YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Mert Can Coşkuner

Sahte WhatsApp Uygulamalarına Dikkat

Geçtiğimiz hafta WhatsApp güncellemesi adı altında ya da WhatsApp’a çok benzeyen şirket isimleri adı altında Google Uygulama Mağazası'nda pek çok uygulama türedi. Kullanıcıların indirdiği bu sahte WhatsApp, kullanıcıların telefonunda pek çok reklam gösterilmesine sebep oluyor. Daha once WhatsApp gibi görünerek kullanıcıları etkileyen başka sahte uygulamaların kullanıcların bankacılık bilgilerini çaldığı da bilinmekte.
Kaldırılmadan önceki verilerine bakıldığında, bazı sahte uygulamaların indirilme sayısının 1 milyon – 5 milyon arasında olduğu görülüyor ve skoru da epey yüksek. Bu da gösteriyor ki; skoru yüksek diye uygulamalara güvenmemek gerekiyor.
Google Uygulama Mağazası'na günde binlerce zararlı yazılım içeren uygulama girdiğini düşünürsek; indireceğiniz uygulamaların yorumlarını incelemenizde, işinize yaramayacak uygulamaları indirmemenizde ve özellikle üçüncü parti uygulama mağazalarından uygulama indirmekten kaçınmanızda ve indirdiğiniz uygulamaların izinlerini kontrol etmenizde fayda var.

Kripto para nedir? Flash Diskler nasıl güvenlik riski taşır? Sahte WhatsApp Uygulamalarına Dikkat Minecraft uygulamalarında zararlı yazılım Skype'da kullanıcıların gizliliği tehlikede RUS HACKERLAR GÜVENLİ KİMLİK DOĞRULAMA Facebook Messenger üzerinden bilgileriniz çalınabilir Akıllı araba yıkama sistemleri zarar verebilir Uzaktan kontrol edilen elektronik kaykaylar hackerların yeni hedefi Yazarın Tüm Yazıları