Haber Gazetesi spor

Samsunspor

Süper Lig

TFF 1. Lig

Basketbol Haber Spor

Dostları, Samsun'da Göktekin'i andı

Haber Gazetesi Köşe Yazarı Şakir Demirci'nin daveti üzerine biraraya gelen Samsunlu şairler, Ruhi Göktekin ile ilgili anılarını anlatıp, şiirlerini okudular

Dostları, Samsun'da Göktekin'i andı

 1950'li yıllardan itibaren şiir yazmaya başlayan ve şiirleri o dönemde Samsun
ve İstanbul'da çıkan dergilerde yayınlanan Amisos Fenerleri'nin unutulmaz şairi Ruhi Göktekin, dostları tarafından ölüm yıldönümünde anıldı.

GÜÇLÜ ŞAİRDİ

Göktekin'in yakın dostu Şakir Demirci'nin daveti üzerine bir araya gelen Samsunlu şairler Ruhi Göktekin ile ilgili anılarını anlatıp, şiirlerini okudular. Ayrıca eski Köy Enstitüsü öğretmenlerinden Muammer Pektaş da şairin kişiliği üzerine bir konuşma yaparak "Ruhi, Karadeniz Bölgesi'nin en güçlü şairlerindendi" dedi.

ANILARINI ANLATTILAR

Zekeriya Çavuşoğlu, Kazım Memiç, Haluk Soysal, Yusuf Kurt, İbrahim Coşar, Mustafa Bilir, Göktekin'in şiirlerini okuyarak onunda yaşadıkları anıları anlattılar. Buluşmaya katılan Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Sarı ve eski Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Bünyamin İnan da duygularını ifade etti.

Toplantı katılanlara teşekkür eden Şakir Demirci, "Bir düşünür söyle diyor; 'Bir insan, onu tanıyan son insan öldüğü zaman gerçekten ölür ve bağları tükenir' diye konuştu.

Tayfur KARA