HaberlerKöy okuluna uluslararası ödül

Köy okuluna uluslararası ödül

Ordu'da köy okulu öğrencilerinin besin atıklarının hayvan yemi olarak kullanımına yönelik geliştirdiği proje, ABD'de düzenlenen turnuvada ödüle layık görüldü.

Köy okuluna uluslararası ödül

"Çöpü Vaktinde Besine Dönüştür" adlı projeyle ABD'de düzenlenen turnuvaya katılan Ordu'nun Kökenli Ortaokulu ödüle layık görüldü. Altınordu ilçesinde 5 köyden öğrencisi bulunan Kökenli Ortaokulu, besin atıklarının hayvan yemine dönüştürülmesi projesiyle ABD'nin Missouri eyaletinde gerçekleştirilen ve 40 ülkenin katılımıyla yapılan Dünya Festival Turnuvası'nda jüri özel ödülü aldı.

ANLAMLI İÇERİK

Okul müdürü Tuncay Kaya, taşıma sistemiyle 5 köye hitap eden bir okul olarak dünya çapında bir organizasyona katıldıklarını söyledi. Proje koordinatörü Öner Eyüpoğlu ise öğrencileri ve okul adına çok büyük bir başarı sağladıklarını dile getirdi. Hayvanlara yönelik bir geri dönüşümün olması nedeniyle projelerinin dikkati çektiğini aktaran Eyüpoğlu, "Projemizin içeriği anlamlıydı. Oradaki jüri üyeleri de bunu söyledi. Bütün dünya çocukları çevre ve temizlikle ilgili geri dönüşüm üzerine bir proje hazırlamıştı ama projemizin bir ayrıcalığı vardı. Bu ayrıcalık da projenin kazandığı ödül açıklanırken şu şekilde vurgulandı; projede geri dönüşüm sağlanırken hayvanların da beslenmesi düşünülmüş." diye konuştu.SIRADAKİ HABER