Haber Gazetesi

Terme'de sorunlar çözülecek

AK Parti Terme Belediye Başkan aday adayı Zekai Cengiz Demirtürk, Terme Engelliler Derneği ziyaretinde, "Sizlerin sorunlarını biliyoruz. Terme'de engellilerin zorlandığı bütün konulara çözüm getirecek, engelleri kaldıracağız" dedi

Siyaset - 04 Aralık 2013, Çarşamba
  Eski Terme TSO Başkanı ve AK Parti Terme Belediye Başkan aday adayı Zekai Cengiz Demirtürk, 2014 yılının Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler için çalışmalarını sürdürüyor. Terme Engelliler Derneği'nde engelli vatandaşlarla buluşan Demirtürk, "Engelli kardeşlerimiz için elimizden geleni yapacağız. Terme'yi sizin için yaşanır hale getireceğiz" diye konuştu.
 
BİR ENGELLİYE İŞ SÖZÜ
Terme için imar planlaması yapacağını ve bu planlama içerisine engelliler için çalışmalarda yapacağını söyleyen Demirtürk, "Engelli kardeşlerimizin tüm sorunlarını biliyoruz. Şehir merkezinde yapılan çalışmaları Terme'ye de yaparak, engellilerin zorlandığı tüm konularda kolaylık sağlayacağız. İmar planının yanı sıra, engelli kardeşlerimize şehirlere ve köylere ulaşımda da kolaylık sağlayacağız. Eğer başkanlığa seçilirsek de bir engelli vatandaşımızı, belediyede istihdam edeceğiz" şeklinde konuştu.
 
MARKA HALİNE GETİRECEĞİZ
Terme Ziraat Odası'nı da ziyaret eden AK Parti Terme Belediye Başkan aday adayı Demirtürk, "Terme'de üretimi yapılan pirinç, çeltik ve fındık için önemli çalışmalar yapacağız. Bu ürünlerin marka değeri kazanmasında ziraat odasıyla birlikte çalışacağız. Bunun yanı sıra Terme'de Kent Konseyi'nin kurulması yönünde desteğimiz olacak. Kent Konseyi'nin kurulmasıyla birlikte Terme'de büyük değişimlerin yaşanacağına inanıyorum. Seçilmemiz durumunda, belediyede profesyonel ekiplerle çalışacağız" ifadelerini kullandı.
 
EĞİTİMİ GELİŞTİRECEĞİZ
Terme'de eğitimde büyük değişimler yaşanacağını söyleyerek, kendisi tarafından İstanbul Ticaret Odası'na yaptırılan İstanbul Ticaret Odası Şehit Kibar Korhan Koç Ortaokulu'nu ziyaret eden Demirtürk, "Terme'de eğitimin gelişmesi için çalışmalar yapacağız. Aday adaylığı başvurumuzda, aday seçilmemiz durumunda hayırsever bir işadamı dostumuz tarafından Terme'ye fen lisesi yaptırma sözü aldık. Bu bir başlangıç olacak. Terme'deki tüm öğrencilerimizin iyi eğitim alabilmeleri adına belediye olarak elimizden gelen tüm desteği sağlayacağız" dedi.
 
SIK SIK PAZARLARI GEZECEĞİM
Terme'de pazar esnafını da ziyaret eden Demirtürk, "Köylülerimizin pazara ulaşmaları noktasında kolaylıklar yapacağız. Makamda oturmayacak, halkın içerisinde olacağız. Pazar esnafının sorunlarını biliyorum. Sık sık pazarları gezeceğim. Her kesimin derdini dinleyecek, bizi ulaştırdıkları sorunlarda elimizden gelen tüm yardımı sağlayacağız" diye konuştu.
 
GENÇLERE ÖNEM VERİYORUZ
Terme'de işsizliğin azaltılması noktasında esnaflarla ve iş adamlarıyla sık sık bir araya gelerek, gençlere istihdam sağlanacağını belirten Demirtürk, "Doğup büyüdüğüm Terme benim için çok önemli. Genç nüfusun geçinebilmesi adına istihdam alanları açacağız. Bu çalışmalarla işsizlik ve göç Terme'de azalacak. Gençler bizim için çok önemli ve onlara değer veriyoruz" şeklinde konuştu.
 
KÖYLÜLER BENİ BİLİR
Köy ziyaretlerinde de kendisine büyük destek verildiğini söyleyen Demirtürk, "Köylülerimizin şehire ve ilçeye ulaşabilmeler noktasında önemli çalışmalarımız olacak. Terme'de bulunan Muratlı, Kumcağız, Karacalı, Çanaklı, Geçmiş, İmenalise, Sütözü, Kargucak ve Emiryusuf köylerinde yaşlı vatandaşlarımız bizi sevgiyle karşıladı. Terme Hukuk ve Kuvayi Milliye Cemiyeti Başkanı ve Atatürk'ü Samsun'da karşılayan Terme Heyeti'nin Başkanı Hacı Kuzu'nun torunu olmamız itibariyle köylülerden destek alıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Ersin DEMİR 

 

Yorum Yazın


Yorumlar Yorum


Terme Kız İHL protokolü bugün

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, bugün Terme Kültür Merkezi'nde törenle imzalanacak protokolün ardından Temel Kız İmam Hatip Lisesi'nin yapım aşamasına geçileceğini açıkladı

BİZİM BÜTÇEMİZ 'SOSYAL BÜTÇE'

AK Parti Milletvekili Ahmet Yeni, bütçede sağlık, sosyal yardım, eğitim harcamaları ile Öncelikli Dönüşüm Programı Eylem Planı’nın belirleyici olduğunu belirterek, "Bizim bütçelerimizin en temel özelliği sosyal nitelikli bir bütçe olmasıdır" dedi.

CHP'DE BİRLİK ZAMANI

'Yedi Bölge, Yedi İlçe Kardeşçe" projesi kapsamında Havza'ya gelen CHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Şakir Başak, "Türkiye’nin neresinde olursa olsun parti örgütlerimizin ortak paydada bütünleşmesine yarar sağlamak istiyoruz" dedi


AK PARTİ'Lİ KAÇAR SAMSUN'DA

AK Parti Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Sevda Beyazıt Kaçar, Samsun İl ve İlçe Kadın Kolları Başkanları istişare toplantısı yaptı.

BBP LİDERİ DESTECİ, SAMSUN'A GELİYOR

BBP MKYK Üyesi Mehmet Karabacak, genel başkanları Mustafa Destici'nin de katılımıyla partilerinin il kongresini pazar günü yapacaklarını söyledi

ATALAY GENELGEYİ BEKLİYOR

CHP Genel Merkezi, milletvekili adayı olmak isteyen il ve ilçe başkanı ile yönetim kurulu üyelerinin istifa takvimlerini geri çekmeye hazırlanırken; İl Başkanı Mehmet Atalay, "Genelgenin tarihiyle birlikte istifaya hazırız" dedi

EĞİTİME YATIRIM

AK Parti Milletvekili Ahmet Yeni, hükümetlerinin bütçede aslan payını eğitime ayırdığını belirterek, "12 yılda Samsun’a eğitim yatırımı olarak yaklaşık 700 milyon TL harcama yaptık. İki bin altı yüzün üzerinde yeni derslik inşa ettik" dedi

25 BAŞKAN İSTİFA EDECEK

Genel seçim hazırlıkları için düğmeye basan CHP’de, milletvekili adayı olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin istifa etmesi için genelge hazırlandı. Bugün İstanbul’da yapılacak Merkez Yönetim Kurulu’nda (MYK) son şekli verilecek genelgenin yürürlüğe girmesiyle, aralarında İstanbul, İzmir ve Adana’nın da bulunduğu en az 25 il başkanının istifa etmesi bekleniyor.

ÇARŞAMBA MHP’DE KONGRE KARARI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çarşamba İlçe Başkanlığı kongreye gidiyor.

OKUL ÖNCESİNDE STANDARTLAR YÜKSELDİ

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, okul öncesi eğitimde kalitenin ve standartların yükseldiğini söyledi