YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

TERÖRİSTBAŞI APO’YU TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE TUTMAK NEDİR?

             Her şey kamuoyunun gözü önünde gerçekleşiyor. İmralı’da hükümlü olduğunu bildiğimiz bebek katili Abdullah Öcalan’ın yeni bir mektubu yine birileri( bir akademisyen) tarafından geçtiğimiz günlerde  kamuoyu ile paylaşıldı. Her şey açık ve çok net.35 bin kişinin katili Abdullah Öcalan hükümlü olduğu cezaevinde aile görüşmesi dışında aklımızın almadığı bir takım kişilerle  görüşmeler yapabiliyor. Kamuoyunu etkilemeye yönelik bir takım mesajlarını da onların aracılığı ile çok rahat bir şekilde paylaşabiliyor. Acaba dünyanın hangi ülkesinde hangi cezaevinde bir hükümlü bu şekilde hareket edebiliyor? Biliyoruz ki dünyada bir tane dahi örnek yok. Öyle ise bizim hukuk sistemimizde nasıl bir açık var ki, bebek katiline pozitif ayrımcılık yani  imtiyaz kapıları açılabiliyor? Biz şehit yakınları olarak bu konudaki rahatsızlığımızı defalarca anlattık. Ne acıdır ki şehit yakınlarının rahatsızlığı kimseyi harekete geçirmedi. Bu yüzden canımız çok acıyor ve kahroluyoruz. Çünkü teröristbaşı Apo’yu Türkiye’nin gündeminde tutmak  şehitlerimizin kemiklerini derinden sızlatılıyor. Buna asla kayıtsız kalamayız. Gündeme taşıyanlara tepkimiz  ve teröristbaşı Abdullah Öcalan’a  isyanımız bu yüzden.

         Abdullah Öcalan’ın zaman zaman Türkiye gündemine taşınması PKK teröründe bir çözüm değildir. Terör örgütü kurucu lideri bebek katilinin mesajları ne dün, ne de bugün pişmanlık mesajları olmadı hiçbir zaman da olmayacak. Teröristbaşının çizgisi hiç değişmedi. Abdullah Öcalan’ın hakikaten tutuklu ve hükümlü olduğuna da artık  inanmak istiyoruz. Türkiye’deki PKK teröründen birinci dereceden sorumlu olan Abdullah Öcalan’ın her ne sebeple olursa olsun adının bile kamuoyunda  tekrarlanması şehitlerimiz ve yakınları için bir zulüm olmuştur. Hiç kimsenin Öcalan’ı melek ilan etme hakkı ve yetkisi yoktur. Abdullah Öcalan’ı yargılayan Ankara 2 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi laf olsun diye yargılama yapmamış, adalet yerini bulsun diye  idam cezası ile cezalandırılmasına 29.06.2019 tarihinde 1999/21 sayılı kararı ile hüküm vermişti. Buna rağmen Öcalan idam edilmediği gibi cezası müebbet hapis cezasına çevrildi. Bu adil olmayan sonucu şehit yakınlarına zorla kabul ettirenlere şehit yakınlarının tepkisi hiç bitmedi. Ben de bir şehit yakını olarak onlardan birisiyim ve gelinen bu noktaya çok tepkiliyim. Ciddi anlamda aklımızla alay ediliyor ki, her tarafından şehit kanı damlayan azılı bir cani televizyon kanalları sayesinde evlerimize bile girdi. Öcalan’ın yakalandığı günden beri korunduğunu düşünen bir şehit ağabeyiyim. Gelinen son noktada değişen hiçbir şey olmadığına tanık olduğumuzu söyleyebilirim. Teröristbaşı Apo’yu Türkiye’nin gündeminde tutmak kimin aklından çıkıyorsa, unutmasın ki şehitlerimiz çok rahatsız. Biz bu durumu içimize sindiremiyoruz.

      Biz şehit yakınlarına Öcalan’ın yaşattığı acı her geçen gün artarken onun kaleme aldığı mektubu birilerinin 82 milyon insana okumasına izin vermesini elbette sorguluyoruz. Elbette eleştiriyor ,gündeme getirenlere mektubu vereni soruyoruz. Madem ki İmralı herkese açık ,isteyen bebek katili ile görüşebiliyor, şehit yakını olarak benimde görüşme talebim var. Buradan talebimi yetkili makamlara duyuruyorum ,bebek katili Öcalan’la görüşmek istiyorum. Bu fırsat bana verilirse ,yakasına yapışıp kardeşimi ve arkadaşlarını neden şehit ettiklerini sormak istiyorum. Bir fırsatını bulup suratına da tükürürsem kimse bana kızmasın. Kardeşim ve arkadaşları askerdi ama silahsız ve sivildiler! Sonuç olarak o bebek katilinin emir ve talimatları sonucunda hunharca şehit edildiler! Niye hukuken bizim Öcalan’ın yakasına yapışma hakkımız yok?

 

HER BAYRAMIN DEĞİŞMEZ ZİYARETÇİLERİ ŞEHİT ANNELERİDİR...BÖLÜCÜ TERÖRE VERİLEN İLK ŞEHİDİ UNUTMAYALIM…27 YIL SONRA ŞEHİT BABASININ ŞEHİT OĞLU İLE İLK BAYRAMI ŞEHİDİN EVLİ YA DA BEKÂR OLMASI NEYİ DEĞİŞTİRİYOR?ÜSTEĞMEN EMRE KARGIN ÇAKI GİBİ ASKERDİ ŞEHİT DÜŞT܅MEHMETÇİK VAKFI VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞINDA ÖNEMLİ ADRESTUNCELİ'DE ÖLDÜRÜLEN İKİ YAVRUNUN SUÇU NEYDİ?GÜLE GÜLE GÜL YÜZLÜ ŞEHİT BİNBAŞIM4 KINALI KUZUMUZA MİNNETTARIZNİYE TRT'YE DEĞİL DE WASHİNGTON POST'A TEPKİ!Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Ali Yılmaz ERGEN
ÇOK ÖNEMLİ BİR HİBE
Ali Yılmaz ERGEN
Mustafa GENÇ
İKTİDAR- MUHALEFET STRATEJİ SAVAŞI!
Mustafa GENÇ
Psk. Beste GÜNEYSU
Yoksa Bende Obsesif Miyim?
Psk Beste GÜNEYSU
Cesur CEYLAN
MAVİ
Cesur CEYLAN
Mustafa ÖZBALCI
ATATÜRK'Ü DOĞRU ANLAMAK VE ANLATMAK
Mustafa ÖZBALCI
Akın ÜNER
NE MUTSUZLUK, "TÜRKÜM" DİYEMEYENE
Akın ÜNER
Ayhan HAMLI
HER BAYRAMIN DEĞİŞMEZ ZİYARETÇİLERİ ŞEHİT ANNELERİDİR...
Ayhan HAMLI
Şakir DEMİRCİ
FINDIK HAYATTIR GEÇİMDİR... AŞKTIR
Şakir DEMİRCİ
Kenan ÖZTÜRK
Düşündüm Bu Bayramda
Kenan ÖZTÜRK
Serkan Eskalen
Sosyal Medyada Müşterilerinizi Mutlu Etmenin 5 Yolu
Serkan Eskalen
Prof. Dr. Osman DEMİR
KURBAN BEREKETİ
Prof Dr Osman DEMİR
Nagehan Yeşilyurt
FINDIK
Nagehan Yeşilyurt
Ergin KAHVECİ
ABARTARAK…
Ergin KAHVECİ
Alpaslan ÇEPNİ
HER GÜNÜNÜZ BAYRAM OLSUN
Alpaslan ÇEPNİ
Prof. Dr. Yusuf DEMİR
Kurban Olayım…
Prof Dr Yusuf DEMİR
Av. Dr. Cengizhan HATİPOĞLU
KURBAN
Av Dr Cengizhan HATİPOĞLU
Hikmet KURADA
ATATÜRK VE DİN KONUSUNDAKİ GERÇEKLER
Hikmet KURADA
Psk. Beste Güneysu
Çocuklar için Oyunun Önemi
Psk Beste Güneysu
Nurullah Kızıldağ
KEYİF VEREN SAMSUNSPOR
Nurullah Kızıldağ
Ersin ERGE
DOLMA KALEM DERKEN
Ersin ERGE
Salim YILDIZ
Yılan hikayesi
Salim YILDIZ
Birol BİRCAN
5 Günün Getirdiği…
Birol BİRCAN
Doç. Dr. Yetkin BULUT
İNSAN İRADESİ
Doç Dr Yetkin BULUT
Metin ATLI
GÖZLER İRFAN BUZ’DA
Metin ATLI
İbrahim Sezen
SAMSUN, SENİ SANA ANLATAMAM Kİ !..
İbrahim Sezen
Selçuk KAYA
VEDA
Selçuk KAYA
Ömer PAMUK
TATİL VE KİTAP
Ömer PAMUK
İlker Mutlu
Veda Ederken
İlker Mutlu
Naci ALTUNCU
KAYIP GENÇLER
Naci ALTUNCU
Kıymet Ocak
PRATİK BİLGİLER
Kıymet Ocak
Tuğçe Gevşek
ORTAYA KARIŞIK
Tuğçe Gevşek
Kurtcan KURT
19 MAYIS'I ANLAMAK
Kurtcan KURT
Yılmaz Özbakır
İNFAK ve TOPLUMSAL FAYDA
Yılmaz Özbakır
Ender GÜR
ELDE VAR HÜZÜN
Ender GÜR
Kadir GÜRKAN
Nereden Baktığımız Önemli
Kadir GÜRKAN
Gül TURAN
ÇİN SEYAHATNAMESİ II
Gül TURAN
Hasan Cem KESKİN
BİZDE ÇOCUKTUK
Hasan Cem KESKİN
Kenan KAYIKÇI
BÜYÜK KAPTANLAR
Kenan KAYIKÇI
Fulya ZORLU
3-6 Yaş Arası İtiraz Problemi
Fulya ZORLU
Murat Sandıkçı
İNSAN YENİLİNCE TÜKENMEZ, PES EDİNCE TÜKENİR...
Murat Sandıkçı
Turgay SAAT
MADALYALAR SAMSUN'A
Turgay SAAT