YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Zati ÜRER

İYİ PARTİ

Türk milletinin büyüme kaynağı kayı boyunun bayrağını çağrıştıran adıylaİYİParti  kuruldu. Milletimiz için hayırlı olur inşallah! Lider Sayın Akşener’in kuruluş konuşması, tek kelimeyle harikaydı! Bir kere karalayıcı konuşmadı, AKP demedi. Partililerinin seslenişiyle AK Parti dedi. Karpuz gibi ikiye ayrılmış milleti birleştirmekten söz etti. Ekonomik verileri sunuş da güzeldi. Kurmaylarına  % 6’lık büyümenin altında düşüşü kabul edemeyeceğini vurguladı. Sayın Cumhurbaşkanı’nın da yakındığıeğitimde geri kalışımıza da işaret ederek, bizim çocuklarımızı çağın gerektirdiğiİYİ eğitime kavuşturmayı vaat etti. Yapıcı ve törpüleyici bir parti olma yolunda olacak gibi.

Mavi Ceket yazımda liderliğe soyunuşunun umut vaat ettiğini, Fatsa mitingi yazımda da  konuşmasına 17-25 Aralık yolsuzluğu diye başlamasının meydandaki bazı vatandaşların“Boş ver onları, duyduk biliyoruz, sen ne yapacağını anlat da bilelim(!)gibi mırıldanışlarını duymuş, halkın nabzını iyi tutamadığını yazmıştım. Bu sefer yolsuzluktan söz etti ama geneldi, kanıtsız suçlamalar yapmadı  ve en önemlisi ihanet çetesinin damarlarını keseceği üzerinde durdu ve çok alkış aldı. Umut bağlayanları memnun ediciydi konuşması. Bayağı çarpıcıydı, çoğu kişi şokta, bunu beklemiyorlardı demek!

Bize sarılacak çok yara bıraktınız (!)sözü ise gelecekteneyi nasıl yapacağını halkın sesini duya duya anlatacağının işareti olur inşallah! Bizim de görevimiz aday adayı da olduğumuz halde AK Parti kurmaylarına bir türlü duyuramadığımız sivil toplum liderlerinden yansıyan halkın sesini tekraren arz!

1-Eğitim sistemini sosyal hayatın gereğiişe odaklayacak bir müfredata ulaştırmak kaçınılmaz artık. Millî kültürümüzü de evrensel değere ulaşabilecek eserler verebilmesi için eğitim sistemimizle bütünleştirilmek zorundayız. Bunlar için ciddî projeler anlatılmalı.

2-Sağlık sistemi ciddî rahatsızlıklara düşen vatandaşları memnun edemiyor. Başarılı hekimler, kamu üniversiteleri hastanelerinde görev yapmıyor, özel muayenehane ve hastanelere yönelmek zorunda kalıyor vatandaşlar. SGK anlaşmaları olanlarda bile çıkan fark vatandaşların ödeyemeyeceği düzeylerde. Şehir hastaneleri projesini doğru bulmayan akademisyenler çoğunlukta, üniversite hastanelerinde 3 blokluk servise bir hemşire bakabiliyor, borç içindeler.Çözümüanlatılmalı.

3-Trafik terörden fazla can alıyor. Ceza ve elektronik denetleme sistemiyle çözülmesinin mümkün olmadığı görüldü duble yollara rağmen. Kökten birtrafik eğitimi projesi üretilip anlatılmalı.

4-Bir ülkeye kalkınmış diyebilmek için işsizlikyasak olmalı. Devlet yoksula temel ihtiyaç maddeleri dağıtma durumunda kalmamalı. Mutlaka herkese yapacak bir iş gösterebilmeli devlet. Bunun da nasıl yapılacağını projelendirip anlatmalı.

5-Komisyonculuk devlet denetimine alınmalı ve elektronik sisteme bağlanmalı. Aracılar yüzünden pahalılık oluşuyor. Bunun sistemi istihdam da yaratır diyor sivil toplum kuruluşları.

6- Basit suçlar paraya çevrilmeli diyor insanlar, hapishaneleri azaltmalı, kurulacak yargı ve ceza sistemini vatandaşın güvenini kazanacak bir dille anlatmalı.

7-Emekliler ve çalışanlar arasındakimaaş uçurumuna çok tepkili insanlar. Buna çözüm istiyorlar.

8-Can ve mal güvenliği sağlanamadı ülkede. Devletin istihbaratına güven kalmadı. Olay olmadan, gereken eğitimi almış güvenlik personeliyle tedbir oluşturabilecek bir sistem istiyor insanlar.

9- Millet çoğunluğu İslamla bütünleşen Atatürk dış politikası istiyor. Kur’an’ın Bakara süresi  84, 85. ayetlerinde  kendinizden olmayanları dışlamayın, öldürmeyin; 165.ayetinde de Allah’ı sever gibi kimseyi sevmeyin, yani tarikat önderlerine kapılmayın buyruklarına uyduğumuza, inanç özgürlüğüne bağlılığımıza yanilaik olduğumuza dünyayı inandıracak bir politika istiyor.  

Sayın Akşener ve kadrosuna çıktığı yolda başarılar… Bana göre güneşinin 8 ışığını 9 yaparak, sıraladığım halk taleplerini değerlendirmeli,İYİ olur.

SIZMA ÖNLEMİHALİSDEMİR RUHUEĞİTİM BİLİMİ EKİBİLİDER NASIL BİTERMAKAMLAR MİLLETİNREİSE AĞITDESTANSI LİDERLİKDÖNÜM NOKTASILİYAKAT HÜKÜMETİKUCAKLAŞMA MESAJIYazarın Tüm Yazıları