SUYA ZAM HABERLERİ

HaberlerSUYA ZAMSUYA ZAM
Samsun'da su zammı davasına müdahil akını
Geçtiğimiz hafta su zammı kararının iptali için Samsun Bölge İdare Mahkemesine başvuruda bulunan Avukat Arzu Sabuncu ve Buğra Genç'in davasına müdahil olmak isteyen vatandaşlar İdare Mahkemesine akın etti. Sabuncu, 'Her ne kadar çekinceleri nedeniyle burada olmasalar da AK Partili ve MHP'li arkadaşlarımızdan da destek aldık' dedi
SUYA ZAM 19.06.2019
Samsun'daki su zammı mahkemelik
Avukat Arzu Sabancı ve Buğra Genç, Samsun'da suya yüzde 25 ve okuma bedeline yüzde 150 yapılan zamma tepki gösterdi. Sabuncu, 'Kararın iptali için konuyu yargıya taşıdık. Yaşamsal ihtiyaç olan suya yapılan zam hiçbir şekilde kabul edilemez' dedi
SUYA ZAM 13.06.2019
Samsun'da emekliler, genel sekreter ile görüştü! 'Başkan Demir müsait değil'
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram ile görüşen DİSK Emekli-Sen Şube Başkanı Tacettin Aydın, su zammının geri alınmasını ve emekliye indirim uygulanmasını yazılı olarak genel sekretere ilettiğini belirterek, 'Genel Sekreter, Mustafa Demir'in müsait olmadığını ama görüşme talebini ileteceklerini ifade etti' dedi
SUYA ZAM 30.05.2019
Samsun'da emeklilerden Büyükşehir Belediyesi önünde su zammı eylemi!
Samsun'da emeklilerden Büyükşehir Belediyesi önünde su zammı eylemi!
#CANLI Disk Emekli-Sen üyeleri tarafından Büyükşehir belediyesi önünde su zammı protestosu ikinci gününde
SUYA ZAM 30.05.2019
Samsun'da su zammına tepkiler dinmiyor
SASKİ Genel Müdürlüğü önünde toplanan Samsun Halkevi üyeleri yapılan su zammına tepki göstererek, 'Türkiye'de en ucuz su kullanan il ile Samsun arasında iki kattan fazla fark var. Bu karar geri çekilmelidir' dedi
SUYA ZAM 27.05.2019
Samsun'da SASKİ önünde zam protestosu
Samsun'da SASKİ önünde zam protestosu
#CANLI Samsun'da suya yapılan zam sonrası SASKİ Genel Müdürlüğü önünde toplanan vatandaşlar eylem gerçekleştiriyor!
SUYA ZAM 27.05.2019
Başkan Mustafa Demir'i kim yanılttı?
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, suyun metreküpüne yapılan yüzde 25 zamma rağmen Samsunluların, Türkiye'deki en ucuz su fiyatlarından birini kullandığını açıklamıştı. Türkiye'nin diğer büyükşehirlerdeki fiyatlar incelendiğinde durumun tam tersi olduğu görülüyor. Hal böyle olunca akıllara, 'Demir'i kim yanılttı?' sorusu geliyor.
SUYA ZAM 27.05.2019
Zihni Şahin'den su zammı açıklaması
Samsun Büyükşehir Belediyesi eski başkanı ve yerel seçimlerde AK Parti'nin Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, Samsun'da suya yapılan zamdan sonra açıklamada bulundu.
SUYA ZAM 26.05.2019
Samsunlular tepkili! 'Su zammı insafsızlık'
Tüketiciyi Koruma Derneği Samsun Şubesi Başkanı Sema Onar Yaktı, Samsun'da su fiyatına yapılan zammı eleştirerek, 'İstanbul'da suya indirim yapılırken, Samsun'da neden zam yapılıyor? Suya yapılan bu zam insafsızlıktır' dedi.
SUYA ZAM 24.05.2019
Erhan Usta'dan su zammına tepki: Kandırmaca mıydı?
Su zammına tepki gösteren Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, 'Seçim öncesi suya yüzde 15'lik indirim yapıldı. Bu bir kandırmaca mıydı? Bu mudur belediyecilik anlayışınız?' dedi
SUYA ZAM 24.05.2019
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek: ' Vazgeçin bu zamdan'
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, 'Halkın temel ihtiyacı olan suya yüzde 25'lik zam kabul edilemez. Suya zamdan vazgeçin' dedi
SUYA ZAM 24.05.2019
Başkan Mustafa Demir: 'Faturayı biz ödeyeceğiz'
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Parası olmadığı için kimse susuz bırakılmayacak. Bununla ilgili belediye tarafından tespit edilecek ve faturayı biz ödeyeceğiz'' dedi.
SUYA ZAM 23.05.2019
Samsun'da suya zamlı tarife! İşte yeni fiyatlar
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Meclis toplantısında içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 zam ve aylık tüfe oranına göre zam yapılmasını öngören madde oy çokluğu ile kabul edilerek karara bağlandı.
SUYA ZAM 23.05.2019
Su zammı 'Samsun Büyükşehir Meclisi'nde
Samsun'da suyun metreküp fiyatına yüzde 25 oranında zam yapılması Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde görüşülüyor.
SUYA ZAM 23.05.2019
Samsun'da su zammı komisyondan geçti
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) komisyonunda içme suyuna yüzde 25 zam, 'Sayaç Bakım Bedeli' fiyatının en az 2 lira 50 kuruş olması ve aylık tüfe oranında zam maddesi oy çokluğu ile kabul edilerek genel kurula havale edildi.
SUYA ZAM 22.05.2019
Samsun'da suya zam görüşülüyor
Dün gerçekleşen SASKİ Genel Kurulu'nda komisyona havale edilen Samsun'da suyun metreküp fiyatına yüzde 25 oranında zam yapılması ve 'Sayaç Bakım Bedeli' fiyatının en az ise 2 lira 50 kuruşa yükselmesi teklifi komisyon üyeleri tarafından görüşülüyor.
SUYA ZAM 22.05.2019
Samsun'da suya zam gündemde
SAMSUN (İHA) – Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Kurulu Toplantısı'nda mesken, geçici mesken, turizm, umumi tuvalet, amatör spor kulüpleri tesisleri, bahçe ve tarlalarda kullanılan suyun birim fiyatının arttırılmasını öngören tarife maddesi oybirliği ile komisyonlara havale edildi.
SUYA ZAM 21.05.2019
Samsun'da suya zam geliyor!
SASKİ Genel Kurulu'na zam konuları damga vurdu. Suyun metreküp fiyatına yüzde 25 oranında zam yapılması ve 'Sayaç Bakım Bedeli' fiyatının ise 2 lira 50 kuruşa yükselmesi gündeme geldi ve ilgili maddeler komisyona havale edildi
SUYA ZAM 21.05.2019
Bayburt'ta suya yeni yılda zam yok
Enflasyonla topyekûn mücadele uygulamaları kapsamında Bayburt Belediyesinden su abonelerini sevindirecek bir haber geldi. 2019 yılında Bayburt'ta suya zam uygulanmayacak.
SUYA ZAM 12.12.2018
Kozlu'da 2019 yılında suya zam yok
Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz Enflasyonla Mücadele Kapsamında 2019 yılında su ücretlerine zam yapmama kararı aldı.
SUYA ZAM 5.12.2018
Alaplı'da 2019 yılında da suya zam yok
Alaplı'da 2019 yılında da suya zam yok
Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 2019 yılında suya ve katı atık bedeline zam yapmama kararı aldıklarını bildirdi.
SUYA ZAM 4.12.2018
Kayseri'de ekmeğe, suya, ulaşıma zam yok
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri'nin Türkiye'nin en uygun fiyatlarla ekmek ve suyu tükettiğini ve en uygun fiyatlarla toplu ulaşımı kullandığını; buna rağmen ekmeğe, suya ve ulaşıma zam yapmayacaklarını açıkladı.
SUYA ZAM 13.11.2018
Sakarya'da suya zam yok
SASKİ Kasım Ayı Olağan Genel Kurulu'nda alternatif su kaynaklarıyla ilgili bir sunum gerçekleştiren Genel Müdür Dr. Rüstem Keleş suya zam olmayacağını açıkladı.
SUYA ZAM 12.11.2018
ESM Şube Mali Sekreteri Mustafa Niyazi Bulut: 'Derhal geri çekilmeli'
ESM Şube Mali Sekreteri Mustafa Niyazi Bulut, 'Kamu emekçileri olarak hükümete sesleniyoruz; elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar derhal geri çekilmelidir' dedi.
SUYA ZAM 3.08.2018
İzmir'de suya yüze 5 zam geldi
İzmir Büyükşehir Belediyesinin Temmuz ayı meclis toplantısı ve İZSU Genel Kurulu'nun olağanüstü toplantısı gerçekleşti. İZSU Genel Kurulu'nun olağanüstü toplantısında su fiyatlarında değişikliğe gidildi. 1 Ağustos tarihinden itibaren uygulamaya konulacak yeni tarifede su yüzde 5 zamlı olacak.
SUYA ZAM 9.07.2018