HaberlerSanayilerimiz Samsun'dan göç ediyor

Sanayilerimiz Samsun'dan göç ediyor

Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, 'Sanayilerimiz şehrimizden göç ediyor. Sanayilerimizin göç etmesi buradaki işsizlikleri bir kat daha arttırıyor' uyarılarında bulundu.

Sanayilerimiz Samsun'dan göç ediyor

"Esnaf ve sanatkar şehrimizde her geçen gün biraz daha sıkıntı içerisine giriyor" ifadelerini kullanan Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sinecek, "Şehir içerisindeki esnaf Atakum’a göç ediyor. Buradan sanayilerin gitmesini istemiyoruz. Sanayilerimiz şehrimizden göç ediyor. Sanayilerimizin göç etmesi buradaki işsizlikleri bir kat daha arttırıyor. Burada Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve bize düşecek görevleri yerine getirelim. İstihdam sağlayacak firmaları buralara çekelim” dedi.

ESNAFA TOPLAM 450 BİN TL KREDİ

Kooperatif olarak 150 bin TL’ye kadar kredi verdiklerini ifade eden Sinecek, “Ramazan içerisinde esnafımızın tüketim endeksli esnafımızın bu krediyi hızlı bir şekilde ihtiyacı olduğu kadar kullanırsa, biz o esnafımıza hızlı bir şekilde 150 bin TL’ye kadar kredisini kendisine veriyoruz. Onun için esnafımız kredilerini iyi kullansın. Devletimiz her zaman esnaf ve sanatkarının yanındadır. İnşallah bu 150 bin TL’nin yanı sıra 300 bin TL’ye kadar iş yeri alımları kredisini de hükümetimiz en kısa zamanda esnaf ve sanatkara dönüştürür. O kredileri de verirse esnafımız bir nebze kendi mülküne, kendi iş yerine sahip olur. Kendi iş yerinde sattığı malın kiracısı değil, kendi malı olarak değerlendirir” ifadelerini kullandı.SIRADAKİ HABER