YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

ÜSTEĞMEN EMRE KARGIN ÇAKI GİBİ ASKERDİ ŞEHİT DÜŞT܅

Son aylarda şehit haberleri gündemin gerisinde kalsa da can yakmaya devam ediyor. Hiçbir şehit haberini gündemin gerisinde bırakma hakkımız yok. Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde bulunan 34. Hudut Tugayı 5. Hudut Tabur Komutanlığı sorumluluk sahasındaki Irak’ın kuzeyi Avaşin bölgesinde 9 Temmuz 2019’da PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısı sonucu Muğla - Dalamanlı Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın şehit düştü. Hain saldırı duyulur duyulmaz Üsteğmen Emre Kargın’ın baba evinin önüne yetkililer tarafından asılan dev Türk bayrağı şehit acısının Dalaman’daki yeni adresini işaret etti. Haberi duyan şehit babası Mehmet Kargın, “Milletimizin başı sağ olsun. Vatanımıza ve milletimize bir oğlan feda ettik. Diğer türlü yapabileceğimiz hiçbir şeyimiz yok” dedi. Ama yüreğindeki tarifsiz acı hiç sönmeyecek bir ateş topu olup, o babamızın bedenine de sonsuza kadar yerleşti.

PKK'lı teröristlerce askeri araca düzenlenen saldırıda şehit olan 2 askerden birisi olan Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargı 27 yaşında, bekâr olup, çakı gibi bir askerdi. Kahramanımız, hayalleriyle birlikte şehit düştü. Tıpkı diğer kahraman şehitlerimiz gibi vatan için her şeyden vazgeçti. Canını ve kanını vatanı için hiç tereddüt etmeden verdi. Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törenden sonra Türk bayrağına sarılı şehitlerin naaşları önce helikopterle Yüksekova’ya oradan da uçakla memleketlerine gönderildi. Şehit Üsteğmen Emre Kargın’ın naaşı Muğla'ya, şehit Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu'nun naaşı da Burdur'a uğurlandı. Şehitlerin memleketleri şehit acısı ile yandı, kavruldu. Şehitlerin memleketlerindeki yürek yangını ve yas bütün acıları solladı. Kahraman Üsteğmen Emre Kargın geceyi memleketi Dalaman’da Devlet Hastanesi morgunda geçirdi. 10 Temmuz 2019’da sabah helallik için iki katlı baba evinin önüne getirildi. Babaevi şehit ateşinin şiddetli düştüğü yerdi. Gözyaşları sel oldu. Şehidin acılı annesi Saadet Kargın'ın, "Oğlum ne olur bırakıp gitme. Benim biricik yavrum" sözleri dağları taşları bile sızlattı. Kolay değildi bir annenin biricik yavrusunu sonsuzluğa uğurlaması, yürekler şehit acısına dayanamadı. Teröre ve destekçilerine başta Dalaman’da olmak üzere bütün Türkiye’de duyarlı insanlar tarafından lanet üstüne lanet okundu. Herkes tek bir duada birleşti. “Bu son şehit acımız olsun” diyen diller susmadı. Gerçek yine acı yüzünü gösterdi ateş düştüğü yeri tam anlamıyla yaktı ve kavurdu.

Güle güle şehidimiz. Güle güle kahraman Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın. Güle güle annesinin biricik yavrusu. Şimdi şehitler tepesinde sonsuza kadar dalgalanan ay yıldızlı şanlı bayrak olmanın şerefi ile övüneceksin. Bu yüzden Türk milleti sana minnettar olacak. Bileceğiz ve görüyoruz ki, şanlı bayrağımız tüm şehitlerimiz sayesinde gönderinde özgürce dalgalanıyor. Ruhun şad, mekanın cennet olsun. Başta şehidimizin ailesinin ve yüce Türk milletinin başı sağ olsun. Başımız sağ olsun. Minnettarız.

BÖLÜCÜ TERÖRE VERİLEN İLK ŞEHİDİ UNUTMAYALIM…27 YIL SONRA ŞEHİT BABASININ ŞEHİT OĞLU İLE İLK BAYRAMI ŞEHİDİN EVLİ YA DA BEKÂR OLMASI NEYİ DEĞİŞTİRİYOR?ÜSTEĞMEN EMRE KARGIN ÇAKI GİBİ ASKERDİ ŞEHİT DÜŞT܅MEHMETÇİK VAKFI VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞINDA ÖNEMLİ ADRESTUNCELİ'DE ÖLDÜRÜLEN İKİ YAVRUNUN SUÇU NEYDİ?GÜLE GÜLE GÜL YÜZLÜ ŞEHİT BİNBAŞIM4 KINALI KUZUMUZA MİNNETTARIZNİYE TRT'YE DEĞİL DE WASHİNGTON POST'A TEPKİ!TERÖRİSTBAŞI APO’YU TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDE TUTMAK NEDİR?Yazarın Tüm Yazıları
Yazarlar
Ali Yılmaz ERGEN
ÇOK ÖNEMLİ BİR HİBE
Ali Yılmaz ERGEN
Mustafa GENÇ
HACILARIMIZ ARAFAT SÖZLEŞMESİNİ UNUTURLAR MI?
Mustafa GENÇ
Psk. Beste GÜNEYSU
Çalma Hastalığı (Kleptomani)
Psk Beste GÜNEYSU
Ayhan HAMLI
BÖLÜCÜ TERÖRE VERİLEN İLK ŞEHİDİ UNUTMAYALIM…
Ayhan HAMLI
Şakir DEMİRCİ
FINDIK HAYATTIR GEÇİMDİR… AŞKTIR
Şakir DEMİRCİ
Kenan ÖZTÜRK
Düşündüm Bu Bayramda
Kenan ÖZTÜRK
Serkan Eskalen
Sosyal Medyada Müşterilerinizi Mutlu Etmenin 5 Yolu
Serkan Eskalen
Prof. Dr. Osman DEMİR
KURBAN BEREKETİ
Prof Dr Osman DEMİR
Nagehan Yeşilyurt
FINDIK
Nagehan Yeşilyurt
Ergin KAHVECİ
ABARTARAK…
Ergin KAHVECİ
Alpaslan ÇEPNİ
HER GÜNÜNÜZ BAYRAM OLSUN
Alpaslan ÇEPNİ
Prof. Dr. Yusuf DEMİR
Kurban Olayım…
Prof Dr Yusuf DEMİR
Av. Dr. Cengizhan HATİPOĞLU
KURBAN
Av Dr Cengizhan HATİPOĞLU
Mustafa ÖZBALCI
DİN VE TOPLUM İLİŞKİSİ ÜSTÜNE
Mustafa ÖZBALCI
Akın ÜNER
BAYRAMLIK AĞZIMI AÇIYORUM...
Akın ÜNER
Hikmet KURADA
ATATÜRK VE DİN KONUSUNDAKİ GERÇEKLER
Hikmet KURADA
Psk. Beste Güneysu
Çocuklar için Oyunun Önemi
Psk Beste Güneysu
Cesur CEYLAN
Elif Su
Cesur CEYLAN
Nurullah Kızıldağ
KEYİF VEREN SAMSUNSPOR
Nurullah Kızıldağ
Ersin ERGE
DOLMA KALEM DERKEN
Ersin ERGE
Salim YILDIZ
Yılan hikayesi
Salim YILDIZ
Birol BİRCAN
5 Günün Getirdiği…
Birol BİRCAN
Doç. Dr. Yetkin BULUT
İNSAN İRADESİ
Doç Dr Yetkin BULUT
Metin ATLI
GÖZLER İRFAN BUZ’DA
Metin ATLI
İbrahim Sezen
SAMSUN, SENİ SANA ANLATAMAM Kİ !..
İbrahim Sezen
Selçuk KAYA
VEDA
Selçuk KAYA
Ömer PAMUK
TATİL VE KİTAP
Ömer PAMUK
İlker Mutlu
Veda Ederken
İlker Mutlu
Naci ALTUNCU
KAYIP GENÇLER
Naci ALTUNCU
Kıymet Ocak
PRATİK BİLGİLER
Kıymet Ocak
Tuğçe Gevşek
ORTAYA KARIŞIK
Tuğçe Gevşek
Kurtcan KURT
19 MAYIS'I ANLAMAK
Kurtcan KURT
Yılmaz Özbakır
İNFAK ve TOPLUMSAL FAYDA
Yılmaz Özbakır
Ender GÜR
ELDE VAR HÜZÜN
Ender GÜR
Kadir GÜRKAN
Nereden Baktığımız Önemli
Kadir GÜRKAN
Gül TURAN
ÇİN SEYAHATNAMESİ II
Gül TURAN
Hasan Cem KESKİN
BİZDE ÇOCUKTUK
Hasan Cem KESKİN
Kenan KAYIKÇI
BÜYÜK KAPTANLAR
Kenan KAYIKÇI
Fulya ZORLU
3-6 Yaş Arası İtiraz Problemi
Fulya ZORLU
Murat Sandıkçı
İNSAN YENİLİNCE TÜKENMEZ, PES EDİNCE TÜKENİR...
Murat Sandıkçı
Turgay SAAT
MADALYALAR SAMSUN'A
Turgay SAAT