YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

GÜLE GÜLE ŞEHİT JANDARMA UZMAN ONBAŞI ADEM GÜVEN…

Batmanda 31 Ağustos 2018  sabahı şehit  düşen iki askerimizden birisi olan Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven 25 yaşındaydı. Bekardı.Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven’in acı haberi Samsun’un İlkadım ilçesinde ikamet eden  anne, babası  ve iki  kardeşine yetkililer tarafından sabahın ilk saatlerinde verildi. Ateşi sadece ailesini değil, Samsun’u da yaktı.

     Şehit acısına yürek dayanmıyor. Şehit haberleri canımızı acıtıyor. Canımız tarifsiz yanıyor. Yangın yerinde dik durmak kolay olmuyor ama  dik duruyoruz. Samsun hainleriyle değil şehitleriyle ,gazileriyle bölgesinde  bayrak şehir olmaya devam ediyor. Samsun’un güzel yüzlü kahraman evlatları cennet bahçesinde gül olmaya koşuyor. O kahramanlara ne kadar minnet duyarsak duyalım azdır. Çünkü onlar vatanımızın  ve milletimizin esenliği için canlarından ve en sevdiklerinden vazgeçtiler. Mekanları cennet olsun. Güle, oynaya ayrıldıkları memleketlerine Türk bayrağına sarılı bir tabut içerisinde gelmek kadar hiçbir şey acı vermiyor. Şehit anası ,babası ,kardeşi olmak kolay değil. Her defasında ateşin düştüğü yerde buna tanık oluyoruz. Bu yüzden canımız tarifsiz acıyor.

   Önce acı haberi, sonra da Türk bayrağına sarılı şehit cenazesi  memlekete geliyor. Samsun-Çarşamba Havaalanı kim bilir kaçıncı kez şehit cenazesini karşılıyor. Valisi, Garnizon Komutanı ,Belediye Başkanı ,yetkilisi, halkı ,askeri, polisi en önemlisi de şehit ailesi havaalanında şehidini kucaklıyor. Şehidin evi bildiğimiz alışık olduğumuz o evlerden birisi. Şehidin mahallesi de hep aynı mahalle. Çok katlı ve lüks binalar yükselmiyor. Orada insanlar yüksek güvenlikli sitelerde oturmuyor. Evler birbirine çok yakın. Herkes birbirini tanıyor. Taziye için yarışan komşular ,akrabalar ,yetkililer ve halk son derece duyarlı davranıyor. Herkes şehidine son görevini hakkıyla yapmanın peşinde koşuyor. Duyan geliyor ,Samsun acıya ve şehidine duaya ortak olan bir şehir. Her geçen gün daha duyarlı ,daha samimi bir halk kitlesi var. Bu durum eskiden katıldığım şehit cenazelerindeki bazı organize eksikliklerini aklıma getiriyor, ister istemez üzülüyorum. Onlarda şehitti, onlarda bu memleketin güzel evlatlarıydı, diye içimden geçiriyorum. Herkesi empati yapmaya geçmişten ders çıkarmaya  davet ediyorum. Şehit hepimizin, acı hepimizin. Kahraman şehidimizi  bir gece morgda misafir ettikten sonra 1 Eylül 2018’de Samsun Büyük Camii’de mahşeri bir kalabalıkla toplandık. Kim bilir daha kaç kez  Büyük Camii’de şehit cenazesi yolcu etmek için toplanacağız , kaç kez daha şehit cenaze namazı kılacağız,bunu bilmiyorum. Acının tavan yaptığı yerde bir ve beraber olmak elbette boynumuzun borcu. Samsun halkı şehidini yalnız bırakmamak için adeta yarıştı  Samsunlular aşırı sıcağa rağmen camii’nin içinde ve dışında   büyük bir kalabalık oluşturdu. Samsun Büyük Camii’ye   şehidin cenaze namazına gelen  ,her zaman şehidine koşan Samsunlu bir şehit yakını olmanın o buruk gururu içerisinde şehidimizin son yolculuğunda yanında olmaktan, başka bir şey yapamadım. Benim yapabildiğim acıya ortak olmaktan başka şey değil.Şehidimizin ailesi son derece üzgün ve acılıydı ama metaneti  bırakmıyordu. Şehit annesinin bir gün önce  havaalanında söyledikleri çok netti:’ O şerefsizleri sevindirmeyeceğim oğlum.’ Şehit ailesi dediğini yaptı o şerefsizleri sevindirmedi. Dimdik ayakta durmayı başardı.

     Samsun’da yine Şehit cenazesinde bir ve beraber olduk .Bütün Samsun şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven’i dualarla uğurladık. Samsun Kıranköy Mezarlığındaki Garnizon Şehitliğinde kara toprağın kara bağrına bir gül bahçesine bırakırcasına şehidimizi vatan toprağına teslim ettik. Kolay olmadı ,anası,babası,kardeşleri tarifsiz bir acıyla kavruldu. Tek tesellimiz şehitlerin ölümsüz olduklarıydı.Güle güle Samsun’un güzel evladı.Güle güle şehidimiz,kahraman evladımız güle güle  kınalı kuzumuz hemşehrimiz Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven güle güle.Gözün arkada kalmasın ,vatan sana minnettardır...Bu son olsun dileklerimizle şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven’ e Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhu şad mekanı cennet olsun. Türkiye’m ailesinin ve hepimizin başı sağ olsun. Unutanın ,unutturanın kalbi dursun.

                                                     

 

ATATÜRK VE ZEKİ MÜRENŞEMDİNLİ VE ŞIRNAK ŞEHİTLERİ YÜREKLERİMİZİ YAKTIABD'NİN TERÖRİSTBAŞLARINA ÖDÜL OYUNU...10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜDÜR UNUTMA!VİCDANIMIZ ŞEHİT DİYOR …DONARAK ŞEHİT DÜŞMEK KADER Mİ?   CUMHURİYETİ KURANLARA VE YAŞATANLARA MİNNETTARIZ…ANDIMIZ IRKÇI DEĞİLDİR…ASTSUBAYLIK ONURLU BİR MESLEKTİR…ŞEHİT ASTSUBAYLARIZ…   Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Osman KARA
MUHALİF ADAYLARIN RAKİBİ KİM?
Osman KARA
Kadir GÜRKAN
İYİ Kİ VARSINIZ
Kadir GÜRKAN
Şakir DEMİRCİ
SEÇİM ANKETLERİNE FAZLA İNANMA ANKETSİZ DE KALMA
Şakir DEMİRCİ
Erdem EROL
AKIL ORTAKLIĞI
Erdem EROL
Mustafa GENÇ
BREMEN MIZIKACILARIMIZ VE GAZZE!...
Mustafa GENÇ
Kenan ERZURUMLU
Patrik Barthalemous ve Kin Kapısı
Kenan ERZURUMLU
Birol BİRCAN
Hal-i Pürmelal-3
Birol BİRCAN
Şenol Yücedağ
EKONOMİK GERİ DÖNÜŞÜM (1)
Şenol Yücedağ
Nami Cem İYİGÜN
KARBON TİCARETİ VE KARBON BORSALARI-1
Nami Cem İYİGÜN
Tevfik DEMİR
ACABA BİZ DEİST MİYİZ?
Tevfik DEMİR
Burhan UYAN
GENÇLERİMİZİ BUNA HAZIRLIYOR MUYUZ?
Burhan UYAN
Naci ALTUNCU
ATATÜRK’Ü ANDIK, ANIYORUZ, ANACAĞIZ… O KADAR (MI) ?
Naci ALTUNCU
Prof. Dr. Yücel TANYERİ
DELTA
Prof Dr Yücel TANYERİ
Av. Dr. Cengizhan Hatipoğlu
Velayet Kararında Çocuğun Söz Hakkı Var Mı?
Av Dr Cengizhan Hatipoğlu
Erdal AĞAR
İnsan Beyninden Yapay Zekâya-I
Erdal AĞAR
Ayhan HAMLI
ATATÜRK VE ZEKİ MÜREN
Ayhan HAMLI
Akın ÜNER
AŞK EVRİM Mİ GEÇİRİYOR?
Akın ÜNER
M. Halistin KUKUL
YAZIKTIR!..GÜNAHTIR!..AYIPTIR!..
M Halistin KUKUL
Fulya ZORLU
Kimin Tercihi?
Fulya ZORLU
Gül TURAN
RİTA'YA MEKTUPLAR IV
Gül TURAN
Turgay SAAT
ADALARI KAYBETMEYELİM
Turgay SAAT
Ömer PAMUK
GÖRÜŞ AÇISI...
Ömer PAMUK
Kenan ÖZTÜRK
Gökçepınar yaylasından     
Kenan ÖZTÜRK
Yavuz BAYRAM
Fizik Ötesi Şiddet!..
Yavuz BAYRAM
Hikmet KURADA
Türkiye Off-Road Şampiyonası Sinop’ta Yapıldı
Hikmet KURADA
Ceyhun DONBAY
SARIYER'İN LİDERLİK SENDROMU
Ceyhun DONBAY
Metin ATLI
PANİK YOK...
Metin ATLI
Dr. E. Kurmay İbrahim YILDIRIM
Atatürk'ü Diğer Liderlerden Ayıran Özellikler-3
Dr E Kurmay İbrahim YILDIRIM
Zati ÜRER
EĞİTİM KÖYLERİ
Zati ÜRER
Embiya SANCAK
GÜLSAN ÜZERİNE
Embiya SANCAK
Alpaslan ÇEPNİ
M. KEMAL
Alpaslan ÇEPNİ
Doç. Dr. Yetkin BULUT
1 SAATTE 10 MİLYAR DOLAR
Doç Dr Yetkin BULUT
Salim YILDIZ
Hiç iyi olmadı
Salim YILDIZ
Selçuk KAYA
Hakem hata yaptı da ya bizim hatalarımız...
Selçuk KAYA
Hasan Cem KESKİN
BABA OCAĞI
Hasan Cem KESKİN
Kürşad GÜNDOĞDU
Zihniyet... Samimiyet... ''Ve Maske''
Kürşad GÜNDOĞDU
Ersin ERGE
BEN 10 KASIM
Ersin ERGE
İbrahim TELLİOĞLU
DOĞU KARADENİZ'DE RUM SOYKIRIMI OLDU MU? 2
İbrahim TELLİOĞLU
Ergin KAHVECİ
İYİ Kİ VARDIN...
Ergin KAHVECİ
Kenan KAYIKÇI
Sporda Altyapı Sorunları
Kenan KAYIKÇI
Selamet ATLI
GOL YOLLARIMIZ SIKINTILI
Selamet ATLI
Cevdet YILMAZ
Ortalama Ömür, Ortalama Yaşam Beklentisi ve Mezarda Emeklilik
Cevdet YILMAZ
Bahadır BAŞ
KİMLER KONKORDATA KOMİSERLİĞİ YAPABİLİRLER
Bahadır BAŞ
Kerem GÜREL
Meşhuriyet Çağının Kayan Yıldızları
Kerem GÜREL
Ender GÜR
ÇEKİRGE BİR SIÇRAR İKİ SIÇRAR
Ender GÜR
Cesur CEYLAN
ANLADIĞIN KADARDIR HAYAT
Cesur CEYLAN
İlker Mutlu
İlle de gençlik...
İlker Mutlu
Mehmet ÖZ
TÜRKLERDE MİLLET ŞUURU
Mehmet ÖZ
Ahmet HAYVALI
CEMAL YEŞİLYURT ve SAMSUN...
Ahmet HAYVALI