YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

GÜLE GÜLE ŞEHİT JANDARMA UZMAN ONBAŞI ADEM GÜVEN…

Batmanda 31 Ağustos 2018  sabahı şehit  düşen iki askerimizden birisi olan Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven 25 yaşındaydı. Bekardı.Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven’in acı haberi Samsun’un İlkadım ilçesinde ikamet eden  anne, babası  ve iki  kardeşine yetkililer tarafından sabahın ilk saatlerinde verildi. Ateşi sadece ailesini değil, Samsun’u da yaktı.

     Şehit acısına yürek dayanmıyor. Şehit haberleri canımızı acıtıyor. Canımız tarifsiz yanıyor. Yangın yerinde dik durmak kolay olmuyor ama  dik duruyoruz. Samsun hainleriyle değil şehitleriyle ,gazileriyle bölgesinde  bayrak şehir olmaya devam ediyor. Samsun’un güzel yüzlü kahraman evlatları cennet bahçesinde gül olmaya koşuyor. O kahramanlara ne kadar minnet duyarsak duyalım azdır. Çünkü onlar vatanımızın  ve milletimizin esenliği için canlarından ve en sevdiklerinden vazgeçtiler. Mekanları cennet olsun. Güle, oynaya ayrıldıkları memleketlerine Türk bayrağına sarılı bir tabut içerisinde gelmek kadar hiçbir şey acı vermiyor. Şehit anası ,babası ,kardeşi olmak kolay değil. Her defasında ateşin düştüğü yerde buna tanık oluyoruz. Bu yüzden canımız tarifsiz acıyor.

   Önce acı haberi, sonra da Türk bayrağına sarılı şehit cenazesi  memlekete geliyor. Samsun-Çarşamba Havaalanı kim bilir kaçıncı kez şehit cenazesini karşılıyor. Valisi, Garnizon Komutanı ,Belediye Başkanı ,yetkilisi, halkı ,askeri, polisi en önemlisi de şehit ailesi havaalanında şehidini kucaklıyor. Şehidin evi bildiğimiz alışık olduğumuz o evlerden birisi. Şehidin mahallesi de hep aynı mahalle. Çok katlı ve lüks binalar yükselmiyor. Orada insanlar yüksek güvenlikli sitelerde oturmuyor. Evler birbirine çok yakın. Herkes birbirini tanıyor. Taziye için yarışan komşular ,akrabalar ,yetkililer ve halk son derece duyarlı davranıyor. Herkes şehidine son görevini hakkıyla yapmanın peşinde koşuyor. Duyan geliyor ,Samsun acıya ve şehidine duaya ortak olan bir şehir. Her geçen gün daha duyarlı ,daha samimi bir halk kitlesi var. Bu durum eskiden katıldığım şehit cenazelerindeki bazı organize eksikliklerini aklıma getiriyor, ister istemez üzülüyorum. Onlarda şehitti, onlarda bu memleketin güzel evlatlarıydı, diye içimden geçiriyorum. Herkesi empati yapmaya geçmişten ders çıkarmaya  davet ediyorum. Şehit hepimizin, acı hepimizin. Kahraman şehidimizi  bir gece morgda misafir ettikten sonra 1 Eylül 2018’de Samsun Büyük Camii’de mahşeri bir kalabalıkla toplandık. Kim bilir daha kaç kez  Büyük Camii’de şehit cenazesi yolcu etmek için toplanacağız , kaç kez daha şehit cenaze namazı kılacağız,bunu bilmiyorum. Acının tavan yaptığı yerde bir ve beraber olmak elbette boynumuzun borcu. Samsun halkı şehidini yalnız bırakmamak için adeta yarıştı  Samsunlular aşırı sıcağa rağmen camii’nin içinde ve dışında   büyük bir kalabalık oluşturdu. Samsun Büyük Camii’ye   şehidin cenaze namazına gelen  ,her zaman şehidine koşan Samsunlu bir şehit yakını olmanın o buruk gururu içerisinde şehidimizin son yolculuğunda yanında olmaktan, başka bir şey yapamadım. Benim yapabildiğim acıya ortak olmaktan başka şey değil.Şehidimizin ailesi son derece üzgün ve acılıydı ama metaneti  bırakmıyordu. Şehit annesinin bir gün önce  havaalanında söyledikleri çok netti:’ O şerefsizleri sevindirmeyeceğim oğlum.’ Şehit ailesi dediğini yaptı o şerefsizleri sevindirmedi. Dimdik ayakta durmayı başardı.

     Samsun’da yine Şehit cenazesinde bir ve beraber olduk .Bütün Samsun şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven’i dualarla uğurladık. Samsun Kıranköy Mezarlığındaki Garnizon Şehitliğinde kara toprağın kara bağrına bir gül bahçesine bırakırcasına şehidimizi vatan toprağına teslim ettik. Kolay olmadı ,anası,babası,kardeşleri tarifsiz bir acıyla kavruldu. Tek tesellimiz şehitlerin ölümsüz olduklarıydı.Güle güle Samsun’un güzel evladı.Güle güle şehidimiz,kahraman evladımız güle güle  kınalı kuzumuz hemşehrimiz Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven güle güle.Gözün arkada kalmasın ,vatan sana minnettardır...Bu son olsun dileklerimizle şehidimiz Jandarma Uzman Onbaşı Adem Güven’ e Allah’tan rahmet diliyoruz. Ruhu şad mekanı cennet olsun. Türkiye’m ailesinin ve hepimizin başı sağ olsun. Unutanın ,unutturanın kalbi dursun.

                                                     

 

"AĞLAMAYIN, ŞEHİT AİLESİYİZ BİZ, AĞLAMAYIN, BAŞIMIZ DİK"ÇÖZÜM SÜRECİNDE ÖCALAN FOTOĞRAFLARINI SERVİS YAPANLARI UNUTMADIK...HELİKOPTER ŞEHİTLERİ YÜREKLERİ DAĞLADI...ŞEHİT ANNELERİ İÇİN SEVGİLİLER GÜNÜ CUMADIRSAMSUN KİTAP FUARI KARADENİZ'E CAN SUYUDUR...ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERDEN NEDEN HALA İLAÇ FARKI ALINIYOR?IRAK'TA TÜRK ASKERİ ÜSSÜNÜ KİM BASTI?YARALI YÜREKLERİN ŞEHİTLİK ZİYARETİ BİTMEZ...12 MİLYON DOLAR ÖDÜLE RAĞMEN KİMSE YAKALANAMIYOR?AYBÜKE ÖĞRETMENİN KATİLLERİNE 18 YIL...Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Osman KARA
AH ŞU İCATLAR
Osman KARA
Erdem EROL
TEKİN'İN KRİZ YÖNETİMİ
Erdem EROL
Mustafa GENÇ
HANGİ PARTİ OY İSTEYEBİLİR?
Mustafa GENÇ
Prof. Dr. Yücel TANYERİ
ÖKSÜRÜK
Prof Dr Yücel TANYERİ
Ayhan HAMLI
"AĞLAMAYIN, ŞEHİT AİLESİYİZ BİZ, AĞLAMAYIN, BAŞIMIZ DİK"
Ayhan HAMLI
Şakir DEMİRCİ
LİSTELERDE KADININ ADI YOK
Şakir DEMİRCİ
Yavuz BAYRAM
TÜRKÇENİN YÜZSÜZLERİ!..
Yavuz BAYRAM
Ersin ERGE
YEREL YÖNETİM AKTÖRÜ DERKEN
Ersin ERGE
Ender GÜR
SORUMLULUK
Ender GÜR
Nami Cem İYİGÜN
İSTİHDAMDA BÜYÜK DÖNÜŞÜM
Nami Cem İYİGÜN
Kenan ÖZTÜRK
Merhametli Yürekler
Kenan ÖZTÜRK
Cevdet YILMAZ
Samsun'da Her Okula Bir Samsun Kitaplığı
Cevdet YILMAZ
Hikmet KURADA
Evlilikte Başarı Yalnız Aranan Kişiyi  Bulmakta Değil…
Hikmet KURADA
Naci ALTUNCU
BELEDİYE MECLİSİ?
Naci ALTUNCU
Birol BİRCAN
Slogan her şeydir…
Birol BİRCAN
Doç. Dr. Yetkin BULUT
YAPAY ZEKÂDA SON NOKTA
Doç Dr Yetkin BULUT
Memduh ERKİN
YENİLİKLER      
Memduh ERKİN
Metin ATLI
İSMET HOCA DOĞRU YOLDA
Metin ATLI
Ergin KAHVECİ
TANZİM Mİ? SATIŞ MI?
Ergin KAHVECİ
Burhan UYAN
GELECEKTE VAR MIYIZ?
Burhan UYAN
Mehmet ÖZ
OZAN ARİF’E RAHMET
Mehmet ÖZ
Embiya SANCAK
GÜLSAN VE ADAYLAR
Embiya SANCAK
Alpaslan ÇEPNİ
İŞSİZLİK
Alpaslan ÇEPNİ
Kadir GÜRKAN
BDI
Kadir GÜRKAN
Kürşad GÜNDOĞDU
İTİBAR SONADIR
Kürşad GÜNDOĞDU
Av. Dr. Cengizhan HATİPOĞLU
DÜNYADA SAADETİ YAŞAYANLAR
Av Dr Cengizhan HATİPOĞLU
Kenan ERZURUMLU
Yeni nesil ülkücülere açık eleştiri…
Kenan ERZURUMLU
Ahmet HAYVALI
BAĞIMSIZ DENETİME TABİ OLMANIN KRİTERLERİ...
Ahmet HAYVALI
Salim YILDIZ
Bizi bu hallere düşürenler utansın
Salim YILDIZ
Selçuk KAYA
Taşdemir'in akıl oyunları...
Selçuk KAYA
Ömer PAMUK
FARKINDALIK YARATMAK...
Ömer PAMUK
Akın ÜNER
OZAN ARİF'İ ANLAMAK...
Akın ÜNER
Cesur CEYLAN
SEVMEK ve SEVİLMEK
Cesur CEYLAN
Fulya ZORLU
3-6 Yaş Arası İtiraz Problemi
Fulya ZORLU
Gül TURAN
BENİM OYUM  ZİHNİ  ŞAHİN' E...
Gül TURAN
Hasan Cem KESKİN
ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN
Hasan Cem KESKİN
İlker Mutlu
İki oyuna gittim
İlker Mutlu
M. Halistin KUKUL
MUSTAFA CEMİLOĞLU’NDAN ABDUREHİM HEYİT'E
M Halistin KUKUL
İbrahim TELLİOĞLU
AVRUPA'DAKİ TÜRK ALEYHTARLIĞININ TARİHİ ARKA PLANI
İbrahim TELLİOĞLU
Mustafa ÖZBALCI
DİL, DİLLER VE DİLİMİZ    
Mustafa ÖZBALCI
Murat Sandıkçı
İNSAN YENİLİNCE TÜKENMEZ, PES EDİNCE TÜKENİR...
Murat Sandıkçı
Turgay SAAT
MADALYALAR SAMSUN'A
Turgay SAAT
Dr. E. Kurmay İbrahim YILDIRIM
ADANA MUTABAKATI NEDEN GÜNDEME GETİRİLDİ
Dr E Kurmay İbrahim YILDIRIM
Erdal AĞAR
İçimizdeki Şiddet
Erdal AĞAR
Ceyhun DONBAY
FUTBOL ŞEHRİ SAMSUN, TESİS FAKİRİ!
Ceyhun DONBAY
Kenan KAYIKÇI
ÇOCUKLARDA KUVVET GELİŞİMİ
Kenan KAYIKÇI
Selamet ATLI
KARARLAR ve HAMLELER KADERİMİZİ BELİRLER...
Selamet ATLI
Tevfik DEMİR
ALKIŞLAR LİDERE
Tevfik DEMİR
Şenol Yücedağ
EKONOMİK GERİ DÖNÜŞÜM 3
Şenol Yücedağ
Bahadır BAŞ
ARABULUCULUK, MALİ MÜŞAVİRLER OLMADAN BAŞARILI BİR ŞEKİLDE HAYATA GEÇEMEZ...
Bahadır BAŞ