Türkiye'nin istikrarı ve geleceği için çıkılan yolda hemşehri derneklerinin ve sivil toplum örgütlerinin katkısının çok önemli olduğunu belirtti.
REFERANDUM HABER 19.02.2017
Seçmen listeleri askıya çıktı
Anayasa değişikliğiyle ilgili 16 Nisan'da yapılacak referandum için seçmen listeleri bugün muhtarlıklarda askıya çıktı. Listeler 26 Şubat'a kadar askıda kalacak.
REFERANDUM HABER 18.02.2017
Referandum tarihi belli oldu!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın anayasa değişikliği teklifini onaylamasının ardından YSK Başkanı Sadi Güven'den referandum tarihiyle ilgili açıklama geldi. Sadi Güven referandum tarihini 16 Nisan Pazar günü olduğunu açıkladı.
REFERANDUM HABER 11.02.2017
Bakan Bozdağ referandum tarihini açıkladı
Bakan Bozdağ referandum tarihini açıkladı
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, referandum tarihinin 16 Nisan olarak öngörüldüğünü söyledi.
REFERANDUM HABER 9.02.2017
Bafra Belediye Başkanı Şahin: 'Siyasi istikrar sağlamlaştırılıyor'
Samsun Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, 'Anayasa değişikliklerinin 18 maddesini de inceledim. Bu maddeler ile ülkemizde hükumet sistemi değişikliği sağlanıyor. Bu sistem değişikliği ile siyasi istikrar sağlamlaştırılıyor' dedi.
REFERANDUM HABER 2.02.2017
Samsun referanduma hazırlanıyor
Samsun referanduma hazırlanıyor
Samsun Valisi İbrahim Şahin, referandumun sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için hazırlıklara başladıklarını söyledi
REFERANDUM HABER 2.02.2017
Yıldırım: 'Referandum muhtemelen Nisan ayının...
'Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği referandumunun muhtemelen Nisan ayının 20'sine kadar yapılacağını belirterek, 'Zannediyorum bu hafta içerisinde de kesin tarih açıklanmış olur. Bu, tabii YSK'nın vereceği bir karar. Bizim onlar adına tarih söylememiz doğru olmaz' dedi.
REFERANDUM HABER 25.01.2017
Rıdvan Dilmen, Arda Turan ve Murat Boz'dan 'evet' kampanyası
Rıdvan Dilmen referandum için sosyal medyadan bir video yayınlayarak 'evet' kampanyası başlattı. Kampanyaya futbolcular Arda Turan ve Burak Yılmaz ile şarkıcı Murat Boz destek verdi. Daha sonra ise Abdülkadir Karagöz ve Ersin Düzen'den destek videoları geldi.
REFERANDUM HABER 25.01.2017
Samsunluların AB yorumu: Türkiye, AB'ye girmeli mi?
Samsun'da bazı vatandaşlar, Türkiye'nin Avrupa Birliği süreci ile ilgili yaşanan sıkıntı konusunda değerlendirmelerde bulundu. Vatandaşlar, Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile üyelik müzakerelerini dondurmasına yönelik kararını olumsuz bulduklarını ifade ettiler
REFERANDUM HABER 2.12.2016
CHP Samsun'dan hodri meydan
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Ben Samsun için söylüyorum bizim halkımız referandum söz konusu olduğunda her şeyi görüyor. Sandık gelsin hodrimeydan, ya herro ya merro' dedi
REFERANDUM HABER 14.10.2016