YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Selamet ATLI

1-1'İMİZİ ÜZMEDİK...

Son haftaların iki formda takımı Altınordu ve Samsunspor’un mücadelesinde maça istekli ve iyi başlayan taraf Samsunspor’du. 

Kadroya baktığımızda kazanmak için değil en azından buradan bir puanla dönmenin hesaplarıyla sahaya sürülen bir kadro vardı.
Engin hoca, Ayite’siz sahaya sürdüğü kadroda bile Muhammet Beşir’i de kullanmıyorsa demek ki bir puan düşüncesi ile niyeti ‘Çanakkale Geçilmez'i oynamaktı sanırım. Muhammet demişken Engin hocanın kendisi ile ilgili takıntısının devam ettiğini bir kez daha anladık.
Altınordu takımı bu ligin en dirençli ve çok koşan ekibi, ilk yarıda belki oyun dengede gitti ama ikinci yarıda sağlı sollu indirmesi bindirmesi devam eden Altınordu ikinci yarıya fırtına gibi başladı.
Samsunspor iyice oyundan düştü. Adeta gol 'geliyorum' dedi. Eğer golü yemeden Engin hoca önlemini alabilseydi inanın buradan 3 puanla ayrılmak hiç de imkansız değildi. Böylesi bir deplasmandan 1 puan çıkartmak iyidir belki ama açıkçası giden 2 puana üzülmedim desem yalan olur. Kenar yönetimi oyuna birazcık cesaretli müdahale edebilseydi galip gelebilirdik diye düşünüyorum.
İki takım da iyi mücadele etti ama bana göre maçın yıldızı karşılaşmayı yöneten Burak Şeker'di. Kendisini kutluyorum, hiçbir şekilde gereksiz düdük çalmadı, hiçbir şekilde niyeti maçı durdurmak değil her daim oynatmaktı. Bu da izleyiciyi daha da keyiflendirdi. Türk futbolunda böylesi hakemleri görmek pek mümkün değil.
Son haftaların çıkışta olan iki takımı İzmir’de 1-1'ini kırmadı ve birer puana razı oldu. Soğuk bir İzmir akşamında maçın hemen ardından Bornova Stadı'ndan tutabildiğimiz notlar bu kadardı. Salı günü evimizde oynayacağımız Ankaragücü maçına taraftar ve tüm camia olarak odaklanmalıyız. Takımımızı yalnız bırakmamalıyız. Evet takım belki iyi yolda ama bu takımın maddi manevi desteğe ihtiyacı var. Kim elinden ne geliyorsa destek vermeye devam etmeli...

ELEŞTİRİNİN ÖNÜNE GEÇEN SKORBAKKAL DEĞİL DÜNYA MARKASI...TARAFTARA ÇİLE ÇEKTİRİLMESİNFELAKET TELLALLARINA TAKILMAYALIM...BİR SAMSUNSPOR GELDİ GEÇTİ...TAKILI KALMAYALIM...BOĞULMAK İSTEMİYORSAK...ENDİŞEMİZ YOK DEĞİL..!YÖNETİLEBİLİR DEDİKLERİ YERDE, YAŞANACAK HAL KALMAMIŞ...DÜŞÜĞÜMÜZÜ UNUTTURAN SEVİNÇYazarın Tüm Yazıları