SAMSUN ÇELTİK HABERLERİ

HaberlerSAMSUN ÇELTİKSAMSUN ÇELTİK
Samsun'da çeltik fiyatları üreticiyi üzdü
Samsun'da çeltik fiyatları üreticiyi üzdü
Samsun'da Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, çeltik fiyatlarının beklenilenin altında olduğunu söyledi.
SAMSUN ÇELTİK 19.09.2019
Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: Üretici hayal kırıklığı yaşadı'
Çeltikte hasat zamanının yaklaştığını ifade eden İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Bu yıl da üreticilerimiz, bin bir zahmetle ve masrafla üretmiş oldukları fındık ve ayçiçeğini açıklanan fiyatların altındaki düşük fiyatlara tüccara sattı. Böylece, fındık ve ayçiçeği üreticisi bu yıl da hayal kırıklığı yaşadı' dedi.
SAMSUN ÇELTİK 16.09.2019
Bedri Yaşar: 'Üretici halen fiyat bekliyor'
Çeltikte hasat zamanının yaklaştığını ifade eden İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, buna rağmen taban fiyatlarının halen açıklanmadığını belirterek, 'Çeltik taban fiyatları bir an önce açıklanmalı, üreticilerimiz tüccarın eline düşmemeli' dedi
SAMSUN ÇELTİK 16.09.2019
Samsun'da tarımda yeni dönem
Samsun'un Bafra Ovası'nda damla sulama yöntemiyle çeltik üretimi yapıldı. Damla sulama yöntemiyle çeltik üretimi, yalnızca taban arazilerde değil yamaç arazilerde de yapılabiliyor.
SAMSUN ÇELTİK 16.09.2019
Samsun'da çeltik hasadı tatsız başladı!
Türkiye'nin çeltik üretiminin yüzde 17,4'ünün yapıldığı Bafra Ovası'nda çeltik hasadı başladı. Taban fiyatın açıklanmamasından şikayet eden çeltik üreticileri, 'Üretici çeltiğini biçip biçmemekte kararsız. Özel firmalar devletin piyasada olmamasından faydalanmaya çalışıyor. Devletin köylünün elinden tutup bu bataklıktan çıkarması gerekiyor' dedi
SAMSUN ÇELTİK 10.09.2019
Samsun'da çeltik üreticilerinin fiyat talebi: 'Çeltik üreticisi mağdur'
Çeltik taban fiyatlarının bir an önce açıklanması için basın açıklaması yapan Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çeltik üreticilerinin mağduriyetinin giderilmesi için çeltik taban fiyatının en az 3 lira 30 kuruş ile 4 lira arasında belirlenmesini istediklerini söyledi.
SAMSUN ÇELTİK 9.09.2019
Bedri Yaşar: 'Hasat başlamadan fiyat açıklanmalı'
185 bin dekar alanla Samsun'un çeltik üretiminde başı çektiğini söyleyen İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Çeltik taban fiyatı, hasat başlamadan önce 4 lira olarak açıklanmalı' dedi
SAMSUN ÇELTİK 28.08.2019
Samsun'da çeltik üreticileri fiyat bekliyor
Samsun Bafra Ziraat Odası, çeltik üreticilerinin hasat öncesi taban fiyatın açıklanmasını istediğini açıkladı. Bafra Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, 'Tüccarımızın, üreticimizin, tüketicimizin, ülkemiz adına, herkesin kazanması adına temennimiz bu yöndedir' dedi.
SAMSUN ÇELTİK 26.08.2019
Samsun'da çeltikteki çalışma umut verdi
Samsun'un Bafra ilçesinde Osmanbeyli, Balıklar ve İkiztepe Mahallerinde toplam 15 dönüm arazide deneme olarak yapılan damlama su ile çeltik ekimleri umut veriyor.
SAMSUN ÇELTİK 3.08.2019
Samsun'da çizmeleri giyen protokol çeltik ekti
Samsun Bafra Kaymakamlığı ve Bafra Ziraat Odası tarafından organize edilen 'Geleneksel 5. Çeltik Ekimi Festivali'nde, çeltik tohumları protokol tarafından suyla buluşturuldu.
SAMSUN ÇELTİK 20.05.2019
Samsun'un çeltik üretiminde Türkiye'de 2. sırada
Tarım ve Orman İl Müdürü Nail Kırmacı, Samsun'un 133 bin 221 ton çeltik üretimi ile Türkiye'de 2'inci sırada olduğunu söyledi.
SAMSUN ÇELTİK 2.05.2019
Samsun çeltikte 2. sırada
Bafra ilçesinde düzenlenen çeltik çalıştayında konuşan İl Tarım ve Orman Müdürü Nail Kırmacı, 'Samsun, çeltikte ekim alanı ve üretim miktarına göre ülkemizde iller arasında ikinci sırada' dedi
SAMSUN ÇELTİK 1.05.2019