SİSTEM HABERLERİ

HaberlerSİSTEMSİSTEM
Kuşadası Belediyesi personeline kalite yönetim sistemleri eğitimi
Vatandaşlara ve ilçeyi ziyaret eden yerli, yabancı turistlere daha kaliteli hizmet vermek amacıyla kurum içi eğitimlerini sürdüren Kuşadası Belediyesi, son olarak Adnan Menderes Sürekli Eğitim Merkezi (ADÜSEM) iş birliğinde Kalite Yönetim Sistemleri eğitimi düzenledi.
SİSTEM 16.08.2019
Muratpaşa'da yeni nesil eğitim sistemi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin destek eğitim kurs merkezlerinde uygulanan tasarım, elektronik, robotik ve kodlamayı bir araya getiren yeni nesil eğitim sisteminin, Abdullah Sevilmçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezlerinde kurulacak Bilim ve Teknoloji Merkezi'yle bir üst kademeye çıkaracaklarını söyledi.
SİSTEM 16.08.2019
Başvuru yapacak olanlar dikkat! Yoğun ilgi görünce süre uzatıldı
Yeni askerlik sistemi kapsamında hayata geçirilen ve yoğun ilgi gören yedek astsubaylık uygulamasına kısa sürede 9 bine yakın yükümlü başvuru yaptı. Yükümlülerin hak kaybının önlenmesi için müracaat süresi 20 Ağustos'a kadar uzatıldı.
SİSTEM 4.08.2019
Netafim Damla Sulama Sistemleri'nden 'tarla günü'
Netafim Damla Sulama Sistemleri'nin Samsun'un Çarşamba ilçesi, Kızılot Köyü'nde düzenlediği 'Tarla Günü' organizasyonu hem üreticiler hem de firma sahipleri tarafından yoğun ilgi gördü
SİSTEM 2.08.2019
Özel gübreleme ve sulama sistemiyle yetiştirilen kenevirler ele geçirildi
Uşak'ta düzenlenen uyuşturucu operasyonunda fotokapan yardımıyla 3 bin kök Hint keneviri ele geçirildi. Kenevirlerin özel sulama ve gübreleme sistemiyle yetiştirildiği belirlendi.
SİSTEM 30.07.2019
Seçer: 'Mersin'e raylı sistemi en kısa sürede kazandırmak istiyorum'
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2020'de yapımına başlamak istedikleri Metro Projesinin, şu anda yatırım programına alınması için Cumhurbaşkanlığında beklediğini belirterek, 'Ben de bunun için gayret sarf edeceğim. Mersin'e raylı sistemi en kısa sürede kazandırmak istiyorum' dedi.
SİSTEM 26.07.2019
MSB: 'S-400 sisteminin birinci grup malzemelerinin Ankara'ya intikali 25 Temmuz'
Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin tesliminin 25 Temmuz tarihinde tamamlandığı belirtildi.
SİSTEM 25.07.2019
Sağlık-Sen'den döner sermaye sistemi eleştirisi
Kırşehir Sağlık-Sen Şubesi yaptığı açıklama ile döner sermaye sisteminin son kullanma tarihinin geçmiş olduğunu belirtti.
SİSTEM 24.07.2019
MSB: 'S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi malzemelerinin sevk
MSB: 'S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi malzemelerinin sevkiyatı planlandığı şekilde devam ediyor.'
SİSTEM 24.07.2019
(Özel) 'S-400 savaşta kendini ispatlamış tek sistem'
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde kentteki bazı STK ve sendikalarca düzenlenen ve Uluslararası Güvenlik Stratejileri Uzmanı Erol Karakuş'un konuşmacı olarak katıldığı 'F-35 ve S-400 Denkleminde Doğu Akdeniz'de Türkiye' başlıklı konferans büyük ilgi gördü.
SİSTEM 24.07.2019
Eskişehir Orman Fidanlığı'nda otomatik sulama sistemine geçildi
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman Fidanlık Müdürlüğü'nde sulama sistemlerinde otomasyona geçilirken Afyonkarahisar Fidanlığı'nda da aynı sistemin uygulanması için çalışmalara başlandı.
SİSTEM 23.07.2019
Meteoroloji Genel Müdürlüğü: 'Gözlem Sistemleri Dairesi Başkanlığı Kalibrasyon Ş
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 13 kişinin hastaneye kaldırılması ile ilgili, 'Gözlem Sistemleri Dairesi Başkanlığı Kalibrasyon Şube Müdürlüğü Basınç Laboratuvarında saat 10.30 sıralarında kaza sonucunda civa dökülmesi meydana geldi' açıklamasını yaptı.
SİSTEM 22.07.2019
MSB: 'S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkı
MSB: 'S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkıyatı planlandığı şekilde devam ediyor.'
SİSTEM 22.07.2019
Altınordu'nun gücü sistem
TFF 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun Teknik Direktörü Hüseyin Eroğlu Altınordu'nun en büyük gücünün sistem olduğunu belirterek; bir yandan başarıya odaklanıp bir yandan da oyuncu gelişimi sağlamaya devam edeceklerini söyledi.
SİSTEM 21.07.2019
Eğitim-Bir-Sen'den liyakat ve kariyer sistemi çağrısı
Eğitim-Bir-Sen, eğitim yönetiminde liyakat ve kariyer sistemine ilişkin olarak hak edenin görev almasını, hakkını verenin görevde kalmasını ve yeterliliğini kaybedenlerin görevine son verilmesini öngören bir modelin hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.
SİSTEM 21.07.2019
Revizyon PYS açıldı
Revizyon Proje Yönetim Sistemi, görkemli bir törenle açıldı. Açılışa İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci ve çok sayıda davetli katıldı
SİSTEM 29.04.2019
Türkiye'de yerli imkanlarla patlamaları önleyici sistem geliştirildi
Terör saldırıları ve patlama özelliği bulunan gaz ve yakıt kullanılan çalışma alanları ile konutlarda kullanılmak amacıyla yerli ve milli imkanlarla patlamaları önleyici sistem geliştirildi.
SİSTEM 18.07.2019
Muhtarlara bilgi sistemi ve kişisel gelişim eğitimi
Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde muhtarlara yönelik bilgi sistemi hakkında ve kişisel gelişim konularında eğitim verildiği bildirildi.
SİSTEM 17.07.2019
Silopi Devlet Hastanesi'nde MHRS sistemi aktifleştirildi
Silopi Devlet Hastanesi'nde MHRS sistemi aktifleştirildi
Şırnak'ın Silopi İlçe Devlet Hastanesi'nde Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) sistemi aktifleştirildi.
SİSTEM 14.07.2019
MHP lideri Bahçeli: 'Türkiye sistem tartışmalarını sonlandırmıştır'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart 2019 yerel seçimleri sonrası kazanılan belediye takdir-tebrik-teşekkür' turuna Bilecik'in Söğüt ilçesinde başladı.
SİSTEM 13.07.2019
Kılıçdaroğlu: 'Demokratik Parlamenter sistem Türkiye koşullarına daha uygun'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Biz öteden beri demokratik parlamenter sistemin, Türkiye'nin koşullarına uygun olduğunu her ortamda dile getirdik' dedi.
SİSTEM 13.07.2019
S-400 hava savunma sistemlerini getiren 4. uçak da geri dönmek için havalandı
Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin ikinci sevkiyatındaki İlyuşin askeri kargo uçağı geri dönmek üzere havalandı.
SİSTEM 13.07.2019
Bağışıklık sistemi zayıf olanlara klimalı ortam uyarısı
NCR International Hospital Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Uzm. Dr. Mahir Kotuk, özelikle bağışıklık sitemi zayıf olan hastaların klimalı ortamlarda dikkat etmesi gerektiğini belirtti.
SİSTEM 13.07.2019
MSB:'S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkiy
MSB:'S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistem malzemelerinin sevkiyatı devam etmektedir. Bu kapsamda dördüncü uçak Mürted Hava Meydanı'na indi.'
SİSTEM 13.07.2019
S-400 hava savunma sistemleri için 3 uçak Türkiye'ye indi
Türkiye'nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemeleri için hareketlilik sabah saatlerinde başladı. Sevkiyatta 3 dev uçak yer aldı. Son uçak da sevkiyat görevini tamamlayıp Rusya'ya dönmek üzere havalandı.
SİSTEM 12.07.2019
LGS başvurularında sona yaklaşılıyor! İşte son başvuru tarihi
Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında tercih yapacak öğrenciler, yarın saat 17.00'ye kadar başvuru gerçekleştirebilecekler.
SİSTEM 11.07.2019
BES'te 100 milyar lira birikti
BES'te katılımcıların fon tutarı ve devlet katkısı fon tutarının toplam büyüklüğü olan 100,1 milyar lira ile otomatik katılımla sisteme dahil olanların biriktirdiği 5,1 milyar lira dikkate alındığında, sistemin büyüklüğü 105,2 milyar lirayı buldu
SİSTEM 11.07.2019
AK Parti Sözcüsü Çelik: 'CHP, sistemle ilgili bir meşruiyet tartışması oluşturma
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, 'Bir yıl içinde uygulamanın çeşitli safhaları görüldü ve tüm bunların geniş kapsamlı bir değerlendirilmesi yapılıyor. Cumhuriyet Halk Partisi, sistemle ilgili bir meşruiyet tartışması oluşturmaya çalışıyor. Bu demokrasi dışı bir tutumdur' dedi.
SİSTEM 10.07.2019
Atatürk Üniversitesi ders bilgi sisteminin kullanımı yaygınlaşıyor
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından başlatılan ve üniversiteyi tümüyle yeniden yapılandırma projesi olan Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesi kapsamında hayata geçirilen yeni sistemle dersler artık dijital ortamlara taşınıyor.
SİSTEM 10.07.2019
BES'ten nakit çekilebilecek
Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) katılımcıları, sağlık, evlilik, eğitim, mülk sahibi olma gibi ihtiyaçları nedeniyle sistemden çıkmadan birikimlerinin bir kısmını çekebilecek
SİSTEM 10.07.2019
Atatürk Üniversitesi altyapı sistemlerini yeniliyor
62 yıllık geçmişiyle Türkiye'nin en eski üniversitelerinden Atatürk Üniversitesi, bünyesinde bulunan çeşitli birimlerini yeniden dizayn ederken bunun yanında kampüs alanında yürüttüğü bakım ve onarım çalışmalarıyla altyapısını yenilemeye devam ediyor.
SİSTEM 4.07.2019
Aslanapa'da 25 bin 530 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşuyor
Kütahya'nın Aslanapa ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından inşa edilen Kureyşler Barajı ve Sulama çalışmalarında sona gelindiği bildirildi.
SİSTEM 3.07.2019
Su içmek bağışıklık sistemini güçlendiriyor
Medicana Bursa Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Nizamoğlu, günde en az 2 litre su içmenin toksinlerin vücuttan atılmasında büyük rolü olduğunu söyledi.
SİSTEM 3.07.2019
Akiş GYO 'bilgi güvenliği yönetimi sistemi belgesi'ni almaya hak kazandı
Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), TÜV Thüringen e.V. (Alman Akreditasyon Kurumu-DAkkS) tarafından akredite edilerek ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemi Belgesi'ni aldı.
SİSTEM 1.07.2019
Türkiye'de en çok dolaşım sistemi hastalıkları can alıyor
Yapılan son araştırmaya göre Türkiye'de başlıca ölüm sebepleri belli olurken, dolaşım sistemi hastalıklarının en çok can alan nedenler arasında ilk sırada yer aldığı görüldü.
SİSTEM 1.07.2019
Bahçeşehir ile BM işbirliği 'Eğitim sisteminden etkilendim'
Bahçeşehir ile BM işbirliği 'Eğitim sisteminden etkilendim'
BM Genel Sekreter Yardımcısı Nikhil Seth, 'Türkiye'deki eğitim sisteminden çok etkilendim' dedi
SİSTEM 1.07.2019
LGS için tercih robotu yayınlandı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liselere Geçiş Sistemi'nde (LGS) öğrenciler için tercih rehberleri ile birlikte bu yıl ilk kez bir tercih robotu da hazırladı
SİSTEM 29.06.2019
Isparta'da 34 üreticiye 402 bin lira bireysel sulama sistemi desteği
Isparta'da Kırsal Kalkınma Destekleri kapsamında, bireysel sulama sistemleri için 804 bin 649 liralık yatırım yapan 34 yatırımcıya yüzde 50 oranı olan 402 bin 324 liralık hibe desteği sağlanacak.
SİSTEM 28.06.2019
Türkiye'de ilk defa kapalı sistem serada üzüm hasat edildi
Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen kapalı sistem serada topraksız sofralık üzüm yetiştiriciliğinde bu yılın ilk hasadı yapıldı. Yıl sonunda ikinci kez üzüm hasadı yapılacak serada, üretilen üzümler ile ihracatta artış yaşanması hedefleniyor.
SİSTEM 27.06.2019
AK Parti'li Arvas'tan 'yeni askerlik sistemi' açıklaması
AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, yaklaşık 100 binden fazla terhis heyecanı yaşayan askerin ilişik kesme işlemlerinin bir an önce tamamlanması için çalışmaların hızlandırıldığını söyledi.
SİSTEM 26.06.2019
130 bin askeri ilgilendiriyor! Bakan Hulusi Akar'dan önemli açıklama
Bakan Akar terhis olacak askerle ilgili yaptığı açıklamada, 'Gençlerimizin terhis işlemlerinin bir an önce tamamlanması için gerekli çalışmalar yoğun şekilde devam etmekte.' dedi.
SİSTEM 26.06.2019
Yusuf Ziya Yılmaz: 'Yeni askerlik sistemi ordumuzun gücüne güç katacak'
AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, yeni askerlik sisteminin ülkeye hayırlı olması temennisinde bulunarak, 'Yeni askerlik sistemi ordumuzun gücüne güç katacak' dedi.
SİSTEM 26.06.2019
S-400 füze sistemlerinin sözleşmesi tamamlandı
Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Bakanı, Türkiye ile Rusya arasında gerçekleşen S-400 alımına ilişkin sözleşmenin tamamlandığını söyledi.
SİSTEM 25.06.2019
STAR Rafineri Entegre Yönetim Sistemine uluslararası belge
Socar Türkiye'nin iştiraki STAR Rafineri'nin Entegre Yönetim Sistemi (EYS), üç önemli belge birden alarak uluslararası standartlara uygunluğunu tescil ettirdi.
SİSTEM 24.06.2019
'Damla Sulama Sistemi Kullanımını Arttırmak' eğitimin sertifakaları verildi
Zonguldak Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 18-19 Haziran tarihlerinde Çaycuma İlçesi Burunkaya ve Ayvazlar köylerinde düzenlenen 'Damla Sulama Sistemi Kullanımını Arttırmak' konulunu eğitimin sertifika töreni gerçekleştirildi.
SİSTEM 21.06.2019
Sağlık sektöründe siber saldırıları önleyen sistem geliştirilecek
Siber güvenlik alanındaki yatırımlarına ve AR-GE çalışmalarına devam eden STM, sağlık sektöründe kullanılan IoT cihazların siber güvenliğine yönelik Başkent Üniversitesi ile protokol imzaladı.
SİSTEM 20.06.2019
Yeni askerlik sistemi için tarih belli oldu
Yeni askerlik sistemi için tarih belli oldu
Yeni askerlik sistemiyle ilgili yasa teklifinin Meclis'teki nihai oylaması 25 Haziran Salı günü yapılacak.
SİSTEM 19.06.2019
Kreş Öğretmenlerine 'Montessori Eğitim Sistemi' semineri
Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü, belediyenin bünyesinde faaliyet gösteren 14 kreşin öğretmenlerine yönelik önemli bir seminer düzenledi.
SİSTEM 19.06.2019
İstanbul Havalimanı'nda pasaporttan hızlı geçiş sistemi başladı
İstanbul Havalimanı'nda hızlı geçiş sistemi hizmete girdi. Yolcular artık kendi pasaport işlemlerini kendileri yapacak. Yeni sistem pasaporttan geçiş süresine 18 ile 20 saniyeye indiriyor.
SİSTEM 18.06.2019
Nasıranlı: 'Mursi, sistematik bir şekilde cezaevinde ölüme götürülmüştür'
Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Av. Cevdet Nasıranlı, Mısır'ın meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin sistematik bir şekilde cezaevinde ölüme götürüldüğünü söyledi.
SİSTEM 18.06.2019
Hırsızların hedefi oldu, düşük maliyetli alarm sistemi yaptı
Hırsızların hedefi oldu, düşük maliyetli alarm sistemi yaptı
BATMAN (İHA) – Batman'da iki defa motosikleti çalınan Muhammed Karabaş, düşük maliyetli alarm sistem geliştirdi.
SİSTEM 18.06.2019
Mevsimsel değişiklikler kas iskelet sistemindeki ağrıları artırabilir
Kas iskelet sistemindeki ağrıların son günlerdeki hava değişimi sonrası artacağını belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gamze Yılmaz Yanartaş, bu artan ağrıları en hafif şekilde destek bir tedavi ile atlatılabileceğini söyledi.
SİSTEM 18.06.2019
Eskişehir raylı sistemler sektörü projelere odaklandı
Eskişehir Raylı Sistemler Kümesi'nin yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısını Eskişehir Sanayi Odası'nda (ESO) gerçekleştirdi.
SİSTEM 17.06.2019
Mevsimsel değişiklikler kas iskelet sistemindeki ağrıları artırabilir
Kas iskelet sistemindeki ağrıların son günlerdeki hava değişimi sonrası artacağını belirten Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Gamze Yılmaz Yanartaş, bu artan ağrıları en hafif şekilde destek bir tedavi ile atlatılabileceğini söyledi.
SİSTEM 17.06.2019
Açıköğretim sistemi onun için umut oldu
Bir yandan kanser ile mücadele edip, diğer yandan da Anadolu Üniversitesi'nin sağladığı Açıköğretim sistemi ile üniversiteye başlayan Özlem Yılmaz bu sene mezun olarak kep atan öğrencilerden biri oldu.
SİSTEM 15.06.2019
'Yeni askerlik sistemi haftaya yasalaşacak'
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Askeralma Kanunu Teklifi'ne ilişkin 'İktidar ve muhalefet, devlet sorumluluğu ciddiyetinde, böyle bir milli meselenin Türkiye'nin çıkarlarına uygun olarak halledilmesini sağlamaya çalışıyor. Bu kanun, önümüzdeki hafta içerisinde görüşülecek ve yasalaşacak.' dedi.
SİSTEM 15.06.2019
Celp tarihleri bir ay geriye çekildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında, milletvekilleri ile düzenlenen kapalı grup toplantısında yeni askerlik sisteminin ülke güvenliği ile ilgili herhangi bir sıkıntıya sebep olmayacağı dile getirildi.
SİSTEM 14.06.2019
'S-400 savunma sistemini alacaktır demiyorum almıştır'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye S-400 savunma sistemini alacaktır, demiyorum almıştır. Önümüzdeki ayda bu sistemin teslimi yapılacaktır. '
SİSTEM 13.06.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni askerlik sistemiyle ilgili detayları açıkladı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni askerlik sistemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, 'Askerlikte devrim niteliğinde bir reformu hayata geçiriyoruz. Bu, yılların bir beklentisiydi.' ifadelerini kullandı.
SİSTEM 13.06.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum,
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Türkiye S-400 savunma sistemlerini alacaktır demiyorum, almıştır. Bu işi bitirdik. Önümüzdeki ayda bu sistemin ülkemize teslimi yapılacaktır. Bu sistem bir taarruz sistemi değildir, savunma sistemidir' dedi.
SİSTEM 12.06.2019
B12 eksikliği sinir sistemini etkiliyor
B12 eksikliği sinir sistemini etkiliyor
Nöroşirurji Uzmanı Op.Dr. Kerem Bıkmaz, B12 eksikliğinin sinir sistemini etkilediğini belirtti.
SİSTEM 12.06.2019
Yeni askerlikte son düzenlemeler
AK Parti yöneticileri, hem muhalefetten hem de kendi milletvekillerinden gelen taleplerin değerlendirilerek, yeni askerlik kanun teklifinde bazı değişiklikler yapılabileceğini söyledi.
SİSTEM 12.06.2019
Hint keneviri yetiştirmek için oto yıkamacıya özel sistem kurdu
Polis ekipleri, Küçükçekmece'de uyuşturucu imalatı yapan bir oto yıkamacıya operasyon düzenledi. Operasyonda, 96 adet saksılara dikili vaziyette büyük kök Hint keneviri, 5 kilo 135 gram yaş Hint keneviri ele geçirildi. Operasyon anı ve Hint keneviri yetiştirmek için kurulan düzenek kameraya yansıdı.
SİSTEM 5.06.2019
Rüstem Kara: 'Ortaöğretim sistemi yeniden yazılmalı'
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanan ortaöğretim sisteminin eğitimde yeni sorunlara yol açacağını savunan Eğitim-İş Samsun Şubesi Başkanı Rüstem Kara, 'Üniversitelere, sendikalara, konunun tarafları olanlara danışılarak, eğitim şurası ile ortaöğretim sistemi yeniden yazılmalıdır' dedi
SİSTEM 5.06.2019
Şaban Çılgın, BES'e tepki gösterdi! 'Aç insanın tasarrufu olamaz'
Türk-İş İl Temsilcisi Şaban Çılgın, işçilerin zorunlu BES'e karşı olduğunu belirterek, 'Aldığı maaşla geçinemeyen işçilere zorla tasarruf yaptırılmak isteniyor. Aç insanın tasarrufu olamaz' dedi
SİSTEM 2.06.2019
LGS yolunda feci kaza! Otomobil ortadan ikiye bölündü
Aksaray'ın Eskil ilçesinde, LGS sınavına girecek olan Nisa Öztürk'ün içinde bulunduğu otomobil başka bir otomobille çapıştı. Kazada 3 kişiyle birlikte yaralanan Nisa Öztürk, sınava giremedi.
SİSTEM 1.06.2019
Üniversite öğrencileri, tasarladıkları uydu sistemiyle ABD'de Türkiye'yi temsil
NASA'nın destekleri ile düzenlenecek olan CanSat Competition Model Uydu yarışmasında ön elemleri aşan ve 500 takım arasından ilk 40'a giren Gebze Teknik Üniversitesi öğrencileri, tasarladıkları uydu sistemi ile Türkiye'yi ABD'de temsil edecek.
SİSTEM 1.06.2019
BES'te devlet katkılarına düzenleme
BES'te devlet katkılarının asgari yüzde 10'u BIST 100, BIST Sürdürülebilirlik, BIST Kurumsal Yönetim endeksleri ve Borsa İstanbul AŞ tarafından hesaplanan katılım endekslerindeki paylarda değerlendirilecek
SİSTEM 30.05.2019
Samsun'da tramvay saatlerinde değişiklik
Samsun'da tramvay saatlerinde değişiklik
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Kadir gecesi tramvay saatlerinin uzatıldığını söyledi.
SİSTEM 29.05.2019
Van'da 'Gelişmiş Ülkelerin Eğitim Sistemi ve Uygulamaları' konferansı
Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından uygulanmakta olan Yönetici Gelişim Programı (YÖGEP) kapsamında Van'da 'Gelişmiş Ülkelerin Eğitim Sistemi ve Uygulamaları' konferansı düzenlendi.
SİSTEM 29.05.2019
Yeni askerlik sisteminde kritik tarih belli oldu!
Yeni askerlik sisteminde kritik tarih belli oldu!
Yeni askerlik sistemi için yasa teklifi bayramdan sonra Meclis'e gelecek
SİSTEM 29.05.2019
Sindirim sistemi kanserlerinden kurtulmak mümkün
Gaziantep Özel Hatem Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Selçuk Arslan, sindirim sistemi kanserleri konusunda bilgi verdi.
SİSTEM 28.05.2019
İl Sağlık Müdürlüğünden randevu sistemini tanıtma atağı
MERSİN (İHA) – Mersin İl Sağlık Müdürlüğü, Merkezi Hekim Randevu Sistemini tanıtmak amacıyla büyük alışveriş merkezlerinde stant açtı. Ekiplerin 4 gün süreyle tanıtım yaptığı stantlarda vatandaşlara 10 bin broşür ve 5 bin balon dağıtıldı.
SİSTEM 28.05.2019
Yeni Askerlik Sisteminin avantajları
Yeni Askerlik Siteminin yasalaşmasıyla askerlik görevinin ilk 6 ayını tamamlayan ve ikinci 6 aya uzatma tercihini kullanan gençlere, hem sivil yaşamlarını hem askeri hayatlarını olumlu yönde etkileyecek bazı avantajlar sağlanacak.
SİSTEM 27.05.2019
Aksakallı, 2020-2021 eğitim öğretim yılında başlayacak yeni eğitim sistemini ayr
Bilkent Üniversitesi Erzurum Eğitim Bilimleri Enstitüsü Öğretim Görevlisi Emre Aksakallı, 2020-2021 eğitim öğretim yılında başlayacak yeni eğitim sistemini ayrıntılarıyla değerlendirdi.
SİSTEM 27.05.2019
Doktorlara askerlik düzenlemesi! Yapmış sayılacaklar
Sağlık Bakanı Koca, 'MSB ile müşterek belirleyeceğimiz yerlerde devlet hizmeti yükümlülüğünü yerine getiren hekimler, askerliğini yapmış sayılacak.' dedi.
SİSTEM 25.05.2019
Cilt kanserini erken teşhis için yeni nesil sistemler
Cilt kanserini erken teşhis için yeni nesil sistemler
Yapay zekalı yeni nesil sistemler ile cilt kanserinde erken teşhisin daha mümkün hale getirilmesi amaçlanıyor.
SİSTEM 24.05.2019
Huawei kendi işletim sistemini geliştiriyor
ABD Ticaret Bakanlığı'nın kara listede yer alan Huawei, Google kısıtlamalarından kurtulmak amacıyla kendi işletim sistemini geliştirme çalışmalarına start verdi.
SİSTEM 24.05.2019
Bireysel sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği
Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Kurt, Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi 2019 yılı 15. Etap kapsamında İl Müdürlüğü tarafından yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği verildiğini belirtti.
SİSTEM 24.05.2019
Cumhurbaşkanlığı'ndan yeni askerlik sistemi açıklaması
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 'Yeni askerlik sistemiyle askerlik sürelerinde eşitlik sağlanacak, eğitimli insan kaynağı etkin ve verimli kullanılacak, zorunlu askerlikte başarılı olanlar TSK'da istihdam edilebilecek, bedelli askerlik kalıcı hale gelecek ve en önemlisi Türk Silahlı Kuvvetleri profesyonelleşecek' dedi.
SİSTEM 23.05.2019
AK Parti Grup Başkanvekili Muş'tan yeni askerlik sistemine ilişkin açıklama
AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, 'Yeni sistemde askerlik altı aya düşürülecek. Şu anda kışlada olan askerler kanun yürürlüğe girdiği andan itibaren terhis olma imkanına kavuşabilecekler' dedi.
SİSTEM 23.05.2019
Yeni sistem farklı bir sınav yaklaşımının habercisi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 18 Mayıs Cumartesi günü basın toplantısıyla 'Yeni Ortaöğretim Tasarımı' ile ilgili kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu yeni sistemle görüşlerini iletirken, sürecin uzun vadede sınavlara yansıyacak etkilerinin en önemli noktalardan biri olduğuna değindi.
SİSTEM 23.05.2019
İşte yeni askerlik sisteminin detayları
Merakla beklenen yeni askerlik sistemi TBMM'ye sunuldu. Yeni sistemde askerlik 6 aya düşürülecek, bedelli askerlik sürekli hale gelecek. İşte yeni askerlik sistemi detayları...
SİSTEM 23.05.2019
Eğitim Bir-Sen'den yeni ortaöğretim sistemi değerlendirmesi
Eğitim Bir-Sen Bitlis Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Cabir Durak, yeni ortaöğretim sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.
SİSTEM 22.05.2019
Zeytinyağı teşvik sistemi çam balı için model alınabilir
Vitamin ve mineraller açısından çok zengin olan ve Türkiye'nin üretiminde dünya lideri olduğu çam balının daha fazla ihraç edilebilmesi için üretiminin desteklenmesi talep edildi.
SİSTEM 22.05.2019
Eğitim Bir Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Acar, yeni ders sistemini değerlendird
Eğitim Bir Sen Bursa 1 No'lu Şube Başkanı Ramazan Acar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni orta öğretim düzenlemesine yönelik açıklama yaptı. Acar, olumsuzluklara neden olabilecek ince ayrıntılara dikkat çekti.
SİSTEM 22.05.2019
Milli Savunma Bakanı Akar açıkladı! Yeni askerlik sistemi detayları belli oldu
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yeni askerlik sistemini tüm detaylarıyla açıkladı. Tüm seçeneklerin değerlendirildiğini en uygun bedelin 30 bin lira civarında olacağını söyledi.
SİSTEM 22.05.2019
Ziya öğretmen 'Ortaöğretim Tasarımı'nı anlatıyor'
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, liselerde uygulanacak yeni modelde, öğretmen eğitiminin, materyallerin geliştirilmesinin ve rehberliğin kritik bir öneme sahip olacağını bildirdi.
SİSTEM 21.05.2019
Yeni lise eğitim sistemi sınava değil hayata hazırlıyor
9. sınıftan başlayarak uygulanmak üzere açıklanan yeni lise eğitim sistemi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Dr. Özge Aslan, 'Yeni sistem öğrencileri artık sadece sınava değil hayata da hazırlayacak' dedi.
SİSTEM 21.05.2019
Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! Bakan Selçuk'tan eğitim sistemi açıklaması
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'Ortaöğretimde matematiğin seçmeli olduğu konusunda doğru olmayan içerikler dolaşıyor. Hiçbir öğrencinin matematik dersi almadan bir üst sınıfa geçmesi mümkün değildir. Bu kadar net. ' açıklamasında bulundu.
SİSTEM 20.05.2019
Liselerde yeni eğitim sistemini açıklandı
Bakan Selçuk, liselerde yeni eğitim sisteminin detaylarını açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nca belirlenen yeni eğitim sisteminde ders sayısı, 9. sınıfta 8'e, 10. sınıfta 9'a, 11. sınıfta 9'a, 12. sınıfta 7'ye düşürüldü.
SİSTEM 18.05.2019
Milli Eğitim Bakanı Selçuk 'Yeni sistem 2020-2021 yılında başlayacak'
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk liselerde yeni eğitim sisteminin 2020-2021 eğitim öğretim sezonunda başlayacağını açıkladı.
SİSTEM 18.05.2019
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 'Yeni sistemin ilk sınavı 2024 yılında yapılacak'
Yeni eğitim sistemini anlatan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, liselerde ders sayılarının kademeli olarak azaltılacağını, yeni sistemin ilk üniversite sınavının ise 2024 yılında yapılacağını açıkladı.
SİSTEM 18.05.2019
Hasar ihbarında sesli yanıt sistemi hattı hayata geçirildi
Hasar ihbarında sesli yanıt sistemi hattı hayata geçirildi
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), sesli yanıt sistemi (IVR) hasar ihbar hattını hayata geçirdiğini duyurdu.
SİSTEM 18.05.2019
TARSİM sesli yanıt sistemi hasar ihbar hattını hayata geçirdi
TARSİM sesli yanıt sistemi hasar ihbar hattını hayata geçirdi
Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM), IVR (sesli yanıt sistemi) hasar ihbar hattını hayata geçirdiğini duyurdu.
SİSTEM 17.05.2019
Eğitim sistemi değişiyor! Liselerde yeni dönem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un yarın tanıtacağı yeni ortaöğretim modeliyle liselerde 'reform' niteliğinde uygulamalar hayata geçirilecek
SİSTEM 17.05.2019
Bakanlık açıkladı! Yeni eğitim sisteminin detayları belli oldu
Bakanlık açıkladı! Yeni eğitim sisteminin detayları belli oldu
Milli Eğitim Bakanlığı yeni öğretim modelini açıkladı. Yeni sistemde ders sayısı azalacak, öğrenciler ders seçebilecek.
SİSTEM 17.05.2019
Orijinal Yoga Sistemi ile oruç tutmak daha kolay
Orijinal Yoga Sistemi'nde uygulanan özel nefes ve vücut egzersizleri açlık ve susuzluk hissini azaltıyor, dayanıklılığı artırıyor, vücudun şeker dengesini koruyor, enerjiyi yükseltiyor. Üstelik tüm bunlar herkesin yapabileceği kadar basit tekniklerle gerçekleşiyor.
SİSTEM 16.05.2019
Samsun TSO: 'Sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemi çok önemli'
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 'Sürdürülebilir bir sosyal güvenlik sistemi, güçlü bir toplumsal dayanışmayı oluşturacak en önemli unsurların başında gelmektedir' dedi.
SİSTEM 16.05.2019
E-tebligat sistemi ile 4 ayda 50 milyon TL'lik tasarruf sağlandı
Yılbaşında yürürlüğe giren yeni e-tebligat sistemi, hukuki yazışmaların iletiminde hız ve güvenilirliğin yanı sıra çok ciddi oranda tasarruf da yapılmasını sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. İlk 4 ayda gönderilen e-tebligat sayısı 5 milyona ulaşırken, elde edilen tasarruf 50 milyon TL'yi aştı.
SİSTEM 16.05.2019
Ramazanda sindirim sistemini yormayın
İç Hastalıkları, Gastroenteroloji ve Hepatoloji Uzmanı Prof. Dr. Yüksel Gümürdülü, Ramazan ayı boyunca ortaya çıkabilecek sindirim sisteminin aşırı yorulmasının sağlık sorunlarını beraberinde getirmemesi için uyarılarda bulundu.
SİSTEM 16.05.2019
Yeni askerlik sistemi seçimden önce yasalaşacak
İftar sonrası milletvekilleriyle toplantı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni askerlik sisteminin İstanbul seçiminden önce yasalaşacağını söyledi.
SİSTEM 15.05.2019
Özel Dünyam Hastanesi Başhekimi Erol Bedir: 'Magnet Hastanesi, Sistem Hospital o
Özel Dünyam Hastanesi geleneksel iftar yemeğinde konuşan Başhekim Erol Bedir, 'Magnet Hastanesi, Sistem Hospital olarak hizmet verecek' dedi.
SİSTEM 14.05.2019
Fatsa'da çöp konteyner sistemi hayata geçti
Fatsa'da çöp konteyner sistemi hayata geçti
Ordu'nun Fatsa ilçesinde yeni tip yer üstü çöp konteyner sistemi uygulamasına geçildi.
SİSTEM 13.05.2019
Kapalı sistem beyin ameliyatı ile tekrar yürümeyi başardı
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde kapalı yöntemle gerçekleştirilen beyin ameliyatı ile 68 yaşındaki Mehmet Gölbaşı tekrar yürümeyi başardı.
SİSTEM 13.05.2019
'Yükseköğretim Sistemindeki Yapısal Değişmeler' konferansı
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Ömer Açıkgöz, Kilis 7 Aralık Üniversitesinde 'Yükseköğretim Sistemindeki Yapısal Değişmeler' başlıklı konferans verdi.
SİSTEM 11.05.2019
Beyşehir'de öğretmenevi kavşağına sinyalizasyon sistemi kuruluyor
Beyşehir'de öğretmenevi kavşağına sinyalizasyon sistemi kuruluyor
Konya'nın Beyşehir ilçe merkezinde Öğretmenevi hizmet binası önündeki kavşağa sinyalizasyon sistemi kuruluyor.
SİSTEM 10.05.2019
Tarım ilacı kullanımı yüzde 29 arttı, karekod sistemiyle bakanlık tarafından kon
Türkiye'de son 4 yılda tarım ilaçlarının kullanımı yüzde 29 arttı. Tarım ve Orman Bakanlığı, karekod takip sistemiyle tarım ilaçlarının tavsiye dışı bilinçsiz kullanımını ve merdiven altı üretimini sonlandırmayı hedefliyor.
SİSTEM 10.05.2019
Giresun Üniversitesinde 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' çalıştayı
Giresun Üniversitesinde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişte karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konulu çalıştay düzenlendi.
SİSTEM 8.05.2019
Siemens Türkiye'nin 'Kariyerini Sahiplen Ekosistemi' HR Tech Leaders etkinliğind
Siemens Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Aslı Kunur, &NOW Business&Tech Week kapsamında gerçekleşen HR Tech Leaders etkinliğinde, dijital dönüşümün iş dünyasındaki etkilerine değinerek, Siemens Türkiye'de çalışanların gelişimi için hayata geçirilen Kariyerini Sahiplen Ekosistemi isimli dijital platformu tanıttı.
SİSTEM 8.05.2019
TİKA'dan 4 Ülkeye Güvenlik Kamera Sistemleri Eğitimi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) işbirliğinde yürütülen Mesleki ve Teknik Eğitim Projesi kapsamında Kamerun, Nijer, Burkina Faso ve Haiti'den gelen 15 kursiyere Güvenli Kamera Sistemleri eğitimi veriliyor.
SİSTEM 6.05.2019
Nafaka sil baştan! MHP'den yeni teklif
Adalet Bakanlığı ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın 'nafaka ödeme sistemi'nde değişiklik öngören çalışması devam ederken, MHP de 'nafakanın 5 yılla sınırlanması' ile ilgili kanun teklifi hazırladı
SİSTEM 5.05.2019
Numan Kurtulmuş: 'Yeni bir para sistemine geçerek, dolara bağımlığı azaltmalıyız
Kocaeli Üniversitesi'nde etkinliğe katılan, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, 'Güç kimdeyse o istediği şarkıyı söylüyor. Güç olduğu için bu gücü kullanıyor. Hayatımız boyunca uğraşacağımız en önemli fırsatlardan bir tanesi yeni bir para sistemine geçmek, dolara bağımlığı azaltmalıyız' dedi.
SİSTEM 3.05.2019
Yüz felci geçirince arkadaşıyla birlikte erken teşhis sistemi geliştirdi
Karabük Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi Buse Yaren Tekin, 1.5 yıl önce geçirdiği yüz felci sonrası sağlığına kavuşurken, yaşadığı zorlukları başkalarının yaşamaması için arkadaşı Arzu Yıldız ile birlikte yıl sonu bitirme ödevi olarak yüz felcini uzman yardımı almadan teşhis edebilen mobil uygulama geliştirdi.
SİSTEM 3.05.2019
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü açıkladı: Hastanelerde teknik aksaklık
Samsun İl Sağlık Müdürlüğü, Hastane Bilgi Yönetim Sistemi değişikliğinden kaynaklı poliklinik hizmetlerinin sunumunda aksaklık yaşandığı ve sorunun çözüldüğünü açıkladı.
SİSTEM 3.05.2019
ALTAY Tankında ASELSAN sistemleri görev yapacak
ALTAY Tanklarında yer alacak sistemlerin ASELSAN tarafından sağlanmasına yönelik BMC ile ASELSAN arasında ALTAY Seri Üretim Projesi Alt Sistemler Sözleşmesi IDEF 2019 Savunma Sanayi Fuarında imzalandı.
SİSTEM 1.05.2019