HaberlerMedicana 25 yaşında

Medicana 25 yaşında

Medicana Sağlık Grubu, 25. kuruluş yıldönümünü kutladı. Medicana Sağlık Grubu'nun, büyük gruplar içerisinde yabancı ortağı olmayan tek grup olduğunu ifade eden Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, ''Biz de bu akşam bu büyük şirketin ortakları, yöneticileri ve çalışanları olarak Medicana Sağlık Grubu'nun 25. yılını kutluyoruz'' dedi.

Medicana 25 yaşında

Medicana Sağlık Grubu, 25. yılını Sheraton Hotel'de düzenlenen gala yemeğiyle kutladı. Organizasyona, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Şenocak, Medicana Sağlık Grubu CEO'su Reha Özkaya, Medicana Sağlık Grubu Tıbbi Direktörü Ulvi Ünal, Medicana Sağlık Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Kurtuluş Okutan, Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Yrd. Doç. Remzi Karşı, Başhekim Op. Dr. Murat Küsdül, Genel Müdür Yardımcıları Emine Bertan ve Ferda Coşkun, Kurumsal İletişim Müdürü Meral Kıvırcı, Başhemşire Birsen Yazgan, Kurumsal Muhasebe Müdürü Musa Arslan, Satın Alma Müdürü Erdal Çebi, İnsan Kaynakları Müdürü Alev Çağlar, Teknik Hizmetler Müdürü Sedat Gezer, Destek Hizmetler Müdürü Kasım Tekin, Kurumsal Pazarlama Müdürü Sezgin Koçak ve Medicana Samsun Hastanesi Eski Genel Müdürü Vahap Doğan'ın yanı sıra, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun, Haber Medya Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz, Haber Medya Haberler Müdürü Erdem Erol, Haberks TV Programlar Koordinatörü Sinan Sallabaş, Haber Radyo Genel Yayın Yönetmeni Cumhur Kocaoğlu, Haber Medya Muhasebe Müdürü Akif Demirtaş ile hastane doktorları ve çalışanlar katıldı.

TÜRKİYE SAĞLIKTA 25 YIL İLERİDE

Medicana'nın güvenilir marka imajının sadece Türkiye'de değil, aynı zamanda Ortadoğu, Balkanlar, Avrupa ve Türki Cumhuriyetlerine kadar, dünyanın birçok ülkesinde olduğunu ifade eden Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez ''Şu anda Ukrayna, Romanya, Gürcistan, Türkmenistan, Irak ve Libya'da temsilcilik ve ofisleri bulunan grup çok kısa bir süre içerisinde Özbekistan ve Kırgızistan şubelerini açacak. Bugün Türkiye'nin en büyük sağlık gruplarından birisi olan Medicana, büyük gruplar içerisinde yabancı ortağı olmayan tek grup. Geride bıraktığımız 25 yılda, sağlık sektörü baş döndürücü bir hızla büyüdü. Bugün Türk hastaneleri, gerek altyapıları gerek donanımları, gerekse bilgi birikimleriyle çevre ülkelerden en az 25 yıl daha ileride. Bu haliyle Türkiye, dünyanın önemli sağlık üslerinden biri durumuna geldi. Bine yakını doktor olmak üzere, toplam 5 bin kişiyi istihdam ediyor. İstihdam ettiği çalışan sayısıyla da Türkiye'nin ilk 70 kuruluşundan birisi. Medicana da sektörünün içinde, bünyesinde bulunan 10 hastanesiyle yılda 2 milyon hastayı tedavi ediyor. Dünyanın birçok ülkesinden hasta getirerek sağlık turizmine katkıda bulunarak cirosunun yüzde 20'sini yabancı hastalardan elde ediyor. 2015 yılında yaptığı vergi, harç, SGK ödemeleriyle ülke ekonomisine 200 milyon TL katkı sağladı. Bu haliyle de Medicana Sağlık Grubu, Türkiye'nin en büyük 500 şirketinden birisi. Biz de bu akşam bu büyük şirketin ortakları, yöneticileri ve çalışanları olarak buradayız. 24 yıl önce bu şirketi sıfırdan kurup bugün Türkiye'nin en büyük sağlık gruplarından biri haline getiren değerli dostum Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Bozkurt'u ve grubun büyümesine emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu gece burada bulunan Medicana Samsun çalışanları ve yöneticilerini de candan yürekten kutluyorum'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

 SIRADAKİ HABER