YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Zati ÜRER

ÖNEMLİ KONUŞMA ANALİZLERİ

Türkiye yol ayrımında. % 40’tan fazla vatandaşın her ne yaparsa yapsın baş tacı olmayı başarmış bir liderle devam edecek mi etmeyecek mi? 2019’a kadar bu sorunun cevabını veremeyeceğiz. Pabuç % 50+1. Oldukça pahalı yani. İçeriden dışarıdan sözlü, icraatlı tacizlerle kuşatılmış bir ülkenin vatandaşları bu yol ayrımında nasıl karar verecek? 7 Haziran seçimlerinde de referandumda da küçümsenemeyecek oranlarda uyarı yapılmıştı iktidara. Hatırlamalı ve herkes ayağını denk almalı ve konuşma ve icraatlarına çok dikkat etmeli.

Bir Azeri türküsü var:Olmaz olmaz… bir kuru söz için dostla savaşmak olmaz! Ancak bizim ülkemizde bir sözle gündem oluşur, kısır çekişmeler başlar, öyleydi böyleydi… gider. Halk da şaşkına döner, lanet olsun der yeni arayışlara yönelir. Unutmayalım ki söz de karar da milletin, sonradan dövünmek nafile!

Lider diyor ki uzun süre iktidarda kaldık, bunun yorgunluğu var. Tedavi gerek, kan değişimi gerek, yorulan çekilsin, yıllarca aynı makamda kalma derdiniz olmasın. Tehlikeyi sezmiş ve sağduyuya çağırıyor dava arkadaşlarını,hesabî değil hasbî davranın diyor. Çok önemli uyarı! Ordu’ya bakalım:

Davanın il kurucusu, bu yönüyle de çok saygı duyduğum Sayın Enver Yılmaz, konuşmalarında hep liderin önemini vurguluyor. 25. Dönem vekil seçimlerinde Ünye teşkilatında da yaptığı konuşmanın benzerini Çatalpınar’da da tekrarladı. Kayıtlarda var, özü aynen şöyle:Bu millet falancıya filancıya oy veriyor değil. Bu millet Ahmet Türe’ye oy vermiyor, Enver Yılmaz’a oy vermiyor,  milletvekillerine, bakanlara oy vermiyor. Bir kişiye oy veriyor. Bu millet Recep Tayyip Erdoğan’a oy veriyor. Biz şahsımıza oy istemiyoruz, şahsımız AK Parti adayı olduğu için, AK Parti üzerinden Tayyip Erdoğan’a, Tayyip Erdoğan’ın misyonuna oy istiyoruz demiştik. (…)

Bu konuşmayı halk nasıl algıladı? Aday adaylığımdan beri sürekli temas halinde olduğum Ünye İkizce Çaybaşı Akkuş sivil toplum kuruluş mensubu bazı dostlarımla istişare ettim. Ortak algı şu: Özetle derler kiyapılan hatalı icraatların sorumlusu da Tayyip Erdoğan mı oluyor o zaman? Ben onun prensiyim, istediğim zaman gider yanında fotoğraf çektirir, halkın gözünde yıldızlaşırım, ne yaparsam yapayım hiç gözden düşmem, prensim ya mı demek istiyor Sayın Yılmaz? Konuşmasında ona mahcup olmamak için gece gündüz çalışıyoruz, kim geldi de dinlenmedi, varsa böyle biri çıksın söylesin, hangi sorunun halli için halkın sesini duymazdan geldik de diyebilseydi iyi olmaz mıydı? Ekmek parası için çırpınan sokak satıcılarının benimseyebileceği çözümler üretmeden kameralar önünde onlarla zabıtayı kavga ettirmek, yine iktidarın atadığı emniyet müdürüyle protokol krizi çıkarıp gereksiz gündem yaratmak da mı Tayyip Erdoğan adına?Sayın Yılmaz’ın iyi icraatları da var, onları da yazmıştım, yine de yazarım ama kusura bakmasın unutmamalı ki…kibir-kavga Allah’ın düşmanı. İl kurucusu olduğu davanın odak felsefesi de bu! Lidere bağlılığın en önemli göstergesi de bu odaktan çıkmamak!

Sayın Numan Kurtulmuş da konuşmalarında  milletin duası Allah’ın rızasıyla memleket hizmetlerini sürdürmekten söz ettiğinde, önemini tarihî süreç içindeyazıp vurgulamıştım.(Mayıs 2015). İki seneyi geçti, randevu alamıyoruz diyor sivil toplum kuruluşları,nasıl dua edelim? Sitemleri de var bana: Her cuma hutbesinde yakınlara yardımcı olmaktan söz ediliyor ama övdüğün devlet adamının bürosunda Ordulu yok, anlamı ne bunun? Ünye İkizce Çaybaşı Akkuş çevresi ve kültürümüzü ihya adına fikirlerimiz var, arz etmek istiyoruz, ne zaman gerçekleşecek bu? Bizim vekilimiz değil mi?

Keşke yazmak zorunda kalmasaydım da istişare edebilseydik. Bütün dava arkadaşlarına liderin çağrısı şu çünkü:Rakip değil ekip olun istişarelerle en iyiyi-doğruyu bulalım.Ama ulaşmak ne mümkün?   Yol ayrımı noktasında yanlışlıklar yüzünden millet yanlış yola girerse 2001 öncesini arar, şimdiki gibi dünya önünde dik duramaz oluruz.Lider sırtında zar atmaktan vazgeçelim lütfen, halka yakın olalım!

VATAN İÇİNSIZMA ÖNLEMİHALİSDEMİR RUHUEĞİTİM BİLİMİ EKİBİLİDER NASIL BİTERMAKAMLAR MİLLETİNREİSE AĞITDESTANSI LİDERLİKDÖNÜM NOKTASILİYAKAT HÜKÜMETİYazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Osman KARA
Af hayırlı olsun
Osman KARA
Mustafa GENÇ
AYDINLARIMIZDA VİZYONSUZLUK !
Mustafa GENÇ
Erdem EROL
AÇIN GÖZLERİNİZİ
Erdem EROL
Kadir GÜRKAN
İKLİM
Kadir GÜRKAN
Av. Dr. Cengizhan Hatipoğlu
Velayet Kararında Çocuğun Söz Hakkı Var Mı?
Av Dr Cengizhan Hatipoğlu
Metin ATLI
KIRILMA NOKTASI
Metin ATLI
Tevfik DEMİR
SAMSUNSPOR SERİYE DEVAM ETTİ
Tevfik DEMİR
Şenol Yücedağ
EYLÜL ENFLASYONU NE DİYOR?
Şenol Yücedağ
Ceyhun DONBAY
SERİDE TAM GAZ
Ceyhun DONBAY
Mert Can Coşkuner
Konuşmalarınızı dinleyen yeni android zararlısı
Mert Can Coşkuner
Burhan UYAN
GELECEKTE VAR MIYIZ?
Burhan UYAN
M. Halistin KUKUL
EĞİTİMDE KALİTE
M Halistin KUKUL
Şakir DEMİRCİ
SEÇİMDE "BİZ" KAZANINCA "BEN"
Şakir DEMİRCİ
Yetkin BULUT
ÜRÜN
Yetkin BULUT
Selçuk KAYA
Bunun adı 'bel altı vurma'
Selçuk KAYA
Kürşad GÜNDOĞDU
Davası olmayanın sevdası olmaz
Kürşad GÜNDOĞDU
Erdal AĞAR
Türkiye’nin Yeni Üniversitelere İhtiyacı Var mı?
Erdal AĞAR
Hasan Cem KESKİN
Anlatılmaz bir heyecan
Hasan Cem KESKİN
Prof. Dr. Yücel TANYERİ
İĞNELEME
Prof Dr Yücel TANYERİ
Salim YILDIZ
Kral atar Samsun coşar
Salim YILDIZ
Selamet ATLI
ISIRAN SAMSUNSPOR HEP KAZANIR
Selamet ATLI
Ömer PAMUK
AZİM VE İRADE SAYESİNDE...
Ömer PAMUK
Ayhan HAMLI
ŞEHİT ASTSUBAYLARIZ…   
Ayhan HAMLI
Akın ÜNER
SAMSUN İÇİN YAPICI BİR ÖNERİ...
Akın ÜNER
Fulya ZORLU
Duygularımızı Tanımak
Fulya ZORLU
Gül TURAN
DÖNÜP DE GÖREMEMEK
Gül TURAN
Turgay SAAT
Herkese merhaba...
Turgay SAAT
Ersin ERGE
O ŞARKI NEREDEN ÇIKTI DERKEN
Ersin ERGE
Kenan ÖZTÜRK
Samsun Hemofili Çalıştayından
Kenan ÖZTÜRK
Kerem GÜREL
Meşhuriyet Çağının Kayan Yıldızları
Kerem GÜREL
Alpaslan ÇEPNİ
BiREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ
Alpaslan ÇEPNİ
Zati ÜRER
VATAN İÇİN
Zati ÜRER
Uğur DEDE
12 EYLÜL
Uğur DEDE
Birol BİRCAN
15 Temmuz’u anlamak
Birol BİRCAN
Vehbi TEZCAN
Müzik sizi yalandan, sahtelikten kurtarır...
Vehbi TEZCAN
Serdar ÖLMEZ
BİR ÖMRÜ BİRLİKTE ARAYALIM!
Serdar ÖLMEZ
Osman ECEVİT
DÜNYA EĞEMENLİĞİ
Osman ECEVİT
Cevahir KUL
ARTIK GELECEĞE UMUTLA BAKMAK, O GELECEĞİ YAŞAMAK İSTİYORUM...
Cevahir KUL
Şerafettin Özışık
CEP HASTALIĞI
Şerafettin Özışık
Ahmet HAYVALI
DEFTER BEYAN SİSTEMİ ve SONUÇLARI…
Ahmet HAYVALI
İlker Mutlu
Samsun’a Dönüş
İlker Mutlu