Haber Gazetesi spor

SAMSUNSPOR

Spor Toto 1. Lig

Basketbol

Haber Spor Süper Lig

Türkiye GOL dedi

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, 'Tüm Türkiye'nin görüp 'gol' dediği, yan hakemin orta sahaya koştuğu, rakip oyuncuların üzüldüğü bir ortamda orta hakem golü iptal etti. Geçen yıl averajla ligde kalmış bir takım olarak, iki puanımızın çalınması çok büyük bir olay. Federasyona daha dikkatli olunması konusunda başvuracağız' dedi.

Türkiye GOL dedi

PUANLARIMIZ ÇALINDI

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, Adana Demirspor deplasmanında sayılmayan golleri için hakem Erkan Engin'i eleştirdi. Zeren, "Ben hakemlerin art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Ama hakem maçın başından itibaren tüm takdir haklarını Adana Demir'den yana kullandı. Baskı altında kaldı. Gösterdiği ve göstermediği kartlar var, Basit faullerle oyunu sürekli durdurdu. Kenan'a çok basit kart gösterdi ama rakibin bariz kartlarını göstermedi. Ben de 3-4 defa 4. hakemi bu konuda uyardım. Samaras'ı golünde müdahale eden oyuncu 1.65- 1.70 boyunca, hakem onu bile düşünmeliydi. Yan hakem bile orta sahaya koşuyordu, rakip üzüntü içindeydi ama hakem faul verdi. Sonuç değişmeyecek ama federasyona başvuruda bulunup serzenişimizi dile getireceğiz. Hakemi tanıyorum iyi bir insan o da üzgündür ama maalesef 2 puanımız çalındı" diye konuştu.

YANLIŞ BİR ALGI VAR

Zeren, "Samsun dışında 'Samsunspor kayyuma kaldı kapanacak' gibi bir algı var. Hakemler de bu algıyla sahaya çıkıyorsa yanılıyor. Mevcut kayyum yönetim, takımı daha iyi yerlere getirmek için var. Samsun dışındaki kamuoyu da bunu iyi bilmeli. Bir hakemin bir düdüğü bütün şehrin kaderini değiştirdi. Yüzlerce telefon geldi. Bu kadar emeğe yazık. Gidenler oldu, tahtayı açamadık kayyuma kaldık diye bize farklı gözle mi bakacaklar, ayıp değil mi? 2 puanımız çalındı. Biz fazlasını istemiyoruz hakemler adaletli maç yönetsin. Geçen yıl averajla ligde kaldık, 2 puan çok büyük puan. Hakemler de çok dikkatli olsunlar. Kulüp kurtulsun diye binlerce insan tek yürek oldu. Samsun dışındaki kamuoyu kayyuma kaldık kapanacağız sanıyor. Burası Samsunspor, küllerimizden yeniden doğacağız. Bizim maçımıza çıkan hakem de ona göre adaletli yönetecek" dedi.

OYUNCULARA TEŞEKKÜR

Oyunculara da teşekkür eden Zeren, şöyle bitirdi: "25 puanımız olsa, farklı şeyler konuşacaktık. Ancak tüm Türkiye'nin gol dediği pozisyonda hakem golü geçerli saymadı. 3 puanla dönsek bugün farklı hayallerimiz olacaktı. İkinci yarıda herkes katkı verdi. Performans olarak mutluyuz. Manisaspor maçı sonrası, 'Umut verdik' demiştim, bunu Adana'da gördük. Çok daha zorlu maçlar oynayacağız. Bu deplasmanda özellikle ikinci yarıda gösterilen performans çok iyiydi. Oyuncularımız kazanmak için her şeyi yaptılar. Hiçbir bahanenin arkasına sığınmadan, herkes elinden geleni yaptı. Böyle devam etmemiz lazım. Eksiklerimiz var, onları ancak çok büyük mücadele ortaya koyarak aşabiliriz. İyi bir grubuz ve iyi bir ortam var. İlerleyen zamanlarda daha iyi olacağız. Hem teknik ekibe, hem de takıma mücadelelerinden dolayı teşekkür ediyorum."

EN ÇOK OKUNANLAR