YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

GÜLE GÜLE GÜL YÜZLÜ ŞEHİT BİNBAŞIM

Canımızı acıtan öfkemizi büyüten şehit haberleri maalesef yeniden gelmeye başladı. Bir kaç gündür neler oluyor dedirten yeni şehit haberleri alıyoruz. Gün geçmiyor ki canımız acımasın, öfkemiz büyümesin. Bu defa da Bitlis Merkez Jandarma Komutanı Binbaşı Zafer Akkuş'un şehadet haberi Samsun’un Asarcık ilçesindeki baba evine ateş topu olup düştü.

Olayla ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Bitlis-Merkez ilçesi Çalıdüzü köyü sınırları içinde, Yanmış Sırtları Üs Bölgesi'ne intikal halinde olan korucu aracının PKK terör örgütü tarafından önceden yerleştirilmiş EYP'nin infilak ettirilmesi sonucu, Merkez İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş şehit olmuştur" dendi.

Aslında bu hain olayın özeti her zamanki gibi net yaşanan PKK terör örgütü vahşeti ve kalleşliğidir. Samsunlu kahraman bir askerimiz daha her şeyden vazgeçip vatanımız, bayrağımız ve milletimiz (Türk Milleti) için şehadet şerbeti içip Samsun’a büyük bir gurur bırakmış oldu. Milletçe kendisine ve ailesine hem borçlu hem de minnettarız. Tarifsiz acılarla yüreklerimizi yakan PKK terör örgütüne olan kinimiz her geçen gün artarken asla öfkemize yenik düşmüyoruz, asla hainleri sevindirmiyoruz. Ateşin düştüğü yerde olmanın tarifsiz üzüntüsü ile şehit acısını bir kez daha iliklerimize kadar hissediyoruz. Zannedilmesin ki ateşin düştüğü yerde olmak kolaydır. Şehit Jandarma Binbaşımız Zafer Akkuş’un acı haberini alan 75 yaşındaki Babası Emekli Astsubay Rüştü Akkuş öfkesine hiç yenilmeden bakın ne diyor: “Vatan için ölünmedikçe bu vatan var olmaz.” Gerçekten çok doğru bir söz. Yüreği şehit ateşi ile yanan acılı bir babanın bu sözleri söylemesi sıradan bir duruş, sıradan bir tavır değil. Şehitlerimiz kahramanlıklarıyla, aileleri ise onurlu duruşlarıyla her zaman gururumuz olmaya devam ediyorlar. Hiç şüphe yok ki şehit ateşinin düştüğü yer olan Samsun’un Asarcık ilçesi şehit ateşi ile yandı, kavruldu. Buna sebep olanlar acaba emellerine ulaşabileceklerini mi düşünmektedir? Hepimiz biliyoruz ki, bunlar boş hayaller. Şehidimizi cennete uğurlamaya gelen binlerce insan hainlere tokat gibi cevap vermiştir. Türk milleti bu coğrafyada sonsuza kadar var olmaya devam edecektir. Bunun içinde gerektiğinde şehit, gerektiğinde gazi olmasını bilmektedir. Bunun için ödenmesi gereken bedel şehitlerimiz ve gazilerimiz tarafından seve seve ödenmektedir. Nice kahramanlar bu uğurda hayallerini ve sevdiklerini yarım bırakıp şehadete koşmuş ve koşmaya devam etmektedir. Samsunlu Şehit Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş’un yaptığı da işte tam budur. Bu kahraman şehidimizin de önünde saygıyla ve minnetle eğiliyoruz. Biliyoruz ki şehit binbaşımıza ve diğer tüm şehitlerimize çok şey borçluyuz.

Binlerce insan bir kez daha 20 Temmuz 2019 günü Samsun’un Asarcık ilçesinden kahraman şehidimiz Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş’u vatan toprağına emanet etmenin buruk gururunu yaşadı. Şehidimizin ailesi ise tümden dik durdu, hainleri asla sevindirmedi, katılanlarda sevindirmedik. Dualar eşliğinde, silah arkadaşlarının omuzlarında Şehit Jandarma Binbaşı Zafer Akkuş’u şehitler tepesindeki nöbetine uğurladık. Uğurlar olsun Şehit Binbaşı Zafer Akkuş. Güle güle gül yüzlü şehit binbaşım. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekânı cennet, ruhu şad olsun. Başta acılı ailesine olmak üzere Türk milletine başsağlığı diliyorum. Başımız sağ olsun. 

BÖLÜCÜ TERÖRE VERİLEN İLK ŞEHİDİ UNUTMAYALIM…27 YIL SONRA ŞEHİT BABASININ ŞEHİT OĞLU İLE İLK BAYRAMI ŞEHİDİN EVLİ YA DA BEKÂR OLMASI NEYİ DEĞİŞTİRİYOR?ÜSTEĞMEN EMRE KARGIN ÇAKI GİBİ ASKERDİ ŞEHİT DÜŞT܅MEHMETÇİK VAKFI VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞINDA ÖNEMLİ ADRESTUNCELİ'DE ÖLDÜRÜLEN İKİ YAVRUNUN SUÇU NEYDİ?GÜLE GÜLE GÜL YÜZLÜ ŞEHİT BİNBAŞIM4 KINALI KUZUMUZA MİNNETTARIZNİYE TRT'YE DEĞİL DE WASHİNGTON POST'A TEPKİ!TERÖRİSTBAŞI APO’YU TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE TUTMAK NEDİR?Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Ali Yılmaz ERGEN
ÇOK ÖNEMLİ BİR HİBE
Ali Yılmaz ERGEN
Mustafa GENÇ
HACILARIMIZ ARAFAT SÖZLEŞMESİNİ UNUTURLAR MI?
Mustafa GENÇ
Psk. Beste GÜNEYSU
Çalma Hastalığı (Kleptomani)
Psk Beste GÜNEYSU
Ayhan HAMLI
BÖLÜCÜ TERÖRE VERİLEN İLK ŞEHİDİ UNUTMAYALIM…
Ayhan HAMLI
Şakir DEMİRCİ
FINDIK HAYATTIR GEÇİMDİR… AŞKTIR
Şakir DEMİRCİ
Kenan ÖZTÜRK
Düşündüm Bu Bayramda
Kenan ÖZTÜRK
Serkan Eskalen
Sosyal Medyada Müşterilerinizi Mutlu Etmenin 5 Yolu
Serkan Eskalen
Prof. Dr. Osman DEMİR
KURBAN BEREKETİ
Prof Dr Osman DEMİR
Nagehan Yeşilyurt
FINDIK
Nagehan Yeşilyurt
Ergin KAHVECİ
ABARTARAK…
Ergin KAHVECİ
Alpaslan ÇEPNİ
HER GÜNÜNÜZ BAYRAM OLSUN
Alpaslan ÇEPNİ
Prof. Dr. Yusuf DEMİR
Kurban Olayım…
Prof Dr Yusuf DEMİR
Av. Dr. Cengizhan HATİPOĞLU
KURBAN
Av Dr Cengizhan HATİPOĞLU
Mustafa ÖZBALCI
DİN VE TOPLUM İLİŞKİSİ ÜSTÜNE
Mustafa ÖZBALCI
Akın ÜNER
BAYRAMLIK AĞZIMI AÇIYORUM...
Akın ÜNER
Hikmet KURADA
ATATÜRK VE DİN KONUSUNDAKİ GERÇEKLER
Hikmet KURADA
Psk. Beste Güneysu
Çocuklar için Oyunun Önemi
Psk Beste Güneysu
Cesur CEYLAN
Elif Su
Cesur CEYLAN
Nurullah Kızıldağ
KEYİF VEREN SAMSUNSPOR
Nurullah Kızıldağ
Ersin ERGE
DOLMA KALEM DERKEN
Ersin ERGE
Salim YILDIZ
Yılan hikayesi
Salim YILDIZ
Birol BİRCAN
5 Günün Getirdiği…
Birol BİRCAN
Doç. Dr. Yetkin BULUT
İNSAN İRADESİ
Doç Dr Yetkin BULUT
Metin ATLI
GÖZLER İRFAN BUZ’DA
Metin ATLI
İbrahim Sezen
SAMSUN, SENİ SANA ANLATAMAM Kİ !..
İbrahim Sezen
Selçuk KAYA
VEDA
Selçuk KAYA
Ömer PAMUK
TATİL VE KİTAP
Ömer PAMUK
İlker Mutlu
Veda Ederken
İlker Mutlu
Naci ALTUNCU
KAYIP GENÇLER
Naci ALTUNCU
Kıymet Ocak
PRATİK BİLGİLER
Kıymet Ocak
Tuğçe Gevşek
ORTAYA KARIŞIK
Tuğçe Gevşek
Kurtcan KURT
19 MAYIS'I ANLAMAK
Kurtcan KURT
Yılmaz Özbakır
İNFAK ve TOPLUMSAL FAYDA
Yılmaz Özbakır
Ender GÜR
ELDE VAR HÜZÜN
Ender GÜR
Kadir GÜRKAN
Nereden Baktığımız Önemli
Kadir GÜRKAN
Gül TURAN
ÇİN SEYAHATNAMESİ II
Gül TURAN
Hasan Cem KESKİN
BİZDE ÇOCUKTUK
Hasan Cem KESKİN
Kenan KAYIKÇI
BÜYÜK KAPTANLAR
Kenan KAYIKÇI
Fulya ZORLU
3-6 Yaş Arası İtiraz Problemi
Fulya ZORLU
Murat Sandıkçı
İNSAN YENİLİNCE TÜKENMEZ, PES EDİNCE TÜKENİR...
Murat Sandıkçı
Turgay SAAT
MADALYALAR SAMSUN'A
Turgay SAAT