Haber Gazetesi spor

TFF 1.Lig

Basketbol

Haber Spor

Süper Lig

Samsun Canik Belediyespor ismini değiştirmek için başvurdu

Canik Belediyesi tarafından kurulan Samsun Canik Belediyespor, belediyenin ilişkisini kesmesiyle ortada kalmıştı. Kulüp şimdi isim değiştirmek için federasyona başvurdu

Samsun Canik Belediyespor ismini değiştirmek için başvurdu

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Samsun Canik Belediyespor, ismini Samsun 1919 Spor Kulübü olarak değiştirmek için Türkiye Basketbol Federasyonuna başvurdu.

  SAMSUN 1919 SK
Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Samsun Canik Belediyespor, ismini Samsun 1919 Spor Kulübü olarak değiştirmek için Türkiye Basketbol Federasyonuna başvurdu. Kulüp Başkanı Zafer Şimşek, yaşanan bazı olumsuzluklar nedeniyle yönetim olarak kulübün ismini değiştirme kararı aldıklarını söyledi. Yapılan anket sonucu en beğenilen ismin Samsun 1919 Spor Kulübü olduğunu dile getiren Şimşek, "Kulübün isminin değişmesi için federasyona müracaatımızı yaptık. Kulübümüzün adı artık Samsun 1919 Spor Kulübü olacak" dedi.

  SANDIKÇI, 'BELEDİYE ADINI KULLANMAYIN' İHTARI ÇEKTİ
Canik Belediyesi tarafından kurulan basketbol kulübü, süper ligde mücadele ederken, belediye ilgisini koparmış, kulüp sporcularına otobüs bile vermez olmuştu. Son olarak Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 'belediye ismini kullanmayın' diye uyarı yazısı göndermişti.