RUSYA FEDERASYONU HABERLERİ

HaberlerRUSYA FEDERASYONURUSYA FEDERASYONU
Rusya daha fazla domates istiyor
Rusya Federasyonu Tarım Bakanlığı, yayınladığı bir açıklamada Türkiye'den ithal ettikleri domates miktarını iki katına çıkarmak istediklerini duyurdu
RUSYA FEDERASYONU 30.12.2018
Rusya Federasyonu Bolşoy Devlet Akademik Tiyatrosu Antalya'ya geliyor
Rusya Federasyonu Bolşoy Devlet Akademik Tiyatrosu Antalya'ya geliyor
Rusya Federasyonu Bolşoy Devlet Akademik Tiyatrosu ilk kez Aspendos'a geliyor.
RUSYA FEDERASYONU 12.09.2018
Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosluğu'nda milli bayram resepsiyonu
Rusya Federasyonu Milli Bayramı nedeniyle Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Valery Tikhonov tarafından bir resepsiyon verildi.
RUSYA FEDERASYONU 13.06.2018
Rusya Federasyonu heyeti Türkiye'de
Türkiye ile Rusya arasında imzalanan 'Turizm Sağlığı ve Bulaşıcı Hastalıkların Önlenmesi Üzerine İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı' kapsamında Rus heyeti Türkiye'ye geldi.
RUSYA FEDERASYONU 18.05.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Rıza Kayaalp'e tebrik
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan milli sporcu Rıza Kayaalp'e tebrik telgrafı gönderdi.
RUSYA FEDERASYONU 2.05.2018
Rusya Federasyonu Türkiye Ticaret Mümessilliğinden KAYSO'ya Ziyaret
Rusya Federasyonu Ticaret Temsilcisi Aydar Gaşigullin, Rusya Türkiye Ticaret Evi Genel Müdürü Kadir Kurtuluş ve beraberindeki heyet Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci'yi ziyaret etti. Ziyaretten sonra üyelerimizin de katılımı ile 'Rusya Ekonomi ve Sanayi İşbirliği Toplantısı' düzenlendi.
RUSYA FEDERASYONU 14.03.2018
İhracat kapısı açıldı
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Mustafa Satıcı, Rusya'nın Türkiye'den nar, patlıcan, kabak, biber ve marula ithalatına yönelik kısıtlamayı kaldırma kararının 100 milyon dolarlık ihracat anlamına geldiğini bildirdi.
RUSYA FEDERASYONU 6.03.2018
Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Valery Tikhonov, Rize Valisi Erdoğan Bekt
Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Valery Tikhonov, Rize Valisi Erdoğan Bekt
Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu Valery Tikhonov, Rize Valisi Erdoğan Bektaş'ı makamında ziyaret etti.
RUSYA FEDERASYONU 7.09.2017
DKİB'den Rusya Federasyonu'na çıkarma
Başkan Gürdoğan ''Rusya Federasyonu ile Türkiye arasındaki ilişkilerin her geçen gün hızlı bir şekilde gelişmesi dış ticarete de aynı oranda yansıdı''
RUSYA FEDERASYONU 7.09.2017
DKİB'den Rusya Federasyonu'na çıkarma
Doğu Karadeniz Bölgesi'nden Rusya Federasyonu'na yapılan ihracat 2017 yılının ilk sekiz ayında yüzde 305 oranında, değer bazında ise yüzde 186 oranında artarak 104 milyon 13 bin 807 dolar oldu.
RUSYA FEDERASYONU 6.09.2017
Rusya Federasyonu Başkonsolosu Talanov Trabzon'a veda ediyor
Trabzon'daki görev süresi dolan Rusya Federasyonu Başkonsolosu Dmitry Talanov, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu'na veda ziyaretinde bulundu.
RUSYA FEDERASYONU 6.04.2017
Trabzon protokolünden Rusya Federasyonu Trabzon Başkonsolosu'na taziye ziyareti
Trabzon Valisi Yücel Yavuz ve beraberindeki protokol üyeleri Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi dolayısıyla Rusya'nın Trabzon Başkonsolosu Dmitry Talanov'a taziye ziyaretinde bulundu.
RUSYA FEDERASYONU 21.12.2016
Rusya Federasyonu Liberal Demokrat Parti Başkanı Vladimir Jirinovski:
Rusya Federasyonu Liberal Demokrat Parti Başkanı Vladimir Jirinovski, Suriye'deki problemin çözülmesi ile ilgili, 'Bu konuda üçlü temasların daha verimli olacağı kanaatindeyiz. Suriye Devlet Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Rusya Federasyonu Devlet Başkanı bir araya geldiklerinde çözümün daha hızlı bulunacağına inanıyorum' dedi.
RUSYA FEDERASYONU 22.11.2016
'Bu bir savaş suçudur'
Dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın Suriye'ye yaptığı hava operasyonlarına yönelik yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, 'Bu saldırılar hiçbir şekilde insanlığa ve vicdana sığmadığı gibi, uluslararası hukuktaki karşılığı da açık bir savaş suçudur' denildi.
RUSYA FEDERASYONU 16.02.2016