SAMSUNDA SEL HABERLERİ

HaberlerSAMSUNDA SELSAMSUNDA SEL
Samsun'a dev baraj! Selin önüne geçecek
Samsun'un Salıpazarı ilçesinde 8 Ağustos'ta yaşanan 2 kişinin hayatını kaybettiği sel felaketi sonrası 158 milyon 390 bin TL maliyetle baraj inşa edilecek. Baraj sayesinde, bu yıl 2 kere sele maruz kalan Terme ilçesi de kurtulacak.
SAMSUNDA SEL 2.10.2019
Samsun'da 2 bin konut dönüşecek
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın açıkladığı 65 bin konutluk kentsel dönüşüm projelerinin adresleri belli oldu. Buna göre, Samsun'da 2 bin konut dönüşecek.
SAMSUNDA SEL 22.09.2019
Haberaks'ta gündem Samsun'daki sel felaketi: 'İhmaller seli getirdi'
Mimarlar Odası Samsun Şubesi Başkanı İshak Memişoğlu ve İnşaat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Cevat Öncü, Salıpazarı ve Terme'de yaşanan sel felaketin ihmaller doğrultusunda meydana geldiğini ifade etti. Memişoğlu ve Öncü alınacak tedbirler içinde tavsiyelerde bulundu
SAMSUNDA SEL 11.09.2019
Terme'deki sel felaketinin ardından... Halil AKGÜL: 'Yaralar sarılacak'
Ağustos ayında Samsun'da yaşanan sel felaketinde en çok zarar gören ilçe Salıpazarı'nda neler yaşandı, neler yapıldı? Gelinen noktada alınan kararlar nelerdir? Bütün bu sorunların cevabının Belediye Başkanı Halil Akgün'e sorduk
SAMSUNDA SEL 8.09.2019
Samsun'da selin yaraları sarılıyor
Samsun'un Terme ve Salıpazarı ilçelerinde geçen hafta sağanak sonucu meydana gelen sel ve su baskınlarının ardından DSİ ekiplerince bölgedeki çalışmalar sürdürülüyor. DSİ. 7. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Terme ve Salıpazarı ilçelerinde metrekareye 201 kilogram yağış düştüğü vurgulandı.
SAMSUNDA SEL 2.09.2019
AK Parti Samsun Milletvekili Yılmaz sel bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor
Terme ve Salıpazarı ilçelerinde meydana gelen sel felaketinin ardından bölgede çalışmalarını sürdüren AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, bölge halkı ve üreticilerle konuşarak talep ve önerilerini aldı.
SAMSUNDA SEL 29.08.2019
Samsun İl Sağlık Müdürlüğünden sel açıklaması
Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Ali Oruç, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde yaşanan sel afeti sonrası afet bölgesinde yer alan mahallerde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi vererek, 'Halk sağlığı uzmanı tabip, pratisyen tabip, ebe ve sağlık memurundan oluşan mobil sağlık ekibi oluşturulmuştur' dedi.
SAMSUNDA SEL 27.08.2019
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar: 'Afet bölgesi ilan edilmeli'
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, 'Salıpazarı ve Terme ilçelerinde büyük hasar var, tarım bitti ve ekili alan kalmadı. İki ilçemizin de afet bölgesi ilan edilerek, yaralarının en kısa sürede sarılması gerekiyor' dedi
SAMSUNDA SEL 27.08.2019
Samsun'da 4 belediyeden sel afetini yaşayan Terme'ye destek
Samsun'un Terme ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından bölgede alınacak tedbirler ve yapılacak yardımlarla ilgili kurum müdürleri ve muhtarlarla istişare toplantısı gerçekleştirildi. Son durumla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, destek veren belediye başkanlarına teşekkür etti.
SAMSUNDA SEL 27.08.2019
Samsun'daki sel felaketinden yeni görüntüler! Köprünün yıkılma anı kamerada
Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinde 23-24 Ağustos'ta meydana gelen selde ortaya çıkan yeni görüntüler, afetin dehşetini gözler önüne serdi. Selde köprünün yıkılış anının havadan çekilen görüntüleri ortaya çıktı.
SAMSUNDA SEL 27.08.2019
Samsun'da 'sel' mesaisi
Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinde meydana gelen sel felaketinin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri yolların açılması, alt yapı ve temiz içme suyu temini için gece gündüz demeden çalışıyor.
SAMSUNDA SEL 26.08.2019
TMMOB'dan sel raporu! 'Sel kapanı bir an önce yapılmalıdır'
TMMOB'dan sel raporu! 'Sel kapanı bir an önce yapılmalıdır'
Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinde meydana gelen sel sonrası TMMOB tarafından inceleme yapıldı
SAMSUNDA SEL 26.08.2019
Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz: 'Bölge halkımızın yanındayız'
Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde etkili olan sağanak sonrasında oluşan sel ve heyelan bölgelerinde incelemelerde bulundu. Yılmaz, Salıpazarı ve Terme ilçesinde büyük bir afet yaşandığını ve devletin, kendilerinin her zaman vatandaşların yanında olduğunu söyledi.
SAMSUNDA SEL 26.08.2019
Samsun'daki selin faturası çiftçiye ağır oldu
Samsun Terme'de yaşanan sel felaketi, gündelik hayatı olumsuz etkilediği gibi ekonomik açıdan da büyük zarara yol açtı. Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, yaşanan sel felaketinin ardından bu yıl üretilen 30 bin ton fındıktan 15 bin tonunun sele kapıldığını ifade ederek, tarım arazilerinde yaklaşık 250 milyon TL'lik bir zararın oluştuğunu söyledi.
SAMSUNDA SEL 26.08.2019
Samsun'daki selde 3 saat mahsur kaldılar!
Salıpazarı'nın Çarşamba'ya 7 kilometre mesafedeki Tepealtı Mahallesinde bir ailenin 3 saat süreyle 1 metreye ulaşan sel suyuyla mücadele ettiği ortaya çıktı
SAMSUNDA SEL 25.08.2019
Samsun'daki selin ardından vatandaşlara kritik uyarı
Salıpazarı Kaymakamlığı tarafından içme suyu uyarısı yapıldı. Vatandaşların, şebeke suyunu içmeden ve kullanmadan önce mutlaka kaynatmaları gerektiği açıklandı
SAMSUNDA SEL 25.08.2019
Samsun'da selin yaraları sarılıyor
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Salıpazarı ve Terme ilçelerinde yaşanan  sel baskınlarının ardından yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
SAMSUNDA SEL 25.08.2019
İYİ Parti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi: 'Samsun'a bütçeden ödenek ayırın'
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar yaşanan sel felaketi sonrası yetkililerin ödenek yokluğunun arkasına saklanmaması gerektiğini ifade ederek, 'Devletin zor günleri için ödeneği var. Cumhurbaşkanımızın da ödeneği var. Sayın Cumhurbaşkanımız, bütçesindeki paradan Salıpazarı'na, Terme'ye ödenek ayırsın.' dedi.
SAMSUNDA SEL 25.08.2019
TZOB'dan Samsun'da sel incelemesi: 'Fındık üreticisinin umutları sele gitti'
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri Arslan Soydan ve Hasan Kozoğlu, sağanak sonucu meydana gelen selin hasara neden olduğu Samsun'un Çarşamba, Terme ve Salıpazarı ilçelerinde tarım arazilerinde inceleme yaptı. Zararın ciddi boyutlarda olduğuna dikkat çekildi.
SAMSUNDA SEL 24.08.2019
Samsun Tarım ve Orman Müdürü Bayram Ay: 'Ciddi mağduriyet söz konusu'
Çarşamba İlçe Tarım ve Orman Müdürü Osman Akman ile Şeyhhabil Mahallesi'nde incelemede bulunan Samsun Tarım ve Orman Müdürü Bayram Ay, 'Fındık hasat dönemi olması nedeniyle vatandaşlarımızın ciddi anlamda mağduriyetleri söz konusu, bu mağduriyetler çerçevesinde arkadaşlarımız hasar tespit çalışmalarını yapmak için sahaya indi.' dedi.
SAMSUNDA SEL 24.08.2019
Samsun'daki sel faciasında helikopterli kurtarma operasyonu
Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir helikopterden Terme ve Salıpazarı'ndaki selde mahsur kalan köpeğin kurtarma anlarını sosyal medya hesabından paylaşan Samsun Valisi Osman Kaymak, sel felaketinde emeği geçenlere teşekkür etti.
SAMSUNDA SEL 24.08.2019
Karaaslan sel bölgesinde incelemelerde bulundu: 'Yaralar hızla sarılacak'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Elbette bu manzaraları yaşamak istemiyoruz ama böyle bir felaketin telafisini de mümkün olduğu kadar hızlı şekilde yapmak, yaraları en hızlı şekilde sarma noktasında iradeye sahibiz' dedi
SAMSUNDA SEL 24.08.2019
Samsun Valisi Kaymak'tan Samsun'daki sel felaketinde görevli ekiplere teşekkür
Terme ve Salıpazarı ilçelerinde meydana gelen sel felaketi sonrası Samsun Valisi Osman Kaymak, gece boyunca çalışmalarını sürdüren ekiplere teşekkür etti
SAMSUNDA SEL 24.08.2019
Samsun'daki sel felaketinin ardından... Venedik değil Samsun!
Samsun'da Salıpazarı ilçesinin ardından Terme ilçesini de vuran sel, hayatı felç etti. Sanayi sitesindeki esnaflar dükkanlara ulaşmak için kayıkla yolculuk etmek zorunda kaldılar. 40 yıldır ilk defa sanayinin bu kadar fazla etkilendiğini ifade eden Terme Sanayi Sitesi Başkanı Hüseyin Aydın, 'Büyük bir afet yaşadık.' dedi.
SAMSUNDA SEL 24.08.2019
Terme sular altında! Hala ulaşılamayan köy yolları var
Samsun'un Terme ilçesi, dün gece etkili olan yağışlar ve Salıpazarı ilçesinden gelen sel sularının da etkisiyle sular altında kaldı. Ulaşılamayan birçok köy yolu olduğunu ve bazı vatandaşların helikopterler ile güvenli bölgelere taşındığını ifade eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme'deki son durumla ilgili bilgilendirmelerde bulundu.
SAMSUNDA SEL 24.08.2019
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül'den sel açıklaması
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 'Şu anda bilinen iki can kaybımız var. Bunun dışında herhangi bir kayıp başvurusu yok. İnşallah başka can kaybı olmaz' dedi
SAMSUNDA SEL 24.08.2019
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan Samsun'daki sel felaketine ilişkin açıklama
Samsun Valisi Osman Kaymak, Terme ve Salıpazarı ilçelerinde yaşanan sel felaketiyle ilgili açıklamada bulundu. Kriz masasının gelişmeleri anlık takip ettiğini belirten Vali Kaymak, 'İlgili kurumlarla planlama yapılarak hasar tespit çalışmalarına en kısa zamanda başlanacaktır' diye konuştu.
SAMSUNDA SEL 24.08.2019
Samsun'da kentsel dönüşüm başlıyor! Bakandan tam destek
Mustafa Demir, Eylem Planı'nı uygulamaya kararlı olduklarını belirterek, 'Dere yataklarında bulunan 300'e yakın ev kaldırılacak' dedi. Demir, Bakan Murat Kurum'un Samsun'daki kentsel dönüşüm çalışmalarına önem verdiğini belirterek, 'Bütün imkanlarıyla bu projeye destek veriyor ve birlikte çalışıyoruz' ifadelerini kullandı.
SAMSUNDA SEL 17.07.2019
Samsun'daki selin dosyası AFAD'a teslim edildi
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, ilçede yaşanan sel felaketiyle ilgili dosyayı AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu'na teslim etti
SAMSUNDA SEL 13.07.2019
Kentsel dönüşüm için düğmeye basıldı! Yetkililer Samsun'a geliyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile bir araya gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun'un 'kentsel dönüşüm'ü ile ilgili görüşme yaparak, 'Bakanlık yetkilileri haftaya Samsun'a geliyor. Kentsel dönüşüm projelerimiz ile Samsun'u çarpık yapılaşmadan kurtaracağız' dedi.
SAMSUNDA SEL 9.07.2019
Evinde çeşit çeşit uyuşturucu ele geçilmişti... Tutuklandı!
Samsun'da İlkadım ilçesi Selahiye Mahallesi'nde alınan istihbarat doğrultusunda evinde yapılan aramada kokain, esrar, ecstasy hap ve sentetik ecza bulunan şahıs, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.
SAMSUNDA SEL 8.07.2019
Samsun'da selin yaraları sarılıyor
Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada, Samsun Valiliği, Terme'de 22 Haziran'da yaşanan sel felaketinin ardından, yapılan çalışmalar neticesinde oluşan hasarın giderilmeye başlandığını duyuruldu. 20 mahalleye içme ve kullanma suyu sağlandığı ve 50 afetzede iş yeri ve meskenden de su çekimlerinin yapıldığı belirtildi.
SAMSUNDA SEL 30.06.2019
Terme'deki sel felaketinin ardından kritik uyarı
Muhammet Ali Oruç, Terme ilçesinde yaşanan sel afeti sonrasında sağlık tedbirleri hakkında bilgi verdi. Hastalık belirtisi ya da yaralanmada erken başvurunun, sel suları ile doğrudan cilt teması sağlanmamasının, kaynağı bilinmeyen suların tüketilmemesinin ve ilgili kurumlarca yapılan ilanlara riayet edilmesinin önemini vurguladı.
SAMSUNDA SEL 27.06.2019
Çiğdem Karaaslan'dan selin vurduğu Terme'de inceleme
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun'un Terme ilçesindeki selle ilgili, 'Gelecek yıllarda bu tip felaketlerin yaşanmaması için kalıcı önlemler alınırken bir yandan da vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı hasarlar telafi edilecek.' dedi.
SAMSUNDA SEL 24.06.2019
CHP selin vurduğu Terme'de: 'Ne ilk ne de son olacak'
Selden etkilenen Terme ilçesini ziyaret eden CHP Samsun İl Başkanı Dr. Mehmet Kundak, 'Terme'de yaşanan sel felaketi ilk değil ve gerekli önlemler alınmadığı taktirde son da olmayacak' dedi
SAMSUNDA SEL 24.06.2019
Her zaman yanlarındayız
AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, yaşanan sel felaketi nedeniyle vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileterek, 'Devletimiz ve bizler halkımızın yanındayız' dedi
SAMSUNDA SEL 24.06.2019
Samsun'daki selin yaraları sarılıyor! Vali Osman Kaymak'tan açıklama
Samsun Valisi Osman Kaymak, Terme'deki sele ilişkin, 'Alanda arkadaşlarımız, tespitler yapılıyor, bir yandan da evlerden sular boşaltılıyor. Hatta çevre belediyelerden de destek aldık. 20-30 ekip evlerden su tahliye ederek vatandaşın hayatını normale döndürmeye çalışıyor.' dedi.
SAMSUNDA SEL 23.06.2019
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'dan 'sel' açıklaması
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Metrekareye 150 kilogram yağmurun düştüğü Terme ilçemizde ev ve iş yerleri ile kırsalda 50 bin dekar arazide zarar oluştu. Tüm ekipler, aşırı yağıştan etkilenen bölgelerde hayatın normale dönmesi için tüm imkanları seferber ederek gayretle çalışıyor.' ifadesini kullandı.
SAMSUNDA SEL 23.06.2019
Samsun Valisi Osman Kaymak 'sel' felaketinin yaşandığı Terme'de
Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun'un Terme ilçesinde meydana gelen sel felaketini yerinde incelemek için ilçeye gitti. Selde herhangi bir can kaybının yaşanmadığını belirtilen Kaymak, mahsur kalan 2 vatandaşın ise botlarla kurtarıldığını açıkladı.
SAMSUNDA SEL 22.06.2019
Samsun'un o ilçesini sel vurdu!
Samsun'un Terme ilçesinde sağanak nedeniyle derenin taşması sonucu ev ve iş yerlerinde su baskınları yaşandı, yollar, enerji nakil hatları ve tarım alanları zarar gördü.
SAMSUNDA SEL 22.06.2019
Samsun'un o ilçesini sel vurdu
Samsun'un Çarşamba ilçesine bağlı Çaltı Mahallesi'nde sağanak yağıştan dolayı su baskınları yaşandı. Yaşanan su baskınları sonucunda birçok üreticinin mahsulü sular altında kalırken, üreticiyi büyük zarara uğrattı. Köylülerden Ali Özekin, 3 senedir mahsullerinin sele gittiğini söyledi.
SAMSUNDA SEL 20.06.2019
Başkan İbrahim Sandıkçı'dan sel açıklaması
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 'Şimdi esas meselemiz sel felaketinin yaşanmasını önlemek. Bu kapsamda yağmurların kesilmesinin ardından Büyükşehir Belediyemiz ile kalıcı bir çözüm bulabilmek için ortak bir fizibilite çalışması gerçekleştiriyoruz' dedi.
SAMSUNDA SEL 20.06.2019
Samsun'da şok eden manzara!
Samsun'da İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri gelen şikayetler doğrultusunda Selahiye Mahallesi Cevizli Sokak'ta gittikleri bir evde dizpozofobi (biriktirme hastalığı) olan bir vatandaşın evinde biriktirdiği çöpleri temizledi.
SAMSUNDA SEL 19.06.2019
Samsun'da Bowling şöleni
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Milli Mücadele'nin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen 'Liseler Arası Bowling Türkiye Şampiyonası' Samsun İlkadım Bowling Salonu'nda başladı.
SAMSUNDA SEL 10.06.2019
Samsun'da LGS heyecanı! Veliler öğrencilerden daha çok heyecanlandı
Ortaöğretimi tamamlayarak liseye geçecek yaklaşık 1 milyon öğrenci, bu sabah LGS'ye girdi. Samsun'da öğrencilerden daha heyecanlı olduğu gözlenen veliler dışarıda Kur'an-ı Kerim okuyarak çocuklarını bekledi.
SAMSUNDA SEL 1.06.2019
Samsun'da kolu kopan genç hayatını kaybetti
Samsun'da kapalı kasa kamyonetin bariyerlere çarparak şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen trafik kazasında kolu kopan ve ağır yaralanan Selim Köse, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
SAMSUNDA SEL 16.05.2019
Samsun'da rezalet! 6 kadına birden...
Samsun'da sahilde yürüyüş yapan kadınlara cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
SAMSUNDA SEL 29.04.2019
Samsun'da 16 yaşındaki kıza cinsel istismar iddiası
Samsun'da 16 yaşındaki genç bir kızı, okul yanında elle cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen bir kişi polis tarafından gözaltına alındı.
SAMSUNDA SEL 14.01.2019