YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

HEDEF PKK’YI DEVLET YAPMAK MI?

Eski CIA Başkanı Michael Hayden'den skandal bir açıklama geldi.Hayden’in açıklaması çok net: "Benim fikrimce, Irak ve Suriye olarak bildiğimiz ülkeler artık yok. Tamamen yok olmadılar ama üniter devlet kimlikleri geride kaldı. Farklı oluşumlar çıkacak ortaya; bunlardan biri de özerk Kürdistan olacak. Biz Amerikalılar olarak son savaştaki katkılarından dolayı Kürtler'e minnettarlık duyuyoruz. Bu yüzden özerk bir Kürdistan olacağını Ankara'daki dostlarımızla oturup konuşmamız, anlatmamız lazım.” ABD ,PKK’ya,YPG’ye,PYD’ye sadece silah ve gıda yardımı ile yetinmiyor ,desteklediği terör örgütlerini meşrulaştırma siyasetini de yaptırıyor. İşte eski CIA Başkanı Michael Hayden'den gelen skandal açıklama böyle bir açıklamadır. Bu kadar kurnazca yapılan bu açıklamadan Türkiye alacağını almış,bir kez daha ABD’nin gerçek müttefik olmadığı anlaşılmıştır. ABD’nin hedefi eninde sonunda sınırlarımızın bir kısmını da içine alacak şekilde PKK’yı devlet yapmaktır.
Irak ve Suriye’den sonra Türkiye ve İran Ortadoğu bataklığının içine çekilmek istenmektedir. Bölgedeki DEAŞ terör örgütü bahane edilerek kamyonlar dolusu silah takviyesi ile Suriye’deki PKK’nın kolu YPG ve PYD’ye ABD tarafından verilen her türlü destek önümüzdeki yıllarda Türkiye’nin başına bela olacak gelişmedir. Türkiye elbette bu ciddi tehlikenin farkındadır ve tedbirlerini artırmaktadır. Ancak bu durum Türkiye’nin parasını ve enerjisini boşa harcamasına neden olmaktadır. O nedenle Türkiye zor günlere hazırlıksız değildir. ABD müttefik görünüp gözümüzün içine baka baka sınırlarımızı karıştırmaktan geri durmamaktadır. ABD’nin orta doğuda olma isteği tamamen kendi çıkarlarıyla ilgilidir. ABD’nin bulunduğu her coğrafyada kan ve gözyaşı insanların kaderi olmuştur. ABD’nin ayak bastığı her yer ABD tarafından iliklerine kadar sömürülmüştür .İşte bu noktada Eski CIA Başkanı Michael Hayden'den gelen iddialı açıklama PKK’lı hainlerin morallerini yükseltmiş olabilir. Bu moralle gaza gelen terörist unsurlar harekete geçmeye kalkışırsa buna Türkiye’nin izin vermeyeceğini düşünmelidir. ABD’nin hedefi PKK’yı devlet yapmak olsa bile Türkiye sınırlarında böyle bir devletin kurulması kurulsa bile yaşaması gerçekten çok zor olacaktır. Türkiye buna müsaade edemez. Bu durum bilindiği halde Türkiye’yi zora sokmak için ABD elinden geleni yapıyor.
Türkiye içinde ve Türkiye’nin sınırlarında Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren PKK,YPG ve PYD gibi terör örgütleri ,ikiyüzlü ABD’nin silah yardımlarına kanıp gaza geldiklerinde Türkiye’den nasıl bir cevap alacaklarını önceden hesaplamalıdır. Sınırımızda PKK’ yı devlet yapmak her babayiğidin harcı değildir. Hedefi Türkiye’nin sınırında PKK’yı devlet yapmak olanlar bunu bin kez düşünüp, bir kez konuşmalıdır. Buna eski CIA Başkanı Michael Hayden’de dahildir.

Evli şehitlerin anne ve babaları ayrıcalık değil eşitlik istiyor KADIN VE ÇOCUK CİNAYETLERİ İNSANLIK SUÇUDUR ŞEHİDİN 7 AYLIK OĞLU MUSTAFA'NIN HAKKI ÖDENİR Mİ? FAHRETTİN TÜRKKAN PAŞAYI YENİDEN HATIRLAMAK… HEDEF PKK’YI DEVLET YAPMAK MI? GÜLE GÜLE KORE GAZİSİ SÜLEYMAN ASTSUBAYIM… ULUBEY’DE ŞEHİT İSİMLERİ NEREYE KALDIRILDI? ABD ARTIK YPG’YE SİLAH VERMEYECEK Mİ? ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ UNUTMAYIN, UNUTTURMAYIN… ENGİN ARDIÇ GAZİLERİMİZDEN ÖZÜR DİLEMELİDİR… Yazarın Tüm Yazıları