YAPAY ZEKA HABERLERİ

HaberlerYAPAY ZEKAYAPAY ZEKA
Turkcell, uluslararası yapay zeka çalışmalarını katkı verecek
Turkcell, GSMA ve The Alan Turing Institute işbirliğiyle gerçekleşecek Küresel Yapay Zeka Çalışması'nda proje liderlerinden biri oldu. Yapay zekanın dünyadaki gelişimine önemli katkı sunacak projede şirket, sinyal bozucu etkenleri anında tespit ederek kesintisiz iletişimi mümkün kılan bir yapay zeka algoritması için çalışacak.
YAPAY ZEKA 27.06.2019
Su teknolojilerinde yapay zeka dönemi
Türk firmalarının Macaristan'ın çevre teknolojilerindeki bilgi, birikim ve teknolojik alt yapısında yararlanabilmesi adına Macar Kültür Merkezi'nde 20 Mayıs'ta 'Su Teknolojilerinde Yapay Zeka' içerikli bir workshop gerçekleştirildi.
YAPAY ZEKA 22.05.2019
Yapay zeka yeni ilaç keşfedecek
Yapay zekâ, sağlık alanındaki çalışmalarıyla geleceğe yön verecek. Kronik böbrek hastalığı ve idiyopatik pulmoner fibrozis hastalıklarına karşı potansiyel yeni ilaçlar keşfetmek için makine öğrenme ve yapay zekânın gücünden yararlanacak.
YAPAY ZEKA 14.05.2019
Aydın'da 'Yapay Zeka' uygulamaları ele alındı
Aydın İktisat Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen 'Üniversiteler ve Yapay Zeka Uygulamaları' konu başlıklı panel, Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
YAPAY ZEKA 2.05.2019
DPÜ Yapay Zeka Topluluğu'nun Cyber Camp etkinliği
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Yapay Zeka Topluluğu öğrencileri tarafından düzenlenen Cyber Camp etkinliğine yapay zeka tutkunları yoğun ilgi gösterdi.
YAPAY ZEKA 1.05.2019
Öğrenciler, tarım amaçlı 'Yapay Zeka' sistemini geliştirdi
Bingöl'de meslek lisesi öğrencileri, tarım alanında kullanılması için yapay zeka sistemi geliştirdi, Türkiye genelinde derece aldı.
YAPAY ZEKA 30.04.2019
Softtech ve IBM 'Yapay Zekayla Yeni Ufuklar' projesini hayata geçirdi
Türkiye'nin en büyük teknoloji şirketlerinden Softtech ve IBM Türkiye, ortak bir projeye imza attı. 'Yapay Zekayla Yeni Ufuklar' kurumsal sosyal sorumluluk projesinde öğrencilere gelecek teknolojileri, yapay zeka ve makine öğrenmesi gibi konularda hem teorik hem de pratik bilgiler veriliyor.
YAPAY ZEKA 25.04.2019
DPÜ Yapay Zeka Topluluğu'nun etkinliğine ilgi
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Yapay Zeka Topluluğu (YZT) tarafından Sera Kütahya AVM'de düzenlenen 360 VR Sanal Turu etkinliğine Kütahyalıların ilgisi büyük oldu.
YAPAY ZEKA 23.04.2019
Samsun'da yapay zeka robotlar Atatürk'ün izinden gidiyor
Samsun'un ev sahipliğinde Milli Eğitim Bakanlığınca düzenlenen 13. Uluslararası Robot Yarışması'nda yapay zeka otonom robotları, Atatürk'ün Milli Mücadele'de kat ettiği güzergahı takip edip görevlerini tamamlamaya çalışıyor.
YAPAY ZEKA 12.04.2019
Öğrencilerden yapay zeka uygulaması
Öğrencilerden yapay zeka uygulaması
Oyun Tabanlı Yapay Zekâ Yazılımı Artibos projesinin uygulaması, Samsun Atatürk Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirildi
YAPAY ZEKA 9.04.2019
KAÜ'de 'Yapay Zeka' anlatıldı
KAÜ'de 'Yapay Zeka' anlatıldı
Kars Kafkas Üniversitesi'nde 'Yapay Zeka' konulu konferans düzenlendi.
YAPAY ZEKA 28.03.2019
Türk bilim insanına yapay zeka ödülü
Yapay zeka alanındaki çalışmaları dünya çapında ses getiren Türk bilim insanı Prof. Dr. Derviş Karaboğa, 'En Başarılı Bilim İnsanı' ödülünün sahibi oldu.
YAPAY ZEKA 24.03.2019
Eğitimde devrim: Yapay zeka
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye'nin ilk yapay zekaya dayalı, veriye dayalı yönetim sistemini önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlayacakları müjdesini verdi.
YAPAY ZEKA 17.03.2019
Yapay zeka, sempozyumda tüm yönleriyle ele alındı
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Mühendislik Fakültesi tarafından bu yıl 6'ıncısı gerçekleşen, GAÜ Uluslararası Yapay Zeka Sempozyumu sona erdi.
YAPAY ZEKA 11.03.2019
'Yapay zeka öğretmenin yerini alamaz'
'Geçmişten Geleceğe' teması ile 6'ncısı gerçekleştirilen Eğitim Teknolojileri Zirvesi ve 'İyi Gelecek' temasıyla bu sene ilk kez yapılan Ebeveyn ve Çocuk Zirvesi katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Zirveye yapay zeka ve eğitim ilişkisi damga vurdu.
YAPAY ZEKA 11.03.2019
Yapay zeka ile tedavi kolaylaşıyor
Yapay zeka yöntemleri ile göğüs kanserinin, meme kanserlerinin tanımları, Parkinson, epilepsi, cilt, karaciğer hastalıklarının teşhisi kolaylaşıyor.
YAPAY ZEKA 1.03.2019
'Bilgisayar ile Yapay Zekanın Geçmişi ve Geleceği' PAÜ'de konuşuldu
Pamukkale Üniversitesi'nde (PAÜ) Bilgisayar ve Yapay Zekanın Geçmişinden Geleceğine Kısa Bir Bakış' isimli konferansı gerçekleştirildi.
YAPAY ZEKA 27.02.2019
Yapay zeka özellikli diş fırçası
Dünyaca ünlü diş fırçası üreticisi yapay zekalı diş fırçası üretti. Söz konusu akıllı fırça, kullanıcıların dişlerini nasıl fırçaladıklarını biliyor ve ağız sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı oluyor.
YAPAY ZEKA 26.02.2019
İşte geleceği şekillendirecek teknolojiler
Yapay zeka ve nesnelerin interneti gibi teknoloji dünyasında çığır açan gelişmelerin yakın gelecekte alışverişten kişilerin güvenliğine kadar pek çok alanda insan hayatını kolaylaştırması bekleniyor.
YAPAY ZEKA 21.02.2019
Çok değil 50 yıl sonra!
Robotların 50 yıl içinde insan kabiliyetlerinin üzerine geçebileceği ve insanlığın yerini almaması için koruma önlemlerinin alınması gerektiği uyarısı yapıldı.
YAPAY ZEKA 6.02.2019
Yapay zeka meslekler için tehdit mi?
Yapay zeka uzmanı Kai-Fu Lee, gelecekteki mesleklerin yarısının 15 yıl içinde yapay zekar tarafından yapılacağını iddia etmişti. Çin'in önde gelen yapay zeka uzmanının bu sözleri üzerine bir araştırmaya imza atıldı.
YAPAY ZEKA 13.01.2019
SANKO okullarında yapay zeka konulu söyleşi
SANKO Okulları'nda 'Daha İyi Bir Dünya İçin Yapay Zeka' konulu sunum yapan Microsoft Türkiye Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CTO) Onur Koç, inanın zihinsel üretkenliği ve hayal gücünün çok önemli olduğunu belirterek, 'Veliler ve öğretmenlerin en önemli görevi, bu hayalleri sulamak olmalı' dedi.
YAPAY ZEKA 12.01.2019
Görkem Köseoğlu, AB'de yapay zeka politikalarına yön verecek ekibe katıldı
Geçen yıl Türkiye'den ING Grubu'na Yapay Zeka ve Robot Teknolojileri Global Başkanı olarak atanan Görkem Köseoğlu, Avrupa Birliği'nin (AB) yapay zeka politikalarına yön verecek ekiplere dahil oldu.
YAPAY ZEKA 2.01.2019
Yabancı dil eğitimine Türk mühendislerden yapay zeka desteği
İngilizce öğrenme platformlarından WEXT, Oxford University Press içerikleriyle yapay zekayı birleştirerek yeni nesil kişiselleştirilmiş İngilizce öğrenme metodu ortaya koydu.
YAPAY ZEKA 27.12.2018
Yapay zeka sandığınız kadar masum değil
Siber Güvenlik Uzmanı Vahap Eren, yapay zekânın iş kaybı ve insan güvenliğine yönelik risklerin yanı sıra kısa ve uzun vadeli ekonomik risklere de neden olabileceğini belirtti.
YAPAY ZEKA 18.12.2018
Amazon'un yapay zekalı robotu 24 çalışanı hastanelik etti
Amerikan basınında yer alan haberlere göre, Amazon'un, New Jersey'in Robbinsville bölgesinde bulunan deposunda kullanılan bir yapay zekalı robot, ayı kovucu bir spreyi yanlışlıkla kırdı.
YAPAY ZEKA 7.12.2018
İlgisiz büyüyen çocuk gelişmiyor
Samsun Barosu tarafından düzenlenen konferansta konuşan Prof. Dr. Erdal Ağar, 'Araştırmalar, gelişme çağında kendisiyle ilgilenilmeyen çocukların beyinlerinin yüzde 20-30 oranında daha az geliştiğini gösteriyor' dedi
YAPAY ZEKA 3.12.2018
Vodafone şebekesine yapay zekayı entegre etti
Vodafone Türkiye, kullanımın yoğun olduğu saatlerde müşterilerine daha iyi veri hizmetinin yanı sıra en iyi ses kalitesini de sunmak üzere, şebekesinde yapay zekayı (AI) kullanmaya başladığını duyurdu.
YAPAY ZEKA 6.11.2018
TBMM Başkanı Yıldırım: 'Bağımlılığımızı azaltıyoruz. Yapay zeka uygulamalarının
Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, Erzincan'da katıldığı Binali Yıldırım Üniversitesinin akademik yılı açılış töreninde, yapay zeka uygulamalarının insanlığı korkuttuğunu belirterek, gelecekte pek çok insanın robotlarla arkadaşlık kuracağını söyledi.
YAPAY ZEKA 22.10.2018
Prof.Dr. Hüseyin Şeker: 'Büyük veri ve yapay zeka gelecek 5-10 seneye hükmedecek
Karabük Üniversitesi, Bangladeş Daffodil Uluslararası Üniversitesi ve Güney Kore Dongseo Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Siber Güvenlik ve Bilgisayar Bilimleri Konferansı (ICONCS2018) Karabük Üniversitesinde gerçekleşiyor.
YAPAY ZEKA 18.10.2018
Kamerada yapay zeka teknolojisi farkı
Casper, son ürünü yapay zeka teknolojili VIA A3 Plus'ın ardından serinin ikinci telefonu VIA A3'ü çıkarmaya hazırlanıyor.
YAPAY ZEKA 24.09.2018
Kanser tedavisinde 'Yapay Zeka' başarısı
Radyasyon Onkolojisi Prof. Dr. Ali Aydın Yavuz, 'Yapay Zeka' uygulamalarının kanserde radyoterapi tedavi başarısını arttırdığını, Yapay Zeka uygulamalarının önümüzdeki yıllarda kanser tedavilerine ciddi damga vuracağını ileri sürdü.
YAPAY ZEKA 27.08.2018
Rusya, yapay zekaya sahip savaş uçağını tanıttı
Rusya, yapay zekaya sahip savaş uçağını tanıttı
Rusya, yapay zeka teknolojisi ile donatılan Tu-22MZM PSC bombardıman uçağının tanıtımını yaptı.
YAPAY ZEKA 16.08.2018
Yerli uçak bileti arama platformundan yapay zeka bazlı yeni uygulama
Uçak bileti arama ve satın alma platformu Turna.com, React Native ile geliştirilmiş yeni uygulamasını yayınladı. Uygulamada kullanıcının gelecekteki tercihlerini mükemmele yakın olarak tahmin edebilmeyi sağlayan yapay zeka yöntemi kullanıldı.
YAPAY ZEKA 16.07.2018
Tesla, uzaya ilk kişisel yapay zeka destekli robotu fırlattı
Tesla firması, SpaceX görevi kapsamında astronotlara yardım etmesi için ilk kişisel yapay zeka destekli robotu uzaya gönderdi.
YAPAY ZEKA 29.06.2018
Google CEO'su: 'Yapay zeka geliyor'
Bursa'nın İnegöl ilçesinde İnegöl Müteahhitler Derneği (İMDER) tarafından CEO zirvesi düzenlendi. Önemli firmaların CEO'larının katıldığı zirvede, Türkiye'nin ekonomi gündemi konuşuldu.
YAPAY ZEKA 28.06.2018
Google CEO'su: 'Yapay zeka geliyor'
Bursa'nın İnegöl ilçesinde İnegöl Müteahhitler Derneği (İMDER) tarafından CEO zirvesi düzenlendi. Önemli firmaların CEO'larının katıldığı zirvede, Türkiye'nin ekonomi gündemi konuşuldu. Programa katılan Google Türkiye Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez, 'Yapay zeka geliyor' dedi.
YAPAY ZEKA 27.06.2018
İnsan ile bilgisayarın münazarası berabere bitti
ABD'li teknoloji devi IBM'in insanlarla konuşup argümanlar üretmek için tasarladığı yapay zeka tabanlı bilgisayarı Project Debater, dün San Francisco'da bir münazaraya katıldı.
YAPAY ZEKA 19.06.2018
Excel, yapay zeka desteği ile daha da akıllanıyor
Yapay zeka ve makine öğrenmesi desteğiyle beraber Excel artık daha akıllı. Excel ekibi son birkaç aydır makine öğrenmesini Excel'e entegre etmeye çalışıyordu ve sonunda ilk çıktılar gelmeye başladı.
YAPAY ZEKA 30.03.2018
Van'da 'Yapay Zeka' eğitimini tamamlayanlara sertifikaları verildi
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından desteklenen, İpekyolu Kaymakamlığınca hazırlanan 'Yapay Zeka' eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.
YAPAY ZEKA 27.03.2018
Yapay zeka sayesinde 6000 yeni virüs bulundu
Yapay zeka sayesinde 6000 yeni virüs bulundu
Daha önce keşfedilmemiş 6000 yeni virüs yapay zeka tabanlı yazılımlar kullanılarak keşfedildi.
YAPAY ZEKA 20.03.2018
Öğrenciler yapay zeka ve Endüstri 4.0'ı uzmanından dinledi
Özel Teknoloji Fen Okulları öğrencileri, Bilim ve Teknoloji Haftası kapsamında Ulutek Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kanık tarafından anlatılan yapay zeka ve Endüstri 4.0'ı can kulağı ile dinledi.
YAPAY ZEKA 17.03.2018
Bakan Faruk Özlü: 'Yapay zeka konusunda çok hızlı davranmalıyız'
Türkiye Bilişim Sanayi Zirvesi'nde konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, demir medeniyetinin yerini DATA medeniyetine bıraktığını belirterek, 'DATA medeniyetinin en önemli iki teknolojisi ise yapay zeka ve büyük veridir. Yapay zeka konusunda çok hızlı davranmalıyız' dedi.
YAPAY ZEKA 16.03.2018
Gelecek yapay zeka ile şekillenecek
Düzce Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Topluluğu tarafından düzenlenen 'Yapay Zeka ve Mühendislik Uygulamaları' başlıklı program, Cumhuriyet Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
YAPAY ZEKA 14.03.2018
Yapay Zeka ve İnsan Hakları Uzmanlar Komitesi Strazburg'da toplandı
Yapay Zeka ve İnsan Hakları Uzmanlar Komitesi Strazburg'da toplandı
Avrupa bünyesindeki Yapay Zeka ve İnsan Hakları Uzmanlar Komitesi Strazburg'da toplandı.
YAPAY ZEKA 9.03.2018
Yapay zeka gibi WhatsApp hattı
Balçova Belediyesinin yeni hizmete soktuğu WhatsApp hattı ile vatandaşların ilettiği şikayetler anında çözüme kavuşturulacak. Sisteme eklenen yazılım ile sadece şikayetler çözülmeyecek aynı zamanda raporlama yöntemi yapılan hizmetin kalitesi artırılacak.
YAPAY ZEKA 7.03.2018
(Özel haber) Şehitlerden etkilenen öğrencilerden asker olacak yapay zekalı robot
İzmir'de yapay zekaya sahip insansı robotu piyasadaki değeri 20 bin TL'den daha ucuza mal ederek bin 200 TL'ye tasarlayan öğrenciler, insansı robotu yürür hale getirip donatarak, asker olarak savaşabilecek kapasiteye getirmeyi amaçlıyor.
YAPAY ZEKA 28.02.2018
'Yapay Zeka ve Dijital Kültür' konferansı başlıyor
Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Bilim Konferansı 'Yapay Zeka ve Dijital Kültür' başlığıyla Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Herkese Bilim Teknoloji Dergisinin işbirliği ile gerçekleştirilecek.
YAPAY ZEKA 22.02.2018
Yapay renklendiriciler çocukların zeka gelişimini düşürüyor
Nörolog Doç. Dr. Hatice Balaban, yapay renklendirici bulunan yiyeceklerin çocuklarda zeka gelişimini 7 ila 10 puan arasında düşürdüğünü söyledi.
YAPAY ZEKA 18.02.2018
GAGİAD üyelerine 'Yapay Zeka' toplantısı
Gaziantep Genç İşadamları Derneği üyelerine, yapay zeka konusunda sunum yapılarak, yapay zekanın günlük hayatı nasıl değiştireceği anlatıldı.
YAPAY ZEKA 25.01.2018
Doç. Dr. Akkaya 'Bütün mesleklerin geleceğinde bir yapay zeka temeli olacaktır'
Doç. Dr. Murat Akkaya, insan zekasının işleyişi ve yapay zeka arasındaki bağlantı hakkında bilgiler verdi. Akkaya 'Bütün mesleklerin geleceğinde bir yapay zeka temeli olacaktır' dedi.
YAPAY ZEKA 11.01.2018
Yapay Zeka Zirvesi ilk kez İstanbul'da!
Yapay Zeka Zirvesi ilk kez Türkiye'de İstanbul'da düzenlenecek. Zirve, İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde 14 Şubat'ta gerçekleşecek. İşte bireysel ve kurumsal incelemenin yapılacağı etkinlikle ilgili bilgiler....
YAPAY ZEKA 1.01.2018
Eğitim-Bir-Sen'de yapay zeka konuşuldu
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube 'Kariyer Günleri' programlarına devam etti. Eğitim Gençlik ve Kültür Merkezinde yapılan kariyer günleri programlarının bu haftaki konuğu Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim üyelerinden Prof. Dr. Derviş Karaboğa oldu.
YAPAY ZEKA 29.12.2017
Uluslararası üniversiteleri buluşturan dijital dönüşüm ve yapay zeka çalıştayı g
Gerçekleştirilen Dijital Dönüşüm ve Yapay Zeka Çalıştayı ile birlikte uluslararası akademik camia ve üniversiteleri bir araya geldi. Çalıştayda Dijital Dönüşüm üzerine konuşma gerçekleştiren Prof. Dr. İlhami Çolak son zamanlarda gündemde olan BitCoin ile ilgili, 'BitCoin dijital dönüşümün ayrılmaz bir parçasıdır' dedi.
YAPAY ZEKA 29.12.2017
Başbakan Yardımcısı Şimşek: 'Yapay zeka, bizim bu dönüşümü yakalamamız gerekiyor
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, 'Şimdi 4. Sanayi devridir. Yapay zeka, bizim bu dönüşümü yakalamamız gerekiyor' dedi.
YAPAY ZEKA 25.12.2017
Yapay zeka yazılı Libratus'un, en iyi poker oyuncularını yenmesindeki sır ne?
Tuomas Sandholm, 12 yıl önce yapay zekayı araştırmak için poker oyununu araştırmaya başladığında bir bilgisayarın bu alanda en iyi insanları yenebileceğini düşünmemişti.
YAPAY ZEKA 19.12.2017
GAÜN'de 'Endüstri 4.0 ve Yapay Zeka' konferansı
Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mühendislik Topluluğu tarafından hazırlanan 'Endüstri 4.0 ve Yapay Zeka' konulu konferans GAÜN Atatürk Kültür Sahnesi'nde düzenlendi.
YAPAY ZEKA 6.12.2017
Photoshop, yapay zeka ile dekupe sürecini sihirli hale getiriyor
Düzenlediği MAX 2017 kapsamında yapay zekanın ürünlerine katkısını sergileyen Adobe, bugün sürecin sadece gösterimde kalmayacağını gösterdi. Yapay zeka sayesinde Photoshop yakında çok daha kolay ve kullanışlı hale geliyor.
YAPAY ZEKA 29.11.2017
Bora Özkent, inovasyon ve yapay zekayı anlattı
Kocaeli Bilişim Fuarı'na konuşmacı olarak katılan Bora Özkent, inovasyon ve yapay zeka konusunda tespitlerini katılımcılarla paylaştı
YAPAY ZEKA 26.11.2017
Bilişim Furı'nda, 'Yapay Zeka' konuşuldu
Kocaeli Bilişim Fuarı'nın açılış gününde Teknoloji Ve İnsan Koleji kurucularından Zeynep Dereli gelecekteki olası eğitim modelleri hakkında ziyaretçilere bilgi verdi.
YAPAY ZEKA 24.11.2017
Nazilli'de 'Yapay zeka nesli ve STEM uygulamaları' anlatıldı
Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 'Yapay zeka nesli ve STEM uygulamaları' anlatıldı. Okulun konferans salonunda düzenlenen panele katılan ADÜ'lü akademisyenler STEM'i anlattı.
YAPAY ZEKA 20.11.2017
Robot Sophia'ya Nazar Boncuğu Taktık!
Dünyanın en akıllı robotu olarak bilinen Sophia'yla yan yana gelince onunla sohbet etmekle kalmadık, Türkiye'den götürdüğümüz hediyelerimizi de verdik.
YAPAY ZEKA 13.11.2017
Yapay zeka 'kalitesiz' fotoğraf bırakmayacak! Karşınızda EnhanceNet-PAT
Son dönemde sık sık duyduğunuz yapay zeka, korkulanın aksine geleceği çok daha iyi bir yer haline getirecek. Bunun en son örneklerinden EnhanceNet-PAT ise kalitesiz fotoğraf kavramını ortadan kaldıracak.
YAPAY ZEKA 2.11.2017
Akıllı telefonlara DSLR fotoğraf kalitesi getiren yapay zeka
Akıllı telefonlar gelişen kamera performanslarına rağmen DSLR fotoğraf makinelerinden oldukça uzaktalar. Yeni geliştirilen yapay zeka işte tam da bunu değiştirmek istiyor.
YAPAY ZEKA 1.11.2017
Yapay zeka ile desteklenen Google Clips, en mutlu anları otomatik yakalıyor
Google'ın Pixel 2 etkinliğinde oldukça ilginç bir cihaz daha tanıtıldı. Google Clips isimli kamera, hiçbir anı kaçırmak istemeyen kullanıcılara hitap ediyor.
YAPAY ZEKA 5.10.2017
Markaların yeni korkusu: Yapay zeka
Bundan yaklaşık 5-6 yıl önce MBA öğrencisiyken yapay zekanın gelecekte markalara ne kadar zarar verebileceği ya da kar sağlayabileceği konuşulan bir konu olsa da gündemi bu kadar meşgul etmiyordu.
YAPAY ZEKA 26.09.2017
Facebook yapay zeka yapmaya hazırlanıyor
Facebook yapay zeka yapmaya hazırlanıyor
Sosyal medya devi Facebook, ABD dışındaki ilk yapay zeka araştırma laboratuvarını Kanada'nın Montreal kentinde açacak.
YAPAY ZEKA 16.09.2017
SAÜ'de yapay zeka yaz okulu başladı
SAÜ'de yapay zeka yaz okulu başladı
Sakarya Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen 'Yapay Zeka Yaz Okulu' geniş katılım ile başladı.
YAPAY ZEKA 7.09.2017
Tekstil'in yeni ustabaşı: 'yapay zekalı dikiş makinesi'
Tekstil'in yeni ustabaşı: 'yapay zekalı dikiş makinesi'
Tekstil'in yeni ustabaşı 'yapay zekalı dikiş makinesi' Giresun'da kullanılmaya başlanıldı.
YAPAY ZEKA 28.12.2016