HaberlerPÜİS Genel Başkanı Samsun'da konuştu: Petrol değil, vergi kaçakçılığı var

PÜİS Genel Başkanı Samsun'da konuştu: Petrol değil, vergi kaçakçılığı var

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) Genel Başkanı ve Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmran Okumuş, Paralel Devlet Yapılanması'na karşı sonuna kadar devletin yanında yer alacağını söyledi. Okumuş, 'Türkiye'de akaryakıt kaçakçılığı yoktur, vergi kaçakçılığı var' dedi.

PÜİS Genel Başkanı Samsun'da konuştu: Petrol değil, vergi kaçakçılığı var

PÜİS'in düzenlediği "Karadeniz Bölgesi Akaryakıt Bayileri Toplantısı" Samsun Anemon Otel'de gerçekleştirildi.

Türkiye genelindeki 13 bin bayinin ve 90’a yakın dağıtım şirketinin legal çalışmasını her zaman savunduklarını belirten İmran Okumuş, “Türkiye’de akaryakıt kaçakçılığı her zaman gayri resmi bir söylemdi. Biz dil ve ifade değiştirmeden daha samimi bir şekilde akaryakıt kaçakçılığı demeyi bıraktık, bunun bir vergi kaçakçılığı olduğunu savunduk. Bizin savunduğumuz yere birçok sektör çalışanının da geldiğini görüyoruz. Türkiye’de akaryakıt kaçakçılığı yoktur, vergi kaçakçılığı vardır. Çünkü akaryakıttaki verginin ne kadar yüksek olduğunu söylememe gerek yok. Türkiye’de akaryakıt ana dağıtım şirketi kurmanın şartlarının yeniden gözden geçirilmesi konusunda ısrarlarımız var. 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu ve esasının yeniden şekillendirilip bayilerin lehine birçok şeyin değişmesini arzu ediyoruz. Kaçakçılık yapan dağıtım şirketlerinin meslektaşımız olmadığını, kaçakçılık yapan bayilerin bizden olmadığını her yerde ifade ettik buradan da ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

"ATANDIĞIM ŞİRKETLER PARALEL DEVLET YAPILANMASININ YÖNETTİĞİ ŞİRKETLERDİ"

PÜİS Genel Başkanı olarak Kaynak Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na getirildiğini belirten Okumuş, “Sayın Başbakanımızın ve iktidarın hepinizin malumu olan Paralel Devlet Yapılanması adı altında kurulmuş bir örgütle vermiş olduğu mücadeleyi hepimiz biliyoruz. Bu mücadele millet ve devlet için yapılan devleti ve milleti bölmek için çabalayan, akıl hastası, akıl eksikliği bulunan bir topluma karşı verilen bir mücadeledir. Bu mücadelenin bir parçası olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın ve devletimizin yanında olmak teklif edildi ve kabul ettim. 17 Kasım 2015 tarihinde 19 şirkete altı arkadaşımla birlikte atandım. Atandığım şirketler Paralel Devlet Yapılanması’nın yönettiği şirketlerdi. Yani Kaynak Holding. Sahiplerinin belli olmadığı bir şirket. Bu mücadele de devletin yanında yer almayı, vatan ve millet için bu gömleği giymem gerektiğini düşündüm. Bu görevde sonuna kadar devletin yanında yer alacağımı söylemek istiyorum. Devleti bölmek, parçalamak isteyenlerle, hainlerin kökü kurutuluncaya kadar devletin yanında olacağımı söylemek istiyorum. Bu vesile ile bu ülkenin bölünmesine, birlik beraberliğinin bozulmasına, teröre destek verene, onun yandaşlarına hem sizlerle birlikte onları lanetliyorum. Onlara akıl sağlığı diliyorum. Dün de başaramadılar bugün de başaramayacaklar. Atatürk’ün şehri Samsun’dan söylüyorum; hainliği, kahpeliği bırakın, siz başaramadınız, başaramayacaksınız. Bu millet değil malını, canını verir diye tekrar sesleniyorum” şeklinde konuştu.SIRADAKİ HABER