TUZ TÜKETİMİ HABERLERİ

HaberlerTUZ TÜKETİMİTUZ TÜKETİMİ
Böbrek sağlığı için tuz tüketimine dikkat
Denizli Devlet Hastanesi Nefroloji Uzmanı Dr. Evrim Bozkaya, böbrek sağlığının korunmasında günlük 6 gramın altında tuz kullanılmasının çok önemli olduğunu kaydetti.
TUZ TÜKETİMİ 13.03.2019
Dikkat! Böbrekleri mahvediyor...
Türkiye'de yapılan araştırma ve çalışmalar, günlük tuz miktarının 16 ila 18 gram aralığında olduğunu gösteriyor. Dünya Böbrek Günü vesilesiyle tuz tüketimi ve böbrek sağlığına etkilerine dikkat çeken Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Rümeyza Kazancıoğlu, önemli açıklamalarda bulundu...
TUZ TÜKETİMİ 13.03.2019
Tuzla Belediyesi Hemşehri Dernekleri Platformu'ndan yerli ve milli ürün tüketimi
Tuzla Belediyesi Hemşehri Dernekleri Platformu, ABD kaynaklı ekonomik saldırıya sert tepki göstererek yerli ve milli ürün tüketimi çağrısında bulundu. Platform, 'Ülkemizin geleceği için her zaman ve koşulda devletimizin yanındayız. Aziz milletimizin vatan sevgisi ekonomik saldırılarla dize getirilemez ve getirilemeyecektir' mesajı verdi.
TUZ TÜKETİMİ 16.08.2018
Üroloji Uzmanı Sarıkaya: 'Aşırı kola, tuz ve çay tüketimi böbrekte taş yapıyor'
Üroloji Uzmanı Uzm. Dr. Tevfik Sarıkaya, toplumda her 10 kişiden birinde böbrek taşı hastalığına yakalanma olasılığı olduğunu belirterek, aşırı tuz, kola ve çay tüketimine karşı uyarılarda bulundu.
TUZ TÜKETİMİ 22.03.2018
Diyetisyen Beyza Vural Öten: 'Fazla tuz tüketimi hastalıklara neden oluyor'
Medicana Konya Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Beyza Vural Öten, fazla tuz kullanımının hastalıklara neden olduğunu belirterek, yemekleri lezzetlendirmek için tuz yerine çeşitli baharatlar kullanılmasını tavsiye etti.
TUZ TÜKETİMİ 18.03.2018
Kumluca'da sağlıkçılar fazla tuz tüketimine dikkat çekti
Kumluca'da sağlıkçılar fazla tuz tüketimine dikkat çekti
Dünya Tuza Dikkat Haftası dolayısı ile Kumluca'da fazla tuz kullanımının insan sağlığına zararları anlatıldı.
TUZ TÜKETİMİ 16.03.2018
'Çocukların tuz tüketimi kısıtlanmalı'
'Dünya Tuza Dikkat Haftası' kapsamında aşırı tuz kullanımının insan vücudunda açabileceği olumsuz etkilere değinen Yrd. Doç. Dr. Can Ergün, çocuklarda tuz tüketiminin kısıtlanması gerektiğine değinerek, türü ne olursa olsun tüm tuzların aynı olduğunu ve aşırı kullanılması dahilinde vücutta uzun dönemde ciddi zararlar açabileceğini belirti.
TUZ TÜKETİMİ 15.03.2018
Tuz tüketimi böbrekleri etkiliyor
Türkiye'de kişi başı tuz tüketiminin fazla olduğuna dikkat çeken Nefroloji Uzmanı Dr. Ayşe Şeker, tuz tüketiminin tansiyonu yükselttiği için böbreklere zarar verdiğini söyledi.
TUZ TÜKETİMİ 8.03.2018
Aşırı tuz tüketimine dikkat
Tuzun vücutta suyun tutulması, kas ve sinirlerin çalışması için gerekli bir gıda olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Aslıhan Küçük aşırı tuz tüketilmemesi konusunda da uyarılar da bulundu.
TUZ TÜKETİMİ 7.12.2017