YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

TUNCELİ'DE ÖLDÜRÜLEN İKİ YAVRUNUN SUÇU NEYDİ?

         15 Ağustos 1984’ten beri PKK cinayetleri ile sarsılıyoruz. Kanlı terör örgütü PKK asker, polis, sivil, bebek, çocuk, kadın, yaşlı demeden vahşice ve kalleşçe eylem ve cinayetlerine devam ediyor. Köşeye sıkıştığı her dönemde de en vahşi cinayetlerini işleyerek canımızı acıtmaya, yüreğimizi yakmaya devam ediyor. Tunceli Ovacık’ta PKK’nın tuzakladığı bomba bu defa iki kardeşi, iki güzel yavrumuzu hayattan çekip aldı.

        Adeta balon patlatır gibi iki küçük çocuğu vahşice ve kalleşçe katlettiler. Bunu yapan hainler namı değer bebek katilleri, PKK terör örgütü mensupları bu vahşi cinayetten acaba ne kazandılar? Tuzakladıkları bomba ile öldürdükleri sadece iki Kürt çocuğu değildi. Acımasızca, kalleşçe bütün insanlığa kıydılar. İki Kürt çocuğunun ne suçu, ne günahı vardı? O iki Kürt çocuğu, iki güzel kardeş kime ne yapmıştı?

        O çocuklar da diğer tüm çocuklarımız gibi cennet bahçesinin güzel kokulu gülleriydi. Onları yok etmek, onları hayattan koparmak insanlık suçudur. O insanlık suçunun faili olan bebek katilleri, şimdi de çocuk kanı akıtarak korku imparatorluğu kurmanın ve insanları korkutarak sindirmenin peşindeler. Bu emellerine de ulaşamayacaklarını bile bile masum çocuklara kıymaktan çekinmeyen hainler, o dağlarda bir gün kurda kuşa yem olacaklarını hiç düşünmezler mi? Niye kıyarlar gül yüzlü masum çocuklara? Niye insanlığımızı bu kadar ucuza satarlar? Bebek katili PKK’lı hainler çocuklarımıza kıyıyor da niye görmezden geliniyor? Sanki insanlığımızla alay ediliyor! PKK’lı hainlerin içimizdeki destekçileri tarafından insanlık ayaklar altına alınıyor. Ama hiç kimsenin, hiçbir şekilde değiştiremeyeceği bir gerçek var. Biliyoruz ki Tunceli’de vahşice katledilen iki yavrunun katili PKK’lı hainlerdir. Akıtılan kan çocuk kanıdır. Havaya uçurulan uçan balon değil, iki masum yavrunun hayatlarıdır. Ayaz Güloğlu 8, kız kardeşi Nupelda Güloğlu 4 yaşındaydı. Ne Ayaz nede Nurpelda terör örgütü PKK’nın araziye tuzakladığı bombayı bilmiyordu. Bilmedikleri tanımadıkları bir tuzağa düştüler. Sanki onlar her şeyin sorumlusuydu, sanki onlar çocuk değildi. İnsanlıktan nasibini almamış hainler tuzakladıkları bombayla iki küçük çocuğa bilerek isteyerek kıydılar. Niye biliyor musunuz kukla örgüt ve maşa örgüt PKK kanla besleniyor. Bu yüzdende onlar için kıydıkları canın hiçbir önemi yok. Sorsanız Kürt halkı için dağlardayız masalını anlatırlar. Tunceli'nin Ovacık ilçesine bağlı Çakılyayla mezrasında yaşayan iki kardeş de Kürt çocuklarıydı. Ayaz Güloğlu ve kız kardeşi Nupelda Güloğlu PKK’nın tuzakladığı bombanın patlaması sonucu öldü. PKK terör örgütünü maşa olarak kullananlar ve destekleyenler Ayaz Güloğlu ve kız kardeşi Nupelda Güloğlu’nun gerçek katilleridir. O iki kardeş onlara kıyanların rüyalarından çıkmasınlar. Niye kıyılır iki masum yavruya? Bunlar çocuk, bunlar masum. Niye anlamazdan, niye görmezden gelinir? Bir anne ve babanın bakmaya kıyamadığı iki evladı bu kadar kolay mı hayattan koparılır?

       Bomba ile öldürdüğünüz iki kardeş daha çocuk, daha çok küçükler. Sivil ve masum çocuklara kıymayı bir marifet mi sayıyorsunuz? Ayaz Güloğlu ve kız kardeşi Nupelda Güloğlu’na hangi hakla tuzak kurdunuz? Bütün bunları sormayalım mı, hepsini unutup gidelim mi? Ne Ayaz Güloğlu’nu ne de Nupelda Güloğlu’nu unutmak ya da unutturmak yok. Allah belanızı versin. Allah sonunuzu getirsin. O iki masum çocuk kime ne yaptı ki? Yanıtı olan var mı?

 

BÖLÜCÜ TERÖRE VERİLEN İLK ŞEHİDİ UNUTMAYALIM…27 YIL SONRA ŞEHİT BABASININ ŞEHİT OĞLU İLE İLK BAYRAMI ŞEHİDİN EVLİ YA DA BEKÂR OLMASI NEYİ DEĞİŞTİRİYOR?ÜSTEĞMEN EMRE KARGIN ÇAKI GİBİ ASKERDİ ŞEHİT DÜŞT܅MEHMETÇİK VAKFI VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞINDA ÖNEMLİ ADRESTUNCELİ'DE ÖLDÜRÜLEN İKİ YAVRUNUN SUÇU NEYDİ?GÜLE GÜLE GÜL YÜZLÜ ŞEHİT BİNBAŞIM4 KINALI KUZUMUZA MİNNETTARIZNİYE TRT'YE DEĞİL DE WASHİNGTON POST'A TEPKİ!TERÖRİSTBAŞI APO’YU TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE TUTMAK NEDİR?Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Ali Yılmaz ERGEN
ÇOK ÖNEMLİ BİR HİBE
Ali Yılmaz ERGEN
Mustafa GENÇ
HACILARIMIZ ARAFAT SÖZLEŞMESİNİ UNUTURLAR MI?
Mustafa GENÇ
Psk. Beste GÜNEYSU
Çalma Hastalığı (Kleptomani)
Psk Beste GÜNEYSU
Ayhan HAMLI
BÖLÜCÜ TERÖRE VERİLEN İLK ŞEHİDİ UNUTMAYALIM…
Ayhan HAMLI
Şakir DEMİRCİ
FINDIK HAYATTIR GEÇİMDİR… AŞKTIR
Şakir DEMİRCİ
Kenan ÖZTÜRK
Düşündüm Bu Bayramda
Kenan ÖZTÜRK
Serkan Eskalen
Sosyal Medyada Müşterilerinizi Mutlu Etmenin 5 Yolu
Serkan Eskalen
Prof. Dr. Osman DEMİR
KURBAN BEREKETİ
Prof Dr Osman DEMİR
Nagehan Yeşilyurt
FINDIK
Nagehan Yeşilyurt
Ergin KAHVECİ
ABARTARAK…
Ergin KAHVECİ
Alpaslan ÇEPNİ
HER GÜNÜNÜZ BAYRAM OLSUN
Alpaslan ÇEPNİ
Prof. Dr. Yusuf DEMİR
Kurban Olayım…
Prof Dr Yusuf DEMİR
Av. Dr. Cengizhan HATİPOĞLU
KURBAN
Av Dr Cengizhan HATİPOĞLU
Mustafa ÖZBALCI
DİN VE TOPLUM İLİŞKİSİ ÜSTÜNE
Mustafa ÖZBALCI
Akın ÜNER
BAYRAMLIK AĞZIMI AÇIYORUM...
Akın ÜNER
Hikmet KURADA
ATATÜRK VE DİN KONUSUNDAKİ GERÇEKLER
Hikmet KURADA
Psk. Beste Güneysu
Çocuklar için Oyunun Önemi
Psk Beste Güneysu
Cesur CEYLAN
Elif Su
Cesur CEYLAN
Nurullah Kızıldağ
KEYİF VEREN SAMSUNSPOR
Nurullah Kızıldağ
Ersin ERGE
DOLMA KALEM DERKEN
Ersin ERGE
Salim YILDIZ
Yılan hikayesi
Salim YILDIZ
Birol BİRCAN
5 Günün Getirdiği…
Birol BİRCAN
Doç. Dr. Yetkin BULUT
İNSAN İRADESİ
Doç Dr Yetkin BULUT
Metin ATLI
GÖZLER İRFAN BUZ’DA
Metin ATLI
İbrahim Sezen
SAMSUN, SENİ SANA ANLATAMAM Kİ !..
İbrahim Sezen
Selçuk KAYA
VEDA
Selçuk KAYA
Ömer PAMUK
TATİL VE KİTAP
Ömer PAMUK
İlker Mutlu
Veda Ederken
İlker Mutlu
Naci ALTUNCU
KAYIP GENÇLER
Naci ALTUNCU
Kıymet Ocak
PRATİK BİLGİLER
Kıymet Ocak
Tuğçe Gevşek
ORTAYA KARIŞIK
Tuğçe Gevşek
Kurtcan KURT
19 MAYIS'I ANLAMAK
Kurtcan KURT
Yılmaz Özbakır
İNFAK ve TOPLUMSAL FAYDA
Yılmaz Özbakır
Ender GÜR
ELDE VAR HÜZÜN
Ender GÜR
Kadir GÜRKAN
Nereden Baktığımız Önemli
Kadir GÜRKAN
Gül TURAN
ÇİN SEYAHATNAMESİ II
Gül TURAN
Hasan Cem KESKİN
BİZDE ÇOCUKTUK
Hasan Cem KESKİN
Kenan KAYIKÇI
BÜYÜK KAPTANLAR
Kenan KAYIKÇI
Fulya ZORLU
3-6 Yaş Arası İtiraz Problemi
Fulya ZORLU
Murat Sandıkçı
İNSAN YENİLİNCE TÜKENMEZ, PES EDİNCE TÜKENİR...
Murat Sandıkçı
Turgay SAAT
MADALYALAR SAMSUN'A
Turgay SAAT