TURİZMCİ HABERLERİ

HaberlerTURİZMCİTURİZMCİ
Uzungöllü turizmciler sezondan memnun
Trabzon'un Çaykara ilçesindeki dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl'deki turizmciler turist yoğunluğunun geçen yıla göre düştüğünü ancak buna rağmen sezondan yine de memnun kaldıklarını belirttiler.
TURİZMCİ 11.09.2019
Turizmcilerin yüzü bayram sonrası da gülüyor
Turizmcilerin yüzünü güldüren Kurban Bayramı geride kalırken, okul sezonuna kadar iç pazarda hareketliliğin devam etmesi bekleniyor.
TURİZMCİ 18.08.2019
Turizmci 'bayram' etti
Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya ve Muğla'da, Kurban Bayramı'nda yaşanan doluluk oranları turizmcilerin yüzünü güldürdü
TURİZMCİ 16.08.2019
Turizmci 'bayram' etti
Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya ve Muğla'da, Kurban Bayramı'nda yaşanan doluluk oranları turizmcilerin yüzünü güldürdü.
TURİZMCİ 15.08.2019
İzmirli Beşiktaşlılar, Beşiktaşlı turizmcinin sünnet düğününde buluştu
İzmirli Beşiktaşlılar Derneği, ünlü turizmci ve aynı zamanda Beşiktaşlı olan Ertan Kırelli'nin oğlunun sünnet düğününde Çeşme'de toplandı.
TURİZMCİ 4.08.2019
Selçuk'ta turizmciler tanıtım atağına geçti
Selçuk Ticaret Odası (STO), UNESCO Miras Listesi'nde bulunan Efes ve Selçuk'u internet mecralarında tanıtmak için visitephesus.org adıyla hazırladığı turizm portalını bir lansmanla tanıttı.
TURİZMCİ 28.07.2019
Vanlı turizmcilerden anlamlı konser
Vanlı turizmcilerden anlamlı konser
Van'da turizm operatörleri tarafından Azeri sanatçısı Chinare Melikzade konseri düzenlendi.
TURİZMCİ 26.07.2019
Kars'ta turizmciler sertifikalarını aldı
Kars'ta turizmciler sertifikalarını aldı
'Turizm'de Ara Eleman Yetiştirme Kursu'na katılanlar sertifikalarını Vali Türker Öksüz'den aldı.
TURİZMCİ 26.07.2019
Turizmcilerin yüzü gülecek
Türkiye'de hem yerli hem de yabancı turistin talebi turizm sektörünü canlandırırken, bu talebe Kurban Bayramı tatilinin de eklenmesi turizmcilerin yüzünü güldürüyor
TURİZMCİ 25.07.2019
Turizmciler tatil, sanayici üretim istedi! 9 günlük tatil ikilemi
Kurban bayramına sayılı günler kala, bayram tatilinin kaç gün olacağı hakkında tartışmalar başladı. KATİD Başkanı Murat Toktaş 9 günlük tatil isterken, SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç ise 'Tatile değil, çalışmaya ihtiyacımız var' dedi
TURİZMCİ 24.07.2019
Turizmcilerden Kurban Bayramı için 9 gün tatil çağrısı
Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün yapılarak, turizme büyük katkı sağladığını ifade eden turizmciler, Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün olmasını talep ediyor.
TURİZMCİ 20.07.2019
Van'daki turizmcilere işbaşı eğitimi
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından Van'daki turizm çalışanlarına işbaşı eğitimi verildi.
TURİZMCİ 10.07.2019
Diyarbakırlı iş adamları ve turizmcilerden ortak çağrı: 'Uçuş seferleri artırılm
Bu yıl 3 milyon turist ağırlamak hedefi ile yola çıkan Diyarbakır'ın bu hedefi uçuş seferlerinin geçen yıla oranla yüzde 20 azalmasıyla sekteye uğradı. Doluluk oranının en yüksek olduğu iller arasında bulunan Diyarbakır'daki uçuş seferlerinin yetersizliği bölge iş adamları ve turizmcilerin de tepkisine neden oldu.
TURİZMCİ 5.07.2019
Vali Karaloğlu: 'Tanıtımda turizmcilerin desteğini yeterince göremiyoruz'
Antalya Valisi Münir Karaloülu, 'Turizmin tanıtımı için Moskova'da festival düzenlendi. Bu festivale turizmcilerin daha fazla ilgi göstermesini beklerdim ama olmadı. Değerlerimizin tanıtılması için turizmcilerin yeterince desteğini göremiyoruz' dedi.
TURİZMCİ 28.06.2019
AKTOB Başkanı Yağcı: 'Otele gelen turisti şehre getirmek de sadece turizmcilerin
Turizm sektör temsilcileri Kemer'de bir araya gelerek, Kemer'in sorunlarını masaya yatırdı. AKTOB Başkanı Yağcı, 'Otele gelen turisti şehre getirmek de sadece turizmcilerin değil tüm şehrin sorunu' dedi.
TURİZMCİ 27.06.2019
Turizmcide 'Rus polisi' sevinci
Turizmcide 'Rus polisi' sevinci
Türkiye'de tatil yapmalarına izin verilen Rus polisi, aileleriyle yaklaşık 2,5 milyonluk potansiyel oluşturuyor
TURİZMCİ 25.06.2019
Turizmci kalbine yenik düştü
Antalya'nın Alanya ilçesinde 74 yaşındaki turizmci ve hayırsever iş insanı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.
TURİZMCİ 7.06.2019
Karslı turizmcilere eğitim semineri verildi
Karslı turizmcilere eğitim semineri verildi
Kars'ta, turizmcilere eğitim semineri verildi. Seminer, turizmcilerden yoğun ilgi gördü.
TURİZMCİ 31.05.2019
Turizmci ve sağlıkçılar, sağlık turizmi eğitimi aldı
Manisa'nın Salihli ilçesinde Zafer Kalkınma Ajansı onaylı projesi kapsamında 'Sağlık Turizmi' eğitimi verildi. 2 gün süren eğitime otel ve özel hastanelerin yetkilileri büyük ilgi gösterdi.
TURİZMCİ 30.05.2019
Kuzey Ege'deki turizmciler uyardı: 'Acele edin oteller dolmak üzere'
Balıkesir'in Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Gömeç ilçeleri ile Çanakkale'nin Ayvacık ilçelerinin sahil kesimleri 9 günlük Ramazan Bayramı tatilinde büyük ilgi görecek. Kuzey Ege'de otellerde doluluk oranları yüzde 80'leri aştı. Arife gününe kadar doluluk oranlarının yüzde yüzlere ulaşması bekleniyor.
TURİZMCİ 28.05.2019
Turizmciler iş birliğini güçlendirecek
Samsun Turizmciler Derneği tarafından, kentte bulunan sivil toplum kuruluşlarına yönelik turizm sektöründeki yerel iş birliklerinin güçlendirilmesi eğitimi verildi
TURİZMCİ 5.05.2019
Samsun'da sivil toplum temsilcilerine turizm bilgilendirilmesi
Samsun Turizmciler Derneği tarafından, kentte bulunan sivil toplum kuruluşlarına yönelik turizm sektöründeki yerel iş birliklerinin güçlendirilmesi eğitimi verildi.
TURİZMCİ 4.05.2019
Datça'da turizmciler sezon başlamadan sorunlarının çözümünü istedi
Datça'da turizmciler sezon başlamadan sorunlarının çözümünü istedi
Datçalı turizmciler, sezon başlamadan sorunlarının çözümü için yetkililerden yardım istediler.
TURİZMCİ 3.05.2019
Giresunlu turizmciler tanıtım için Dubai'de
Turizmde 2020 hedefini Arap ülkelerine çeviren Giresun, Dubai Turizm Fuarı'nda yerini aldı. Özellikle Arap ülkelerinin turizm sektörünü buluşturan ATM Dubai Turizm Fuarı'na katılan Giresunlu turizmciler 2020-2021 turizm hedefleri için oldukça verimli bir tanıtım çalışması olduğunu ifade etti.
TURİZMCİ 30.04.2019
Didimli turizmciler 9 günlük bayram tatilinden memnun
Ramazan Bayramı tatilinin bu yıl 9 güne çıkarılması Aydın'ın turistik ilçesi Didim'deki otel işletmecilerinin yüzünü güldürdü. Didim Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz, 9 günlük tatilin Didim turizmine katkısının fazla olacağını söyledi.
TURİZMCİ 24.04.2019
Turizmciler Moskova'daki Türkiye Festivali'ne hazırlanıyor
Rusya'nın başkenti Moskova'da bu sene üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Türkiye Festivali için hazırlıklar sürüyor. 14-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan festival, Türkiye'nin Rusya pazarından elde ettiği turist ve geliri artırmayı hedefledi.
TURİZMCİ 24.04.2019
İftar menüleri 30 liradan başlayacak
TÜRES Genel Başkanı Bingöl, ramazanda, ülke genelinde sayıları 100 bine ulaşan restoranlarda her bütçeye uygun iftar menüleri sunulacağını belirterek, menülerin bu yıl 30 liradan başlayacağını bildirdi
TURİZMCİ 24.04.2019
9 günlük bayram tatili turizmcileri sevindirdi
9 günlük bayram tatili turizmcileri sevindirdi
Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması Muğla'nın Fethiye ilçesindeki turizmcileri sevindirdi.
TURİZMCİ 19.04.2019
Kültür turları turizmcileri sevindirdi
Kültür turları turizmcileri sevindirdi
Van'da 1 Nisan'da başlayan kültür turları, turizmcileri sevindirdi.
TURİZMCİ 18.04.2019
Turizmciler, tatilin 9 gün olmasını istiyor
Turizmciler, tatilin 9 gün olmasını istiyor
Güney Egeli turizmciler, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak kararlaştırılmasını istiyor
TURİZMCİ 18.04.2019
Turizmciler Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olmasını istiyor
Güney Egeli turizmciler, Ramazan Bayramı tatilinin kaç olacağının erken açıklanıp, 9 gün olarak kararlaştırılmasını istiyor.
TURİZMCİ 17.04.2019
Samsun'da Turizm Haftası kutlanıyor
Samsun İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.
TURİZMCİ 15.04.2019
Çeşme'deki Genç Turizmciler Yarışmasına komşu da geldi
Bu yıl beşincisi düzenlenen Genç Turizmciler Yarışmasına, Türkiye'nin 30 il ve ilçesinden gelen öğrencilerin yanı sıra, bu yıl Yunanistan'ın Sakız Adası'ndan da öğrenciler geldi.
TURİZMCİ 27.03.2019
Arap turizmciler Ordu ve Giresun'u keşfediyor
Ordu'nun doğal, kültürel ve tarihi değerlerini yurt içi ve yurt dışında tanıtmak, turizm endüstrisinden daha fazla pay almak ve bu yolla il ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında Suudi Arabistan'ın El Kasım ve Riyad şehirlerinden 7 seyahat acentesi sahibi Ordu'ya geldi.
TURİZMCİ 22.03.2019
Vali Karaloğlu turizmcilere destek için Moskova'da
Antalla Valisi Münir Karaloğlu Moskova Uluslararası Turizm Fuarı'nda Antalya standlarını ziyaret etti. Turizm sektör temsilcilerine bol kazançlı bir sezon geçirmelerini diledi. Vali Karaloğlu, 2019'un 'Türkiye-Rusya Kültür ve Turizm Yılı' ilan edilmesini de fırsat bilerek Rus turist sayısında tüm zamanların rekorunu kırmayı hedeflediklerini söyledi
TURİZMCİ 12.03.2019
Kariyer ve istihdam günleri öğrencileri turizmcilerle buluşturdu
Burhaniye ilçesinde, Balıkesir Üniversitesine bağlı Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunda düzenlenen 3. Kariyer ve İstihdam Günleri öğrencileri turizm işletmecileri ile buluşturdu. Etkinliğe katılan 30 dolayındaki turizm işletmesi öğrencilerle iş görüşmeleri yapıldı.
TURİZMCİ 7.03.2019
Turizmciler turist açısından 2019'un en parlak yıl olacağını öngördü
Eczacıbaşı Profesyonel'in 'Sezona Merhaba' etkinliğinde bir araya gelen 250'nin üzerinde turizm yöneticisi, sektörün gelişmelerini ve geleceğini değerlendirdi. 2018 yılında 39,5 milyon turist sayısı ile yüzde 22 büyüme kaydedilmesinin önemini vurgulayan turizmciler, 50 milyon turist ile 2019'un en parlak yıl olacağını öngörüyor.
TURİZMCİ 28.02.2019
Uzungöllü turizmciden 'Uzungöl'e araç ve ziyaretçi girişleri kontrol altına alın
Trabzon'un ve Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl için turizmciler, 'Uzungöl'e araç ve ziyaretçi girişleri kontrol altına alınmalı' çağrısında bulundu.
TURİZMCİ 25.02.2019
Antalyalı turizmci 2019'u fırsat yılı olarak görüyor
2018 yılı turizm açısında oldukça parlak geçti. Özellikle yaz turizm denilince ilk akla gelen şehirlerden olan Antalya'da turizmciler, 2019 yılından da umutlu. Antalya'da hizmet veren bir lüks otelin üst düzey yöneticileri, 2019 yılını turizm açısından fırsat yılı olarak gördüklerini açıkladılar.
TURİZMCİ 22.02.2019
Polis Başmüfettişi Sula: 'Terörle anılan Diyarbakır'ı turizmcilere bırakmanın va
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nce (TÜRSAB) Diyarbakır'da düzenlenen konferansa katılan polis başmüfettişi Ahmet Sula, terörle anılan Diyarbakır'ı turizmcilere bırakmanın vaktinin geldiğini söyledi.
TURİZMCİ 17.02.2019
Büyükşehir Belediyesi'nden şoför ve turizmcilere iletişim eğitimi
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nce, 'Diyarbakır turizm rotaları ve akıllı sistem uygulamaları' projesi kapsamında kentte ticari faaliyet yürüten taksi şoförleri ile seyahat acente üyelerine yönelik temel iletişim, diksiyon ve turizm eğitimi verildi.
TURİZMCİ 13.02.2019
20 günde 100 bin turist, turizmcilerin hedefini büyüttü
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Antalya'nın 2019 yılı Ocak ayının ilk 20 gününde ulaştığı 100 binlik rekoruna ilişkin, 'Antalya'nın 2019 yılında 15-16 milyon arasında bir rakamı görmesi lazım' değerlendirmesinde bulundu.
TURİZMCİ 21.01.2019
Turizmci Volkan Şimşek: 'Kriz sonrası duyulan özlem, Türkiye'ye altın çağını yaş
Turizmci Volkan Şimşek, Antalya'nın bu yıl erken dolacağını, Ege'nin de bu açıdan şanslı bir yıl yaşayacağını söyledi. 'Kriz sonrası duyulan özlem, Türkiye'ye altın çağını yaşatacak' diyen Şimşek, 'Kapasiteleri, kontenjanları iyi yönetmemiz lazım ki partnerlerimizi kırmayalım, üzmeyelim' ifadelerini kaydetti.
TURİZMCİ 10.01.2019
Alanya'da turizmcilerden tanıtımda sosyal medya etkisi
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yarımcısı Mehmet Dahaoğlu, 'Tanıtım çalışmalarımızda ağırlıklı olarak sosyal medyayı kullanıyoruz' dedi.
TURİZMCİ 3.01.2019