HaberlerŞanlıurfa'ya göktaşı düştü!

Şanlıurfa'ya göktaşı düştü!

Şanlıurfa'da dün gece meydana gelen patlama Urfa halkını korkuttu. Terör saldırısı sanılan fakat göktaşı nedeniyle yaşandığı belirtilen patlamanın, maddi hasara yol açtığı ifade ediliyor.

Şanlıurfa'ya göktaşı düştü!

Şanlıurfa’da dün gece meydana gelen patlama ve gökyüzünde beliren ışığın nedeni belli oldu. Patlamanıngöktaşı nedeniyle kaynaklandığı belirlendi.

Dün gece saat 00.22'de Şanlıurfa’da büyük bir patlama sesi duyuldu. İlçelerde de duyulan patlama sesi nedeniyle yer sarsıntısı meydana geldi. Korku ve panik yaşayan vatandaşlar, 155 hattını arayarak durumu polise bildirdi. Polis ekipleri tarafından yapılan incelemede herhangi bir bulguya rastlanmazken, patlamanın doğal kaynaklı olabileceği ifade edildi. Sabah saatlerinde çalışmalarına devam eden polisler, patlamanın bir doğa olayı olduğunu belirledi. Bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedilen görüntülerde, bulutların arasından hızlı bir şekilde yeryüzüne doğru gelen göktaşı havadayken birden patlıyor. Bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından da kaydedilen görüntülerde göktaşının etrafa saçtığı ışık net bir şekilde görülüyor.

Emniyet kayıtlarına olay, doğa olayı olarak geçti.SIRADAKİ HABER