YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

4 KINALI KUZUMUZA MİNNETTARIZ

İçinde yaşadığımız coğrafya tam anlamıyla bir ateş çemberi. Bu coğrafyada devlet olmanın, şanlı bayrağımızı gönderinde özgürce dalgalandırmanın bedelini en başta şehitlerimiz ve gazilerimiz ödemeye devam ediyor. Bir şehidimizin acısı dinmeden yeni bir şehidimizin acısı ile yüreklerimiz yanıyor.

9 Temmuz tarihinde Hakkâri’de PKK’lı teröristler tarafından açılan ateşle ağır yaralanan Ordulu Piyade Sözleşmeli Er Salih Altuntaş tedavi gördüğü GATA’da kurtarılamayarak şehit düştü. Şehidimizin acısı ile yüreğimiz alev alev yanarken aynı gün PKK’lı hainler sırtımızdan vurmaya devam etti. Hakkâri’den gelen 1 jandarma teğmen, 1 jandarma astsubay, 1 jandarma uzman çavuşun şehadet haberi 14 Temmuz 2019 gününü hepimize zehir etmeye yetti. Hakkâri’de gerçekleşen bu hain saldırıyla birlikte 4 kınalı kuzumuzun şehit haberini almış olduk. Hainlerin kanlı saldırıları 4 ana yüreğine daha büyük bir ateş olup düştü. Şimdi 4 ana yüreği daha hiç sönmemek üzere büyük bir alevle yanıyor. Bunun ne demek olduğunu ateşin düştüğü yürekler, en iyi bilenlerdir. Ateşin düştüğü yürek olmak kelimelerle tarifi mümkün olmayan büyük bir acıdır. Bir şehit yakını olarak sadece bu kadar söylemek istiyorum. Anlamak isteyen, acıya ortak olmak isteyen lütfen biraz empati yapsın. 4 kınalı kuzumuzun daha şehadet şerbeti içtiğini bilmek canımızı acıtmıyorsa kanımız kurusun, kalbimiz dursun. Saçının teline dokunmaya doyamadıkları biricik evlatlarını vatana şehit veren o acılı annelerin sözün bittiği noktada söyledikleri ,‘Vatan sağ olsun’ sözü var ya işte o söz her şeyin özeti ve cevabı olmaya yetiyor. Zannedilmesin ki eli kanlı teröristler nihai emellerine ulaşabilecekler. Kimse bu ülkeyi bölemeyecek. Ne askerimiz, ne polisimiz ne de Türk milleti ülkemizi böldürtmeyecek. Bunun için gerektiğinde şehadete koşmaya devam edecekler. Bu yüzden bu kahraman şehitler memleketlerine Türk bayrağına sarılı tabutlar içerisinde dönüyor. Annelerine, babalarına sadece büyük bir acı değil, buruk ama büyük bir gurur bırakıyorlar. Şehit annesi ve şehit babası olmanın kolay olmadığı gerçeği unutulmamalıdır.

Şehit kanları ile sulanmış cennet yurdumuzda, 4 kahraman şehidimiz için 4 ayrı şehirde cenaze töreni yapıldı. Bir güne 4 şehadet acısı ve gururu düştü. Cenaze törenlerinde binlerce insan şehitlerimizin namazını kılmak, son yolculuklarında yanlarında olmak için toplandılar. Ateşin düştüğü yer Ordu’nun Aybastı ilçesi Uzundere Mahallesi’nde Ordulu Şehit Piyade Sözleşmeli Er Salih Altuntaş’ın cenazesi gözyaşları ve dualar arasında defnedildi. Ordulu şehit babası Kenan Altuntaş, şehit annesi Sultan Altuntaş, saçının teline dokunmaya kıyamadıkları kınalı kuzularını sonsuzluğa gözyaşları arasında uğurladılar. Hakkari’de PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Jandarma Teğmen Alim Keskin’i (31), memleketi Niğde’de on binler sonsuzluğa uğurladı. Kahraman şehidimiz 2 yıl önce kaybettiği babası ile nihayet buluştu. Geride acılı bir eş ve 4 yaşında bir çocuk bıraktı. Jandarma Teğmen Alim Keskin hayallerini tümden yarım bırakıp vatanı için şehadete koştu. Hakkâri’de şehit düşen Uzman Çavuş Süleyman Yasir Ağır, Muğla'nın Fethiye ilçesinde baba evinde helallik alındıktan sonra Kocatepe camiinde kılınan cenaze namazına müteakip son yolculuğuna uğurlandı. Yine Hakkâri’de bölücü PKK terör örgütü mensuplarının hain saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Cengiz Tokur'un cenazesi Ankara’da, Ahmet Hamdi Akseki Camisi'ndeki askeri törenin ardından Etimesgut ilçesindeki Elvanköy Mezarlığı'na defnedildi. 4 kahraman askerimizin sonsuzluğa yolculukları canımızı acıtsa da kahraman şehitlerimizi kendi ellerimizle kara toprağın kara bağrına dualarla emanet ettik. 4 şehidimize sessizce güle güle dedik. Onları da tarihin en güzel köşesine altın harflerle yazmış olduk.

Yüreğimizi acıtan, canımızı yakan 4 kınalı kuzumuzun sonsuzluğa yolculukları; isyanımızı, öfkemizi artırmış olsa da hainlerin tuzaklarına düşmeyeceğiz. 4 güzel askerimizi cennete uğurlamak kolay olmasa da dimdik ayakta durmaya devam edeceğiz ki şehitlerimiz rahat uyusunlar. Onlara çok şey borçluyuz ve minnettarız. Cennet bekçisi tüm şehitlerimize selam olsun. Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun. Bir kez daha başta şehitlerimizin ailelerinin olmak üzere yüce Türk milletinin başı sağ olsun.

BÖLÜCÜ TERÖRE VERİLEN İLK ŞEHİDİ UNUTMAYALIM…27 YIL SONRA ŞEHİT BABASININ ŞEHİT OĞLU İLE İLK BAYRAMI ŞEHİDİN EVLİ YA DA BEKÂR OLMASI NEYİ DEĞİŞTİRİYOR?ÜSTEĞMEN EMRE KARGIN ÇAKI GİBİ ASKERDİ ŞEHİT DÜŞT܅MEHMETÇİK VAKFI VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞINDA ÖNEMLİ ADRESTUNCELİ'DE ÖLDÜRÜLEN İKİ YAVRUNUN SUÇU NEYDİ?GÜLE GÜLE GÜL YÜZLÜ ŞEHİT BİNBAŞIM4 KINALI KUZUMUZA MİNNETTARIZNİYE TRT'YE DEĞİL DE WASHİNGTON POST'A TEPKİ!TERÖRİSTBAŞI APO’YU TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE TUTMAK NEDİR?Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Ali Yılmaz ERGEN
ÇOK ÖNEMLİ BİR HİBE
Ali Yılmaz ERGEN
Mustafa GENÇ
HACILARIMIZ ARAFAT SÖZLEŞMESİNİ UNUTURLAR MI?
Mustafa GENÇ
Psk. Beste GÜNEYSU
Çalma Hastalığı (Kleptomani)
Psk Beste GÜNEYSU
Ayhan HAMLI
BÖLÜCÜ TERÖRE VERİLEN İLK ŞEHİDİ UNUTMAYALIM…
Ayhan HAMLI
Şakir DEMİRCİ
FINDIK HAYATTIR GEÇİMDİR… AŞKTIR
Şakir DEMİRCİ
Kenan ÖZTÜRK
Düşündüm Bu Bayramda
Kenan ÖZTÜRK
Serkan Eskalen
Sosyal Medyada Müşterilerinizi Mutlu Etmenin 5 Yolu
Serkan Eskalen
Prof. Dr. Osman DEMİR
KURBAN BEREKETİ
Prof Dr Osman DEMİR
Nagehan Yeşilyurt
FINDIK
Nagehan Yeşilyurt
Ergin KAHVECİ
ABARTARAK…
Ergin KAHVECİ
Alpaslan ÇEPNİ
HER GÜNÜNÜZ BAYRAM OLSUN
Alpaslan ÇEPNİ
Prof. Dr. Yusuf DEMİR
Kurban Olayım…
Prof Dr Yusuf DEMİR
Av. Dr. Cengizhan HATİPOĞLU
KURBAN
Av Dr Cengizhan HATİPOĞLU
Mustafa ÖZBALCI
DİN VE TOPLUM İLİŞKİSİ ÜSTÜNE
Mustafa ÖZBALCI
Akın ÜNER
BAYRAMLIK AĞZIMI AÇIYORUM...
Akın ÜNER
Hikmet KURADA
ATATÜRK VE DİN KONUSUNDAKİ GERÇEKLER
Hikmet KURADA
Psk. Beste Güneysu
Çocuklar için Oyunun Önemi
Psk Beste Güneysu
Cesur CEYLAN
Elif Su
Cesur CEYLAN
Nurullah Kızıldağ
KEYİF VEREN SAMSUNSPOR
Nurullah Kızıldağ
Ersin ERGE
DOLMA KALEM DERKEN
Ersin ERGE
Salim YILDIZ
Yılan hikayesi
Salim YILDIZ
Birol BİRCAN
5 Günün Getirdiği…
Birol BİRCAN
Doç. Dr. Yetkin BULUT
İNSAN İRADESİ
Doç Dr Yetkin BULUT
Metin ATLI
GÖZLER İRFAN BUZ’DA
Metin ATLI
İbrahim Sezen
SAMSUN, SENİ SANA ANLATAMAM Kİ !..
İbrahim Sezen
Selçuk KAYA
VEDA
Selçuk KAYA
Ömer PAMUK
TATİL VE KİTAP
Ömer PAMUK
İlker Mutlu
Veda Ederken
İlker Mutlu
Naci ALTUNCU
KAYIP GENÇLER
Naci ALTUNCU
Kıymet Ocak
PRATİK BİLGİLER
Kıymet Ocak
Tuğçe Gevşek
ORTAYA KARIŞIK
Tuğçe Gevşek
Kurtcan KURT
19 MAYIS'I ANLAMAK
Kurtcan KURT
Yılmaz Özbakır
İNFAK ve TOPLUMSAL FAYDA
Yılmaz Özbakır
Ender GÜR
ELDE VAR HÜZÜN
Ender GÜR
Kadir GÜRKAN
Nereden Baktığımız Önemli
Kadir GÜRKAN
Gül TURAN
ÇİN SEYAHATNAMESİ II
Gül TURAN
Hasan Cem KESKİN
BİZDE ÇOCUKTUK
Hasan Cem KESKİN
Kenan KAYIKÇI
BÜYÜK KAPTANLAR
Kenan KAYIKÇI
Fulya ZORLU
3-6 Yaş Arası İtiraz Problemi
Fulya ZORLU
Murat Sandıkçı
İNSAN YENİLİNCE TÜKENMEZ, PES EDİNCE TÜKENİR...
Murat Sandıkçı
Turgay SAAT
MADALYALAR SAMSUN'A
Turgay SAAT