YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Alpaslan ÇEPNİ

EĞİTİMDE ORTAK AKIL OLUŞTURULMALI

Eğitim Reformu Girişimi(ERG),seçimler öncesinde adaylara, ”Eğitimde Reform İçin Önce Ortak Akıl Oluşturmayı Öneriyoruz” dedi.

Özel sektörün ve üniversitelerin önde gelen temsilcilerinden oluşan, çalışmalarının sonuçlarını ve eğitime dair önermelerini her seçim döneminde adaylarla paylaştığını belirten ERG; Türkiye’de eğitimin siyasi çekişmelerin sahnesi olmaması gerektiğini, önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi sonrası eğitime yaklaşımımızı değiştirmek için bir milada ihtiyacımız olduğunu, genç nüfusunun oluşturduğu fırsat penceresinin kapanmaya başlamasına sadece yıllar kaldığını, artık siyasi partilerin bir masa etrafında oturarak ortak eğitim hedeflerimiz için siyasi uzlaşı sağlaması ülkemiz için hayati öneme sahiptir, dedi.

Adayların, giderek kutuplaşan bir topluma, ardı ardına gelen reformlardan yorgun ve bezgin bir eğitim camiasına, kararları alırken onların da sesini duyacaklarına söz verdiklerini duymaya ihtiyacımız var.

Okula giden çocukların, gelecekte onları bekleyen dünyaya hazırlıksız atılması bir kader olmamalıdır.

Ellerinden geleni yaparak çocukların kaderini değiştirmeye gayret eden öğretmenlere “yapabilirim” hissi geri verilmeli ve bunun için onları güçlendirmek öncelikli olmalıdır.

Okulları güçlendirmeye odaklanmalı, hem ülkemiz ile dünya arasında hem de okullarımızın arasındaki uçurumu kapatmaya ihtiyacımız var.

Ülke olarak belirleyeceğimiz ortak eğitim hedefleri etrafında kenetlenerek, Cumhuriyetin ilkelerine bağlı, güçlü yanlarımızı kullanan ve geleceği sezerek hareket edebilen bir yapı kurgulamak gerekiyor.

 Bunun için de önce eğitim reformu yapmamız değil, ortak aklımızı harekete geçirmemiz gerekiyor.

Eğitim konusunda her kesimin kaygıları var. Bu nedenle her şeyden önce, ülkemizin öncelikli sorunu eğitimdir…

 

Alpaslan ÇEPNİ

 

PAPAZI BULMAKHATADA ISRAR ETMEK  MEB’DE TUZ KOKMUŞ MEĞERSEEĞİTİMDE ÖĞRETMEN ÖNDE GELİRÇAĞI  GERİYE ATLAMAKLİSEYE GİDECEK ÇOCUKLAR MUTLU MU?SELAM SANA İNSANLIKKPSSMEB “YENİLENECEĞİZ” DEDİCEHALETİN HINCIYazarın Tüm Yazıları