YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Mert Can Coşkuner

Akıllı araba yıkama sistemleri zarar verebilir

Geçtiğimiz günlerde akıllı araba yıkama sistemlerinde bulunan kritik güvenlik açıklarının, gerçek ortamda gerçekleştirilebileceği kanıtlandı. Washington'da bir araba yıkama sistemi üzerinde yapılan çalışmada, hacklenen araba yıkama sisteminin kontrolünün tamamen ele geçirilebildiği tespit edildi.

Ele geçirilen sistem ile yıkama kollarının arabaya saldırması, kapıları tutması ve içindekileri hapsetmesi ve daha nicesi mümkün. Hacklenen bu sistemin kötüye kullanımı sonucunda araba hasarlarının ve daha da önemlisi hayati kayıpların olabileceği söylenmekte.

Tespit edilen bu zafiyetler, ilgili üreticiye iletildi ve gereğinin yapılması istendi. Fakat bazı üreticilerin kendilerine bildirilen güvenlik açıklarını geç kapatmak ya da dikkate almamak gibi huyları olduğunu belirtmekte fayda var.

Eğer herhangi bir akıllı araba yıkama sistemi kullanacaksanız, dikkat etmekte fayda var.

 

Konuşmalarınızı dinleyen yeni android zararlısıKripto para nedir?Flash Diskler nasıl güvenlik riski taşır?Sahte WhatsApp Uygulamalarına DikkatMinecraft uygulamalarında zararlı yazılımSkype'da kullanıcıların gizliliği tehlikedeRUS HACKERLARGÜVENLİ KİMLİK DOĞRULAMAFacebook Messenger üzerinden bilgileriniz çalınabilirAkıllı araba yıkama sistemleri zarar verebilirYazarın Tüm Yazıları