HaberlerAbdullah Avcı: İlk 4 için kaybetmemeliyiz!

Abdullah Avcı: İlk 4 için kaybetmemeliyiz!

Süper Lig'in 32. haftasında kendi evinde Fenerbahçe ile karşılaşacak olan Medipol Başakşehir'de teknik direktör Abdullah Avcı önemli açıklamalarda bulundu. Avcı, ilk 4 içinde yer almak için bu maçı kaybetmek istemiyoruz dedi.

Abdullah Avcı: İlk 4 için kaybetmemeliyiz!

Medipol Başakşehir Teknik DirektörüAbdullah Avcı, ligi ilk 4 arasında bitirmek için Fenerbahçe maçını kaybetmek istemiyoruz' dedi. Avcı, ayrıca Emre Belözoğlu'nun sakatlığının hızlı bir şekilde düzelme gösterdiğini söyledi.

Medipol Başakşehir, Spor Toto Süper Lig'in 32. Haftasında evinde oynayacağı Fenerbahçe maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Antrenman öncesinde Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu hafta oynayacakları Fenerbahçe maçının iyi geçmesini beklediğini söyleyen Avcı, sözlerine şöyle devam etti:

'Oyuncu kalitesi yüksek, özellikle son haftalarda daha form tutmuş gibi gözüken, Beşiktaş'la çekişen, bizim de Avrupa kupalarında özellikle geçen sene bitirdiğimiz yeri kaybetmemek ve orada daha sağlam durabilmek için önemli bir maç. Avrupa kupalarına geçen sene adım attık. Tekrar adım atabilmek onun dışında ligin özellikle altı arası ve şampiyonluk yarışana baktığınızda çok güzel bir yarış var. Haftayı son derece sağlıklı geçirdik. Her takımın olduğu gibi bizim de planlarımız var. Oyunun içinde bunları uygulamaya çalışacağız. Bu maçta ekstra olarak son derece iyi bir takıma karşı oynarken en az rakipten daha fazla mücadele etmek. Her an oyunun içinde doğru bir şekilde durmak, olmak ve bunun karşılığını almak. Çünkü ligin boyu kısaldı. En ufak bir hata Avrupa kupalarının dışına ya da uzaklaştırabiliyor. Sıralama maddi manevi kazançlar olabiliyor. Onun için burayı hiç kaybetmeden özellikle istikrarın iki senedir ligin arasında dördüncü kalabilmek bizim için çok değerli bunu kaybetmek istemiyoruz. Umarım bunun karşılığını alabiliriz.'

'DERBİ BİZİM MAÇIN PSİKOLOJİSİNİ ETKİLEYEBİLİR'

Galatasaray - Beşiktaş karşılaşmasında siyah-beyazlıların kazanması veya kaybetmesinin olumlu veya olumsuz anlamda kendilerinin oynayacağı Fenerbahçe maçının psikolojisini etkileyebileceğini söyleyen Avcı, 'Daha çok rakipleri etkiliyor. Bizim bu anlamda tek bir hedefimiz var. Bu mevcudu korumak ve bunun üzerinden gitmek. Bir sonraki haftaları da etkiliyor zihinsel olarak. Bekleyip göreceğiz hafta sonu itibariyle en son maçı oynayacağız. Ama bizim oynadığımız maçların hepsinden son derece keyifli maçlar çıktı. Bu maçlardan da bir tanesi olacak umarım karşılığını alan taraf biz oluruz' şeklinde konuştu.

'EMRE'NİN SAKATLIĞINDA HIZLI DÜZELME VAR'

Deneyimli futbolcu Emre Belezoğlu hakkında da açıklamalarda bulunan Abdullah Avcı, 'Emre Belezoğlu zaman zaman sorulmaya başlandı. Akhisar maçında da Bursaspor maçında da sakattı. Beşinci oluyor arka adalesinde. Son derece sağlıklı gidiyor. Haftanın da biraz uzun olması Emre'nin avantajına şu an itibariyle. Yarın ya da pazartesi daha net bir durum oluşturacak ama hızlı bir düzelme var biz de bekliyoruz' diye konuştu.SIRADAKİ HABER