SURİYE OPERASYON HABERLERİ

HaberlerSURİYE OPERASYONSURİYE OPERASYON
Ablasını öldüren kardeşe Suriye'de operasyon
Adana'da elleri ve ayakları bağlandıktan sonra işkence yapılarak öldürülen kadının katil zanlısı kardeşi, Suriye'de düzenlenen operasyonla yakalandı.
SURİYE OPERASYON 12.02.2019
Suriyelilere sahte kimlik belgesi düzenleyen şahıslara operasyon: 7 gözaltı
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalarda, kimlik belgesi bulunmayan Suriye uyruklu şahıslara sahte kimlik belgesi, sahte nakil belgesi ve ikamet belgesi düzenledikleri tespit edilen 3'ü Suriye uyruklu 7 kişi gözaltına alındı.
SURİYE OPERASYON 8.01.2019
Suriyeli Abraz aşiretinden sınır ötesi operasyona destek
Malatya'da yaşayan Suriye'nin Abraz aşireti üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fırat Nehri'nin doğusuna askeri harekat yapılacağı açıklamalarını desteklediklerini açıkladılar.
SURİYE OPERASYON 16.12.2018
Suriyeli torbacılara operasyon: 24 gözaltı
Adana ve Gaziantep'te torbacı oldukları iddia edilen, aralarında engelli bir kişinin de olduğu Suriyelilere yönelik yapılan operasyonda 24 şahıs gözaltına alındı.
SURİYE OPERASYON 20.10.2018
Irak ve Suriye tezkeresi Resmi Gazete'de
Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Irak ve Suriye'deki terörist unsurlarla mücadelesi kapsamında sınır dışında görevlendirilmesi hakkındaki tezkerenin, bir yıl daha uzatılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
SURİYE OPERASYON 9.10.2018
Irak ve Suriye tezkeresi Meclis Başkanlığında
Irak ve Suriye'ye sınır ötesi operasyon konusunda hükümete verilen yetkinin bir yıl daha uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanlığı tezkeresi, TBMM Başkanlığına sunuldu.
SURİYE OPERASYON 20.09.2018
Suriyeli çocuğun parmağında yüzük operasyonla çıkarıldı
Suriyeli çocuğun parmağında yüzük operasyonla çıkarıldı
Kilis Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Suriyeli çocuğun parmağına sıkışan yüzüğü operasyonla çıkarıldı.
SURİYE OPERASYON 15.07.2018
Esenyurt'ta Suriyeli esnafa Türkçe tabela operasyonu
Esenyurt'ta faaliyet gösteren, büyük çoğunluğu Suriyelilere ait işyerlerindeki yüzde 75 Türkçe kelime standartlarına uymayan tabelalar, zabıta ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla söküldü.
SURİYE OPERASYON 29.06.2018
Esenyurt'ta zabıtadan Suriyelilerin işlettiği lokantalara operasyon
Esenyurt'ta zabıta ekipleri Suriyeli vatandaşların işlettiği lokanta ve iş yerilerine baskın yaparak denetimlerde bulundu.
SURİYE OPERASYON 19.06.2018
Macron: 'Suriye operasyonu için Almanya'nın gerekli anayasal çevresi yoktu'
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ABD, İngiltere ve Fransa'nın katıldığı Suriye operasyonuna Almanya'nın katılmamasıyla ilgili, 'Suriye operasyonu için Almanya'nın gerekli anayasal çevresi yoktu' dedi.
SURİYE OPERASYON 19.04.2018
NATO'dan Suriye operasyonuna destek
ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye düzenledikleri hava saldırısından sonra, Brüksel'deki NATO karargahında toplanan 29 NATO üyesi ülkenin, gerçekleştirilen operasyona tam destek verdiği açıklandı.
SURİYE OPERASYON 14.04.2018
Erdoğan'dan Suriye açıklaması: Operasyonu doğru buluyorum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD, Fransa ve İngiltere'nin Suriye operasyonu ile ilgili, 'Rejimin daha önce de defalarca yaptığı bu tür saldırıları cevapsız bırakılması elbette düşünülemezdi. Bu bakımdan yapılan operasyonu doğru buluyorum' dedi.
SURİYE OPERASYON 14.04.2018
Çin'den ilk Suriye açıklaması
Çin'den ilk Suriye açıklaması
ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik hava operasyonuna Pekin'den ilk tepki geldi.
SURİYE OPERASYON 14.04.2018
Hükümetten Suriye'ye operasyonla ilgili ilk açıklama
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye düzenlediği operasyon öncesi Türkiye'ye bilgi verildiğini açıkladı.
SURİYE OPERASYON 14.04.2018
Suriye'ye operasyona İran'dan ilk tepki!
İran Dışişleri Bakanlığı, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'nin başkenti Şam'a gerçekleştirdikleri saldırıyı sert bir dille eleştirerek sonuçları hakkında uyardı.
SURİYE OPERASYON 14.04.2018
NATO Genel Sekreteri: 'Suriye operasyonunu destekliyorum'
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik başlattığı operasyonu desteklediğini söyledi.
SURİYE OPERASYON 14.04.2018
Trabzon'da Suriyeli dilenci operasyonu
Trabzon'da Suriyeli dilenci operasyonu
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri şehirde bulunan dilencilere yönelik bugün kapsamlı bir operasyon yaptı.
SURİYE OPERASYON 13.04.2018
Özgür Suriye Ordusu Tel Rıfat operasyonu için hazır
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın operasyon sinyali verdiği Tel Rıfat için, ÖSO askerleri hazır kıta bekliyor. Sultan Murat Tümeni'nin Türkmen komutanı Fehim İsa, 10 bin askerle hem Menbiç, hem de Tel Rıfat'a operasyon yapabileceklerini söyledi.
SURİYE OPERASYON 26.03.2018
Suriye sınırındaki PYD flaması ortak operasyonla indirildi
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi ile Suriye'nin Rasulayn bölgesi arasında asılı bulunan PYD terör örgütüne ait flama, Özel Harekat Polisi ve Jandarma Özel Harekat ekipleri tarafından yapılan ortak operasyon ile indirildi.
SURİYE OPERASYON 23.01.2018
Özgür Suriye Ordusu Afrin operasyonuna hazırlanıyor
Suriye'nin Azez kentinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Afrin operasyonu için hazırlanıyor. Fırat Kalkanı Operasyonu sonrası düzenli orduya geçen ÖSO askerlerinin ellerindeki Türk bayrakları dikkatleri çekiyor.
SURİYE OPERASYON 20.01.2018
Antalya'da Suriyeli dilencilere şafak operasyonu
Antalya'da dilencilik yaptıkları tespit edilen Suriyeli şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda 18 kişi gözaltına alındı. Çoğunluğu küçük yaştaki çocuklardan oluşan Suriyelilerin, farklı şehirlerden Antalya'ya geldikleri öğrenildi.
SURİYE OPERASYON 13.12.2017
Kaçmak için Bodrum'a gelen Suriyelilere operasyon
Yunanistan'a yasa dışı yollarla kaçmak için Bodrum ilçesine gelen Suriyeli uyruklu vatandaşlara yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda 51 göçmen kaldıkları şehirlere geri gönderildi.
SURİYE OPERASYON 5.11.2017
Kimliksiz Suriyeli operasyonunda kaçak içki ve cinsel haplar ele geçirildi
Adana'da kimliksiz Suriyelilerin belirlenmesi ve sınır dışı edilmesi için yapılan operasyonda kaçak içki ve cinsel içerikli haplar ele geçirildi.
SURİYE OPERASYON 25.10.2017
Suriyelilerden İdlib operasyonuna destek
Suriyelilerden İdlib operasyonuna destek
Bursa'da yaşayan Suriyeliler, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) İdlib'e girmesini sevinçle karşıladı.
SURİYE OPERASYON 14.10.2017
Suriye sınırında İdlib operasyonuna destek yürüyüşü
Hatay'ın Suriye sınırındaki Oğulpınar Mahallesi'nde bulunan vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla İdlib operasyonuna destek yürüyüşü yaptı.
SURİYE OPERASYON 10.10.2017
Antalya'da Suriyeli dilenci operasyonu
Antalya'da çocuklarını sokakta dilendiren ve çeşitli malzemeler sattıran 5 Suriyeli aile, 38 çocuk ile birlikte yakalandı. Polis tarafından yaşadıkları metruk binalardan alınan Suriyeliler, kayıtlı oldukları kamplara gönderildi.
SURİYE OPERASYON 22.09.2017
Suriyeli dilencilere operasyon: 64 gözaltı
Suriyeli dilencilere operasyon: 64 gözaltı
Adana'da çocuklarını dilendiren Suriye uyruklu ailelere yönelik yapılan operasyonda 64 kişi gözaltına alındı.
SURİYE OPERASYON 25.08.2017
Özgür Suriye Ordusu, PKK/PYD/YPG'ye karşı operasyon başlattı
Halep'in Azez ilçesinin güneyinde yer alan Ayn-Daknah köyünde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) PKK/PYD/YPG'ye karşı büyük bir operasyon başlattı.
SURİYE OPERASYON 17.07.2017
Özgür Suriye Ordusu, PKK/PYD/YPG'ye karşı operasyon başlattı
Halep'in Azez ilçesinin güneyinde yer alan Ayn-Daknah köyünde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) PKK/PYD/YPG'ye karşı büyük bir operasyon başlattı.
SURİYE OPERASYON 17.07.2017
Suriyelilere şafak operasyonu: 80 gözaltı
Konya'da çeşitli suçlara karışmış ve kimliğini ibraz edemeyen Suriyelilere yönelik düzenlenen şafak operasyonunda 80 kişi gözaltına alındı.
SURİYE OPERASYON 23.06.2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'deki operasyonların devam edeceğini açıkladı
Kurtuluş Günü'nde Şanlıurfa'da evet mitingi düzenleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye sınırındaki terör örgütlerine yönelik operasyonların süreceğini belirtirken, idam yasası ile de ilgili açıklamada bulundu.
SURİYE OPERASYON 11.04.2017
Bakan Eroğlu'ndan ABD'nin Suriye operasyonu açıklaması
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Suriye'deki Şayrat Hava Üssü'ne, ABD'nin yaptığı füze saldırısı ile ilgili 'Amerika'nın füzelerle vurduğu üsten kimyasal silahlar mazlum ve mağdur insanları üzerine atılmıştır. Amerika buna gerekli cevabı vermiştir. Ama bunun devamını bekliyoruz. Artık bu savaş son bulsun. İnşallah Amerika'nın bu
SURİYE OPERASYON 8.04.2017
Bakan Özlü'den Suriye açıklaması: 'Geç kalmış bir operasyon olarak değerlendiriy
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, ABD'nin Suriye'ye yaptığı hava saldırısını değerlendirerek, 'Geç kalmış bir operasyon olarak değerlendiriyoruz' dedi.
SURİYE OPERASYON 7.04.2017
Bakan Zeybekci'den Suriye operasyonu ve doların yükselişi açıklaması
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ABD'nin Suriye operasyonu ve doların yükselmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Zeybekci, 'Bu saldırı, müdahale bu sözle söylenenlerin bir tık üzeridir. Arkasının geleceğini ve köklü bir çözüm geleceğinin, oradaki zulmün biteceğinin göstergesi değildir. Doların yükselmesi bir iki günlük spekülatif harekettir'
SURİYE OPERASYON 7.04.2017
Fırat Kalkanı'nda ÖSO'nun ilerleyişi devam ediyor
Fırat Kalkanı Operasyonunun 60'ıncı gününde Özgür Suriye Ordusunun, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ateş desteğiyle Suriye içlerinde ilerleyişi sürüyor.
SURİYE OPERASYON 22.10.2016
Fırat Kalkanı operasyonu 59. gününe girdi
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatının 59'uncu gününde, 40 DEAŞ terör örgütü hedefine ve 6 PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtaları ile atış yapıldığını açıkladı. Üç Muhalifin şehit olduğunu, 11 Muhalifin ise yaralandığını bildirdi.
SURİYE OPERASYON 21.10.2016
Fırat Kalkanı'nda PYD'ye hava harekatı düzenlendi
TSK, Fırat Kalkanı Harekatının 58'inci gününde 42 DEAŞ TÖ hedefine ve 13 PYD/PKK hedefine ateş destek vasıtaları tarafından atış yapıldığını, gün içerisinde yaşanan çatışmalarda bir muhalifin şehit olduğunu, bir muhalifin ise yaralandığı açıklandı.
SURİYE OPERASYON 20.10.2016
Cerablus'ta hayat normale dönüyor
Fırat Kalkanı Harekatı ile terör örgütü DAEŞ militanlarından temizlenen Cerablus'ta vatandaşlar yıllar sonra yeniden huzura kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.
SURİYE OPERASYON 19.10.2016
6 DAEŞ teröristi öldürüldü
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat Kalkanı Harekatı'nın 57. gününde 3 muhalifin şehit olduğunu, 6 DEAŞ mensubunun etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
SURİYE OPERASYON 19.10.2016
Fırat Kalkanı 56. gününde
Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 56. Gününde saat 07.00'ye kadar yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yayımladı.
SURİYE OPERASYON 18.10.2016
Suriye'de TSK destekli Dabık operasyonu başladı!
Suriye'de TSK destekli Dabık operasyonu başladı!
Suriye'de TSK destekli muhaliflerin, Dabık operasyonu başladı.
SURİYE OPERASYON 15.10.2016
Fırat Kalkanı'nda çatışmalar devam ediyor
Fırat Kalkanı Harekatının 50. gününde 77 DEAŞ hedefi vuruldu. Çatışmalarda 19 terörist öldürülürken, 8 muhalif asker şehit oldu, 22 muhalif asker de yaralandı. Koalisyon güçlerinin 9 ayrı hava harekatında ise 28 DEAŞ'lı etkisiz hale getirildi.
SURİYE OPERASYON 12.10.2016
Suriyeli teröristlerin kimlikleri Çukurca'da ortaya çıktı
Türk Silahlı Kuvvetlerinin, Hakkari Çukurca'da düzenlediği operasyon sırasında ele geçirilen Suriyeli teröristlerin kimlikleri terör örgütü PYD/YPG ile PKK bağlantısını gözler önüne serdi.
SURİYE OPERASYON 11.10.2016
DEAŞ'ın saldırısında yaralanan 7 kişi Kilis'e getirildi
Suriye'nin Azez ilçesi kırsalında terör örgütü DEAŞ'ın saldırısında yaralanan kadın ve çocuklarında içerisinde bulunduğu 7 kişi Kilis'e getirildi.
SURİYE OPERASYON 10.10.2016
Suriye'de yaralanan 4 asker Kilis'e getirildi
Suriye'nin Çobanbey kasabası RAİ bölgesinde DAEŞ'ın saldırısı sonucu yaralanan 4 asker ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi.
SURİYE OPERASYON 5.10.2016
Fırat Kalkanı 43. gününde
TSK, Rai doğusunda yer alan ÖSO kontrolündeki Ziyara meskun mahalline DEAŞ TÖ tarafından yapılan sızma girişimi sonucu, bölgede bulunan TSK unsurları ile yaşanan çatışmada 1 askerin şehit olduğunu, 3 askerin ise hafif şekilde yaralandığını açıkladı. Çatışmada 18 DEAŞ mensubu teröristin ise etkisiz hale getirildiği kaydedildi.
SURİYE OPERASYON 5.10.2016
Fırat Kalkanı 42. gününe girdi
Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Operasyonu'nun 42'nci gününde tespit edilen 80 DEAŞ hedefine 199 Fırtına ve 20 ÇNRA atışı yaptı.
SURİYE OPERASYON 4.10.2016
Suriye'de yaralanan 2 asker Kilis'e getirildi
Suriye'nin Çobanbey Kasabası (RAİ) bölgesinde terör örgütü DAEŞ tarafından gerçekleştirilen 'drone'lu saldırı sonucu yaralanarak Kilis'e getirilen 2 asker, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.
SURİYE OPERASYON 30.09.2016
Samsun Valisi Şahin'den 'Kandil' mesajı: Suriye'ye nasıl girilmişse...
KTAE tarafından '2. Ulusal Biyoyakıtlar Sempozyumu' Samsun'da düzenlendi. Sempozyumda konuşan Vali Şahin, 'Kandil'de de çok ciddi anlamda doğalgaz ve petrol rezervlerinin olduğu ve orayı teröristlerin kamp gibi kullandığı aldatmacasıyla bizi götürüyorlar. Nasıl Suriye'ye girilmişse, belli bir derinliği kadar Kandil'e de girilecek' dedi.
SURİYE OPERASYON 27.09.2016
Suriye'den acı haber: 2 şehit, 2 yaralı
Suriye'den acı haber: 2 şehit, 2 yaralı
Suriye'de IŞİD'e karşı yürütülen Fırat Kalkanı operasyonunda 2 asker şehit oldu, 2 asker ise yaralandı.
SURİYE OPERASYON 20.09.2016
Hulusi Akar: Fırat Kalkanı hayati öneme sahiptir
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, 'Menfur 15 Temmuz girişiminden çok kısa bir süre sonra başlayan Fırat Kalkanı Operasyonu hudutlarımızın ve komşu ülke insanları ile birlikte milletimizin güvenlik ve huzuru için hayati öneme sahiptir. TSK ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin hiçbir ülkenin toprağında gözü yoktur' dedi.
SURİYE OPERASYON 19.09.2016
Suriye'de 1 Türk askeri yaralandı
Fırat Kalkanı Harekatının 26'ıncı gününde çatışmalarda yaralanan 6 Özgür Suriye Ordusu askeri ile bir Türk askeri yaralı olarak Kilis Devlet Hastanesi'ne getirildi.
SURİYE OPERASYON 18.09.2016
TSK IŞİD'i vurmaya devam ediyor
Fırat Kalkanı Harekatı 26'ncı gününde sınır birliklerinde konuşlu bulunan fırtına obüs topları ve ateş destek vasıtalarıyla Suriye'nin Azez ilçesine bağlı Kefrhan ve Baragidah köylerindeki IŞİD mevzileri vurulmaya devam ediyor.
SURİYE OPERASYON 18.09.2016
Suriyeliler geri dönüyor
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, - 'Cerablus operasyonundan sonra on binlerce Suriyeli vatandaşımız kendi topraklarına göç ettiler' dedi.
SURİYE OPERASYON 12.09.2016
Suriye'de yaralanan asker şehit oldu
Suriye'de devam eden 'Fırat Kalkanı harekatında IŞİD'li teröristlerin Türk tanklarına yönelik gerçekleştirdiği saldırıda yaralanan uzman çavuş Akif Güleş, Adana'da tedavi gördüğü hastanede şehit düştü.
SURİYE OPERASYON 12.09.2016
Suriye'ye tank sevkiyatı devam ediyor
Suriye'ye tank sevkiyatı devam ediyor
Fırat Kalkanı Harekatı'nın 19'uncu gününde Gaziantep'ten Suriye'ye tank ve askeri personel sevkiyatı yapıldı.
SURİYE OPERASYON 11.09.2016
Rusya'dan flaş Fırat Kalkanı açıklaması
Rusya'dan flaş Fırat Kalkanı açıklaması
Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin düzenlendiği Fırat Kalkanı operasyonu hakkında flaş bir açıklama yaptı.
SURİYE OPERASYON 7.09.2016
Suriye'de 2 askerimiz şehit, 5 askerimiz yaralı!
Suriye'nin Vukuf bölgesinde terör örgütü DEAŞ militanları iki Türk tankına roketli saldırı düzenledi. Olayda 2 asker şehit oldu, 5 asker yaralandı.
SURİYE OPERASYON 6.09.2016
Fırat Kalkanı'nda 13. gün: Toplamda 392 hedef...
Fırat Kalkanı Harekâtı'nın 13. gününde tespit edilen 9 hedef Fırtına obüsleri ile vurulurken, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Karabah Mamal, Haydar Başa, Al Humayrah, Umm Et Tadaya, Al Masannah, Cub El Dam ve El Mustafa El Kabir köylerini ele geçirdi.
SURİYE OPERASYON 5.09.2016
TSK'nın Komuta Harekat Merkezi'nde konu Suriye...
TSK'nın Komuta Harekat Merkezi'nde konu Suriye...
Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı hakkında açıklama yaptı.
SURİYE OPERASYON 5.09.2016
Tanklar Suriye sınırına gönderiliyor
İstanbul'un Maltepe ilçesindeki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Nurettin Baransel Kışlası'nda bulunan tank ve zırhlı araçların taşınması sürüyor. Tank ve zırhlı araçlar PYD kontrolündeki Meydani Ekbez bölgesinin karşısında bulunan Gaziantep'in İslahiye ilçesine taşınıyor.
SURİYE OPERASYON 4.09.2016
TSK, Cerablus'ta bombalamaya devam ediyor
Türk Silahlı Kuvvetleri(TSK), Harekâtın 9'uncu gününde saat 10.00-11.28 saatleri arasında Kulliyah ve Zavgar bölgelerinde teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 15 hedefin Fırtına obüsleriyle 99 atım yapılarak tam isabetle vurulduğunu açıkladı.
SURİYE OPERASYON 1.09.2016
Suriye sınırında art arda 12 patlama
Suriye sınırında art arda 12 patlama
Türkiye-Suriye sınırında mayın temizleme çalışmaları sırasında art arda 12 büyük patlama meydana geldi.
SURİYE OPERASYON 1.09.2016
Çavuşoğlu ve Lavrov arasında kritik görüşme
Çavuşoğlu ve Lavrov arasında kritik görüşme
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi yaptı.
SURİYE OPERASYON 31.08.2016
Rusya'dan Fırat Kalkanı Operasyonu açıklaması
Rusya'dan Fırat Kalkanı Operasyonu açıklaması
Türkiye'nin suriye'de yürüttüğü Fırat Kalkanı operasyonu hakkında Rusya'dan son dakika açıklaması geldi.
SURİYE OPERASYON 31.08.2016
Suriye sınırında askeri hareketlilik artıyor
Suriye'nin Cerablus bölgesindeki terör örgütü IŞİD'e yönelik başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı'nın 8'inci gününde sınır hattına askeri sevkıyat sürüyor.
SURİYE OPERASYON 31.08.2016
Cerablus'a takviye ÖSO birliği
Cerablus'a takviye ÖSO birliği
Operasyonların sürdüğü Suriye'nin Cerablus kentine akşam saatlerinde 4 otobüsle takviye ÖSO birliği sevk edildi.
SURİYE OPERASYON 30.08.2016
Türkiye'nin operasyonu çatışma riskini arttırabilir
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyindeki askeri operasyonunun ülkedeki çatışma riskini arttırma riski taşıdığını ifade etti.
SURİYE OPERASYON 30.08.2016
TSK açıkladı: O hedefler tam isabetle vuruldu...
Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı'nın 7'nci gününde dün saat 16.30'dan bu yana Cerablus ve civarındaki bölgede teröristlere ait olduğu belirlenen 21 hedefin Fırtına obüsleriyle 108 atım yapılarak tam isabetle vurulduğunu bildirdi. Ayrıca 2 DEAŞ hedefinin vurularak imha edildiği bildirildi.
SURİYE OPERASYON 30.08.2016
TSK açıkladı: 10 köy daha ele geçirildi!
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 10 köyün daha ele geçirilerek terörist unsurlardan temizlendiğini açıkladı. Harakat süresince yaklaşık 400 kilometrekarelik alanın terörist unsurlardan temizlendiği bildirildi.
SURİYE OPERASYON 29.08.2016
TSK'dan Cerablus açıklaması
Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı harekâtın 6'ncı gününde, son 24 saat içerisinde Cerablus ve civarındaki bölgede teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen 20 hedefin Fırtına obüsleriyle 61 atım yapılarak tam isabetle vurulduğunu açıkladı.
SURİYE OPERASYON 29.08.2016
Suriyeli köylüler RAİ bölgesindeki köylere sığınıyor
Türkiye'nin, Suriye'nin Halep şehrine bağlı Cerablus bölgesindeki terör örgütü IŞİD hedeflerine yönelik operasyon başlatması üzerine IŞİD saldırısından korkanlar, Çobanbey kasabasının bulunduğu RAİ bölgesindeki köylere sığınıyor.
SURİYE OPERASYON 29.08.2016
ABD'ye ilk tepki Kurtulmuş'tan geldi!
Başbakan Yardımcısı Numan Kurutlmuş, ABD'nin IŞİD ile mücadele özel temsilcisi Brett McGurk'ün 'IŞİD olmayan bölgede PYD'ye müdahale kabul edilemez' sözlerine sert tepki gösterdi.
SURİYE OPERASYON 29.08.2016
ABD: Çatışmalar kabul edilemez!
ABD: Çatışmalar kabul edilemez!
ABD Savunma Bakanlığı, Cerablus'un güneyinde yaşanan çatışmaları 'Kabul edilemez' bulduğunu açıkladı.
SURİYE OPERASYON 29.08.2016
YPG Fırat'ın doğusuna geçmeli, yoksa...
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cerablus'a düzenlenen operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu; 'DAEŞ küçük bir kuvvetle bile kontrol ettiği şehirleri terk ediyor, kaçıyor' derken, YPG'ye de mesaj verdi.
SURİYE OPERASYON 29.08.2016
Suriye sınırında hendek kazımı hız kazandı
Suriye sınırında hendek kazımı hız kazandı
Gaziantep'in Karkamış ilçesindeki sınır hattıında bazı noktalarda iş makineleriyle hendek kazılıyor.
SURİYE OPERASYON 29.08.2016
Ofer: Suriye'ye müdahale edilmeseydi çok şey kaybedilecekti
Oxford Üniversitesi'nde Siyasi Bilimler ve Uluslararası İlişkiler eğitimi alan, Ofer Group Yönetim Kurulu Başkan'ı Dalya Ofer, son günlerde yaşanan gelişmelerle ilgili açıklamalarda bulundu. Ofer, Türkiye'nin Suriye'ye müdahale edilmeseydi askeri ve politik anlamında çok şey kaybedileceğini belirtti.
SURİYE OPERASYON 29.08.2016
Başbakanlık'tan Suriye operasyonu açıklaması
Başbakanlık'tan 'Fırat Kalkanı Harekatı'na ilişkin yapılan açıklamada, Cerablus bölgesinde 10, Rai bölgesinde ise 3 köyün terörist unsurlardan temizlendiği bildirildi.
SURİYE OPERASYON 29.08.2016
Cerablus'ta patlamalar devam ediyor
Cerablus'ta DAEŞ terör örgütüne yönelik başlatılan harekatın 5'inci gününde sınırın Suriye tarafında patlama ve çatışma sesleri zaman zaman Karkamış'tan hissedildi.
SURİYE OPERASYON 28.08.2016
Cerablus'ta 'Şükran Erdoğan' sloganları
Suriye'nin Halep iline bağlı Cerablus kentinde yaklaşık 3 yıl boyunca IŞİD zulmü altında kalan çocuklar, Türk birliklerini 'şükran Erdoğan' sloganları ile karşıladı. 3 yıllık IŞİD esaretinden kurtulan çocuklar, sloganlar atarak, Gaziantep'e gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti.
SURİYE OPERASYON 28.08.2016
Türk savaş uçakları YPG'yi vuruyor
Fırat Kalkanı Operasyonu ile IŞİD'i Türkiye sınırından defeden Türkiye, YPG'nin elinde bulunan Tilemarne köyünü top ve savaş uçaklarıyla vurdu.
SURİYE OPERASYON 27.08.2016
Başbakan Yıldırım'dan kararlılık vurgusu
Başbakan Binali Yıldırım, 'Suriye'nin kuzeyinden, Türkiye'ye yönelik hiçbir tehdidin kalmadığından emin olana kadar bu operasyonlar sürecek. Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin güneyinde bir oldu bittiye asla izin verilmeyecek' dedi.
SURİYE OPERASYON 26.08.2016
Sınıra tank sevkiyatı sürüyor
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de başlatılan askeri harekat sonrasında İstanbul'dan gelen tanklar, Kocaeli'nden demiryolu ile sınıra sevk edildi.
SURİYE OPERASYON 25.08.2016
İşte Türkiye sınırında değişen harita! O bölge ÖSO'nun oldu...
Türkiye'nin sabah saatlerinde başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu ile birlikte ÖSO hızlı bir şekilde Cerablus'u kuşatmayı başardı.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Cerablus'un %90'ı IŞİD'ten temizlendi!
Türkiye'nin desteğiyle hızlı bir şekilde Cerablus'u kuşatan Özgür Suriye Ordusu birlikleri, bölgenin %90'ında kontrolü ele geçirdi.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Flaş gelişme: Hem IŞİD, hem YPG geri çekiliyor!
Türkiye'nin Cerablus'a yönelik başlattığı operasyonun ardından, Barzani'ye yakınlığıyla bilinen K24 sitesi, hem IŞİD'in, hem de YPG'nin Fırat'ın batısına çekilmeye başladığını iddia etti.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Türkmen ÖSO üyesinden tarihi selfie!
Türkmen ÖSO üyesinden tarihi selfie!
Türkiye'nin hem havadan, hem de karadan desteğiyle Cerablus'u tam anlamıyla kuşatan ÖSO, hızlı ilerleyişini sürdürüyor.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
HDP'den Cerablus açıklaması: İşgal...
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Cerablus'un IŞİD'ten temizlenmesi için başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu için HDP'den ilginç bir açıklama geldi.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
4 ÖSO üyesi getirilmişti, 1'i hayatını kaybetti
Suriye'nin Türkiye sınırındaki Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinde yürütülen operasyon sırasında, terör örgütü DAEŞ tarafından atılan roket mermileri ile yaralanan Özgür Suriye Ordusu mensubu 4 kişi Gaziantep'te tedavi altına alındı. Askerlerden biri hayatını kaybetti.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
IŞİD 12 saat içinde kuşatıldı!
Türkiye'nin Fırat Kalkanı operasyonu ile birlikte Cerablus'a doğru ilerleyen ÖSO güçleri, 12 saat dolmadan Cerablus'u tam anlamıyla kuşattı.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Operasyona 5 bin ÖSO üyesi katılıyor
Operasyona 5 bin ÖSO üyesi katılıyor
Cerablus'un batı ve kuzeyinde ÖSO ile IŞİD militanları arasında çatışmalar devam ediyor.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Fırat Kalkanı Operasyonu: 4 köy IŞİD'ten alındı!
Türk Silahlı Kuvvetlerinin gece geç saatlerde başlattığı Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında, Özgür Suriye Ordusu 4 köyü IŞİD'ten aldı.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Türkmen komutan açıkladı: Cerablus'a 1.5 kilometre kaldı!
TSK'nin Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında, ÖSO içindeki Türkmen birlik Sultan Murat Tümeni'nin komutanından flaş bir bilgi geldi. Birliğin komutanı, ÖSO'nun Cerablus'a 1.5 kilometre kadar yaklaştığını ifade etti.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
IŞİD'in bomba yüklü kamyonları patlatıldı!
IŞİD'in bomba yüklü kamyonları patlatıldı!
Rus Haber Ajansı Sputnik'in haberine göre, Türk savaş uçakları IŞİD'e ait bomba yüklü 3 kamyonu imha etti.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Suriye operasyonunda o bölge ele geçirildi
Cerablus'taki IŞİD hedeflerine yönelik operasyon sürerken, Kilis'teki sınır birlikleri tarafından da IŞİD mevzileri aralıklarla vuruluyor. Özgür Suriye Ordusu'nun da El Rai Çobanbey kasabasına bayrak diktiği görüldü.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Suriye Hükümeti: Egemenliğimizin ihlali...
Suriye Hükümeti: Egemenliğimizin ihlali...
Fırat Kalkanı Operasyonu'na Suriye Hükümeti'nden ilk tepki geldi.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Operasyonda yaralanan 3 ÖSO üyesi Gaziantep'te
Operasyonda yaralanan 3 ÖSO üyesi Gaziantep'te
Cerablus harekatı sırasında yaralanan ÖSO askerleri tedavi için Gaziantep'e getirildi.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Tanklar kışlalarından çıktı! Hedef Cerablus...
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de başlatılan askeri harekat sonrasında İstanbul'dan gelen tanklar, Kocaeli'nden demiryolu ile sınıra sevk edildi.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Suriyeli köylüler Azez'e gidiyor
Suriye'nin Halep şehrine bağlı Cerablus bölgesindeki terör örgütü IŞİD hedeflerine yönelik Türkiye tarafından başlatılan operasyonun ardından, IŞİD'in hedefi olmaktan korkan Suriyeliler Azez bölgesine ilerliyor.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Sınırı geçen Türk tanklarını böyle karşıladılar!
Sınırı geçen ve Keklice köyüne yaklaşan Türk tanklarını, Özgür Suriye Ordusu içindeki Türkmenler karşıladı. Karşılama sırasında, ÖSO birliklerinin kollarına taktığı kırmızı ve mavi bandajlar dikkat çekti.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Çavuşoğlu: Amaç kuzeyden aşağıya doğru süpürmektir
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü DAEŞ'e karşı yapılan operasyona ilişkin, 'Bizim amacımız, bu operasyonun amacı, DAEŞ terör örgütünü sınırımızın diğer tarafından temizlemektir. Kuzeyden aşağıya doğru süpürmektir. ' dedi.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016
Amasya Merzifon'dan da savaş uçakları gönderildi
Türk Silahlı Kuvvetleri ve Koalisyon Hava Kuvvetleri tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı Cerablus bölgesinin DAEŞ'ten temizlenmesi için başlatılan askeri harekat hava ve karadan devam ederken, hava harekatının Diyarbakır'da bulunan 8. Ana Jet Üssü'nden idare edildiği belirtildi.
SURİYE OPERASYON 24.08.2016