TEKNOLOJİ HABERLERİ

HaberlerTEKNOLOJİTEKNOLOJİ
Üniversite tercihlerine teknolojik dokunuş
Üniversite sonuçları açıklandı ve öğrenciler için tercih maratonu başladı. Bu dönemlerde yaşanan kafa karışıklığına ve karmaşaya son vermek isteyen bir grup öğretmenin kurduğu Gelecek Eğitimde Platformu, geliştirdiği mobil destekli akıllı sistem ile öğrencilere sağlıklı bir tercih dönemi sunmayı amaçlıyor.
TEKNOLOJİ 18.07.2019
Bilim ve Teknoloji Konferansı Kayseri'de yapılacak
Kayseri Bilim Merkezi, önemli bir konferansa hazırlanıyor. 11-12 Eylül tarihlerinde Kayseri'de yapılacak olan Türkiye Bilim ve Teknoloji Merkezleri Konferansı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK işbirliği ile yapılacak.
TEKNOLOJİ 18.07.2019
Bahçeşehir Koleji, Türkiye'yi gururlandırdı!
Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, Türkiye Fizik Milli Takımı ile Uluslararası Fizik Olimpiyatına damga vurarak Türkiye'yi gururlandırdı
TEKNOLOJİ 18.07.2019
Samsun'un tek yorgancısı teknolojiye direniyor
Samsun'da yaşayan 47 yaşındaki 36 yıldır yorgancılık yapan Mehmet Selçuk gelişen teknolojiye rağmen iğne ipliğini yıllardır elinden düşürmüyor. Samsun'da eliyle yorgan diken tek kişi olduğunu söyleyen Selçuk, inatla direniyor.
TEKNOLOJİ 17.07.2019
Teknoloji devrimi 'Blockchain'in adresi BAU
Dünyada teknoloji devrimlerinden sayılan Blockchain teknolojisi, internet ortamında yapılan her türlü işlemin güvenli bir şekilde takip edilmesini sağlıyor. Sağlıktan bankacılığa, tarımdan eğitime kadar birçok alanı kapsayan teknolojinin temelleri ise Bahçeşehir Üniversitesi'nde (BAU) atılıyor.
TEKNOLOJİ 17.07.2019
Hakkari'de teknoloji atölyesi açıldı
Hakkari Valisi İdris Akbıyık, Cumhurbaşkanlığı'nın 100 Günlük İcraat Programı çerçevesinde geleceğin teknoloji yıldızlarının yetişeceği ve Türkiye genelinde 12 ilde açılacak olan DENEYAP Teknoloji Atölyesinin açılışını gerçekleştirdi.
TEKNOLOJİ 16.07.2019
Osmangazi'den muhtarlara teknolojik destek
Osmangazi'den muhtarlara teknolojik destek
Osmangazi Belediyesi, halka daha iyi hizmet verebilmeleri için 20 mahalle muhtarına bilgisayar dağıttı.
TEKNOLOJİ 16.07.2019
Güvenlik teknolojilerinde trend
Trimbox CEO'su Evren Yurttaş, özellikle en az yangın gibi bir sorunu ihbar etmenin önemli olduğu kadar, yangının çıkmasını önleyici tedbiri almak da önemli olduğunu söyledi.
TEKNOLOJİ 16.07.2019
15 Temmuz'un ruhu teknoloji ve inovasyonla birleşecek
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Eylül 2019'da düzenlenecek olan '15 Temmuz Uluslararası Ant-i Darbe Hekatonu'nun tanıtımı gerçekleşti.
TEKNOLOJİ 15.07.2019
Çankayalı çocuklara teknoloji sertifikası
Çankaya Belediyesi Çocuk Teknoloji Evi Yaz Kampı'na katılan çocuklar, iki hafta süren eğitim sonunda sertifikalarını aldılar.
TEKNOLOJİ 15.07.2019
Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu: 'Melikgazi Teknoloji Lisesi ve Melikgazi Teknolo
Bir dizi görüşmeler için İstanbul'da bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi İçin Referans Projeler içerisinde yer alan Melikgazi Teknoloji Lisesi ile Teknoloji Atölyeleri için bizzat uygulamaları bulunan ve hizmet veren kurumları gezerek ön incelemelerde bulundu.
TEKNOLOJİ 11.07.2019
BUÜ'lü akademisyenlerden ABD patentli teknoloji
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Ahmet Karaküçük, doktora tezi kapsamında geliştirdiği 'Sayısal Fotoğraf Anonimleştirme Yönetimi' projesine Amerika Birleşik Devletleri'nden (ABD) patent almayı başardı.
TEKNOLOJİ 9.07.2019
Huawei teknoloji tırı Ordu'da
Ordu Büyüşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler'in dijital alanda 'akıllı şehir' projesi kapsamında 2 ay önce Ordu Büyüşehir Belediyesi ile Turkcell ortaklığında akıllı şehir protokolü imzalayan Huawei, teknoloji tırını İstanbul ve Ankara'nın ardından Ordu'ya gönderdi.
TEKNOLOJİ 8.07.2019
Teknoloji şirketi Osram Ring Automotive'i satın aldı
Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Osram, İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu'nun (CMA) onayının ardından 1 Mayıs 2019 tarihi itibariyle Ring Automotive şirketini resmi olarak bünyesine kattı.
TEKNOLOJİ 8.07.2019
Teknolojik Altyapı Projesi ile MESKİ'de bekleme süreleri azalacak
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü'nün data altyapısını güçlendirecek ve tüm bağlantı noktalarını fiber altyapıya dönüştürecek olan 'Teknolojik Altyapı Projesi' sözleşmesini imzaladı. Proje ile vatandaşların MESKİ işlemleri sırasında bekleme süreleri azalacak.
TEKNOLOJİ 6.07.2019
Dünyagöz'den öncü tedavi yöntemi: Femtosaniye Lazer Teknolojisi ile hizmet
Katarakt cerrahisindeki birçok uygulamanın, özel görüntüleme teknikleri yardımıyla bilgisayar kontrolünde yapılmasını sağlayan Femtosaniye Lazer Teknolojisi, Samsun Dünyagöz Hastanesi'nde kullanılmaya başlandı
TEKNOLOJİ 6.07.2019
Bakan Dönmez: 'İleri teknoloji alanlarda söz sahibi olmak için nükleer enerjiyi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'Sağlık, endüstri, ulaştırma, haberleşme, uzay teknolojileri gibi ileri teknoloji alanlarda söz sahibi olmak, teknolojide üretim üssü olmak istiyorsak nükleer enerjiyi Türkiye'ye getirmek zorundayız. Hatta geç kaldık bile diyebiliriz' dedi.
TEKNOLOJİ 5.07.2019
Japonya, Güney Kore'ye ileri teknoloji ihracatını durdurdu
1945'te Güney Kore'yi işgali sırasında Korelileri zorunlu olarak Japon firmalarında, Koreli kadınları da Japonlara hizmet veren genel evlerde çalıştıran Japonya'nın tazmin etmesi konusunda anlaşma sağlanamayınca, Japonya Güney Kore'ye ileri teknoloji ürünleri ihracını durdurdu.
TEKNOLOJİ 5.07.2019
TÜBA Enerji Depolama Teknolojileri Çalıştayı ve paneli başladı
TÜBA Enerji Depolama Teknolojileri Çalıştayı ve paneli başladı
TÜBA Enerji Depolama Teknolojileri Çalıştayı ve Paneli Iğdır Üniversitesinin ev sahipliğinde başladı.
TEKNOLOJİ 5.07.2019
Toprak küpler teknolojiye yenik düşmedi
Aydın'da sıcak havanın etkili olmaya başlaması ile suyu soğuk tutma özelliği olan toprak küp kullanımı Osmanlı'dan günümüze devam ediyor.
TEKNOLOJİ 4.07.2019
Erciyes Teknopark'ta TÜBİTAK Güncel Çağrıları ve Teknoloji Hazırlık Seviyesi Bil
Erciyes Teknopark Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi tarafından TÜBİTAK tarafından yayınlanacak olan Fen, Mühendislik, Sağlık Bilimleri alanlarındaki çağrıları ve bu çağrılarda belirtilen Teknoloji Hazırlık Seviyeleri tanımları ile ilgili bilgi günü etkinlikleri düzenlenmeye başlandı.
TEKNOLOJİ 4.07.2019
SÜ Teknoloji Fakültesine TÜBİTAk'tan 4 ödül
SÜ Teknoloji Fakültesine TÜBİTAk'tan 4 ödül
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Teknoloji Fakültesi TÜBİTAK'tan 2'si birincilik olmak üzere toplamda 4 ödül birden kazandı.
TEKNOLOJİ 3.07.2019
Teknolojiye yenilen meslek nalbantlık
Teknolojinin gelişmesi ve ulaşım araçlarının çeşitlenmesi ile birlikte nalbantlık mesleği yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.
TEKNOLOJİ 2.07.2019
İAÜ ile Capitol Teknoloji Üniversitesi arasında iş birliği anlaşması imzalandı
İstanbul Aydın Üniversitesi, ABD Maryland'da bulunan Capitol Teknoloji Üniversitesi ile ikili iş birliği anlaşması imzaladı. Ağırlıklı olarak siber güvenlik ve blokzincir konularını içeren anlaşma, karşılıklı program ve çalışma ortaklıklarını kapsıyor.
TEKNOLOJİ 2.07.2019
Perakende sektörü, teknolojik çözümleri ödüllendiriyor
Kategori Mağazacılığı Derneği (KMD), perakende sektörüne en çok fayda sağlayan teknoloji çözüm ortaklarını ödüllendiriyor. Başvuruların 30 Ağustos'a kadar yapılabilecek olan ödüller 1 Ekim'de düzenlecek törenle sahiplerini bulacak.
TEKNOLOJİ 1.07.2019
(Özel) Teknolojiye inat traşlamaya devam ediyorlar
Uşak'ta deri sanayisinde bir zamanlar büyük önem taşıyan tabakhane traşçıları, teknolojinin gelişmesiyle çıkan otomatik makinelere inat el emeğiyle işlerini yapıyor.
TEKNOLOJİ 30.06.2019
Çerçici hem zamana hem teknolojiye direniyor
Tarihin en eski mesleklerinden biri olan çerçicilik mesleğini yapan Eşref Serçe, hem zamana hem de teknolojiye direniyor.
TEKNOLOJİ 30.06.2019
GKV'de 'öğrenmenin geleceğinde teknoloji' semineri
'Öğrenmenin Geleceğinde Teknoloji' konulu seminerle Gaziantep Kolej Vakfı (GKV) Özel Okulları öğretmenleriyle buluşan Microsoft Eğitim Teknolojileri Danışmanı Arif Kazancı, teknolojide meydana gelen değişim ve dönüşümün eğitimi nasıl etkilediğini, bundan sonraki süreçte eğitimde yapılması gereken yeni uygulamaları anlattı.
TEKNOLOJİ 28.06.2019
Bilecik'te teknolojik ilaçlama
Bilecik Belediyesi, haşerelere karşı etkin ve verimli bir çalışma yürütülmesi adına hazırlanan araçların tanıtımını yaptı.
TEKNOLOJİ 26.06.2019
'Güvenlik Teknolojileri Buluşması' Gaziantep'te yapıldı
Türkiye'nin önde gelen güvenlik firmalarının katıldığı ve bu yıl ilki düzenlenen 'Güvenlik Teknolojileri Buluşması' Gaziantep'te gerçekleştirildi.
TEKNOLOJİ 26.06.2019
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Macaristan'da
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye-Macaristan Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) 6. Dönem Toplantısı'na eş başkanlık yapmak üzere Budapeşte'ye geldi.
TEKNOLOJİ 25.06.2019
Ünverdi'den Ninova Nöroteknoloji Ar-Ge merkezi'ne ziyaret
Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, Şireci Holding bünyesinde faaliyet gösteren Ninova Nöroteknoloji AR-GE Merkezi'ni ziyaret etti.
TEKNOLOJİ 25.06.2019
Trabzon'a yeni inovasyon ve biyoteknoloji merkezi geliyor
Trabzon'a yeni inovasyon ve biyoteknoloji merkezi geliyor
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından yaptırılan İnovasyon ve Biyoteknoloji Merkezi inşaatı sürüyor.
TEKNOLOJİ 24.06.2019
Kocasinan Akademi Geleceğin Teknoloji Yıldızlarını Yetiştiriyor
Kocasinan Akademi, teknolojiyi üreten bireyler yetiştiriyor. Robotik Kodlama Kursuna katılan gençler, robotik programlama becerisini kazanıyor. Kocasinan Belediyesi, vermiş olduğu bu eğitimle geleceğin bilim adamlarını ve teknoloji yıldızlarını yetiştirmeyi hedefliyor.
TEKNOLOJİ 23.06.2019
Çocuk Teknoloji Evi'nde yaz okulu
Çankaya Belediyesinin 2017 yılında hizmete açtığı Çocuk Teknoloji Evi, güz ve bahar dönemi eğitimlerinden sonra şimdi de Yaz Okulu programı ile çocuklara keyifli bir tatil imkanı sunuyor.
TEKNOLOJİ 23.06.2019
Ahlat'ta görsel sanatlar teknoloji ve tasarım sergisi
Bitlis'in Ahlat ilçesindeki Şehit Sümmani Görgen Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) tarafından 'Görsel Sanatlar ve Teknoloji Tasarım Sergisi' açıldı.
TEKNOLOJİ 20.06.2019
ISUBÜ'den teknoloji sergisi
Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Teknoloji Fakültesi tarafından hazırlanan '8. Proje Sergisi' Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) Fuaye Alanı'nda teknoloji severlerle buluştu.
TEKNOLOJİ 20.06.2019
Canbolat, BTSO'nun teknoloji odaklı projelerini inceledi
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından hayata geçirilen vizyon projeleri inceleyen Bursa Valisi Yakup Canbolat, 'Şehir ekonomimize katma değer sağlayacak projelerinden dolayı BTSO'yu kutluyorum. Çok daha güçlü bir Bursa hedefiyle iş dünyamıza çalışmalarında destek olmayı sürdüreceğiz' dedi.
TEKNOLOJİ 20.06.2019
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: '17 yılda 314 OSB'de çalışan sayısını 1,9 mil
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank katıldığı açılış töreninde yaptığı açıklamada, '2002 yılında 193 olan Organize Sanayi Bölgesi sayımızı 314'e, bu bölgelerde istihdam edilen çalışan sayımızı 415 binden 1,9 milyon kişiye çıkarmayı başardık' dedi.
TEKNOLOJİ 19.06.2019
Teknoloji bağımlılığı ile mücadele için iş birliği
Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile Yeşilay İzmir Şubesi teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek ve mücadele için iş birliği yaptı.
TEKNOLOJİ 19.06.2019
Çocuklar, teknoloji bağımlılığından sporla korunacak
Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından hazırlanan ve AB hibe programı kapsamında kabul edilen 'Çocukların Teknoloji Bağımlılığına Karşı Spor ve Fiziksel Aktivite' projesinin final toplantısı Antalya'da, gerçekleştirildi.
TEKNOLOJİ 19.06.2019
Teknoloji Buluşmaları Eskişehir'de gerçekleştirildi
TOBB Türkiye Teknoloji Buluşmaları, KOBİ'ler için Dijital Dönüşüm ana konusu ile Eskişehir Vehbi Koç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.
TEKNOLOJİ 18.06.2019
SÜ Teknoloji Fakültesi mezunlarını uğurladı
SÜ Teknoloji Fakültesi mezunlarını uğurladı
Selçuk Üniversitesi (SÜ) Teknoloji Fakültesi 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 4. dönem mezuniyet töreni gerçekleştirildi.
TEKNOLOJİ 18.06.2019
(Özel) Marangozlar teknolojiye direniyor
Şanlıurfa'da 40 yıldır tahta oymacılığı mesleğini sürdüren marangoz ustası, el emeği ürünlerinin teknolojik ürünlere yenik düştüğünü belirterek, eskisi kadar rağbet görmediğini söyledi.
TEKNOLOJİ 18.06.2019
Geleceğin bilim insanları, Nanoteknoloji için BAÜN'de buluştu
TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi kapsamında desteklenen 'Görünmeyen Dünyada Yolculuk 2: Deneyden Deneyime Bir Nanobilim Entegrasyon Projesi', Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonundaki açılış programıyla başladı.
TEKNOLOJİ 17.06.2019
Zihin gücü teknolojiyle birleşti
Adana Optimum Alışveriş ve Eğlence Merkezi, babalar ile çocuklarını zihin gücünün teknoloji ile birleştiği eğlenceli etkinlikte bir araya getirdi. Zihnine güvenen babaların kıyasıya yarıştığı etkinlikte, dereceye girenlere sürpriz hediyeler verildi.
TEKNOLOJİ 17.06.2019
MERVAG Özel Oto Servisi açıldı! Son teknoloji ile hizmet
İşletmeciliğini Erhan Egebigi ve Erkan Başar'ın yaptığı MERVAG Özel Oto Servisi, 19 Mayıs Sanayi Bölgesi'nde yoğun katılım ile hizmete açıldı. MERVAG Özel Oto Servisi yatırımcılarından Erhan Egebigi, 'Son teknolojik ekipman parkuru, deneyimli ustalarımız ve teknik personelimiz ile Samsun ve bölge halkına kusursuz hizmet sunacağız' dedi
TEKNOLOJİ 17.06.2019
Bitlisli öğrenciler geleceğin teknolojisini öğreniyor
Bitlis'in Mutki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından açılan 'Robotik Kodlama' sınıfında öğrenciler geleceğin teknolojisini öğreniyor.
TEKNOLOJİ 17.06.2019
Seracılığa büyük teşvik
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca ilk çeyrekte sabit yatırım tutarı toplam 150 milyon lirayı aşan 21 sera yatırımı için teşvik belgesi düzenlendi
TEKNOLOJİ 17.06.2019
Teknoloji Fen öğrencilerinin karne heyecanı
Teknoloji Fen öğrencilerinin karne heyecanı
Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, 2018-2019 eğitim öğretim döneminin sonunda karne heyecanı aileleriyle yaşadı.
TEKNOLOJİ 16.06.2019
Bakan Varank'tan iş dünyası ve Anadolu'daki kobilere çağrı: 'Teknoloji ve dijita
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, iş dünyasına, özellikle de Anadolu'daki KOBİ'lere çağrıda bulunarak, 'AR-GE'ye, tasarıma, teknoloji ve dijitalleşmeye mutlaka ama mutlaka yatırım yapmalısınız' dedi.
TEKNOLOJİ 15.06.2019
Türkiye'den Çin'e teknoloji transferi
Gürültülü ofis ortamında, bağımsız bir çalışma odası tasarlandı. Bir çok teknolojik özellik barındıran oda, Çin'e teknoloji transferi yoluyla gönderiliyor.
TEKNOLOJİ 14.06.2019
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, Microsoft Teknoloji Merkezi'nin açılışına kat
Microsoft Teknoloji Merkezi açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Bu merkezin paydaşlarla beraber önümüzdeki dönemde 2.5 milyar TL değer oluşturması beklenmesi de ayrıca ekonomimiz açısından önemlidir' dedi.
TEKNOLOJİ 13.06.2019
Teknoloji seven babalar ve çocuklara özel indirim
Teknosa, Babalar Günü'nü ve öğrencilerin karne heyecanını 13-17 Haziran tarihleri arasında geçerli özel indirim kampanyası ve sürpriz hediyelerle kutluyor.
TEKNOLOJİ 13.06.2019
Masum görünümlü tehlikeye dikkat!
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, 'Şu anda siber saldırının bir boyut ötesine geçmiş durumdayız. Çok daha masum görünümlü, bireylerin verileri manipüle edilerek yapılan saldırılar var' dedi
TEKNOLOJİ 13.06.2019
Özel Teknoloji Fen Okulları'nda kep atma heyecanı
Bursa'da Özel Teknoloji Fen Okulları'nda eğitimlerini başarıyla tamamlayan 8. sınıf öğrencileri, mezuniyet sevinci yaşadı.
TEKNOLOJİ 12.06.2019
Lazer teknolojisi ile tespit edilen magandanın ifadesi ortaya çıktı
Bursa'da 1 kişinin ölümüne, 1 kişinin ise yaralanmasına sebep olan ve lazer teknolojisi ile tespit edilen silahlı magandanın ifadesi ortaya çıktı. Magandanın ifadesinde, 'Olaydan önce bir arkadaşımın intihar ettiğini öğrenmiştim, acıdan sıktım' dediği öğrenildi.
TEKNOLOJİ 12.06.2019
Eskişehir, teknoloji ile buluşacak
Dijital değişim ile dönüşümün açıklanacağı, Eskişehir Sanayi Odası'nın desteklediği 'Türkiye Teknoloji Buluşmaları' Eskişehir'de gerçekleştirilecek.
TEKNOLOJİ 12.06.2019
Cinayet ekibi magandayı lazer teknolojisi ile buldu
Bursa'da kahvede otururken sırtından vurularak hayatını kaybeden şahsın ölümüne sebep olan maganda, lazer teknolojisi kullanılarak yakalandı.
TEKNOLOJİ 12.06.2019
Samsun'da 'marka' lise... Geleceğin kimyagerlerini yetiştiriyor
Samsun Atakum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulda aldıkları eğitim sayesinde mezun olduktan sonra iş bulmakta zorluk yaşamıyor
TEKNOLOJİ 11.06.2019
Vali Okay Memiş, 'İlim, fen ve teknolojiye hakim gençler yetiştireceğiz'
Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Bilim Fuarı açılışında yaptığı konuşmada, 'Milli ve Manevi değerlerin yanında ilim, fen ve teknolojiye hakim gençler yetiştireceğiz. Yüksek teknoloji ürünleri üretmez isek, hem savunma hem de yerli ve milli sanayimizde sınıfta kalırız. Bu bilinçle hareket ediyoruz' dedi.
TEKNOLOJİ 11.06.2019
Koyun kırkmada teknoloji tercih ediliyor
Tokat'ın Reşadiye ilçesinde koyun ve kuzuların kırkımı asırlarca kırklık ile yapılırken, geleneksel yöntemler yerine daha kolay olan teknolojik makineler tercih edilmeye başladı.
TEKNOLOJİ 11.06.2019
Siirt fıstığı dünyaya açılıyor
Yaklaşık 9 bin ailenin geçimini sağladığı Siirt fıstığı, Avrupa'nın en büyük fıstık tesisinde işlendikten sonra dünya pazarına 'Fistalora' markasıyla sunulacak
TEKNOLOJİ 11.06.2019
Bayrampaşa'da '3'üncü Bilim ve Teknoloji Yarışması' ödülleri sahiplerini buldu
Bayrampaşa'da düzenlenen 3'üncü Bilim ve Teknoloji Yarışmasında dereceye giren gençler ödüllerine kavuştu. 300'ü aşkın projenin katıldığı yarışmada 60 proje finale kalırken, başarı elde eden öğrencilere ödül verildi.
TEKNOLOJİ 10.06.2019
Dijital çağın teknolojisi Blockchain akademik düzeye taşınıyor
Türkiye'de Blockchain uzman açığının kapatılması ve teknolojinin yaygın bir şekilde kullanılması amacıyla İstanbul Aydın Üniversitesi bünyesinde, İAÜ Blockchain Teknoloji Araştırma Merkezi-Blockchain İAÜ hayata geçiyor.
TEKNOLOJİ 10.06.2019
Prof. Dr. Maden: 'Gözlerinizi teknolojiden koruyun'
Göz Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünden Prof. Dr. Ahmet Maden, 'Ekran karşısında yaşanan şikayetlerin azaltılması için bilinçli olarak sıkça gözler kırpılmalı, gözlerin daha çok sulanması sağlanmalıdır. Çalışma ortamının havası çok kuru olmamalıdır. Daha nemli hale getirmek için su kapları, nemlendiricilere başvurulmalıdır' dedi.
TEKNOLOJİ 10.06.2019
'Cep'ten en fazla 182 arandı
Mobil hatlardan geçen yıl en çok tuşlanan kısa numara, hastane randevusu için aranan 182 oldu. Geçen yıl toplam 82 milyar 830 milyon SMS, 51 milyon 3 bin MMS atıldı
TEKNOLOJİ 10.06.2019
Teknoloji bağımlılığını azaltmak için çocuklarla her gün oyun oynuyor
Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Kınık köyünde çocukları elektronik oyuncaklardan uzak tutmak için her gün spor yapıp çocuklarla oyun oynuyor.
TEKNOLOJİ 9.06.2019
Türk Telekom'dan 400 Gbps teknolojisiyle 4 kat daha hızlı veri akışı
Türk Telekom, telekomünikasyon sektörü için yenilikçi bir adım attı ve 400 Gbps Ethernet teknolojisini kullanan ilk Türk operatör olduğunu açıkladı. Şirket, bu teknolojiyle abonelerine 4 kat daha hızlı veri akışı sağlayacak.
TEKNOLOJİ 7.06.2019
Muratpaşa'da teknoloji eğitiminin 2'inci sürümü yükleniyor
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Abdullah Sevimçok yerleşkesinin inovasyon merkezinde, daha önce ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik teknoloji eğitiminde yeni dönemin kısa sürede başlayacağını söyledi.
TEKNOLOJİ 4.06.2019
Prof. Dr. Kaşkaloğlu: 'Teknoloji odaklı 19 başarılı yılı geride bıraktık'
Prof. Dr. Kaşkaloğlu: 'Teknoloji odaklı 19 başarılı yılı geride bıraktık'
Prof. Dr. Mahmut Kaşkaloğlu, Kaşkaloğlu Göz Hastanesi'nin 19'uncu kuruluş yıldönümüne ilişkin değerlendirmede bulundu.
TEKNOLOJİ 3.06.2019
Kırklareli'de son teknolojiyle yapılan sondaj çalışmalarına start verildi
KIRKLARELİ (İHA) – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TPAO'nun Lüleburgaz sahasında Çeşmekolu 2 adlı kuyuda son teknoloji ile ilk kez Türkiye'de Kırklareli'nde yapılan sondaj çalışmasının startını verdi.
TEKNOLOJİ 31.05.2019
'Tarım ve Gıda Teknolojileri Kongresi'ne doğru
Çukurova Üniversitesi Tarım Makinaları Bölümü Genel Sekreteri ve Araştırma Görevlisi Dr.Tunahan Erdem, İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali Tekin ve beraberindeki heyet üyeleri ile birlikte Vali Mahmut Demirtaş'ı makamında ziyaret etti.
TEKNOLOJİ 31.05.2019
Besni'de görsel sanatlar teknoloji tasarım sergisi açıldı
Besni'de görsel sanatlar teknoloji tasarım sergisi açıldı
Adıyaman'ın Besni ilçesinde Atatürk Ortaokulu tarafından görsel sanatlar teknoloji tasarım sergisi gerçekleştirildi.
TEKNOLOJİ 30.05.2019
Üretime teknoloji tabanlı 'Kimya Üretim Modülü'
Türk yazılımcıların geliştirdiği 'Kimya Üretim Modülü', kimya sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin üretimden planlamaya kadar işleyişi tek bir çatı altına alma amacıyla hizmete sunuluyor.
TEKNOLOJİ 29.05.2019
Yüksek teknolojili rüzgar türbinlerine yerli bakım hizmeti
Enerji ve Çevre Fuarı ikinci gününde. Yenilenebilir enerji alanındaki faaliyetlerin odak noktaya geldiği fuarda, yerli firmaların bu alanda dünyaya sağladıkları hizmetler de ön plana çıkıyor.
TEKNOLOJİ 29.05.2019
Bafra MTAL'den büyük başarı
Bafra Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı, Enerji Verimliliği Proje Yarışması'nda Türkiye birinciliği elde etti
TEKNOLOJİ 29.05.2019
Huawei CEO'su Ken Hu: 'Kısıtlamalar teknolojiye ve ticarete zarar veriyor'
Son günlerde yaşanan ticari kısıtlamaların soğuk savaş dönemiyle benzerlik gösterdiğini ifade eden Huawei CEO'su Ken Hu, sektörün bu dönemde Huawei'ye destek olması gerektiğini söyledi.
TEKNOLOJİ 28.05.2019
Çocuk Teknoloji Evi'nde yaz okulu başlıyor
Çankaya Belediyesinin 2017 yılına açılışını yaptığı Çocuk Teknoloji Evi, güz ve bahar dönemi eğitimlerinden sonra şimdi de 5 dönemlik Yaz Okulu programı ile çocuklara keyifli bir tatil imkanı sunacak.
TEKNOLOJİ 28.05.2019
Edirne'de 'Teknolojisiz mutlu bir gün' etkinliği düzenlendi
Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde, çocukların teknoloji bağımlılığından uzak durmalarını sağlamak amacıyla 'Teknolojisiz mutlu bir gün' etkinliği gerçekleştirildi.
TEKNOLOJİ 27.05.2019
Geleneksel oyunlarla teknoloji bağımlılığı ile mücadele
Kütahya'nın Çavdarhisar ilçesindeki okullarda geleneksel oyunlar oynatılan öğrenciler, teknolojiden biraz olsun uzak tutuldu.
TEKNOLOJİ 27.05.2019
Prof. Dr. Yaşar: 'Gelecek bilim ve teknolojide'
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Erol Yaşar, uluslararasılaşma açısından birçok üniversiteyle iş birliği ve ortak projeler yürütüldüğünü belirterek, geleceğin bilim, araştırma ve teknolojide olduğunu söyledi.
TEKNOLOJİ 25.05.2019
Teknolojiye direnen ''Kosa ustaları''
Edirne'nin Havsa ilçesine bağlı Köseömer köyü sakinlerinden 76 yaşındaki Mehmet Öncü, küçük yaşlarda ot biçerek tanıştığı kosadan (tırpan) bir türlü vazgeçemiyor. Bu tutkusunu kosanın tamirini ve imalatını yaparak sürdürüyor.
TEKNOLOJİ 24.05.2019
Teknolojik bağımlılık faydalı hale dönüşecek
Tokat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından çocukların sosyal medya ve bilgisayar oyunlarından uzaklaştırarak teknolojik bağımlılığı faydalı hale dönüştürmek için 'Bilişim Eğitim Kursu' açıldı.
TEKNOLOJİ 24.05.2019
Rusya ve Vietnam arasında Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi anlaşması
Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS'yi inşa eden Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom ile Vietnam Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Vietnam'da Nükleer Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin kurulması için anlaşma imzaladı.
TEKNOLOJİ 24.05.2019
Neredeyse herkes yeni çıkan teknolojileri denemek istiyor
Kullanıcıların kaygılarına rağmen hayatına değer katan dijital yenliklere açık olduğunu gösteren araştırmaya göre, Türkiye'de yeni çıkan teknolojileri denemek isteyenlerin oranı yüzde 94 oldu.
TEKNOLOJİ 24.05.2019
obilet.com CEO'su Gürocak: 'Teknolojiyi kullanarak seyahat sektörünü dönüştürmey
Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi açıklanırken, ilk sırada yüzde 170 büyüme oranına sahip obilet.com, 100 şirket arasında en genç yöneticilere sahip şirket oldu. obilet.com CEO'su Yiğit Gürocak, 'Teknolojiyi kullanarak seyahat sektörünü dönüştürmeye devam ediyoruz' dedi.
TEKNOLOJİ 24.05.2019
İmam Hatip ögrencileri teknoloji, tasarım ve görsel sanatlar üzerinde hünerlerin
Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu'nun Çok Amaçlı Salonunda teknoloji, tasarım ve görsel sanatlar sergisinin açılışı yapıldı.
TEKNOLOJİ 23.05.2019
Bakan Albayrak: 'Sanayimizin ileri teknoloji altyapısını daha ileri taşıyacağız'
Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, 'İVME Finansman Paketi ile sadece cari açığın azalmasına katkı vermekle kalmayacağız, sanayimizin ileri teknoloji üretim altyapısını daha da ileri taşıyacağız' dedi.
TEKNOLOJİ 23.05.2019
Su teknolojilerinde yapay zeka dönemi
Türk firmalarının Macaristan'ın çevre teknolojilerindeki bilgi, birikim ve teknolojik alt yapısında yararlanabilmesi adına Macar Kültür Merkezi'nde 20 Mayıs'ta 'Su Teknolojilerinde Yapay Zeka' içerikli bir workshop gerçekleştirildi.
TEKNOLOJİ 22.05.2019
Taşkent'te Atom Teknolojileri Bilgi Merkezi açıldı
Türkiye'nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS'yi inşa eden Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te Atom Teknolojileri Bilgi Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
TEKNOLOJİ 22.05.2019
Gelişen teknolojiyle tel dolapların yerini buzdolabı aldı
Yıllar öncesinde mutfaklarda ekmek ve yiyeceklerin bozulmasını önlemek, sinek ve böceklerin zarar vermesini engellemek için kullanılan tel dolaplar, zamanla gelişen teknoloji ile birlikte yerini buzdolabına bıraktı.
TEKNOLOJİ 21.05.2019
(Özel) Hallaçcılığın son temsilcileri teknolojiye direniyor
Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde her geçen gün sayıları azalan hallaçcılar el emeği işledikleri yorganlarla teknolojiye direnmeye çalışıyor.
TEKNOLOJİ 20.05.2019
Teknoloji bağımlılığı semineri düzenlendi
Zonguldak Merkez Rüzgarlımeşe İlkokulu'nda velilere yönelik 'Teknoloji seni değil sen teknolojiyi kullan' adlı Teknoloji Bağımlılığı semineri düzenlendi.
TEKNOLOJİ 16.05.2019
Penta Teknoloji, dünyanın en büyük donanım üreticilerinden Corsair ile anlaştı
Bilgisayar, yazılım ve donanım ürünleri başta olmak üzere, 28 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji, dünya bellek pazarının öncüsü olan Corsair'le anlaştı.
TEKNOLOJİ 16.05.2019
'Teknolojiye köprü' bilgilendirme toplantısı mühendislik fakültesinde düzenlendi
'Teknolojiye köprü' bilgilendirme toplantısı mühendislik fakültesinde düzenlendi
Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi'nde 'Teknolojiye köprü' bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
TEKNOLOJİ 16.05.2019
Diyarbakır'da öğrenciler teknolojide hünerlerini sergiledi
Diyarbakır merkez Bağlar ilçesinde bulunan TOBB Ferdi Yiğit Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda eğitim gören öğrenciler, kendi yaptıkları teknolojik ürünleri 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı'nda sergiledi.
TEKNOLOJİ 16.05.2019
Şafak Bilgi Teknolojileri'nden iftar programı
Doğu Anadolu Bölgesi'nde kesintisiz güç kaynakları ve baskı sistemlerinin öncü ismi olan Şafak Bilgi Teknolojileri Pazarlama ve Servisi, Erzurum'da bir iftar programı düzenledi.
TEKNOLOJİ 15.05.2019
Türkiye'de bireyler bütçelerini rahatlatacak teknolojik önerilere açık
15 ülkede 14 binden fazla kişiyle yapılan araştırmaya göre Türkiye, bireylerin bütçe planlaması için bilgisayar programlarından yardım almaya en olumlu bakan ülkelerin başında geliyor.
TEKNOLOJİ 15.05.2019
Kartal'da teknoloji bağımlılığı semineri düzenlendi
Kartal Belediyesi, sağlıklı ve mutlu nesillerin yetiştirilmesi amacı ile teknoloji bağımlılığına karşı bilinç oluşturmak için Uzman Psikolog Melih Yıldız'ın konuşmacı olarak katılımıyla, ebeveynlere yönelik gerçekleştirilen 'Teknoloji Bağımlılığı' adlı seminere ev sahipliği yaptı.
TEKNOLOJİ 14.05.2019