YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ömer PAMUK

KULEYE ÇIKAN KURBAĞA…

Hayallerinizi ve ümitlerinizi gerçekleştiremeyeceğinizi söyleyen, bunu neden yapamayacağınız konusunda size bir sürü olumsuz neden sıralayan kişilere karşı sağır olmak en iyisi galiba… 

Günlerden bir gün kurbağaların yarışı varmış. Hedef çok yüksek bir kulenin tepesine çıkmakmış. Bir sürü kurbağa da arkadaşlarını seyretmek için toplanmış. Ve yarış başlamış.

Gerçekte seyirciler arasında hiçbiri yarışmacıların kulenin tepesine çıkabileceğine inanmıyormuş. Sadece şu sesler duyulabiliyormuş:  

“Zavallılar! Hiçbir zaman başaramayacaklar.” 

Yarışa başlayan kurbağalar kulenin tepesine ulaşamayınca teker teker yarışı bırakmaya başlamışlar. Seyirciler bağırıyorlarmış: ”zavallılar!Hiçbir zaman başaramayacaklar!..” Sonunda bir tanesi hariç, diğer kurbağaların hepsinin ümitleri kırılmış ve bırakmışlar. Ama kalan son kurbağa büyük bir gayret ile mücadele ederek kulenin tepesine çıkmayı başarmış. 

Diğerleri hayret içinde bu işi nasıl başardığını öğrenmek istemişler.

Bir kurbağa ona yaklaşmış ve sormuş: “Bu başarının sırrı nedir dostum?” 

        Ama yanıt alamamış. O anda farkına varmışlar ki… Kuleye çıkan kurbağa sağırmış.

         Yapmak istediğiniz şeyleri neden yapamayacağınızı söyleyecek insanlar daima çıkacaktır. En iyisi onları duymazdan gelmek.    

ÖLÜMSÜZLÜĞÜN SIRRI... HAYAL GÜCÜ SAYESİNDE... YAPTIĞIMIZ İŞİ SEVMELİYİZ... GENÇLERİMİZİ HAYATA HAZIRLARKEN... HEPSİ YÜREKTEN GELMELİ... BELİMİZE İP BAĞLAMASAK DA ... "OF,PUF" ETMEDEN... ÇOK ÇALIŞMALIYIZ BİLGİNİN BİZİ GÖTÜRDÜĞÜ YER... BAŞARIYA GİDEN YOL... Yazarın Tüm Yazıları