HaberlerBursaspor'da Hamza Hamzaoğlu imza attı

Bursaspor'da Hamza Hamzaoğlu imza attı

Bursaspor Başkanı Ali Ay, Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu'nun gelecek sezon sonu sona erecek olan sözleşmesini 1 yıl daha uzattıklarını açıkladı.

Bursaspor'da Hamza Hamzaoğlu imza attı

Yeşil-beyazlı kulübün başkanı Ali Ay, Teknik DirektörHamza Hamzaoğlu ile dün ve bugün yapılan görüşmelerin ardından birlikte basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İkinci Başkan Ali Ademoğlu ile Sosyal Yapılanmadan Sorumlu Asbaşkan Cem Öztürk'ün de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Başkan Ay, 'Bazı sosyal medyada gazetelerde değişik şeyler yazılıyor. 'Hamza hoca kapıyı vurdu gitti', 'Kavga ederek ayrıldılar', 'Hamza hoca çekti gitti' diye yazılıyor. Hamza hoca yanımızda. Biz 19 Ocak'ta göreve geldik. Şu ana kadar yönetimdeki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Canla, başla çalıştılar. Dışarıdan da görülüyordur. Baya bir mesafe kat ettik. 9. ay, 10. aya kadar mali tabloyu düzeltmek için zamana ihtiyacımız var. Loca, tribün satışları ile ilgili güzel gelişmeler oluyor. Burası işin idari kısmı. Sportif kısmında da sene ortasında Hamza hocamızla eski yönetim anlaşma yaptı. O da kulübü aşağılardan aldı yukarılara taşıdı. Şu an 11. sıradayız. Belki 8. veya 10. olabiliriz. Hocamıza ekibimize teşekkür ediyorum. Daha zor günler de geçirebilirdik' dedi.

'KARAKTERİ VE HOCALIĞINDAN ŞÜPHEMİZ YOK'

'Ekonomi alanında devrim yapmaya çalışırken sportif riskleri azaltmaya çalışıyoruz' diyen Başkan Ay, 'Hoca konusunda macera aramaya gerek olmadığını söyledim. Karakteri ve hocalığından şüphemiz yok. Hocamızla, hayallerimiz ve hedeflerimi örtüşüyor. Genç oyunculara da ağırlık vererek bir takım oluşturma konusunda hem fikiriz. Hocamız bu kadroyla sportif başarı yakalanacağına da inanıyor. Hoca yönetime inandığı, taraftara inandığı, şampiyon karakterli camia olduğumuz için bu inancı taşıyor. Ekonomik sıkıntılara sırtını dönmemesi ve 'Kulübün mücadelesi benim de mücadelemdir' deyip ücretinde hatırı sayılı bir indirim yapması da sahiplenmesinin kanıtıdır' şeklinde konuştu.

'HATIRI SAYILIR BİR ŞEKİLDE FİYATINDA İNDİRİM YAPTI'

Hamza Hamzaoğlu'nun şampiyon bir hoca olduğuna dikkat çeken Başkan Ay, 'Bu sabah kendisi de düşündü. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Hocamız şampiyon bir hoca. Hatırı sayılır bir şekilde fiyatında indirim yaptı. Burada ben taraftarlarımızın hocamızı takdir etmesini istiyorum. İsteseydi bizden 1 buçuk, 2 katı fiyatla başka bir yerde başlayabilirdi. Bize güvendi, biz de ona güvendik. Bu işin üstesinden geleceğimize kesinlikle inanıyorum. Hocamızın her zaman arkasında olacağımızı herkesin bilmesini istiyorum' dedi.

HAMZAOĞLU: 'BURAYA GELİRKEN 6 AY İÇİN GELMEDİM'

Kararın herkesi için hayırlı olmasını dileyen Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu ise, 'Başkanımıza ve yönetimimize teşekkür ediyorum. Hem sözleri hem de davranışları ile bizlere duydukları güveni göstermiş oldular. Buraya gelirken 6 ay için gelmedim. Bursaspor'un geçmiş başarıları ve kulübün oturmuş bir işleyişi var. Bizim de kendimizce hedeflerimiz var. Bu hedeflere uygun bir kulüp olması gerekiyordu. Biz de başarıları isteyen bir teknik ekibimiz. Bursaspor da başarı isteyen bir camia. Kendi düşündüğümüz şeylerden fedakarlık yaptık. Bunu da gönül rahatlığı ile yaptık. Bursaspor'un iyi yerlere gelecek olması bize yetti. Bulunduğumuz konum bizi tatmin etmiyor. Kulübün durumu ortada. İyi yapılanmayla bu hedefleri yakalayacağımızı düşünüyoruz. Altyapımızdaki yetenekli oyuncuları düşünerek de hareket ettik. Onlardan bir kaçını Bursaspor'u başarılara taşırken göreceğiz. Ekonomik anlamda bize uygun hedefleri olan oyuncularla takımımıza takviye yapıp, Bursaspor'u iyi yerlere taşımayı ümit ediyoruz. Bu bir camianın kenetlenmesiyle olacak iş. Kısa zamanda bunun ışığını gördük' diye konuştu.

ALİ AY: 'İNŞALLAH 5 SENE BERABER OLACAĞIZ'

Ardından yeni sözleşmenin detaylarını aktaran Başkan Ay, 'Biz 2 sene buradayız. Belki seçim olursa 3 sene kalacağız. İnşallah 5 sene beraber olacağız. Altyapıdan oyuncularımız da katıldığında tabanca gibi bir takım olacağız. Gelecek sene değil de ondan sonraki sene çok güzel bir takım olacağız. Sözleşme süresini 2 sene yaptık. 2 sene sonra tekrar konuşuruz. Konuştuğumuz rakama göre yüzde 25 civarında bir indirim talep ettik' dedi.

HAMZAOĞLU: 'BURSASPOR'A FEDA OLSUN'

Bir önceci başkan Recep Bölükbaşı ile görüştükleri zaman önümüzdeki yıl için fiyat konuşmadıklarını aktaran Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, 'Sezon sonu otururuz demiştik. Oraya bir rakam yazılması gerekiyordu ve yazıldı. Bizim istediğimiz rakam değildi biz daha altında bir rakam düşünmüştük. Bizim düşündüğümüz rakamın yüzde 30 altında oldu. Bu da Bursaspor'a feda olsun' şeklinde konuştu.

ALİ AY: 'EN AZ 5-6 FUTBOLCU ALACAĞIZ'

Bir soru üzerine takıma en az 5-6 futbolcu transfer edeceklerini ifade eden Başkan Ali Ay, 'Elimizde mevcut bir kadromuz var. Bu kadrodan kimler gidecek, gelecek çalışmalar yapılıyor. Göndereceksiniz ki almanız lazım. O da anca 15 gün sonra belli olur. En az 5-6 futbolcu alacağız. Elimizde değerli, pahalı futbolcularımız var. Bunlar menajerlerin futbolcuları. Öncelikle onlarla görüşmek zorundayız. Satarken o menajerler ile görüşmemiz lazım. Ben 'Silah dayasanız bu paraları vermem' dedim. Güzel transferler olacak. Mali yönden ucuz, fayda yönünden pahalı transferler olacak. Avrupalı bir menajer ve onun yanlarında menajerler var. Ben 'Menajerle az çalışacağım' dediğim de lütfen yanlış anlaşılmasın. Bu kadar fazla menajer ile çalışmak istemiyorum. Bizim hedef rakamımızı vermek zorundayız. Çalışacağımız menajerlere yüzde 5'in üzerinde vermeyiz diye konuşuyoruz. Bizim paramız kıymetli' dedi.

Göreve geldiğinde mali konularda karamsar olduğunu ifade eden Başkan Ay, 'Bundan sonra daha umutlu olmaya başladım. Mali tabloya baktım. 7. ayın sonuna kadar 54 milyon TL ödememiz lazım. Bu parayı bulduktan sonra 100 milyon daha bulmamız lazım' diye konuştu.

HAMZAOĞLU: 'İYİ BİR ALTYAPIMIZ VAR'

Altyapılar hakkında da konuşan Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu, 'İyi bir altyapımız var. U21 sorumlumuz Turhan hocayı da tebrik ediyorum. Bu sezon iyi de oynayan bir takımımız var. İyi oyunculara sahibiz. Diğer hocalarımı da tebrik etmek istiyorum. U21 bu sene şampiyon olacak inşallah. Kadromuzda en az 2-3 kişi olacak. Bu fazla da olabilir. Takımımıza katkı sağlayacaklarına inanıyorum' dedi.

'HATALARIMIZ OLABİLİR AMA YANLIŞIMIZ OLMAZ'

Transfer konusuna da değinen başarılı çalıştırıcı, 'Transfer konusunda biz oyuncu tespiti yaparız. Oyuncunun menajeri ile diyaloğa geçeriz. Bizim ölçümüzde olursa alırız. Bizim bütçemiz ve oyuncunun bizim gözümüzdeki değeri önemlidir. Bu değerin üstünde almayı düşünmeyiz. Daha önce çok yaşadık. İsme bakmasınlar, takıma katacağı katkıya baksınlar. Her aldığımız oyuncu bu takımın yıldızı olacak diye düşünülmesin. Alternatif oyunculara da ihtiyacımız var. Kadro yapılanmasında da bunu en iyi şekilde yöneteceğiz. Bu kulübün bir kuruş parasını boşa harcatmayacağız. Hatalarımız olabilir ama yanlışımız olmaz' şeklinde konuştu.

Deneyimli teknik adam, kiralık olarak forma giyen bazı oyuncularla yollarını ayıracaklarını da belirterek, '3 maçımız daha var. Bu arada bazı gerçekleştireceğimiz transferler olabilir. Birkaç bölgeye ihtiyacımız var' diyerek sözlerini tamamladı.SIRADAKİ HABER