YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

KANDİL'E OPERASYON YAPMAK ÖNEMLİ BİR ADIMDIR!

 Hiç şüphe yok ki PKK terör örgütünün en önemli terör yuvalarından ve terör merkezlerinden birisi Kandil Dağıdır. Bölücü terör örgütünün Kuzey Irak’ta yuvalandığı Kandil Dağı son derece zor ve sıkıntılı bir coğrafyada yer almaktadır. İşte bunun için uzun yıllardır ABD’nin ve Barzani’nin Bölgesel Kürt Yönetiminin desteği ile o bölgede varlığını sürdürmüştür.

      Türkiye yıllardır Kandil’deki bölücü terör örgütü PKK’nın hain yuvası inlerine sürekli operasyonlar düzenlemekte savaş uçakları ile bombalar yağdırmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı bu operasyonlar sonuna kadar devam ettirilemediği için terörist unsurlar bugüne kadar Kandil’deki faaliyetlerini sürdürmüştür. Teröristler ABD’nin ve AB ülkelerinin verdiği silahlarla Kandil’den ülkemize giriş yaparak askerlerimizi, polislerimizi, güvenlik korucularımızı ve sivil halkımızı şehit etmişlerdir. Kandil’de operasyon yapacak ve  terör yuvalarını imha ederek kurutacak gücümüz olduğu halde uluslar arası güçler tarafından hep engellendik. Kandil’de sonuna kadar gidilemeyen operasyonların faturasını milletçe ödedik ve ödüyoruz. Biliyoruz ki terör yuvaları kurutulur, terör yolları tıkanırsa bölücü terör örgütü PKK hareket edemez. Bunu yapacak olanda Türkiye ve onun güvenlik kuvvetleridir. Kandil ABD’nin ya da AB ülkelerinin değil, Türkiye’nin güvenliğini tehdit etmektedir. ABD bölücü terör örgütü PKK’yı maşa olarak kullandığı için Türkiye’nin Kandil’de kalıcı operasyon yapmasına hep engel oldu. Gelinen aşamada ABD’nin eskisi kadar PKK’yı korumadığına, Türkiye’nin haklı mücadelesini kabul etmek zorunda kaldığına tanık oluyoruz. Gelinen bu aşamada gecikmeli olsa bile karadan Kandil’e operasyon yapmak, Kandil yolunda üsler kurmak Türkiye için önemli bir adımdır. Bu adımın Kandil’deki bölücü terör örgütü PKK’nın gücünü kıracağına Türkiye’nin Hakkari sınırının daha güvenli hale getirileceğine inanıyorum. Eğer bu operasyonlar da sonuna kadar devam ettirilmez ise bunun hayal kırıklığı yaratacağını da biliyorum. Özellikle biz şehit yakınları Kandil operasyonunun sonuna kadar devam ettirilmesini istiyoruz. Çünkü şehitlerimizin katilleri Kandil’de yeni katliamları planlıyor ve uygulamaya koyuyorlar. Bu iş artık bitmeli, Kandil’den Türkiye’ye terörist giriş yolu tam anlamıyla tıkanmalıdır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin 2018 Mart ayından bu yana bölgede canla başla devam ettirdiği ilerlemenin doğru bir adım olduğunu görüyoruz.

Hiç kimse Kandil operasyonunu hafife almamalı Türkiye’nin bekası için bu operasyonlar sonuna kadar götürülmelidir. ABD ne derse desin, Kuzey Irak Kürt Yönetimi hangi tehdidi savurursa savursun, Türk Silahlı Kuvvetleri gereğini yapmaya devam etmelidir. Aksi takdirde Türkiye’deki PKK terörünü kontrol altında tutmak imkansız olur. Yeni şehitler vermek istemiyoruz. Bölgede huzurlu ve güvenli bir ortam olsun istiyoruz. Bunun için Türk Silahlı Kuvvetlerinin Kuzey Irak’taki mikrop yuvalarını tümden temizlemesine engel olunmamasını ve desteklenmesini önemsiyoruz. Bakalım ABD sessiz kalacak mı?

 

ŞEHİT ASTSUBAYLARIZ…   O ANNE ŞEHİT EVLADININ NAMAZINI KILDI…GÜLE GÜLE ŞEHİT JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ UĞUR GÖKSU…ŞEHİT ACISI SAMSUNU YAKIYOR…ŞEHİT ANNESİ ŞEHİT ANNESİDİR…SALI’N ŞEHİTLERE VEFASINA BÜYÜK ALKIŞŞEHİT ÖĞRENCİSİNİ UNUTMAYAN OKULA SELAM OLSUN…TÜM GAZİLERİMİZE MİNNETTARIZ…ŞEHİT POLİS VE BABAANNESİ…CEZAEVLERİ DOLU DİYE AF ÇIKARILMAZYazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Osman KARA
Af hayırlı olsun
Osman KARA
Mustafa GENÇ
AYDINLARIMIZDA VİZYONSUZLUK !
Mustafa GENÇ
Erdem EROL
AÇIN GÖZLERİNİZİ
Erdem EROL
Kadir GÜRKAN
İKLİM
Kadir GÜRKAN
Av. Dr. Cengizhan Hatipoğlu
Velayet Kararında Çocuğun Söz Hakkı Var Mı?
Av Dr Cengizhan Hatipoğlu
Metin ATLI
2 DAKİKALIK MAÇ
Metin ATLI
Tevfik DEMİR
SAMSUNSPOR SERİYE DEVAM ETTİ
Tevfik DEMİR
Şenol Yücedağ
EYLÜL ENFLASYONU NE DİYOR?
Şenol Yücedağ
Ceyhun DONBAY
SERİDE TAM GAZ
Ceyhun DONBAY
Mert Can Coşkuner
Konuşmalarınızı dinleyen yeni android zararlısı
Mert Can Coşkuner
Şakir DEMİRCİ
SEÇİMDE "BİZ" KAZANINCA "BEN"
Şakir DEMİRCİ
Yetkin BULUT
ÜRÜN
Yetkin BULUT
Selçuk KAYA
Bunun adı 'bel altı vurma'
Selçuk KAYA
Kürşad GÜNDOĞDU
Davası olmayanın sevdası olmaz
Kürşad GÜNDOĞDU
Erdal AĞAR
Türkiye’nin Yeni Üniversitelere İhtiyacı Var mı?
Erdal AĞAR
Hasan Cem KESKİN
Anlatılmaz bir heyecan
Hasan Cem KESKİN
Prof. Dr. Yücel TANYERİ
İĞNELEME
Prof Dr Yücel TANYERİ
Salim YILDIZ
Kral atar Samsun coşar
Salim YILDIZ
Selamet ATLI
ISIRAN SAMSUNSPOR HEP KAZANIR
Selamet ATLI
Ömer PAMUK
AZİM VE İRADE SAYESİNDE...
Ömer PAMUK
Ayhan HAMLI
ŞEHİT ASTSUBAYLARIZ…   
Ayhan HAMLI
Akın ÜNER
SAMSUN İÇİN YAPICI BİR ÖNERİ...
Akın ÜNER
Fulya ZORLU
Duygularımızı Tanımak
Fulya ZORLU
Gül TURAN
DÖNÜP DE GÖREMEMEK
Gül TURAN
Turgay SAAT
Herkese merhaba...
Turgay SAAT
Ersin ERGE
O ŞARKI NEREDEN ÇIKTI DERKEN
Ersin ERGE
Kenan ÖZTÜRK
Samsun Hemofili Çalıştayından
Kenan ÖZTÜRK
Kerem GÜREL
Meşhuriyet Çağının Kayan Yıldızları
Kerem GÜREL
Alpaslan ÇEPNİ
BiREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİ
Alpaslan ÇEPNİ
Zati ÜRER
VATAN İÇİN
Zati ÜRER
Uğur DEDE
12 EYLÜL
Uğur DEDE
Birol BİRCAN
15 Temmuz’u anlamak
Birol BİRCAN
Vehbi TEZCAN
Müzik sizi yalandan, sahtelikten kurtarır...
Vehbi TEZCAN
Serdar ÖLMEZ
BİR ÖMRÜ BİRLİKTE ARAYALIM!
Serdar ÖLMEZ
Osman ECEVİT
DÜNYA EĞEMENLİĞİ
Osman ECEVİT
Cevahir KUL
ARTIK GELECEĞE UMUTLA BAKMAK, O GELECEĞİ YAŞAMAK İSTİYORUM...
Cevahir KUL
Şerafettin Özışık
CEP HASTALIĞI
Şerafettin Özışık
Ahmet HAYVALI
DEFTER BEYAN SİSTEMİ ve SONUÇLARI…
Ahmet HAYVALI
İlker Mutlu
Samsun’a Dönüş
İlker Mutlu