YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Mustafa GENÇ

SAVUNAN ADAM’I RAHMETLE ANIYORUZ!-I-

Savunan adamın bu dünyadan göç edişinin üzerinden kocaman altı yıl geçti.

O, Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim’de dünyaya gözlerini açarken ümmeti  ve kendisini kahreden 28 Şubat arifesinde vefat etmiştir.

Hiçbir şey tesadüfi değildir ve olamaz da.

Savunan adama bu lakap, ömrünü vakfettiğ davasını Anayasa Mahkeme’sinde savunması sonrasında Ahmet Taşgetiren ağabey tarafından verilmişti.

O, hep savunmuştu zaten.

O’nu ilk tanıdığımda ortaokul öğrencisiydim. Ama yaşım on sekizlerdeydi. İlkokuldan sonra okuduğum okullarda sınıf arkadaşlarımdan 5-6 yaş büyüktüm. Bunun nedeni ise ilkokuldan önce hafızlığı ve ilkokuldan  sonra da medrese eğitimini tamamlamamdı.

Dernekpazarı’nda teneffüse çıktık. Bir de baktık ki bir araba konvoyu ve önden giden bir  taksiye bağlanmış hoparlörden ABDURRAHİM  KARAKOÇ’un “HAK YOL İSLAM YAZACAĞIZ” şiiri okunuyor.

Kör dünyanın göbeğine 
Hak yol İslâm yazacağız. 
Kuşların göz bebeğine 
Hak yol İslâm yazacağız.

Yola, ağaca, pınara 
Esen yele, yağan kara 
Yağmur yüklü bulutlara 
Hak yol İslâm yazacağız.

Ve devam edip gidiyordu. Bana verdiği heyecanı hiç unutamıyorum. Ve bu şiir Milli Nizam Partisi’nin kapanış gerekçeleri arasında yer almıştı.

Okulu astık ve doğru Çaykara.

Savunan Adam ,Hükümet Konağına çıkan yolda bir kahvede sandalyenin üzerine çıkmış konuşuyordu:

“Nereye gideceğimize karar verdikten sonra aracımızı da iyi seçmek zorundayız. Paris’e gideceksek Paris otobüsüne, Mekke’ye gideceksek Mekke otobüsüne binmemiz gerekir. Dikkatli olalım. Paris otobüsü ile Mekke’ye gidemeyiz” diyordu.

Savunan Adam’a rahmet dileğiyle… DEVAMI YARIN İNŞALLAH…

 

YEREL YÖNETİMLERDE İLK HEDEF!DERSBAŞI HAYIRLI OLSUN!BELEDİYE BAŞKANI’NIN SAMSUN İÇİN VİZYON ÇALIŞMASIARAP DÜNYASI-İDLİB ve TÜRKİYEBUGÜN BİR MUHARREM 1440: FARKLI BİR GÜN OLSUN!İDLİB’DE GELİYORUM DİYEN KATLİAM!EĞİTİMDE DİL İNŞA ETMENİN ÖNEMİYENİ ÖĞRETİM YILINDA YENİ UMUTLAR!MAYINLI SAHADA TOP OYNUYORUZ!ÖNCE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞIYazarın Tüm Yazıları