YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ömer PAMUK

ÖLÜMSÜZLÜĞÜN SIRRI...

"En sıradan iş bile büyük başarılar getirme potansiyeline sahiptir."

Hayatta büyük başarılar kendiliğinden olmuyor. Her başarının temelinde büyük fedakarlıklar saklıdır. Gecesini gündüzüne katarak büyük başarılara imza atan insanlar fazla reklam yapmazlar. Toplum onları tanır ve değerlendirir. "Ben şuyum ben buyum " demekle başarılı olunmuyor. Yaptığı işin hakkını veren insan er geç başarıyı yakalar. Bazen büyük başarıların tohumu ayrıntılarda saklıdır.

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz, şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde." Ziya Paşa ne güzel söylemiş.

Büyük başarıların sahipleri ,küçük işleri titizlikle yapabilme sabrını gösteren kişilerdir.

En küçük problemler bile çözüm üretilmezse daha büyük sorunların oluşmasına neden olur. Küçük çaylar büyük nehirlere dökülür.

Büyük başarılara imza atan insanlar küçük işleri iyi yapmaktan kaynaklanan büyük tatmin duygusu yaşarlar. Onlar için önemsiz iş yoktur. Yapılan her iş emek ister , özen ister.

Martin Luther King , "Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse ; Michelangelo'nun resim yaptığı gibi,Beethoven'in beste yaptığı veya Shakespeare'ın şiir yazdığı gibi süpürün . O kadar güzel süpürün ki gökteki ve yerdeki herkes durup; "Burada işini çok iyi yapan ,dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin."

"Artık çalışarak hayatını kazanmak yetirmiyor,işe de bir hayat kazandırmak lazımdır. "

Her canlı gibi insan da ölümlüdür.Ölümsüzlüğün sırrı bir sanat eseri ortaya koymaktan geçiyor.Bu sebepten yaptığımız işin bize ve insanlığa yeni hayatlar kazandırabilmesi sanatın sihirli gücü sayesinde mümkündür.

BU IŞIKLA...VİZYON GENİŞLİĞİ VE ONA ULAŞMA ARZUSU...DİRİ TUTMALIYIZ...BAŞKA BİRİSİ OLMAYA ÇALIŞMAK…UYGARLIĞA GİDEN YOL…BOŞUNA DEĞİL...YAŞA VE YAŞAT...KENT VE İNSAN...SELAM OLSUN...HUZUR VE BARIŞA GİDEN YOL...Yazarın Tüm Yazıları