YERLİ OTOMOBİL HABERLERİ

HaberlerYERLİ OTOMOBİLYERLİ OTOMOBİL
Yerli otomobil için 'kenevir' önerisi
Ankara Üniversitesi bilim insanlarınca hazırlanan 'Kenevir Raporu'nda, bu bitkinin otomobilden bina yapımına, sağlıktan tekstile kadar birçok alanda önemli katkılar sağlayacağı belirtildi
YERLİ OTOMOBİL 5.02.2019
Yerli otomobil için 'kenevir' önerisi
Ankara Üniversitesi bilim insanlarınca hazırlanan 'Kenevir Raporu'nda, bu bitkinin otomobilden bina yapımına, sağlıktan tekstile kadar birçok alanda önemli katkılar sağlayacağı belirtildi.
YERLİ OTOMOBİL 4.02.2019
Turkcell yerli otomobilin CEO'sunu ağırladı
Turkcell, yerli otomobil ekibinin lideri Gürcan Karakaş'ı konuk etti. Her fırsatta 'otomobilden daha fazlasını' yapmak üzere yola çıktıklarını dile getiren Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu A.Ş. CEO'su Karakaş, projede gelinen aşama ve süreçle ilgili önemli bilgileri Turkcell çalışanlarıyla paylaştı.
YERLİ OTOMOBİL 18.01.2019
Otomobilde yerliye yöneldik
Otomobilde yerliye yöneldik
Otomobil satışlarında yılın 11 ayında 2017'nin aynı dönemine göre yerli payı yüzde 29,7'den yüzde 33,2'ye yükseldi.
YERLİ OTOMOBİL 8.12.2018
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na 'yerli otomobil Kütahya'da üretilsin' talebi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, yerli otomobil üretiminin Kütahya'da yapılması için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na talepte bulundu.
YERLİ OTOMOBİL 12.10.2018
Türkiye'de 45 yaş üstü yerli elektrikli otomobili bekliyor
Türkiye'de 45 yaş üstü yerli elektrikli otomobili bekliyor
Yapılan kamuoyu araştırmasına göre Türkiye'de 45 yaş üstü kişilerin yüzde 93'ü yerli otomobil almayı düşünüyor.
YERLİ OTOMOBİL 2.07.2018
Türk Telekom'un yerli dijital klavyesini indirdi, lüks otomobil kazandı
Türk Telekom'un, yerli teknoloji vizyonundan hareketle geliştirdiği dijital klavyesi Tambu'yu kullanan bir kişi, lüks otomobil kazandı. Uygulamayı indiren kullanıcılar arasından yapılan çekiliş sonucunda aracı kazanan talihli, Türk Telekom Genel Müdürlük'te aracını teslim aldı.
YERLİ OTOMOBİL 28.06.2018
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı: 'Yerli otomobil için en uygun il Ko
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, yerli otomobil yatırımı için en uygun ilin Konya olduğunu söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 21.06.2018
Yerli otomobille ilgili önemli açıklama
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilin orta ve üst sınıfa hitap edeceğini belirterek, '5 modelli bir yapı olacak. İlk önce spor modelini, SUV modelini göreceğiz. Otomobilimiz aynı segmentteki emsallerinden daha ucuz ve kaliteli olacak' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 19.06.2018
Bakan Özlü 'Yerli otomobil'de detayları açıkladı
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobille ilgili, 'Projenin temel parametreleri ortaya çıktı. 3,2 milyar avroluk bir yatırım yapacağız. 200 bin araç üretim kapasitesine ulaşacak bir tesis olacak. 5 model araç olacak.' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 8.06.2018
Yerli otomobilden tüm bölgeler faydalanacak
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 'Yerli otomobilin belirli parçalarını ülkenin dört bir yanına dağıtıp, oralarda üretimini sağlayıp birbirine eklemlenmiş bir değer halkası oluşturacağız.' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 4.06.2018
Başbakan Yıldırım: 'Yerli otomobili hiç kimse durduramaz'
Düzce(İHA) – Seçim çalışmaları kapsamında Düzce'ye gelen Başbakan Binali Yıldırım, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştirerek 'Yerli otomobili yapmayacağız diyorlar, bu yerli otomobilin sahibi de yetkilisi de Faruk Özlü'dür. Hiç kimse durduramaz' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 2.06.2018
Yerli otomobil projesinin CEO'su belli oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı televizyon programında, yerli otomobil projesinin CEO'sunun Mehmet Gürcan Karakaş olduğunu açıkladı.
YERLİ OTOMOBİL 2.06.2018
Yerli otomobil CEO'su perşembe günü açıklanıyor
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil CEO'sunun şuan belli olduğunu ve perşembe günü de açıklayacaklarını söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 29.05.2018
Bakan Tüfenkci'den CHP'ye 'Kanal İstanbul ve Yerli otomobil' cevabı
Bakan Tüfenkci, Cumhurbaşkanı seçilirse 'Kanal İstanbul' ve 'Yerli Otomobil' projelerini durduracağını söyleyen CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin sözlerini eleştirerek 'Bizler yıkmak için değil yapmak için geldik' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 27.05.2018
Başbakan Yardımcısı Işık'tan İnce'ye yerli otomobil eleştirisi
Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, 'CHP'nin kendi genel başkanlığına layık göremediği Cumhurbaşkanı adayı, ne diyor, 'Kanal İstanbul'u durduracağım, Külliyeyi kapatacağım, yerli otomobil projesini çöpe atacağım.' Yerli otomobil projesini çöpe atacağım diyen kafayı asıl millet çöpe atar' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 26.05.2018
Bakan Özlü'den Muharrem İnce'ye yerli otomobil eleştirisi
ZONGULDAK (İHA) ? Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştirerek 'Öğretmen kökenli olmasına rağmen derslerine iyi çalışmayan bir cumhurbaşkanı adayı var' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 26.05.2018
Bakan Çavuşoğlu'ndan Muharrem İnce'ye yerli otomobil cevabı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Muharrem İnce'nin yerli otomobil projesiyle ilgili açıklamalarına ilişkin, 'Biz yerli milli diyoruz, biri çıkmış yerli ve milli otomobili çöpe atacağız diyor. Senin buna gücün yetmez, hayalin de yetmez. Senin iktidar olma gibi bir derdin yok' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 26.05.2018
Bakan Çavuşoğlu'ndan Muharrem İnce'ye yerli otomobil cevabı
ANTALYA (İHA) – Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Muharrem İnce'nin yerli otomobil projesiyle ilgili açıklamalarına ilişkin, 'Biz yerli milli diyoruz, biri çıkmış yerli ve milli otomobili çöpe atacağız diyor. Senin buna gücün yetmez, hayalin de yetmez. Senin iktidar olma gibi bir derdin yok' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 25.05.2018
Vali Çınar: 'Yerli otomobil için en uygun yer Filyos'
Zonguldak Valisi Ahmet Çınar Filyos Limanı yapım çalışmaları ve Filyos Projesi hakkında bilgi verirken Türkiye'de üretilecek yerli otomobil için her türlü açıdan en uygun yerin Filyos olduğunu söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 21.05.2018
Bakan Özlü: 'Yerli otomobil sözleşmesini erteliyoruz'
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobile ilişkin, 'Şirket ortaklık sözleşmesinin hazırlanmasında şirket avukatları ilave bir süre ihtiyaçları olduklarını ifade ettiler. Bu ihtiyaç duyulan ilave süre sebebi ile yarınki sözleşme imzalanması ve CEO açıklanmasını erteliyoruz' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 10.05.2018
Sakarya'da yerli otomobil için 500 dönüm arazi hazır
SAKARYA (İHA) – Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, yerli otomotiv için Ferizli'de 500 dönüm yer ayırdıklarını söyledi. Bölgenin haritası da detaylı olarak çıkartılırken, projeler Sakarya'nın çehresini değiştirecek.
YERLİ OTOMOBİL 9.05.2018
Yerli otomobille ilgili flaş gelişme
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Yerli Otomobil Projesi'ne ilişkin 'Projemiz iyi gidiyor. İnşallah cuma günü sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan şirketin CEO'sunu açıklayacaklar.' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 8.05.2018
(Özel Haber) Bilim adamlarından yerli otomobile büyük katkı
Yerli otomobil üretimi noktasında bir destek de bilim adamlarından geldi. Karabük Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Bilge Demir, yaptıkları çalışma sonrası TRIP olarak bilinen ileri dayanımlı çeliklerin üretilmesi için geliştirdikleri projenin yerli otomobil projesine büyük katkı sağlayacağını söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 18.04.2018
Yerli otomobil fabrikasının Kastamonu'ya kurulmasını istediler
Kastamonu'dan Ankara'ya giden heyet, milli otomobil fabrikasının Kastamonu'ya kurulması için Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü'ye talep dosyasını sundu.
YERLİ OTOMOBİL 12.04.2018
Özlü: 'Yerli otomobil, sadece teknolojik bir ürün olmakla kalmayacak, bütün diji
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin üreteceği yerli otomobilinin sadece teknolojik bir ürün olmakla kalmayacağını bütün dijital trendlere de cevap vereceğini söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 11.04.2018
Bakan Özlü'den yerli otomobil açıklaması
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 'Dijital teknolojinin ulaştığı en son noktayı Türkiye'nin otomobilinde görücüye çıkaracağız' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 7.04.2018
Yerli otomobil için 3 milyar dolar yatırım
Yerli otomobil için 3 milyar dolar yatırım
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil için 3 milyar dolar yatırım öngördüklerini belirtti
YERLİ OTOMOBİL 26.03.2018
Bursa'yı yerli otomobilin ana üretim üssü yapacak envanterler bir kitapta toplan
AK Parti Bursa Ticaret ve Sanayi Komisyonu, Sanayi alanında Türkiye'nin önde gelen illerinden olan Bursa'yı üretimin her alanında geliştirerek yarınlara daha güçlü bir şekilde hazırlayacak çalışmalarını başlattı.
YERLİ OTOMOBİL 18.03.2018
Sağlık Bakanı Demircan: 'Samsun olarak yerli otomobile talibiz'
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 'Yerli otomobil sanayi gündeme gelirse biz de Samsun olarak bunun taliplisiyiz. Biz Samsun olarak kendimizi buna hazırlamamız lazım' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 17.03.2018
Sağlık Bakanı Demircan: 'Samsun olarak yerli otomobile talibiz'
Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 'Yerli otomobil sanayi gündeme gelirse biz de Samsun olarak bunun taliplisiyiz. Biz Samsun olarak kendimizi buna hazırlamamız lazım' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 17.03.2018
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü: 'Türkiye'nin yerli otomobili, Türk
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 'Yerli marka otomobilimiz; yerli tedarik sanayimize de çok büyük katkı sağlayacaktır. Türkiye'nin yerli otomobili, Türk otomotiv sektörüne sıçrama yaptıracaktır' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 15.03.2018
MHP Samsun İl Başkanı Tekin: ''Yerli otomobil' havada kaldı'
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, yerli otomobilin Samsun'da üretilmesi çağrısının ardından kampanyanın havada kaldığını ifade etti .
YERLİ OTOMOBİL 5.03.2018
'Yerli otomobil için Samsun en şanslı illerden'
Yerli otomobil için Havza ilçesinden büyük bir alan önerdiklerini belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, deniz, demir ve hava yolu imkanlarına bakıldığında yerli otomobil için Samsun'un en uygun yerlerden biri olduğunu söyledi. 
YERLİ OTOMOBİL 3.03.2018
Vali Kaymak: 'Yerli otomobil için Samsun en şanslı illerden'
Yerli otomobil için Havza ilçesinden büyük bir alan önerdiklerini belirten Samsun Valisi Osman Kaymak, deniz, demir ve hava yolu imkanlarına bakıldığında yerli otomobil için Samsun'un en uygun yerlerden biri olduğunu söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 3.03.2018
Havza yerli otomobili istiyor
Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyaret eden Havza ve Köylerini Sevenler Yardımlaşma ve Kalkındırma Derneği Başkanı Harun Savaş, 'Sayın Valimizin ilçemize kazandırılması için önemli çaba sarf ettiği yerli otomobil üretimi Havza'nın ve Samsun'un kaderini değiştirecek' dedi
YERLİ OTOMOBİL 1.03.2018
 Başbakan Yıldırım yerli otomobil için tarih verdi
Başbakan Yıldırım yerli otomobil için tarih verdi
Başbakan Binali Yıldırım, 'Yerli otomobilin ilk örneğini 2019'da, seri üretimini de 2021'de bitirmiş olacağız' dedi
YERLİ OTOMOBİL 25.02.2018
Yerli otomobile destek
Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreter Vekili Gazi Bilgin, yerli otomobil konusunda çelik sektörünün katkısının bugünkünden daha yüksek seviyelerde olması gerektiğini belirterek, 'Sektör, piyasadaki gelişmeleri sürekli değerlendirerek üretim hacmini ve ürün gamını oluşturma çabasındadır' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 22.02.2018
Yerli otomobil 3 farklı modelle gelecek
Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubunca (OGG), projede gelinen son durum ve alınan ilk kararlar kamuoyu ile paylaşıldı.
YERLİ OTOMOBİL 16.02.2018
Başbakan'dan yerli otomobil şarj ünitelerinin Erzurum'da üretilmesine tam destek
AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı yerli otomobil şarj ünitelerinin Erzurum'da üretileceğini duyurmasının ardından konuyla ilgili Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldi.
YERLİ OTOMOBİL 13.02.2018
Bakan Özlü'den flaş 'yerli otomobil' açıklaması
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil çalışmalarıyla ilgili, 'Şirketleşme ve bir CEO atama aşamasındayız. Yer konusunda yapılmış hiçbir çalışma yok. 22 ilden yer konusunda talepler var' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 10.02.2018
Bakan Özlü: 'Yerli otomobille ilgili şirketleşme ve bir CEO atama aşamasındayız'
DÜZCE (İHA) – Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil çalışmalarıyla ilgili, 'Şirketleşme ve bir CEO atama aşamasındayız. Yer konusunda yapılmış hiçbir çalışma yok. 22 ilden yer konusunda talepler var' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 10.02.2018
'Yerli otomobil Samsun'da üretilsin istiyoruz'
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Yerli otomobil Samsun'da üretilsin istiyoruz. Bununla ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği veririz' dedi. 
YERLİ OTOMOBİL 30.01.2018
Başkan Yılmaz: 'Yerli otomobil Samsun'da üretilsin istiyoruz'
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 'Yerli otomobil Samsun'da üretilsin istiyoruz. Bununla ilgili Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak her türlü desteği veririz' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 30.01.2018
Yerli otomobile, karton otomobille talip oldular
Yerli otomobilin üretimine talip olan Amasya'nın Merzifon ilçesinde Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) kartondan otomobil maketi yaptırdı.
YERLİ OTOMOBİL 27.01.2018
Yerli otomobile, karton otomobille talip oldular
Yerli otomobilin üretimine talip olan Amasya'nın Merzifon ilçesinde Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası(TSO) kartondan otomobil maketi yaptırdı.
YERLİ OTOMOBİL 27.01.2018
Yerli otomobile son talip Merzifon
Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Dursun Dağdelen, yerli otomobil fabrikasının ilçede kurulması için yeni bir yol haritası belirlediklerini söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 4.01.2018
Ordu, yerli otomobilin koltuğuna talip
AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Başkanı, Endüstri Mühendisi Muhsin Emre Demiröz, yerli otomobilin koltuklarının Ordu'da üretilmesinin sanayi hamlesi için en uygun alan olduğunu söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 3.01.2018
Yerli otomobil için şok çıkış: 'Havza'ya gelmesini istemeyenler var'
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 'Birileri yerli otomobil üretimininin Havza'ya gelmesini engellemek istiyor. Eğer yerli oto Samsun'a gelecek ise Havza olacak' dedi
YERLİ OTOMOBİL 29.12.2017
Karadeniz'den yerli otomobile talip daha
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya'nın yerli ve milli otomobil üretiminde üzerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğunu açıkladı.
YERLİ OTOMOBİL 28.12.2017
Amasya yerli otomobil üretim alanına talip
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya'nın yerli ve milli otomobil üretiminde üzerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmeye hazır olduğunu açıkladı.
YERLİ OTOMOBİL 28.12.2017
Samsun'dan yerli otomobil atağı
Yerli otomobil üretiminin Samsun'a kazandırılması için çalışmalarına ara vermeden devam ettiren Havza heyeti, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu ile görüştü.
YERLİ OTOMOBİL 18.12.2017
Filyos Endüstri Bölgesi, yerli otomobil projesine ev sahipliği yapmak istiyor
Zonguldak'ın Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde bulunan Filyos Endüstri Bölgesi, yerli otomobil projesine ev sahipliği yapmak istiyor.
YERLİ OTOMOBİL 15.12.2017
Hekimoğlu: 'Türkiye yerli otomobili çok rahatlıkla yapacak tecrübeye sahip'
Hekimoğlu Döküm Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Celil Hekimoğlu, 2017 yılının Trabzonlu bir sanayici olarak kendileri açısından güzel geçtiğini, 2018 yılında da Türkiye'nin ihracatta en iyi yıllarından birini yaşayacağını söyledi. Hekimoğlu, ülke olarak yerli otomobili çok rahatlıkla yapacak tecrübeye sahip olduklarını belirtti.
YERLİ OTOMOBİL 15.12.2017
Yerli otomobile farklı yorum
Yerli otomobil üretimine geç kalındığını belirten DP Genel Başkan Yardımcısı Erdem Demirdağ, 'Otomobil nedir, bir atölye kuralım, birkaç arkadaşımı da yanıma alayım. Ben de otomobil yaparım' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 15.12.2017
Yerli otomobil için yer önerisi: 'Tersane alanı' doğru tercih'
Tüm-Bel-Sen Samsun Şube Başkanı Suat Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz'ın tersane olarak kullanılması planlanan Tekkeköy'deki alanın yerli otomobil üretim yeri için doğru bir tercih olacağını ifade etti
YERLİ OTOMOBİL 14.12.2017
Erhan Usta: 'Samsun yerli otomobil için oldukça elverişli'
MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, yerli otomobil üretimiyle ilgili, 'Samsun ve ülkemiz menfaatine olan her konuda elimizi taşın altına koymaktan çekinmeyeceğiz. Gerek işin siyasi ayağında gerekse yerelde elimizden geleni yapmaya hazırız.' ifadesini kullandı.
YERLİ OTOMOBİL 13.12.2017
Karadeniz'den yerli otomobile bir talip daha
Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Dursun Dağdelen, yerli otomobil üretiminin Merzifon'da yapılmasını istediklerini belirterek, 'Yerli otomobilin ilçemizde üretilmesi için tüm şartlar var.' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 13.12.2017
Samsun, yerli otomobili istiyor
AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 'Yerli otomobilin Samsun'da üretilmesi mükemmel olur. Bu konudaki mücadelemiz sonuna kadar sürecek' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 11.12.2017
Başkan Yılmaz'dan yerli otomobil için yer önerisi
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli otomobilin Samsun'da yapılmasıyla ilgili çeşitli makamlarla iletişim halinde olduklarını belirterek, '800 dönümlük bir tersane alanımız var. Burada tersane ile ilgili bir çalışma yapılmayacaksa yerli otomobil için biçilmiş bir kaftan' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 11.12.2017
Yılmaz: '800 dönümlük tersane alanı yerli otomobil için biçilmiş bir kaftan'
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yerli otomobilin Samsun'da yapılmasıyla ilgili çeşitli makamlarla iletişim halinde olduklarını belirterek, '800 dönümlük bir tersane alanımız var. Burada tersane ile ilgili bir çalışma yapılmayacaksa yerli otomobil için biçilmiş bir kaftan' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 11.12.2017
Yerli otomobilde biz de varız
Vali Osman Kaymak, yerli otomobil üretimi için Samsun'un en cazip şehirlerden biri olduğunu belirterek, 'Şehrimizin yerli otomobil üretimi için avantajlarını ortaya koyan bir dosya hazırladık. Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza sunacağız' dedi
YERLİ OTOMOBİL 9.12.2017
Bozdağ ile yerli otomobil zirvesi
Ankara'da Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile görüşen Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, yerli otomobilin Havza OSB'de üretilmesi için destek istedi
YERLİ OTOMOBİL 8.12.2017
Samsun yerli otomobil üretimine talip
Samsun Valisi Osman Kaymak, 'yerli ve milli otomobil'in Samsun'da üretilmesi için çalışma başlattıklarını ve Samsun'un yerli otomobilin üretilmesi için en cazip yerlerden birisi olduğunu söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 8.12.2017
Samsun yerli otomobil üretimine talip
SAMSUN (İHA) – Samsun Valisi Osman Kaymak, 'yerli ve milli otomobil'in Samsun'da üretilmesi için çalışma başlattıklarını ve Samsun'un yerli otomobilin üretilmesi için en cazip yerlerden birisi olduğunu söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 8.12.2017
Samsun Milletvekili Karaaslan: 'Samsun, yayı gerilmiş bir ok gibi'
Yerli otomobil projesinin Samsun'da büyük heyecan uyandırdığını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Samsun yayı gerilmiş bir ok gibi, sadece küçük bir hareketle uçuşa geçebiliriz' ifadelerini kullandı.
YERLİ OTOMOBİL 3.12.2017
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu: 'Yerli otomobilde Bursa'nın şansı yüksek'
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu: 'Yerli otomobilde Bursa'nın şansı yüksek'
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, yerli otomobilde Bursa'nın şansının yüksek olduğunu söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 2.12.2017
Samsun Milletvekil Kurt: 'Yerli otomobil için en uygun yer Samsun'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Havza Organize Sanayi Bölgesinin yerli otomobil üretimi için en müsait yer olduğunu ifade etti.
YERLİ OTOMOBİL 1.12.2017
Samsun, yerli otomobil için çalışıyor
Samsun, yerli otomobil için çalışıyor
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 'Yerli otomobil üretimine talibiz ve bunun için çalışıyoruz' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 27.11.2017
MHP'li Öztürk, yerli otomobil raporunu Bahçeli'ye sundu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, yerli otomobil üretim tesisinin neden Manisa'ya kurulması gerektiğiyle ilgili hazırladığı raporu, geçtiğimiz günlerde toplu açılış törenleri için Manisa'ya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye sundu.
YERLİ OTOMOBİL 25.11.2017
CHP desteğe hazır
CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, yerli otomobil yatırımının Havza OSB'de yapılması halinde tam destek vereceklerini belirterek, 'İktidar partisi milletvekillerinin bu konuda her dediğini kabul edip, üzerimize düşeni yapmaya hazırız' dedi
YERLİ OTOMOBİL 24.11.2017
Samsun Milletvekili Kurt: 'Samsun için şeref olur'
AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, yerli otomobil projesinin Samsun'da hayata geçmesinin şeref olacağını belirterek, 'Bizim de farklı şekillerde girişimlerimiz var, umarım bir netice alınır' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 24.11.2017
Yerli otomobil Samsun'da üretilsin
SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, milli otomobilin Samsun'da üretilmesi için imza kampanyası başlattıklarını açıklarken, SAYSİAD Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen de fabrikanın Samsun'da kurulması için çağrıda bulundu.
YERLİ OTOMOBİL 23.11.2017
Başkan Erdoğan: Yerli otomobil Kütahya'nın hakkı
Kütahya'nın Pazarlar Belediye Başkanı Cavit Erdoğan, yerli otomobilin Kütahya'da üretilmesi için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.
YERLİ OTOMOBİL 23.11.2017
Yerli otomobil üretimi için Havza'dan 'bedelsiz arsa' teklifi
Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, yerli otomobil üretimi için talep gelmesi halinde Havza Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) bedelsiz arsa tahsisine hazır olduklarını bildirdi.
YERLİ OTOMOBİL 22.11.2017
TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu: 'Yerli otomobil için en uygun yer Havza'
Yerli otomobil üretimi için en uygun yerin Havza Organize Sanayi Bölgesi olduğunu belirten Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, 'İçinden demiryolunun geçtiği sayılı organize sanayi bölgesinden birisi ve limana 80 km uzaklıkta' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 22.11.2017
MHP'li Öztürk: 'Yerli elektrikli otomobil üretiminin üssü Manisa olmalıdır'
MANİSA (İHA) – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa İl Başkanı Erkan Öztürk, Manisa'nın teknik imkanlar, lojistik ve yan sanayi konusunda çok güçlü ve tecrübeli olduğunu belirterek, yerli üretim elektrikli otomotiv fabrikasının Manisa'ya yakışacağını söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 22.11.2017
Demiröz: 'Yerli otomobil milli bir davadır'
AK Parti Ordu İl Başkan Yardımcısı, AR-GE Başkanı ve Endüstri Mühendisi Muhsin Emre Demiröz, yerli otomobilin Türkiye'de her kesimin heyecanla beklediğini belirterek, 'Yerli otomobil sadece yerli değil, aynı zamanda milli bir davadır' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 21.11.2017
Tekin: 'Yerli otomobil üretimi Samsun'da yapılmalı'
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin, yerli otomobil üretiminin Samsun'da yapılması çağrısında bulunarak, şehrin dinamiklerini bu konuda gündem oluşturmaya davet etti.
YERLİ OTOMOBİL 20.11.2017
MHP Samsun İl Başkanı Tekin: 'Yerli otomobil Samsun'da yapılsın'
MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, yerli otomobil üretiminin Samsun'da yapılması çağrısında bulunarak, şehrin dinamiklerini bu konuda gündem oluşturmaya davet etti.
YERLİ OTOMOBİL 20.11.2017
MHP'den 'yerli otomobil Kütahya'da üretilsin' kampanyasına destek
Milliyetçi Hareket Parti (MHP) Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım, yerli otomobilin Kütahya'da üretilmesi için başlatılan imza kampanyasına destek verdi.
YERLİ OTOMOBİL 20.11.2017
Bakan'dan cam filmi ve yerli otomobil açıklaması
Bakan'dan cam filmi ve yerli otomobil açıklaması
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, cam filmi ve yerli otomobil hakkında açıklama yaptı.
YERLİ OTOMOBİL 15.11.2017
Yerli otomobile Samsun'dan yedek parça desteği
Avrupa ve ABD menşeli birçok otomobil markası için yedek parça üreten ve bunları 116 ülkeye gönderen Sampa Otomotiv, yerli otomobil üretimine destek verdi.
YERLİ OTOMOBİL 11.11.2017
İşte yerli otomobilin motorunu yapacak babayiğit
Elazığ'da bir motor fabrikası, İnsansız Hava Araçlarından, otomobillere kadar bir çok motoru baştan sona milli imkanlarla üretiyor. Türkiye'nin yerli otomobilinin motorlarına da talip.
YERLİ OTOMOBİL 9.11.2017
Yerli otomobil kaliteli olacak
Yerli otomobil kaliteli olacak
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 'Türkiye'nin Otomobili Projesi'nin yol haritasını anlattı.
YERLİ OTOMOBİL 9.11.2017
Yerli otomobil için kritik hamle
Yerli otomobil için kritik hamle
Geçtiğimiz günlerde imzası atılan yerli otomobil için bir hamle de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan geldi.
YERLİ OTOMOBİL 8.11.2017
Taşçı'dan 25 'yerli otomobil' siparişi
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, yerli otomobil seri üretime geçer geçmez belediye olarak 25 adet satın alacaklarını söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 8.11.2017
Erdoğan'a bir destek de Atakum'dan
Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim toplantısında, üretilecek ilk otomobili kendisinin alacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a bir destek de Atakum'dan geldi.
YERLİ OTOMOBİL 8.11.2017
Çorumlu esnaflardan yerli otomobil için para biriktirin çağrısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türkiye'nin yerli otomobili üretimini gerçekleştirecek babayiğitleri açıklamasının ardından ilk yerli otomobile destek yağmaya başladı.
YERLİ OTOMOBİL 7.11.2017
Bakanlık'tan yerli otomobil açıklaması
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye'nin otomobili projesinin, 'Ortak Girişim Grubu'nun müşterek sorumluluğu olduğu vurgulanarak bir görev paylaşımının söz konusu olmadığı açıklandı.
YERLİ OTOMOBİL 4.11.2017
DTSO Meclisinden yerli otomobil teşekkür
Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Meclis Başkanı Ertan Taşlı, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Türkiye'nin yerli otomobili için teşekkür mesajı yayınladı.
YERLİ OTOMOBİL 3.11.2017
Erdoğan: Üretilecek ilk yerli otomobile talibim
Türkiye'nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Üretilen ilk yerli otomobiline bedelini vermek şartıyla ben talibim' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 2.11.2017
Bakan açıkladı! O araç vergiden muaf olacak
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobilin yaygınlaştırılması ve piyasaya güçlü bir giriş yapabilmesi için Özel Tüketim Vergisi'nden muaf tutulacağını açıkladı.
YERLİ OTOMOBİL 3.10.2017
Bakan Özlü: 'Yerli otomobil ile ilgili Eylül ayında açıklama yapacağız'
Bakan Özlü: 'Yerli otomobil ile ilgili Eylül ayında açıklama yapacağız'
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yerli otomobil için Eylül ayında bir açıklama yapılacağını söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 3.09.2017
Başkan Kösemusul: 'Yerli otomobilin yeri Sakarya'dır'
Ana gündemin yerli otomobil olarak belirlendiği yuvarlak masa toplantısı Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası'nda (SATSO) yapıldı. Otomotiv ana ve yan sanayi üreticilerinin önde gelen firmalarının katıldığı toplantıda Yerli ve Milli üretim için yeterli altyapıya ve kültüre sahip en hazır ilin Sakarya olduğu belirtildi.
YERLİ OTOMOBİL 27.08.2017
Hisarcıklıoğlu'ndan yerli otomobil müjdesi
Hisarcıklıoğlu'ndan yerli otomobil müjdesi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil müjdesini Zonguldak'ta verdi.
YERLİ OTOMOBİL 11.08.2017
Hisarcıklıoğlu'ndan yerli otomobil müjdesi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobil müjdesini Zonguldak'ta verdi. Hisarcıklıoğlu, 'İnşallah şu müjdeyi vermek istiyorum. Türkiye'nin markası olan yerli otomobili yapacak babayiğitler var. Yakında bunları kamuoyuna açıklayacağız' dedi.
YERLİ OTOMOBİL 10.08.2017
Bakan Özlü: 'Yerli otomobil yatırımı talebinde bulunmak Konya'nın hakkıdır'
Konyalı bürokratlar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'ye Konya'da Otomobil Üretilebilirliği Fizibilite Raporu'nu sundu.
YERLİ OTOMOBİL 2.08.2017
Yerli otomobil zirvesi yapılacak
Yerli otomobil zirvesi yapılacak
Ankara Ticaret Odası (ATO), eylül ayında 'Yerli Otomobil Zirvesi'ne ev sahipliği yapacak.
YERLİ OTOMOBİL 13.07.2017
Karabük yerli otomobil fabrikası için girişimleri hzılandırdı
Karabük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özcan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kabul edilen Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas OSB alınına otomobil fabrikası yapımı konusunda TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'na yazılı talepte bulunarak ikili görüşme yaptıklarını açıkladı.
YERLİ OTOMOBİL 10.07.2017
Karabük yerli otomobil fabrikası için girişimlerde bulundu
AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, yerli otomobil fabrikasının Eskipazar'da kurulmasını talep ettiklerini ve bu konuda gerekli girişimlerde bulunduklarını söyledi.
YERLİ OTOMOBİL 4.07.2017
Konya'nın yerli otomobil raporu TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'na iletildi
Konya Ticaret Odası (KTO) Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Hüseyin Çevik ve Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Memiş Kütükcü, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nu ziyaret ederek, Konya'da Otomobil Üretilebilirliği Fizibilite Raporu'nu sundu.
YERLİ OTOMOBİL 20.06.2017
Başkan Kösemusul, Bakan Özlü ile yerli otomobil hakkında görüştü
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Başkanı Mahmut Kösemusul, Toyota Türkiye'deki başarısıyla otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden Orhan Özer ile birlikte Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ve Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik'i ziyaret etti.
YERLİ OTOMOBİL 7.06.2017