HaberlerAli Şen: 70 milyon euro harcandı

Ali Şen: 70 milyon euro harcandı

Fenerbahçe'nin efsanevi başkanlarından olan Ali Şen, gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu.

Ali Şen: 70 milyon euro harcandı

Fenerbahçe’nin efsanevi başkanlarından olanAli Şen, gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu. Birçok konuda açıklamalarda bulunan Ali Şen’in konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

‘Sezon başında Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu yıldız transferler yaptı. Futbolun başına yönetim kurulundan değil dışarıdan sportif direktör getirdi. O sportif direktör antrenörü seçti. Zaten yıllardır bu konuşuluyordu. Avrupa modeli diyorlardı ve yönetim yaptı.’

FENERBAHÇE PERREİRA’NIN ÇALIŞTIRDIĞI EN BÜYÜK TAKIM

Antrenör seçimi hakkında söylediklerinin ardından Perreira’nın ilk icraatlerini sevmediğini söyleyen efsane başkan, ‘Ancak teknik direktörün ilk icraatlarını görünce pek akıllı olmadığını söylemiştim. Yıldız bir futbolcuyu oynatmak, ondan verim almak büyük takım antrenörünün tecrübesine dayanır. Fenerbahçe, Pereira’nın çalıştırdığı en büyük takım. Onu pek taşıyamadı. Aklı başına geldiğinde çok geç kalmıştı.’ dedi.

70 MİLYON EURO HARCADI

Son olarak geçmişten verdiği örnek ile konuşmasını sonlandıran Ali Şen, yönetimin 70 milyon Euro harcadığını ifade etti.

‘Fenerbahçe’nin Başakşehir’i ve evinde Gençlerbirliği ile Sivasspor’u yenmesi gerekiyor. Beşiktaş’ın da Osmanlıspor’a ya da Konyaspor’a yenilmesi gerekiyor. Çok zor. Biz 1996 yılında bundan çok daha zor olan, şampiyonluğa oynayan, bizden 1 puan önde olan Trabzonspor ile Trabzon’da 5 Mayıs 1996’da Avni Aker’de oynadık.

İlk devre 1-0 mağluptuk. 2. Devre Oğuz ve Aykut’un golleri ile Trabzonspor’u yendik. Bugünkü Fenerbahçe kadrosu o kadroyu 5-0 yener. İşte bundan dolayı üzgünüm ve kaşlarım çatık. Yönetim 70 milyon Euro harcadı. Ama olmadı.’

 SIRADAKİ HABER