YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Mustafa GENÇ

MİLLİ GÖRÜŞ MİSYONUNUN DİRİLİŞ MÜCADELESİ…

Kıyasıya ve ölesiye bir siyasi mücadele ve yarışı vardır.

Hiç hatırlamadığım kadar  gri- kirli propaganda vardır.

Köyümüzde rahmetli bir ninemiz vardı.

Televizyon ekranında hoplayarak ve zıplayarak türkü okuyan bir kadına işaretle; “ bu kadın niçin bu kadar zıplayıp hoplamaktadır” diye yanındakilere sormuştur.

Yanındakiler de Nene, “ekmek mücadelesi için” şeklinde cevap vermişlerdir.

Nene de, “ Çocuklar ,bir lokma ekmek için bu kadar zıplayıp hoplamaya gerek var mı”demiştir.

Dip tarafında ölümsüz  davasını yerleştiremeyenlere şaşar ve de acırım.

Bütün bir dini ve insanlık değerlerini kendi yaşamı adına  feda etme cinayetlerini işleyenler acaba neyi dirilteceklerdir?

İşte böyle çirkef bir ortamda herkes birbirini kirletmeye çalışmaktadır.

Bunlardan biri de legal ve illegal(yeni parti için pusuya yatmış)  Milli Görüş  kadrolarıdır.

Oysa bu konu bir parti konusu değildir.

Aslında Milli Görüş, bir partinin sınırları içinde hapsedilemeyecek kadar  geniş bir alanın konusudur. Ancak ne vardır ki, bölünmüş olduğu üç ana bölümün temel dinamikleri Milli Görüş’ü diriltmeye yetmemektedir.

Çünkü mevcut iktidarın sunmuş olduğu hazırbulunuşluk ortamı da fevkalade etkilidir..

Merhum Erbakan Hoca’nın sahip olduğu  vizyon, en zor şartlarda bile içinde bulunduğu kafesi havalandıracak bir delik bulurdu.

Oysa bugün, gerek legal ve gerekse illegal(pusuda bekleyen) kadroların böyle bir vizyonu yoktur. Sosyal medyaya kadar alenilik kazanmış ithamlar ve karalamalar Milli Görüş’ün adeta cenaze marşları gibidir.

Belirtelim ki, gerek legal ve gerekse illegal(parti olarak ortaya çıkma hazırlığı yapanlar) kadroların hiçbirinde merhum Hoca’nın  ne vizyonu ve ne de misyonu vardır.

Bu konuda yalnız bir örnekle yetinmek istiyorum: Yeni parti hazırlayanlar, hoca CHP ile ve taklitçi ikizlerden biri olarak her zaman gösterdiği AP ile işbirliği yapmamış mıdır?

Fazilet Partisinin kuruluş bildirgesinde  Avrupa Birliği üyeliği yok muydu?1980 sonrasında başta tarikat liderleri olmak üzere aleyhine çalışanlara karşı bugün birbirlerinize karşı kullandığınız ifadelerden herhangi birini kullanmış mıdır? Kurulmuş saatin akrep ve yelkovanına bağlı sahte horoz ötüşleriyle bu olmuyor. Selam ile…

 

YURTLAR BELEDİYELER GİBİ OLMASIN!BELEDİYE BAŞKANI’NIN SAMSUN İÇİN VİZYON ÇALIŞMASIYEREL YÖNETİMLERDE İLK HEDEF!DERSBAŞI HAYIRLI OLSUN!BELEDİYE BAŞKANI’NIN SAMSUN İÇİN VİZYON ÇALIŞMASIARAP DÜNYASI-İDLİB ve TÜRKİYEBUGÜN BİR MUHARREM 1440: FARKLI BİR GÜN OLSUN!İDLİB’DE GELİYORUM DİYEN KATLİAM!EĞİTİMDE DİL İNŞA ETMENİN ÖNEMİYENİ ÖĞRETİM YILINDA YENİ UMUTLAR!Yazarın Tüm Yazıları