SANAYİCİLER HABERLERİ

HaberlerSANAYİCİLERSANAYİCİLER
Sanayiciler Başkan Zorluoğlu ile yeni sanayi sitesini konuştu
Tüm Sanayiler Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Alemdaroğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ile Trabzon'da yapılması planlanan yeni sanayi sitesini konuştular.
SANAYİCİLER 17.09.2019
ESO yeni üye sanayicileri ile istişare ve tanışma toplantısı düzenledi
Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetimi, yeni üyeleri ile bir araya gelerek tanışma ve istişare toplantısı gerçekleştirdi.
SANAYİCİLER 10.09.2019
Sanayiciler piknikte buluştu
Sanayiciler piknikte buluştu
Eskişehir Sanayi Odası (ESO) tarafından düzenlenen piknik etkinliğinde sanayiciler bir araya geldi.
SANAYİCİLER 8.09.2019
Antep'te fıstık gibi mahsül
Gaziantep'te 'yok yılı' olması nedeniyle fiyatının yükselmesi beklenen Antep fıstığında yeni mahsulün pazara gelmesi piyasayı rahatlattı
SANAYİCİLER 2.09.2019
HRÜ OSB MYO aracılığında sanayicilerle işbirliği yapacak
Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Ethem Karaağaçlıoğlu, OSB Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cevher İlhan Cevheri ve diğer yetkililer Şanlıurfa Organize Sanayi bölgesinde bulunan bazı fabrikaları ziyaret ettiler.
SANAYİCİLER 23.08.2019
Sanayiciler 'Jidoka' ile tanıştı
Adana Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nde, Ticaret Bakanlığı'nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE) projeleri kapsamında, tekstil kümelenmesinde yer alan sanayicilere ve çalışanlara ''Jidoka Sıfır Fireli Üretim Eğitimi'' verildi.
SANAYİCİLER 23.08.2019
Sanayicilerden üreticiye büyük destek
Bursa'da yetiştirdiği mahsulleri para etmediği gerekçesiyle tarlada bırakan çiftçilerin imdadına sanayiciler yetişti. Sanayiciden üreticiye destek kampanyasıyla fabrika sahipleri üreticinin elinde bulunan ürünleri alarak işçilerine hediye edecek. Bu sayede hem üretici hem de tüketici mutlu olacak.
SANAYİCİLER 7.08.2019
Uganda'dan Ankaralı sanayicilere yatırım çağrısı
Uganda Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Stephan Mubiru, ASO'da Ankaralı sanayicilerle bir araya gelerek, Uganda'ya yatırım çağrısında bulundu.
SANAYİCİLER 3.08.2019
Tohum üreticilerine ödeme sevinci
Tohum Sanayicileri ve Üreticileri Alt Birliği (TSÜAB) Başkanı Ahmet Yılmaz, 'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği prim desteklerinin Kurban Bayramı'ndan önce ödenecek olması tohumculuk sektörüne büyük katkı sağlayacaktır' dedi
SANAYİCİLER 30.07.2019
Sanayicilere 11 milyon TL destek paketi
Eskişehir Sanayi Odası (ESO), Aile, Çalışma ve Bakanlığı tarafından zorunlu hale getirilen meslek dallarında çalışanların işine devam etmesi için gerekli olan meslek yeterlilik belgeleri kapsamında 7 ana sektörde ve 71 meslek dalında 11 milyon liralık destek paketi oluşturacak.
SANAYİCİLER 16.07.2019
Dünya, Türk makarnası yiyor
Makarna üretim ve ihracatında önemli bir konumda bulunan Türkiye, yılın ilk 5 ayında yüzde 9 artışla 251 milyon 852 bin 338 dolar ihracat geliri elde etti
SANAYİCİLER 16.07.2019
Buğdayda kırılma noktası
Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, Türkiye'de buğday ekilen alanın 7 milyon hektarın altına düştüğünü belirterek, 'Bu rakam artık kırılma noktası, daha aşağı düşmemeli' dedi
SANAYİCİLER 14.07.2019
Hindistan Büyükelçisi Bhattacharyya'dan Adanalı sanayicilere ticareti artırma ça
Hindistan'ın Ankara Büyükelçisi Sanjay Bhattacharyya, Türkiye ile ilgili çok iyi iş birlikleri olduğunu söyleyerek, 'Türkiye ve Hindistan ticaret hacmi olarak 8.5 milyar dolarlık bir ticaret hacmimiz var. Hedefimiz bu rakamı 10 milyar dolara çıkarmak' dedi.
SANAYİCİLER 10.07.2019
Altyapımız sağlam
TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, 'Türkiye'de iş dünyası çok girişken ve dinamik. Krizlerde panik olmayan, mücadeleci bir iş dünyamız var. Altyapımız da sağlam' dedi
SANAYİCİLER 9.07.2019
Çiftçi, ' Sanayicilerimizle kentimize değer katacağız'
KOCAELİ (İHA) – Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, sanayicilerle istişare ve işbirliği yaparak, Çayırova'ya değer katacaklarını söyledi.
SANAYİCİLER 26.06.2019
Buğdayda sektör dışı stokçular sanayicileri zorluyor
Mardin'de bu yıl aşırı yağışlar nedeni ile buğday hasadında yüzde 20'lik rekolte düşüklüğünü fırsat bilen fırsatçıların buğday stoklaması sanayicilerin tepkisine neden oldu.
SANAYİCİLER 25.06.2019
KDV yüzde 10'a sabitlenmeli
KDV yüzde 10'a sabitlenmeli
MOSDER Başkanı Mustafa Balcı, 'Mobilyada KDV oranı yüzde 10'da sabitlenmeli ve kalıcı olmalıdır' dedi
SANAYİCİLER 22.06.2019
'Sepaş Enerji sanayicileri bir araya getirdi
'Sepaş Enerji sanayicileri bir araya getirdi
Sepaş Enerji tarafından düzenlenen etkinlikle Bolu ve Kocaeli'nin önde gelen sanayi şirketleri bir araya geldi.
SANAYİCİLER 20.06.2019
Mobilyacıların, KDV çağrısı: Yüzde12'ye sabitlensin
Türkiye'nin mobilya ihtiyacının yüzde 50'sini karşılayan Kayseri'de üreticiler, enflasyonla mücadele kapsamında geçici olarak yüzde 18'den yüzde 8'e indirilen KDV oranının kalıcı olarak yüzde 12'de sabitlenmesini istiyor
SANAYİCİLER 20.06.2019
Sanayicilere enerji verimliliği politikaları anlatıldı
Adana Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü'nde, sanayicilere ve bölge çalışanlarına yönelik, ''Sanayide Enerji Verimliliği, Enerji Yönetimi ve Sıfır Atık Politikası'' konulu seminer düzenlendi.
SANAYİCİLER 15.06.2019
GAİB Koordinatör Başkanı Fikret Kileci'den sanayicilere tebrik
Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, İstanbul Sanayi Odasının hazırladığı 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018' Araştırma sonuçlarını değerlendi.
SANAYİCİLER 30.05.2019
Kadın sanayicilere enerji tasarrufu anlatıldı
Satış ve Pazarlama sorumlusu Sadettin Koç, çalışanların enerji verimliliği konusunda bilinçlendirilmesiyle yıllık toplam enerji tüketimin maliyetinin minimum yüzde 1'i kadar tasarruf sağlamanın mümkün olduğunu söyledi.
SANAYİCİLER 29.05.2019
Ankaralı sanayiciler İstanbul'da sonra ikinci sırada
Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasında Ankara Sanayi Odası üyesi 39 sanayi kuruluşu yer aldı. İstanbul Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen ve 2018 yılı verileriyle oluşturulan 500 büyük listesine bir önceki yıl da 39 firmayla giren Ankaralı sanayiciler listedeki firma sayısını korumuş oldu.
SANAYİCİLER 28.05.2019
Öğrenciler sanayicilerden iş tecrübelerini öğreniyor
Makser Team Yönetim Kurulu Başkanı Feti Çevik, sanayicinin kalifiye olmanın yanı sıra ahlaklı, düzenli, sadık ara elemanlara ihtiyacı olduğunu söyledi.
SANAYİCİLER 28.05.2019
Kızıltan'dan, İstanbullu sanayiciler 'Anadolu'ya yatırım yapın' çağrısı
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, İstanbullu sanayicilerin yatırımlarını yaparken İstanbul dışındaki kentleri de tercih etmeleri, üretimi Anadolu'ya da yayarak Türkiye'yi topyekun kalkındırmaları çağrısında bulundu. Mersin'in yatırım avantajlarına da dikkat çeken Kızıltan, yatırımcıları bölgeye davet etti.
SANAYİCİLER 27.05.2019
Beyazgül sanayicilerle bir araya geldi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin düzenlediği iftar programına katıldı.
SANAYİCİLER 18.05.2019
Un sektörü 25 milyar liraya ulaştı
Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu Başkanı Ulusoy, Türkiye'de faaliyet gösteren 535 aktif un sanayicisinin 25 milyar TL'lik gayrisafi hasıla ürettiğini belirterek, 'Un sektörünün aktif büyüklüğü 25 milyar liraya ulaştı' dedi
SANAYİCİLER 27.04.2019
Sanayicilerin nükleer kabiliyetlerini geliştirmek için ASO ve TAEK'ten protokol
Türk sanayicilerin nükleer kabiliyetlerini geliştirmek ve bu konuda çalışmaların arttırılması için Ankara Sanayi Odası (ASO) ile Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) arasında bir işbirliği protokolü imzalandı.
SANAYİCİLER 26.04.2019
Adıgey Cumhurbaşkanı Kumpilov'dan Ankaralı sanayicilere yatırım çağrısı
Rusya Federasyonu'na bağlı Adıgey Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Murat Kumpilov, çok sayıda bakan ve iş adamı ile birlikte Ankara'ya çıkarma yaparak, Ankara Sanayi Odası (ASO) üyesi sanayicilerle biraraya geldi.
SANAYİCİLER 25.04.2019
Sanayiciler KUMS için bir araya geldi
KAYSERİ (İHA) – Kayseri'de sanayiciler 29 Ekim tarihinde açılacak olan Kayseri Uluslararası Mobilya Sanayicileri Sitesi (KUMS) için bir araya geldi.
SANAYİCİLER 22.04.2019
Sanayicilere 'Trade Map Kullanımı ve Dış Ticaret Pazar Analizi' eğitimi
Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde (AOSB), ihracat yapan firmalara ilgili kurum ve firmaların istatistiki güncel verilerini sağlayarak, doğru ve güncel dış ticaret bilgilerine ulaşmalarını sağlayan 'Trade Map' sitesinin kullanımı anlatıldı.
SANAYİCİLER 4.04.2019
Sanayicilere istihdam teşvikleri anlatıldı
Sosyal Güvenlik Kurumu Adana İl Müdürü Bilal Canbolat, Şubat ve Nisan ayları arasında yeni işe alınan işçiler için, daha önce yürürlükte bulunan teşviklere ilave olarak yeni bir teşvik verilmekte olduğunu söyledi.
SANAYİCİLER 3.04.2019
Konyalı sanayiciler BMC ile buluştu
Konya Sanayi Odası (KSO), gerçekleştirdiği organizasyon ile Konyalı sanayicilerle Türkiye'nin en büyük, yerli ve milli ticari ve askeri araç üreticilerinden BMC'yi buluşturdu.
SANAYİCİLER 27.03.2019
Savunma Sanayii Başkanı Demir, Eskişehirli sanayicilerle buluştu
Savunma Sanayii Başkanı Demir, Eskişehirli sanayicilerle buluştu
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Eskişehir Sanayi Odasında (ESO) sanayicilerle bir araya geldi.
SANAYİCİLER 14.03.2019
MTOSB'de, sanayicilere 'İstihdam Seferberliği'nde yeni teşvikler anlatıldı
MERSİN (İHA) – Mersin'de 'Burası Mersin, Burada İş Var' sloganıyla çalışmalarına başlanan 'İstihdam Seferberliği 2019' kapsamında Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi'nde (MTOSB) faaliyet gösteren sanayicilere, yeni teşvikler anlatıldı.
SANAYİCİLER 14.03.2019
ASELSAN heyeti Manisalı sanayicilerle buluştu
Manisa Ticaret ve Sanayi Odası ve Celal Bayar Üniversitesi Teknokent'in ortak olarak düzenlediği etkinlikte ASELSAN heyeti Manisalı sanayicilerle buluştu.
SANAYİCİLER 13.03.2019
Fildişi Sahili, Türkler için büyük fırsat
EVSİD Başkanı Önder, 'Fildişi Sahili, bölgenin en gelişmiş ekonomilerinden biri. Türk ihracatçıları için büyük fırsatlar barındırıyor' dedi
SANAYİCİLER 9.03.2019
AK Parti'li Canikli sanayicilerle bir araya geldi
AK Parti Ekonomi İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, Gaziantep'te 'Türkiye Ekonomisi Güncel Durum Değerlendirmesi' konulu toplantıya katılarak sanayicilerle bir araya geldi. Burada değerlendirmede bulunan Canikli, ekonomide yaşanan dalgalanmaların etkisinin çok yakında giderileceğini söyledi.
SANAYİCİLER 7.03.2019
Hurda 178 bin ton lastik geri kazandırıldı
Lastik Sanayicileri Derneği Genel Sekreteri Erdal Kurt, '2018 yılında 178 bin 133 ton ömrünü tamamlamış lastik toplandı' dedi
SANAYİCİLER 7.03.2019
Kadın sanayicilere 'Vergi Usul Kanununda Değişiklikler' anlatıldı
Adana Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı (AOSB) öncülüğünde kurulan Kadın Sanayiciler Platformunun buluşmasında, 'Vergi Usul Kanununa İlişkin Değişiklikler' anlatıldı.
SANAYİCİLER 4.03.2019
Konyalı sanayicilere Sri Lanka'daki iş fırsatları anlatıldı
Konyalı sanayicilere Sri Lanka'daki iş fırsatları anlatıldı
Konya Sanayi Odası (KSO) tarafından, Sri Lanka Ülke Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi.
SANAYİCİLER 1.03.2019
Sanayiciler üretim envanteri çıkarma hedefinde
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) 27 No'lu Makine Sanayi Meslek Komitesi Başkanı Oğuz Akar Tülücü, komite olarak yapacakları çalışma ile kentin üretim gücünü saptayarak, söz konusu üretimin gerçekleşebileceği makine envanterini çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
SANAYİCİLER 20.02.2019
Irak Büyükelçisi Al-Khateeb ve beraberindeki heyet GSO'da sanayicilerle buluştu
Irak'ın Ankara Büyükelçisi Hussain Mahmood Alkhateeb, Irak Gaziantep Başkonsolosu Mohammed Salman Al-Janabi ve beraberindeki heyet Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahipliğinde, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Yönetim Kurulu Üyeleri ve sanayicilerle bir araya geldi.
SANAYİCİLER 16.02.2019
Irak Ankara Büyükelçisi, GSO'da sanayicilerle bir araya geldi
Irak'ın Ankara Büyükelçisi Hussain Mahmood Alkhateeb, Irak Gaziantep Başkonsolosu Mohammed Salman Al-Janabi ve beraberindeki heyet Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahipliğinde iş adamları ve Irak'a ihracat yapan firmalar ile bir araya geldi.
SANAYİCİLER 15.02.2019
Iraklı iş adamları GSO'da sanayicilerle bir araya gelecek
Irak'ın Ankara Büyükelçisi Hussain Mahmood Alkhateeb, Irak Gaziantep Başkonsolosu Mohammed Salman Al-Janabi ve beraberindeki heyet Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ev sahipliğinde Irak'a ihracat yapan firmalar ile bir araya gelecek.
SANAYİCİLER 15.02.2019
MHP'den Trabzonlu sanayicilerin yeni sanayi sitesi projesine tam destek
Sınırlı Sorumlu Tüm Sanayiler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Alemdaroğlu, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Trabzon MHP İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım'ı, ziyaret ederek, hayata geçirmek istediklerini yeni sanayi projesine destek istedi.
SANAYİCİLER 13.02.2019
Kenevir yem fiyatlarını düşürebilir
Türkiyem-Bir Yönetim Kurulu Başkanı Karakuş, kenevir hakkında, 'Ne kadar çok alternatif yem ham maddesi sağlanırsa yem maliyetleri ve yem fiyatlarının düşmesi de o ölçüde kolaylaşacak' dedi
SANAYİCİLER 24.01.2019
KSO'dan en fazla kadın istihdam eden sanayicilere plaket
Konya Sanayi Odası (KSO) ve Konya AB Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonunun desteğiyle, 'İŞ'te Kadınlar' Paneli gerçekleştirildi. Panelin sonunda en fazla kadın istihdam eden Konya Sanayi Odasına üye 5 firmaya da plaket takdim edildi.
SANAYİCİLER 23.01.2019
AK Partili adaylar ESO'da sanayicilerle bir araya geldi
AK Parti MKYK Üyesi Eskişehir Milletvekili Harun Karacan ile Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı ve Tepebaşı Belediyesi Başkan Adayı Hasan Tuç, Eskişehir Sanayi Odası (ESO)'nda sanayiciler ile bir araya geldi.
SANAYİCİLER 23.01.2019
KUSİ, sanayicilere proje eğitimi verdi
Bartın Üniversitesi Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği (KUSİ) temsilciliği tarafından Bartın'da faaliyet gösteren sanayicilere proje eğitimi verildi.
SANAYİCİLER 28.12.2018
Sanayiciler AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Altunbaş'a projelerini anlattılar
Sınırlı Sorumlu Tüm Sanayiler Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Gökçen Alemdaroğlu, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş'ı makamında ziyaret etti.
SANAYİCİLER 28.12.2018