SAMSUN EMLAK HABERLERİ

HaberlerSAMSUN EMLAKSAMSUN EMLAK
Dolardaki belirsizlik Samsun'da konut satışlarını patlattı
Dolardaki belirsizlik Samsun'da konut satışlarını patlattı
Son zamanlarda dolarda yaşanan artışlar, Samsun'da konut satışlarında patlamaya neden oldu.
SAMSUN EMLAK 10.09.2018
Konut satışlarına darbe
Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, yaklaşık 2 ay süren 24 Haziran seçim maratonu ve dolardaki yükselmelerin, konut satışlarını durma noktasına getirdiğini söyledi.
SAMSUN EMLAK 26.06.2018
Esnafın katkısı büyük
SATEM tarafından düzenlenen iftar programı, Samsun'daki emlakçı esnafını bir araya getirdi. Programa katılan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, esnafın şehrin ticari hayatına büyük katkı sağladığını ifade etti
SAMSUN EMLAK 31.05.2018
Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral: Samsun'da kiralık ev sorunu var
Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, Samsun'da en fazla mültecinin İlkadım ilçesinde ikamet ettiğini belirterek, 'Mülteci vatandaşların şehrimize yerleşmesiyle birlikte ciddi derecede kiralık ev sorunu yaşanmaya başlandı' dedi. 
SAMSUN EMLAK 25.04.2018
Samsun'da emlakçıdan örnek kampanya
Samsun'da emlakçılık yapan İlker Karabulut, şehit ailesi ve gazilere yönelik alım satımlarda komisyon almama kararı aldı.
SAMSUN EMLAK 2.03.2018
Samsun'da kayıt dışı emlakçılar mercek altında
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral ve oda üyeleriyle biraraya gelerek, ruhsatsız emlakçılara karşı birlikte mücadele sözü verdi.
SAMSUN EMLAK 6.02.2018
Emlakçılar Odası Başkanı Oral: 'Samsun'da o daireler yasaklanmalı'
Emlakçılar Odası Başkanı Oral: 'Samsun'da o daireler yasaklanmalı'
Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, Samsun'da 1+1 dairelerin yasaklanması gerektiğini söyledi.
SAMSUN EMLAK 24.01.2018
Mevlüt Oral yeniden başkan
Samsun Tüm Emlakçılar Odası Genel Kurulu'nda 557 delegenin 333'ünün oyunu alan mevcut başkan Mevlüt Oral, güven tazeledi.
SAMSUN EMLAK 11.01.2018
Samsun 'SATEM'de değişim yaşanacak'
SEBO Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Gülçiçek, SATEM'de değişime sayılı günler kaldığını belirterek, 'Odamız adına kaybedilmiş 8 yıl ortada duruyor. Sektörün ve bizim bu duruma 4 yıl daha sabretmemiz ve katlanmamız mümkün değil' dedi
SAMSUN EMLAK 28.12.2017
Ev fiyatları artabilir
Ev fiyatları artabilir
SATEM Başkanı Mevlüt Oral, 'Arzın yoğun olduğu yerlerde fiyat artışı yaşanacaktır' dedi
SAMSUN EMLAK 14.11.2017
Samsun'da emlakçılar yasayı bekliyor
Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, 'İhtiyacımız olan, Lisanslı Emlak Komisyonculuğu ve Lisanslı Emlak Müşavirliği Yasası'nın bir an önce çıkmasını bekliyoruz' dedi.
SAMSUN EMLAK 7.08.2017
Samsun Haber: Samsun'da son 3 yılda kiralar yüzde 100 arttı
Samsun Haber: Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, son 3 yılda kiralık ev fiyatlarında yüzde 100 artış yaşandığını söyledi.
SAMSUN EMLAK 13.06.2017
Samsun Haber: Emlakçı kurşunlama zanlısı serbest
Samsun Haber:Samsun'da bir emlakçı dükkanına silahlı saldırı düzenlediği iddia edilen emlakçı, savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.
SAMSUN EMLAK 2.06.2017
Samsunlu Emlakçılarda 'yasa' sevinci
Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, Emlak Müşavirliği Yasası ile ilgili 30 Nisan'a kadar çalışma yapılacağının Bakan Tüfenkci tarafından açıklanmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, 'Bakkal, manav, muhtar, devlet memuru olup emlakçılık yapan hiç kimse artık bu işi yapamayacak' dedi
SAMSUN EMLAK 8.03.2017
Samsun'da emlakçılar kepenk kapattı
Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral 2016 yılının emlakçılar için iyi geçmediğini, 15 esnafın kepenk kapatmak zorunda kaldığını söyledi.
SAMSUN EMLAK 23.01.2017
Emlakçıya fuhuş için yer temini gözaltısı
Samsun'da bir emlakçı, kiraya verdiği rezidansla ilgili 'fuhuş için yer temin etmek ve fuhşa aracı olmak' suçundan gözaltına alındı.
SAMSUN EMLAK 9.01.2017
Emlakçı değil cephanelik
Samsun'da bir emlakçı dükkanında ve evde yapılan aramada yaklaşık 2.5 kilo sentetik uyuşturucu olduğu değerlendiren madde, silahlar ve mermiler ele geçirdi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
SAMSUN EMLAK 31.12.2016
Yaşar Emlak araç filosunu yeniledi
Emlak sektöründe kaliteli hizmeti Samsun'a sunan Yaşar Emlak, araç filosunu yeniledi. Yaşar Emlak işletme sahibi Ahmet Yaşar, '2004'ten beri sürdürdüğümüz kaliteli hizmeti, yeni araç filomuzla daha da geliştireceğiz' dedi
SAMSUN EMLAK 29.11.2016
Günlük kiralık evler Samsun'un gündeminden düşmüyor
Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, günlük kiralık evleri bilen vatandaşların polise şikayet etmelerini istedi.
SAMSUN EMLAK 3.11.2016
Samsun'da kayıt dışı emlakçılara ceza kapıda
Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, emlakçı olmayıp iş yerinin camına başka bir yere ait kiralık veya satılık yazısı astığı takdirde ilk etapta 219 TL para cezası aynı sucusu tekrar işlemesi halinde de 15 gün iş yeri kapama cezasına çarptırılacağını söyledi.
SAMSUN EMLAK 2.11.2016
Samsunlu emlakçılar umutlu
SATEM Başkanı Mevlüt Oral, konut kredisi faizlerindeki indirimle henüz Samsun'da ciddi bir hareketlilik yaşanmadığını belirterek, 'Önümüzdeki günlerde piyasanın hızlı biçimde hareketleneceğinden umutluyuz'' dedi.
SAMSUN EMLAK 19.09.2016
Samsun'da konut satışı katlanacak
SATEM Başkanı Mevlüt Oral, Konut kredisi faizlerindeki indirimle Samsun'da konut satışlarının hızlı biçimde yükselmesini beklediklerini söyledi.
SAMSUN EMLAK 21.08.2016
Samsun'daki o kurumun ikinci müdürlüğü de kuruldu
Samsun'daki o kurumun ikinci müdürlüğü de kuruldu
Samsun Defterdarlığı Milli Emlak Müdürlüğü'ne ikinci bir Milli Emlak Müdürlüğü kuruldu.
SAMSUN EMLAK 1.08.2016
Samsun'da onlar için özel ekip kuruldu
Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral, Vergi Dairesi Başkanlığı'na bağlı memurlardan oluşan 60 kişilik ekip ile 'ayakçı emlakçı' tabir edilen mervi mükellefi olmayan kişiler hakkında denetimler yapacaklarını söyledi.
SAMSUN EMLAK 27.07.2016
Samsun Emlakçılar Odası'ndan tepki
SATEM Başkanı Mevlüt Oral, Halk Eğitim Merkezleri'nce emlakçılığa yönelik açılan sertifikalı kursların zaman kaybı olduğunu belirterek, ''Üzerinde çalıştığımız emlak müşavirliği yasasından sonra o sertifikaların hiçbirisinin geçerliliği olmayacak'' dedi
SAMSUN EMLAK 28.06.2016
Samsun İlkadım Belediye Başkanı Tok'tan görülmemiş uygulama
Emlak, çevre temizlik reklam ilan vergilerini ödemek için belediyeye gelen vatandaşlara teşekkür eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, kendi vergi borcunu ödemek için vatandaşlarla birlikte sıra bekleyerek ödemesini gerçekleştirdi.
SAMSUN EMLAK 24.05.2016
Samsun'da ev sahibi emlakçıyı hastanelik etti
Samsun'da ev sahibi emlakçıyı hastanelik etti
Samsun'da evini satışa çıkaran bir kişi, falçatayla saldırdığı emlakçıyı hastanelik etti.
SAMSUN EMLAK 12.05.2016
Herkes kendi işini yapsın
SATEM Başkanı Mevlüt Oral, yürürlüğe girmesi beklenen emlak müşavirliği yasasının sahte emlakçıların önünü keseceğini ifade ederek, ''Mücadelemiz devam edecek, herkes kendi işini yapsın'' dedi
SAMSUN EMLAK 6.05.2016
Üniversite okumayan emlakçı olamayacak
Emlakçıların bütün sorunlarını kapsayan 'Emlak Müşavirlik Yasası' birçok ilden gelen emlak oda başkanlarının katılımıyla Samsun'da tartışıldı.
SAMSUN EMLAK 30.04.2016
Piyasada durgunluk sürüyor
Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, Türkiye genelinde emlak piyasasının çok durgun olduğunu söyledi.
SAMSUN EMLAK 16.04.2016
Samsun'da emlakçıyı vuran şahıs için karar çıktı
Samsun'da emlakçıyı vuran şahıs için karar çıktı
Samsun'da bir emlakçının silahla yaralanmasıyla ilgili 1 kişi tutuklandı.
SAMSUN EMLAK 28.02.2016